Mutfak için hangi renk seçilir: iç mekandaki renk psikolojisi

Mutfak için hangi renk seçilir: iç mekandaki renk psikolojisi

Mutfak için hangi renk seçilir: iç mekandaki renk psikolojisi

Mutfağın rengi, güzel, konforlu ve iştah açıcı olmayı tercih nedir? Stil ve mutfak işlevsellik, tabii ki, önemli, ancak, psikologlar göre, iç rengi bir zevk çalışmak ve dinlenmek ne eşdeğerdir psikolojik rahatlık ortamı, yaratmada önemli bir rol oynar olduğunu. Sıcak, neobdelennym dikkat yenerek kalp - Çoğu ailelerde bu mutfak evin merkezidir olduğu bir sır değil. bulaşık yıkamak yeni polisiye hikayeler yaratır iken Burada mutfakta, ilişki öğrenmek yemeklerin vurgu dolgun ritmi yerleştirerek, biz planlar, fikir alışverişinde yapmak, samimi konuşmalara ile yemek, "kovalama çaylar" yemek pişirmek ... Ve Agatha Christie!

Mutfak için doğru renk şemasını seçmek doğru modları yaratacaktır.

Mutfağın renk düzeni, üzerinde bulunanların ruh halini belirleyecektir.

yoğun programına olarak TV izlerken kanepede tembel keçeleme için yarım saat ayırırlar zor olabilir, ancak bir dakika buzdolabında veya koymak çaya lezzetli bir şey çalıştırmak için, her zaman vardır! Bütün yollar mutfağa evine kurşun! Nedenle, odasında büyük ölçüde iyi seçilmiş renklere bağlı uyumlu bir iklime oluşturmak önemlidir.

Rengin uzayda etkisi

Bir renk paleti seçerken, her zaman mutfak boyutlarını dikkate almalısınız. Bunun nedeni, çeşitli renklerin, alanı genişletmek ya da daraltması yanılsamasını yaratmak için eşsiz yeteneğidir. Küçük bir mutfakta, odadaki karanlık renklerin optik olarak azaltılması ve aynı zamanda hızlı bir şekilde yorucu gözlerin ve parlak renklerin psişesinin berraklığı olacaktır. Küçük bir mutfak için en uygun çözüm - görsel olarak itici sınırlar göze çarpmayan ışık tonları ve pastel renkler. Büyük ve geniş bir mutfakta daha samimi ve rahat bir atmosfer yaratmak için tam tersine, zengin bir karanlık ölçeğe ihtiyacınız var. Bu durumda soğuk tonların ve tonların kötüye kullanımı, yüzü olmayan ve ıssız görünüyor.

Görsel efektler oluşturmak için renkleri kullanma

Bazı renklerin yardımıyla mutfak alanını görsel olarak genişletebilirsiniz.

Mutfak için cephe, duvar ve zemin renkleri nasıl seçilir

Mutfağın iç mekanı, çoğunlukla cephe, duvar ve zemin renk şeması ile belirlenir. Geri kalanlar sadece baskın renklerin etkisini vurgulayabilir, çoğaltabilir veya azaltabilir. Renk mutfakları, ruh halimizi ve sağlığımızı doğrudan etkileyen, sadece estetik değil, aynı zamanda psikolojik bir yük taşır. Mutfakta ne kadar rahat ve rahat hissedersiniz, sadece belirli bir renge değil, aynı zamanda doygunluğun ve parlaklığın derecesine de bağlıdır. Renk paletinin seçimi, mutfağın büyüklüğüne, aydınlatma seviyesine, aile üyelerinin doğasına ve bileşimlerine ve yaşam tarzlarına dayanmalıdır.

mutfak nadiren güneş görünüyor ise, ışık ve ısı sıcak gama sarı yardımcı olacaktır, şeftali, bej, kırmızı, pişmiş ve hardal sarısı tonları ile doldurur. Ve uyumlu, güneşli tarafı bakan ve mavi, mavi, mor ve yeşil renk aralığında serin bakmak çok ferahlatıcı mutfakta. Soğuk paleti de zamanlarının çoğunu mutfakta geçirmek ev kadınları için özellikle önemlidir "sıcak mağazası", etkisini nötralize edebilmektedir.

Parlak ve parlak renklerde mutfak, iyi bir ruh hali yaratır

Açık renklerde dekore edilmiş olan gün ışığı alan mutfak, iyi bir ruh hali yaratır ve canlılık sağlar

o kendi iç ruhu ile uyum içinde tamamen olduğu gibi yemek vardır Genç, aktif, dinamik insanlar canlandırır, canlılık verir, zaman en az, renkler, parlak cephelerde ve krom aksan zıt kombinasyonuyla parlak modern iç mekanlara sahip genellikle en rahat hissediyorum geçirmek beş dakika içinde onlar tamamen farklı bir yerde olacak, çünkü hiçbir zaman, sıkılmaya.

Psikologlara göre, mutfağın rengi iştahı heyecanlandırabilir ya da azaltabilir, ki bu da fazla kilo sorunu olan birçok insanın endişesi ışığında ilgili olandan daha fazladır. Annenin, nefret edilen birkaç kilogramı kaybetmek istemesi ve çocukların neredeyse bir kaşıktan beslenmek zorunda kalması için hangi renk seçilir? İkilem! Açıkçası, birileri kurban etmek zorunda kalacak. Her halükarda, tüm sıcak renk tonlarının iştahı arttırdığını ve soğuk olanların da azaldığını bilmek gereksiz olacaktır. Ekstra saat atıştırmalıklar için özlemi azaltmak için ayrıca gri ve pembe çiçekler bir arada.

Mutfağın içinde göze hoş gelen renklerin kombinasyonu

Çekici bir iç mekanın ana şartlarından biri, renklerin başarılı bir kombinasyonudur.

Hangi renk mutfağı seçilir: parlak beklentiler

Mutfak iç kısmının renk çözümü tonu yükseltebilir, aktif ruh halini ayarlayabilir veya tam tersine rahatlama ve rahatlama isteğine neden olabilir. Renkleri seçerken, sadece tasarım projesinin estetik cazibesine değil, aynı zamanda seçimin ana kriteri olarak hizmet etmesi gereken içsel konfor hissine de odaklanmak önemlidir. Işık renkleri durumu canlandırır ve koyu renkler huzur ve kısıtlama getirir. Çok aktif doygun tonlar hızla patlar, tahrişe, sinirliliğe ve anksiyeteye neden olur. Sıcak tonlar, harekete geçirme, harekete geçirme, enerji verme ve soğuğa yatma, dinlenme, denge kurma, sakinleştirme.

Modern iç sakin renkler kullanır

Sakin, yumuşak renkler genellikle mutfakları modern bir tarzda dekore etmek için kullanılır.

Mizaçsal kırmızı mutfak

Kırmızı - aşk, tutku, kan, hayatı, yangın rengi. mutfak iç kırmızı rengi, kan çıban ve elinde her zaman yeni fikirler ve işlerin dolu bir kural, canlı hayal gücü ve güçlü bir enerji ile aktif insanlar olarak, hakim "Tüm ışıklar." "Cesaretle" almak yerine, ne zaman, beklemek daha kolaydır "dünya onlar altında sarkma olacaktır." Bu kızıl rengi kendi bakış açısı ve tutum ile uyum içinde tamamen size bağlıdır. O, hayat enerjisi ile doldurur uyarır, aktive, yeni sorunlar için motive eder. Şaşmamalı yarış arabaları çoğunlukla kırmızı boyalı. çok modern ve etkileyici bir mutfak içine bakar kırmızı ve siyah overexcitement ve hiperaktivite yardım klasik kombinasyonu, kaçının. Derin kırmızı - fiziksel hem enerjik güçlü kişiliklerin seçim. mercan, bordo, pembe - daha iyi insanlar onun yumuşak tonları tercih vermek böylece sakin mizaçlı doğalarıyla için, o kadar bile kırmızıya büyük bir aşkla, çok kuvvetli tahriş edici olabilir. Ayrıca kırmızı renk düzeni batırılmış mutfak, iştahı artırır ve gıda emilimi sürecini hızlandırır unutmayın.

Kırmızı mutfak liderin liderlik niteliklerini ifade ediyor

Doymuş kırmızı - fiziksel ve enerjisel olarak güçlü kişiliklerin seçimi

Turuncu ruh hali için turuncu mutfak

1

Güneş-turuncu rengi iştahı ve ruh halini iyileştirir, pozitif enerji ile besler, her zaman bir tonda tutar. Çoğu restoranın ve fast food mağazalarının iç mekanlarına hakim olan turuncu renktir. Kırmızı gibi, turuncu da taklit eder, ama daha az radikal ve müdahaleci, çok sıcak ve yaşamı onaylayan bir şeydir. Turuncu renk, iyimser ve neşeli insanlar tarafından seçilir. Turuncu mutfakta her zaman neşeli, hafif ve sıcak. Ana şey doğru rengi seçmektir: gözler turuncu renginden yorulur ve koyu turuncu alanı daraltır. Turuncu renk, beyaz, siyah ve gri ile uyumlu bir şekilde bir araya getirilmiştir.

Portakal mutfağı olumlu duygular merkezidir

Turuncu mutfakta her zaman neşeli, hafif ve sıcak

Sarı renkli güneş mutfak

Sarı - güneşin rengi, sevinç, ilahi enerji. Mutfağınızı güneşin en kasvetli ve donuk günlerinde bile isterseniz, sarı tonlarda bir iç mekan seçin. Siyah beyaz aksesuarlar, wenge renklerinin detaylarının yanı sıra mutfak tasarımı oluşturmaya yardımcı olacak. Ruh bir tatil, eğlence ve olumlu sorarsa, sarı iç mekanı kırmızı ve turuncu emprenyelerle tamamlıyoruz. Sarı renk yaratıcılığı uyardığı için yaratıcı mutfak deneyleri için idealdir.

Sarı mutfak bulutlu bir günde bile parlak ve neşeli olacak

Mutfağınızı güneşin parladığı en karanlık ve engebeli günlerde bile istiyorsanız, sarı tonlarda bir iç mekan seçin.

Yeşil renkte anti-stres mutfak

Yeşil doğanın, baharın, umudun rengi. Refah, refah, büyüme, yaşam, uzun ömür ve ebedi gençliğin sembolüdür. Ve en önemlisi - insan gözü için hoş ve aynı zamanda ruhsallık üzerinde faydalı bir etkiye sahip: yatıştırır, dengeler, bir güvenlik duygusu verir. Yeşil mutfaklar, stresle başa çıkmaya, önemli fiziksel ve sinirsel stres yaşamak zorunda olan insanlara denge ve uyum sağlamaya yardımcı olacaktır. İyi, aydınlık ve sonsuza inanan, iç mekanlarda en rahat hissettikleri idealistler, mavi-yeşil deniz seviyesinde dekore edilmiştir.

Yeşil mutfak stres önleme için en iyi seçenektir

Yeşil mutfaklar stresle başa çıkmaya, denge ve uyum sağlamaya yardımcı olacak

Mavi sakin bir mutfak iç

“Buzdolabını maviye boyayalım - sarı ve kırmızı, ama mavi değil!” Ve neden olmasın? Mavi - gökyüzünün rengi, su, sebat, sadakat. o organizasyon ve düzen getiriyor mutfak iç rahatlatır, sakin sakin verir ama kuzeye bakan mutfak, nedensiz kaygı, üzüntü ve hatta depresyon hissi neden bir nemlendirme etkisi olabileceğini özellikle mavi çok derin ve yoğun tonları. Fiziksel durumuna dikkate mavi güçlü etkisini almalı: o sürekli soğuk duygusu yaratarak, iştahı, basıncını azaltır kalp hızı yavaşlar, sıcaklığını düşürür. İndigo - her şimdi ve sonra, "mavi bir buzdolabı boyamak" bir fil satın almak veya yemek masasında doğrudan çim kırmak arzusu yoktur aydın ve yaratıcı aklın, seçimi. En avantajlı indigo doymuş parlak aksan gibi görünecek.

Mavi mutfak - ayrılmış ve sessiz insanlar için en iyi seçenek

Mutfağın iç kısmında, mavi renk organizasyon ve düzenliliği tanıtır, rahatlatır, huzur verir

Mavi tonlarda ferahlatıcı iç

Mavi renk kaçınılmaz olarak bilinçaltında bir huzur ve huzur duygusuna neden olan berrak bir gökyüzü ile ilişkilendirilir. Psikologlar, rahatlama ve rahatlamanın yanı sıra güven ve güvenlik duygusunu uyandırmak için terapötik uygulamadaki mavi rengi kullanırlar. Sadık ve özverili doğanın tercih ettiği mavi renk olduğunu fark ettiler. Ek olarak, gök mavisi rengi, tefekkür ve hayallerinize uyum sağlar. Açık mavi tonlarda mutfağı bitirmek alanı genişletir ve odayı serinletici serinlikle doldurur.

Mavi mutfak, tazelik hissi ve sınırsız alan hissi verecektir.

Mavi rengin tonları görsel olarak alanı genişletir ve odayı ferahlatıcı bir serinlik ile doldurur.

Gizemli mor mutfağı

Geleneksel olarak, mor güç, güç, zenginlik ve mistisizm ile ilişkilidir. Bu filozofların ve ezoteristlerin rengi. Sakinleştirir, rahatlatır, kendini düşünmeyi ve kendi kendini tanımayı teşvik eder. Menekşe rengini kötüye kullanmak için, çalışma kapasitesini ve fiziksel aktiviteyi azalttığı için gerekli değildir. Çok yoğun mor renklerin bolluğu, kronik yorgunluğa ve depresyona yol açabilir, bu nedenle sarı, altın, zeytin ve orospu tonları ile seyreltilmesi arzu edilir. Mutfak iç mekanı için mor veya leylak rengi ve parlak emprenye için koyu mor tonları seçmek daha iyidir.

Mor tonların mutfağını seçerken, biriciklik gözlemlemek gerekir

Mutfak iç mekanı için mor veya leylak rengi seçmek daha iyidir - çok yoğun mor renkte bir bolluk kronik yorgunluk ve depresyona yol açabilir

Siyah renkte dramatik mutfağı

Siyah renkli baskılar, alarmlar, bir stupora girer ve depresyona sürüklenir, ancak doğru çerçeveyle, tasarımcıların gerçek bir bulgusuna dönüşür! Açık renkli duvarlara sahip iyi aydınlatılmış geniş bir mutfakta, siyah cepheli süit çok sağlam ve zarif görünecektir. Siyah beyaz mutfakların gerçek bir klasik olmasına şaşmamalı! Ve kırmızı mobilya ile birlikte mutfak katta satranç siyah ve beyaz fayans muhteşem görünüyor! Siyah renk, parlak mutfak aksesuarlarının yanı sıra metal ve parlak detaylarla mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir.

Beyaz ve siyah renklerin kontrastı tasarımda hala geçerlidir

Açık renkli duvarlara sahip iyi aydınlatılmış geniş bir mutfakta, siyah cepheli süit çok sağlam ve zarif görünecek

Rahat kahverengi mutfak

Kahverengi renk istikrarı, güvenliği, bağlılığı temsil eder. Kahverengi mutfaktan her zaman evdeki rahatlığı ve konforu uçuruyor. Mutfağın içi için, kahverengi, gündelik iletişimi açmak için tasarlanmış en nötr ve göze batmayan bir renktir. Hemen hemen tüm renkler ile evrensel ve mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir.

Doğal ahşap - mutfak için eşsiz perdahlama malzemesi

Mutfağın içi için, kahverengi açık ve resmi olmayan bir konuşmaya sahip en nötr ve göze batmayan renktir.

Zarif beyaz mutfak

Tamamen beyaz mutfak - daha fazla sterilite ve "laboratuvar" ile ilişkili olan en pratik seçenekten uzaktır. Beyaz, saf bekaret ve maneviyatın rengidir, fakat özellikle parlak yüzeylerle birlikte bolca hızla lastikler. Kötü aydınlatılmış odalarda beyaz renk gri görünebilir. Aynı zamanda, beyaz parlak dekor için güzel bir fon olarak hizmet eder ve aynı zamanda zıt tonları mükemmel bir şekilde nötralize eder. En başarılı seçeneklerden biri klasik siyah beyaz bir mutfak.

Beyaz klasik lider pozisyonu sıkıca tutar

Klasik siyah beyaz mutfağı - en muhteşem seçeneklerden biri!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

17 − = 12

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map