Kahve çekirdeği resimleri - üç yürütme tekniği

Kahve çekirdeği resimleri – üç yürütme tekniği

Kahve çekirdeği resimleri - üç yürütme tekniği

Profesyonel bir sanatçı olmasanız bile, muhtemelen kahve çekirdekleri resimlerini oluşturabilirsiniz. Kendi elleriyle yapılan dekor, mağazadan daha fazla keyif alacaktır. Kokulu tanelerden yapılan topiary ve paneller, herkesin yapabileceği gibi neşe ve iyimserlik ile suçlanıyor.

Bir resim nasıl seçilir ve düzenlenir

Resimler, gravürler, paneller mekana tamamen farklı bir ton koyar, odanın görüntüsünü daha fazla bütünleştirir. Oda dekore değilse, tasarımı eksik görünüyor.

resim

Bir fantazi geliştirdikten sonra, tek bir renkte, bir renkte birkaç aksesuar yapmak mümkündür

Dikey ve yatay format

Yatay olarak gerilen tuvaller, duvarları görsel olarak "genişletir", oysa dikey çizimler tavanı daha yükseğe getirir. Dar bir koridor veya küçük bir mutfak için ideal bir fotoğraf idealdir.

dizayn

Tasarımcının görevi, iç mekan için bu tarz süslemelerin seçilmesidir.

Resmi büyük bir desenle beğendiyseniz, bunun için en iyi görünümün yalnızca birkaç metrelik bir uzaklıktan mümkün olduğuna dikkat edilmelidir. Tuvaldeki parlak renklerin odanın algısını değiştirdiğini unutmayın.

Konsey. Büyük bir resim alanı optik olarak azaltır, bu nedenle bir oturma odası için uygundur. Yatak odasında yatağın üstünde, yatay olarak gerilmiş bir resim asabilirsiniz.

resim

Doğal malzemelerden yapılmış resimler için arka plan bir tuval veya bir bambu bez olabilir

"Para" kahve ağacı eve iyi şans getirecek

Tuvalleri yerleştirmek için ipuçları

 1. Resim duvara asılmalıdır, böylece doğrudan görüş çizgisi resmin alt kenarının 3 cm üstünde olmalıdır (çerçeve değil). Odanın yüksek tavanları varsa, bu aynı zamanda dikey tuvaller için bir kuraldır. Düşük tavanlar için, bu çizgi dikey resmin alt kenarından 7 cm daha yüksektir.
 2. Büyük resimler zeminden 1,6 m mesafede asılırken, tuvalin ortası resme bakan kişinin göz hizasında olmalıdır. Küçük freskler ve baskılar, göz seviyesinin biraz altına (zeminden 1.5 m) asmak için daha iyidir. Bu tür resimler kısa bir mesafeden görüntüleme için uygun olmalıdır - en fazla 1 m.
dekorasyon

Özellikle kahve severler için kokulu tanelerin dekoratif bir materyal olarak kullanılması hoş olacaktır.

 1. Büyük çerçevelerle çerçevelenen resimler için yeterince geniş bir alan gerekir.
 2. Üç resim grubunda, merkezi dikkat azami dikkat çekilecektir.
 3. Bir odada teknik, tema veya renkte benzer olan resimlerin yayınlanması arzu edilir.
resim çerçevesi

Resim için, bitmiş ahşap çerçeveyi kullanabilir veya çerçeveyi kahve çekirdeklerinden uzatabilirsiniz.

Önemli! Asla küçük bir resmin üzerine büyük bir resim asmayın, aksi takdirde üst kumaş boyutları ile altını "ezecektir". Birkaç resim küçültme ya da büyütme sırasına göre askıda kalmaz.

 1. Aynı boyutta birkaç resminiz varsa, ilginç bir tasarım çözümü bunları zeminden farklı seviyelerde asacaktır. Böyle bir görevle baş edeceğinizden emin değilseniz, tuvalleri bir satırda birbirinden eşit mesafede yerleştirmek daha iyidir.
resim

Kahve yaratıcılık için verimli bir zemin sağlar

 1. Bir duvara birkaç resim asmadan önce, zeminde bir kompozisyon yaratmaya çalışın.
 2. Duvar parlak renklerde boyanırsa veya etkileyici bir dokuya sahipse, tuvali geniş bir mat olarak asın (ad, resmin çerçevesini oluşturan kartondur). Böylece, resmin duvarın arka planında "kaybolmayacak".
tarçın

Tarçın çubukları, kuru limon dilimleri ve portakal, ağaç çimi ve fasülye kahve panelleri oluşturmak için güvenle kullanılabilir.

dekorasyon

Kahve dekoru - farklı çeşit kahve ile dekore edilmiş bir tabak

kahve zamanı

Kahve arası - kahve zamanı

dekorasyon

Eviniz için kahve dekoru oluşturmak için yeşil ve kavrulmuş tahıllar kullanın

Kahve başyapıtlarını yaratmak için üç teknik

Yaklaşık on yıl önce, avangard sanatçılar olan Angela Sarkel ve Andy Sau, renkler yerine kahveleri ilk kullananlar arasındaydı. Tuval üzerine farklı şekillerde ve farklı şekillerde uygulayabilirsiniz.

Yöntem 1. Serigrafi tekniği

Bir resim oluşturmak için kahve çekirdeğinden bir şablona ve pudraya ihtiyacınız olacak. Şablonu tabana sürün, desenin istenilen kısımlarını yapıştırıcıyla sürün ve üzerine kahve sürün. Şimdi şablonu yavaşça çıkarın ve yapıştırıcının tamamen kurumasını bekleyin.

resim

Çekilmiş kahve ve şablon ile böyle bir resim oluşturabilirsiniz

Yöntem 2: Kahve telvesi çizme

İlk olarak, bir kalemle ince çizgilerle bir taslak yapılır, daha sonra desen demlenmiş kahve demlenmesi ile boyanır. Farklı kıvamlar nedeniyle, "boya" nın farklı tonlarını alabilirsiniz.

Zengin bir siyah rengin kahvesi, istenilen renk elde edilene kadar su ile seyreltilmiş birkaç kap içine dökülür. Daha sonra çözelti tuval üzerine fırça ile uygulanır. İş sularında olduğu gibi, her zamanki boyalarla çizim yaparken kullanılır.

Önemli! Bir resim oluşturma sürecinde, kahvenin eşit şekilde uygulandığından emin olmanız gerekir. Akış hala oluşmuşsa, yumuşak bir süngerle çıkarılabilir.

Yöntem 3: tahıl kullanımı

En basit ve aynı zamanda en popüler yöntem, farklı renk ve boyutlarda kahve çekirdeklerinin kullanılmasıdır. Tanelerin rengi, kavurma yoğunluğuna bağlıdır.

İstediğiniz tuval boyutunu seçin ve deseni tanımlayın. Bir kedi figürü gibi bir soyutlama ya da daha spesifik bir şey olabilir. Bir kalemle tuvalin ana hatlarını çizin. Ardından, resim tutkalla kaplanır ve daha sonra kahve taneleri ile kaplanır.

1
panel

Kurutulmuş çayır çimen, müzik levha ve kahve çekirdekleri ile fincan tabağı - bu panel çok lirik bir ruh hali var

Resimler ve kahve çekirdekleri kendi elleriyle panelleri

Eko-tasarım, doğal malzemelerden resimler, giderek daha popüler hale gelmektedir. Kahve çekirdekleri, fasulye, kurutulmuş çiçekler, turunçgiller, iplik ve dantel, baharat kurutulmuş dilimleri - tüm bu hatta donuk ve iç aynı tip "canlanıyor" bu harika kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.

Kahve topiary

budama sanatı

Budama sanatı bir top, bir kalp veya bir Noel ağacı şeklinde olabilir

gerekecektir bileşimi oluşturmak için: kahve çekirdekleri (100-200 gram - boyutu topiary bağlı olarak), köpük plastik boş (bir mağaza sanatları bulabilirsiniz), iş parçası gövdede (örneğin, ağaç dalı), saksı veya seramikten mamul kap (, plastik veya tahta), sıcak tutkal ve tutkal PVA, saten şeritler altın ya da çikolata renk, boncuk, boya (tercihen akrilik), fırça, kayalar ve alçı ağırlık malzemesi.

 • Balonyu kahverengi boya ile boyayın, tamamen kuruyana kadar bekleyin.
 • PVA yapıştırıcı ile topu yayın.
 • Ardından her bir taneyi tabancadan sıcak tutkal ile yapıştırın. Boşlukları olabildiğince küçük tutmaya çalışın. Büyük taneler tepede bulunur, daha küçük olanlar dibindedir.
 • Gövde saten kurdele ile sarılır, kenar sıcak tutkal ile sabitlenir.
 • Ağacı doğru konuma yerleştirin ve alçı ve taşlarla sabitleyin.

Master-class: bir kahve

Malzemeler: Plastik bir litrelik şişe, PVA tutkal, inşaat ve ofis bantları, makas, fırça, tuval, karton, zemin ve bütün fasulye kahve.

resim

Taneler arasındaki boşluklar, kahverengi boya ile boyanabilir veya öğütülmüş kahve ile doldurulabilir

 • Şişenin üst kısmını ayırın ve yarıya kadar kesin. Ortaya çıkan koninin boynunu kesin. Kupanın ön konveks kısmı hazırdır.
 • Kupanın düz arkası kartondan yapılmıştır, sıcak tutkal ile plastik boşluğa yapıştırılır.
 • Ortaya çıkan kağıt bardak sarma inşaat bant, yapıştırıcı ile kapatın ve çekilmiş kahve serpin (o tahıllar lümen oldu arasına sonradan gereklidir). Ürünün kurumasına izin verin.
 • Bir kartondan bir karton kesmek, yapıştırmak, bir limon ve kahve taneleri kurutulmuş dilimleri.
 • Kupayı tutkalla tekrar kurutun ve kahve çekirdeklerini tutkalla yapıştırın (önce kontürler boyunca ve sonra kabın yüzeyinin geri kalanı).
 • Arka plan beyaz bırakılabilir ve öğütülmüş kahveye serpilir veya tahıl ve tarçın çubuklarıyla serebilirsiniz.

Video: suluboya kalem ve kahve ile bir çizim oluşturma

Resimleri sadece yağlı ve suluboya ile boyayabilirsiniz. Modern sanatçılar başyapıtlarını standart olmayan malzemelerden, özellikle kahve çekirdekleri ve fasulyelerden kolayca yaratırlar. Panelin boyutunu ve şeklini önceden planlıyorsanız, gerekli tüm malzemeleri hazırlayın, birkaç saat içinde bir duvar veya masaüstü kompozisyonu oluşturun.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

55 + = 65

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map