Doğaçlama malzemelerden mutfak için bir duvar paneli nasıl yapılır

Doğaçlama malzemelerden mutfak için bir duvar paneli nasıl yapılır

Doğaçlama malzemelerden mutfak için bir duvar paneli nasıl yapılır

Yakın zamanda yenilenmiş, ancak podnadoevshy mutfak iç mekanı güncelleme isteği çoğu zaman çoğumuza gider. İçine parlak dokunuşlar getirecek dramatik değişiklikler olmayan yollardan biri, böylece odaya yeni bir hayat soluyarak, panelin duvar kısmını resmin elemanları ile dekore etmektir. Kendi elleriyle yapılan panel - mutfağın metresinin karakterini ve tercihlerini yansıtabilecek, gerekli uyumu ayarlayan atmosfere sahip olan "vurgu". Mutfak içlerine bakmak için ne tür paneller ve kendi ellerimizle dekorun böyle bir unsurunu nasıl yapacağımız, daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Panelin ana türleri ve teknikleri

Bazıları yanlışlıkla panelin aynı resim olduğuna inanıyor. Aslında resim, resim sanatıdır. Panelin bir başyapıt olması gerekmez. Sadece dekorasyonun bütünlüğünü veren, mutfak dekorasyonundaki son dokunuşun rolünü yerine getiren parlak bir "nokta" olarak işlev görmek için tasarlanmıştır.

Mutfakta Panel

Panel - mutfak iç dekorasyon için şık bir yol

Mutfak paneli herhangi bir şekle ve boyuta sahip olabilir. Kullanılan malzemeye bağlı olarak, çeşitli biçimlerde gelirler:

 • Kumaş. Aplikler, kumaşlar ve goblenler üzerindeki işlemeler seri veya manuel olarak yapılabilir.
 • Grafik. Modern baskı tekniklerini kullanarak sanat eserlerinin tematik görüntüleri ve reprodüksiyonları oluşturulur.
 • Ahşap. Yaprak döken ve iğne yapraklı türlerden oyulmuş paneller genellikle yarı değerli taşlardan kakma ile desteklenir.
 • Seramik. Mozaik resimler, küçük elemanlardan ve seramik karo parçalarından oluşmaktadır.
 • Heykel. Bunlar metal, dokulu sıva veya sıradan alçıdan yapılmış mini heykellerdir.

Ayrı ayrı, çok çeşitli malzemelerden yapılmış el yapımı panelleri vurgulamak gerekir: kil ve tuzlanmış hamur, kuru çiçekler ve kruplar, boncuklar ve deniz kabukları.

Mutfak paneli

Mutfakta yüksek nem ve sıcaklık dalgalanmalarından etkilenen kırılgan malzemelerin yüzeyini korumak için, kompozisyonlar seçilen gölgede saydam veya renkli bir vernik ile kaplanır.

Kendinizi dekoratif bir öğe seçerken veya yaparken dikkat etmeniz gereken asıl şey - mutfak fonksiyonel bir odadır. Uzayda sıklıkla her türlü koku ve duvarlarda en küçük gıda yağı parçacıkları yerleşir. Bu nedenle, dekoratif elemanlar, sık yıkama sırasında nem etkilerine dayanabilecek pratik malzemelerden yapılmalıdır.

Aksesuarların konumu için seçenekler

Duvar paneli, görsel olarak vurgulamak istediğiniz odanın alanlarında bulunur. Bu, çalışma duvarının ön kısmı veya yemek masası yakınındaki bir yer olabilir.

Oyma paneli

Oymalı paneller klasik iç mekanlarda harika görünüyor

Büyük boyutlardaki bir mutfağı süslerken, tasarımcılar aynı seriden, odadaki farklı duvarlarda asılı duran benzer öğeleri kullanmayı tavsiye ediyorlar.

İpucu: Seramik karoların mozaik desenleri neme karşı dayanıklıdır ve bu nedenle mutfağın çalışma alanını dekore etmek için daha iyi kullanılırlar.

Seramik paneller

Diğer son kat malzemelerle birleştirilmiş seramik paneller eşsiz bir iç mekan oluşturabilir

Mutfakta bir panel seçerken, boyutlarını dikkate almak önemlidir. Küçük mutfakların duvarları küçük kompozisyonlarla dekore edilmelidir. Çok fazla ilgi çekmeyecekler, böylece alanı görsel olarak azaltacaklar.

Büyük resimler büyük mutfaklar için ayrılıyor. Duvarın önemli bir bölümünü işgal edebilir, nişlere inşa edilebilir ve arkadan aydınlatılabilir. Küçük resimler, geniş bir mutfağın geniş bir duvarında kolayca "kaybolabilir".

1
Panel engelle

Sarmal bir merdiven resmi olan bir panele bakmak ilginç olacak.

Odanın köşesinde, boyanmış spiral merdivenler görsel olarak sınırları zorlamaktadır. İlave alan yanılsamasının yaratılmasının arzu edilen etkiyi elde etmek için, panelin doğru bir şekilde yazılmasının, merdivenin iç kısmı organik olarak tamamlaması ve gereksiz bir eleman gibi görünmemesi önemlidir.

Farklı iç mekan stilleri için dekor

Mutfak iç mekanını ayarlarken kurallara göre yönlendirilmelidir: her odanın görünümü, deseni ve büyüklüğü. Dekorasyonun teması, iç mekanın tarzına uygun olmalıdır.

Klasik tarzda dekore edilmiş mutfaklar için, olgun meyveler ve sebzelerin resmedildiği bir tablo, pitoresk manzaraları davet etmek ve harika sanatçıların eserlerini yeniden yorumlamak mükemmel bir şekilde karşılanacaktır.

Kahve çekirdekleri ile panel

Hoş kokulu kahve çekirdeği içeren panel, her seferinde arkadaşlarla keyifli bir buluşma çağrısı yaparak, ruh halini yükseltir.

Oymalı ahşap ve seramik paneller, ülke veya Provence tarzında dekore edilmiş, mutfağın iç kısmına sorunsuzca uyum sağlar. Kurutulmuş meyveler, baharatlar ve çiçeklerin kullanıldığı duvar kompozisyonları olabilir.

Levhalı panel

Ülke tarzı mutfak

Ülke stili ve Provence için panel

Yüksek teknoloji veya minimalizm gibi modern iç mekanlara layık bir katkı, akşam şehir manzaralarını veya sıra dışı soyutlamaları tasvir eden dinamik resimler olacaktır. Burada grafik panellere minimalist, sıkı bir çerçeveye sığdırın.

Çağdaş Sanat

İç modern bir tarzda mutfak paneli

Çatı katı tarzında mutfağın zarif zarafetini ve güzelliğini vurgulamak için eski posterlerden oluşan duvar kompozisyonları, sararmış sayfalar ve dergilerden gelen resimler yer alıyor.

Şarap tapaları içeren panel

Böyle bir orijinal dekorasyonun sıradan şarap mantarlarından yapıldığına inanmak zor

Her türlü kolaj, soyutlama ve manzara bir yemek alanı için mükemmeldir.

Modüler resim

Görüntünün birkaç ayrı parçaya ayrıldığı modüler kompozisyonlara bakmak ilginçtir.

Bir dizi görüntü tarafından asılı tek bir entegre resim oluşturur.

Panelin tasarımı ve stili ile doğru bir şekilde seçilen iç mekan tasarımının avantajlı bir şekilde vurgulanabilmesi, “zest” ve kişiliğini ortaya çıkarır.

Yumurta kabuğundan bir natürmort yaratmak

Modern sanatta, "krakle" denilen yüzeyin yapay yaşlanmasının etkisi çok popülerdir. Özel aerosol boyalar veya carlic lak ile kaplama yapılmasıyla elde edilir. Ancak, geleneksel yumurta kabuğunun yardımıyla böyle sıradışı bir etki yaratmak mümkündür.

Mutfakta Panel

Kırılan parçaların dışbükey yüzeyi üç boyutlu mozaikler yaratmayı mümkün kılmaktadır.

Yumurta kabuğu yapılmış bir dekoratif panel yapma tekniği yapmak çok zor değil, herkes bunu öğrenebilir. Bir dizi temel aşama içerir.

Gerekli malzemeleri seçmek

Parlak ve iştah açıcı bir hayat kurmak için ihtiyacınız olacak:

 • 2 adet lif levha;
 • peçete veya pirinç kağıdı;
 • soyulmuş yumurta kabuğu;
 • şeffaf dosya A4 veya A3 formatı;
 • akrilik astar;
 • dekupaj yapıştırıcısı;
 • akrilik boyalar;
 • tutkal PVA.

Bir kompozisyon oluşturmak için sağlam bir temel olarak, sert tahta kullanmak uygundur. Kalıbı mükemmel tutar ve mükemmel nem geçirmez özelliklere sahiptir. İş parçasının boyutu oluşturulan kompozisyonun boyutlarına bağlıdır.

Panel için malzemeler

Görüntüyü bir fırça ve köpük süngeri ile rahatça uygulayın

Önceden birkaç yumurtadan bir kabuk hazırlamak gereklidir. İş için, kabuk herhangi bir gölge ham ve haşlanmış yumurta için uygundur. Yumurtalardan çıkan kabuk, organik madde kalıntılarından arındırılmalı, iç film temizlenmeli ve bir soda çözeltisinde yıkanmalıdır.

Yumurta kriketinin oluşumu

Levha iş parçasından kesip düz bir yüzeye gelecek şekilde yerleştirin, bir astar ile örtün. Akrilik astar, köpük kauçuk sünger ile rahatça uygulanır. Bu yüzden daha eşit dağıtılır ve daha hızlı kurur.

Bir yumurta kriket oluşturma süreci oldukça zahmetli. En çok zaman alır. Yumurta kabuğunu dışa doğru dışbükey bir tarafa yerleştirerek, merkezden ya da yaprak köşesinden başlayarak yayılır.

Panel için kütük

İş parçası alanında, PVA tutkal ile kaplı, yumurta kabuğu küçük bir parça yatıyordu ve hafifçe basın

Bir parmak veya kürdan bastığında, kabuk bir çatlak ağzı ile kaplanır ve tabanın yüzeyinin bir kısmını koyan birkaç parçaya ayrılır. Bir kibrit veya kürdan kullanarak parçaları hareket ettirin, istenen pozisyonu verin ve boşlukları boşlukta doldurun.

PVA panelleri kaplama

Ürünün yüzeyine mukavemet kazandırmak için yaprak parçalarını ezilmiş yumurta kabuğu ile örtmek, başka bir PVA tabakası ile kaplamak

Kabuk parçaları tüm yüzeyi kaplar. Hazır kabuk mozaik ile temeli tamamen kuruyana kadar 5-8 saat bekletilir.

Bir görüntüyü uygulama

Yapıştırıcı tamamen kuruduktan sonra iş parçası akrilik astar ile kaplanır ve tekrar kurutulur.

Panel için temel

Süreci hızlandırmak için, bir saç kurutma makinesi ile kurutulabilir

Dekupaj için bir görüntü olarak, herhangi bir çok katmanlı çok katlı peçete veya ağdan alınan çıktıları kullanabilirsiniz. Bu amaçlar için mükemmel, özel mağazalarda satın alınabilir pirinç kağıdı. Bir panel oluştururken, tüm resmi bir peçete üzerine çekemezsiniz, ancak doğru boyutta bir parçayı kesebilirsiniz.

Bir peçete üzerinde çizim

Senin görevin - kırışıklıklar olmadan bir peçete yapıştırmak için

Pürüzsüz, kırışıklıklar elde etmek için, görüntünün basıldığı peçetenin üst tabakasını koymanız, yüzü yüzünüze koymanız gerekir. Dosya, kuru iş parçasına, çizimin istenen pozisyonu alması için yavaşça uygulanır. Uygulanan parça parmaklarla dengelenmiştir. Dosyayı nazikçe temizleyin.

Çizim ile hazır resim

Görüntü dekupaj yapıştırıcı ile kaplıdır

Yapıştırıcı kuruduktan sonra, sadece bir çift vuruş kalır: boya üzerine bazı elemanları boyayla boyayarak, daha fazla ifade verir ve paneli vernikle kaplar.

Doğaçlama malzemelerden tesisler

Kendi elleriyle yapılan paneller - mevcut yazarın çalışması, bir iç mekanın değerli bir dekorasyonuna ve sahibinin gururunun bir öznesine sahiptir.

Patchwork tekniğinde doku "tablolar"

Shebbie-chic veya provence tarzında mutfağın zarif bir dekorasyonu, patchwork tekniğinde bir tekstil paneli yapabilir. Mobilya ve pencerelerin tasarımını yansıtan kumaş kalıntılarından dikilmiş duvar kompozisyonları, odanın tasarımına uyumlu bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Parlak panel

Ağaçlarla Panel

Tekstil panelleri

Tekstil aksesuarlarının özgün bileşimleri

Bir kağıda böyle bir panel yapmak için, tam boyutlu bir çizim çizmelisiniz. Ardından, tek tek kağıt sayfalarından, uygulama için modelin elemanları için desenler yapın. Boyutların karşılık geldiğinden emin olduktan sonra, desenler kumaşın kesimlerine aktarılır. Uygulamanın elemanlarını esasına göre ayrıştırarak, pimlerle düzgün bir şekilde tutturulmuş, birbirine ayarlanmıştır.

Askıya alınmış panel

Doku uygulaması için iplikler bir tonda seçilir veya kontrast bir kontur yapar.

Hacimsel formlar vermek için kompozisyondaki rakamları kullanırken, bunlar ince bir sinonun kalıntılarıyla doldurulur. Bileşim tabana yapıştırılmış veya dikilmiştir.

yama işi

Scrappy panelinde küçük eşyalar ve havlu askısı için ceplere bakmak uygun olacaktır.

Kumaşın işlevsel bir kompozisyonu "resmini" oluşturmak için mutfak aksesuarlarını depolamak için geniş bir ceple takviye edilebilir.

Kuru meyveler ve baharatlardan "Lezzetli" besteler

Kurutulmuş çiçekler, meyveler, fındık ve aromatik baharatların kullanımı şık bir temadır.

Bir kompozisyon oluşturmak için bir arka plana ve dolaplarınızın içeriğine sahip bir çerçeveye ihtiyacınız vardır. Kullanmaktan çekinmeyin:

 • kahve çekirdekleri;
 • turunçgiller;
 • tarçın çubukları;
 • kurutulmuş çiçek başları;
 • fındık ve fasulye;
 • her türlü kabuğu çıkarılmış tane;
 • simit ve simit bile.

Bir kompozisyon oluşturma süreci oldukça basittir. Çerçevenin boyutlarına karşılık gelen bir karton kesimi, çuval veya başka seçilmiş bir kumaş ile kaplıdır. Malzeme taban üzerine sabitlenir, çivi ile sabitlenir veya sıcak eriyik üzerinde "ekilir".

Ürün paneli

Orijinal resim

Mutfak dekorasyonu için panel

Kumaşın ön yüzünde büyük kompozit elemanlar yatıyordu, düzenlemenin en cazip varyantını seçiyordu: bireysel mini resimlerden ortak bir desen veya süs.

Bitmiş bileşimin nasıl görüneceğini kendiniz belirledikten sonra, ağa yayılan malzemeler taban üzerinde birbiri ardına kaldırılır ve tutkal yayılımı aynı yere yayılır. "Resmi" sıradan bir kabloya asabilir veya mıknatıs kullanarak metal bir yüzeye yapıştırabilirsiniz.

Çatal bıçak takımı

Yuvarlak panel

Çıkartma paneli

Lüks tesislerin üretiminin temeli, doğaçlama malzemeler üretebilir: sararmış atlaslar, şişelerden kapaklar, çatal bıçak takımı ... Seçim sadece mutfak iç mekanı ve hayal gücünüzle sınırlıdır.

Video ana sınıfı: mutfak için büyük bir panel

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

98 − 88 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map