Modüler mutfak nedir: Hazır modülleri seçmenin avantajları ve özellikleri

Modüler mutfak nedir: Hazır modülleri seçmenin avantajları ve özellikleri

Modüler mutfak nedir: Hazır modülleri seçmenin avantajları ve özellikleri

Sovyet döneminde inşa edilmiş çok katlı evler, rahat aramak zordur. Mutfaklar küçüktür ve yalnızca yemek pişirmek için tasarlanmıştır. Bu biraz konfor ve misafirperverlik hakkında modern fikirlere karşılık gelir. Genellikle mobilya seçerken problemler vardır. Kullanmak için uygun olan ve yemek alanı için yer olan güzel bir kompakt kulaklık takmanız gerekiyor. Çıkış modüler bir mutfaktır. Bu sadece küçük alanlar için değil, aynı zamanda geniş odalar için mükemmel bir seçenektir.

Modüler bir mutfak nedir ve ne için ilginç?

Mutfak mobilyalarını seçerken, her daire sahibinin hedefi yerden tasarruf etmektir. Oda nispeten büyük olsa bile, hostes eldeki her şeye sahip olacak şekilde öğeleri düzenlemek gerekir. Modüler mutfak takımlarının yaratıldığı bu rasyonel yerleştirme içindir. Birbiriyle uygun şekilde düzenlenmiş, birleşik boyutların bireysel unsurlarından oluşurlar. İstenirse, öğeler kolayca yeniden düzenlenir - ve lütfen iç kısım farklı görünür.

mutfak takımı

Modüler mutfak takımı

renk modülleri

Mutfak ünitelerinin ölçüleri ve rengi

Mutfak hazır modülden toplanırken, sahibi durumun problemini kalıcı olarak çözer. Bölgenin her santimetresi rasyonel olarak kullanılır ve gerekirse, herhangi bir modülü oda tasarımına zarar vermeden ekleyebilir, yeniden düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Örneğin, önce bir asma dolabı asabilir ve masaya koyup daha sonra başka elementler ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde, ekstra bir dolabı her zaman kaldırabilirsiniz. Odanın görünümü değişecek, ama çekici kalacak.

mutfak

Cephe dekorasyon

Modüler mutfakların ana avantajları, standart olmayan düzende odalara monte edilebilmesidir. Sahibi, "özel" odası için uygun bir set seçerek alışverişe gitmek zorunda değildir. Bazen onu bulmak imkansızdır. Ayrıca, siparişe göre mobilya için fazladan ödeme yapılmasına gerek yoktur, bu da standarttan her zaman daha iyi olmakla birlikte, birkaç kat daha maliyetlidir.

set

Bütçe mutfak modülleri kompakt konaklama

Geleneksel bir kulaklık setinde, nesnelerin konumunu değiştiremezsiniz ve aslında mobilya kurduktan sonra birkaç yıl içinde birçok insan iç mekanın en az yenilenmesini ister. Çözüm standart ise, tekrar bir set satın almanız gerekecektir. Maliyetler, sinirler, bakma zamanı.

İkinci seçenek, mutfak için yeni modülleri yeni bir şekilde oluşturmak, eksik bölümleri sipariş etmek veya satın almaktır. Güncellenen iç mekan bütçeyi zorlamaz, ancak değişiklikler garanti edilir. Kaydedilen para daha kullanışlı bir şeye yatırılabilir. Bu karlı!

montaj

Duvar dolabının montajı

Başka bir artı - profesyonel bir tasarımcı olmadan yapmak için bir fırsat. Bir apartman dairesini mümkün olduğunca güzel ve işlevsel olarak sunmak isteyen insanlar için özel yazılım tasarımcıları vardır. Mobilya bölümlerden oluşuyorsa, üreticinin web sitesine gidebilir ve kendi tasarım projenizi çevrimiçi olarak oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda, yeni mobilyaların yaklaşık maliyetini hesaplayabilirsiniz.

mobilya

Geniş mutfakta modüler mobilyalar

Sahiplerin karşılaştığı zorluklar neler?

Paradoksal olarak, geniş odaların küçük olanlardan daha zordur. Bunun nedeni mutfak modüllerinin standart boyutudur. Odanın nişleri veya çıkıntıları varsa, genellikle bir tasarım projesinin geliştirilmesinde profesyonel desteğe başvurmak gerekir. Bölümler, odanın düzeninde basitçe "uymuyor".

Bir başka önemli sorun da ürünlerin kalitesidir. Modüler kulaklıklar ucuz malzemelerden üretilmiştir, bu da onlardan özel dayanıklılık ve dayanıklılık beklememeniz gerektiği anlamına gelir. Bir yandan, standart bölümlerin satın alınması paradan tasarruf etmenizi sağlar. Öte yandan, 5-7 yıl içinde bunları değiştirmek için hazır olmalıdır.

Dairelerin sahipleri mobilya tasarımcılarının yaratıcılığına güvenmek zorunda değildir. Son kaplama malzemeleri özellikle farklı değildir ve bölümlerin konfigürasyonu en yaygın dekorasyon türleri için tasarlanmıştır. Gerçekten orijinal ve özel bir şeye ihtiyacınız varsa, mobilya sipariş edilmelidir.

1
mutfak

Mutfak-yemek odası için sözlü olmayan çözüm

Ana mutfak düzeni türleri

Fonksiyonellik, herhangi bir mutfak seti için temel gereksinimdir. Mobilya, pişirme sırasında hostesin fazla ileri gitmemesi veya ekstra metrelerden geçmesi gerekmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. Üçgenin "buzdolabı-lavabosu-soba" nın kenarlarının uzunluğu çok büyük olmamalıdır. Tasarımcılar en uygun 1.2-2.7 m mesafeyi düşünürler.Mutfakların mantıklı bir şekilde planlanmasını sağlayan mobilyaların yeri için çeşitli seçenekler vardır.

kulaklık

Şema: Kulaklıklı mikrofon setinin yerleşim düzeni

Seçenek # 1: düz bir çizgi

Bir doğrusal düzen çoğu daire sahipleri tarafından uygun olarak kabul edilir. Oda küçükse, mekânı farklı bir şekilde düzenlemek zordur. Nesneler bir sıra halinde düzenlenir ve düz bir çizgi oluşturur. Bu, ev sahibinin sobadan lavaboya, mobilyalara dokunmadan ve gereksiz manevralar yapmadan hareket etmesine izin verir.

Bir hat kulaklığı satın alma lehine başka bir argüman fiyattır. Bütçe IKEA modüler mutfak neredeyse herkesi karşılayabilir. Bu dikdörtgen bir şekil koymak için mükemmel bir seçenektir. Bir çalışma yüzeyi ile bir tüp bir plaka ve bir lavabo arasına konabilir. Üst ve kat kabininden menteşeli kasalar, mutfak eşyalarının saklanması sorununu çözmektedir.

düzen

Doğrusal mutfak düzeni

Seçenek # 2: çift sıralı konaklama

Mutfak sadece yemek pişirmekse ve yemek odası başka bir odadaysa, mobilyaları iki sıraya yerleştirebilirsiniz. Bu mekân organizasyonu, ocakta çok zaman harcayacak olan sahipler için belirli avantajlara sahiptir. Buna ek olarak, son işlem materyallerinden tasarruf edebilirsiniz, tk. asılı dolaplar, masalar ve dolaplar duvarların neredeyse tamamını kaplamaktadır.

Dezavantajlar da var. İki sıralı mutfak mobilyası düzenlemesiyle, odanın boyut ve konfigürasyonu değişir. Oda dar ve uzun gözüküyor, duvarlarda yer kapladığı ve ortada çok az yer olduğu için gereksiz bir şey koymak imkansız.

çift ​​sıralı düzen

Şema: iki satırlık düzen

Seçenek # 3: açısal düzen

Açısal modüler mobilya nedir? Bunlar, bireysel dolapların ve dolapların, odaların köşelerinde yer kaplayacak şekilde tasarlandığı kümelerdir. Bu düzenleme, iç mekanın öğelerini daha akılcı bir şekilde yerleştirmenizi ve daha pratik hale getirmenizi sağlar.

Modüller bitişik iki duvar boyunca konumlandırılmıştır, böylece odanın bir kısmı tamamen serbest kalır. Aynı zamanda, ihtiyacınız olan her şey için yeterli alan var. Kare mutfaklarda, köşe modüler kulaklıklar özellikle kullanışlıdır, çünkü daire sahibi bölümleri düzenleyebilir, böylece bir duvar ikincisinden daha fazladır.

köşe takımı

Açısal Kulaklık Devresi

Seçenek # 4: U şeklindeki düzenleme

Geniş bir mutfağa sahipseniz ve çok sayıda dolap ve kaideye uyum sağlaması gerekiyorsa, U şeklindeki düzen en iyisini yapar. Bu düzenleme sayesinde, tüm gerekli ekipmanı mobilyaya entegre ederek odanın imar edilmesi mümkündür. Mutfak son derece fonksiyonel hale gelir.

Kulaklığın U şeklindeki düzenlemesinin sadece bir dezavantajı vardır. Yemek masasında sadece bir duvar var çünkü Diğer üç kişi işgal edilecektir. Bu, alanın her santimetresini veya başka bir odadaki yemek odasını saklamak zorunda olmayanlar için bir seçenektir.

düzen

U şekilli yerleşim düzeni

Seçenek # 5: ada veya yarımada

Bir ada veya yarımada şeklinde modüler mutfak, geniş odalar için uygundur. Bölümler aşağıdaki gibi düzenlenmiştir: duvarlar boyunca dolaplar ve kaideler yerleştirilir ve çalışma alanı veya çubuğu odanın ortasına yerleştirilir veya bir yarımada şeklinde gerçekleştirilir.

Ada düzeninin dezavantajı ortada: kulaklık her zaman uygun olmayan çok yer kaplıyor. Ancak ciddi bir avantaj var. Kural olarak, bu tür mobilya düz eğri çizgiler farklıdır. Kulaklık seti zarif ve zarif görünüyor. Ek olarak, yuvarlatılmış köşeler evin sakinlerine kaza sonucu yaralanmalar önler.

çalışma üçgeni

Şeması: ada mutfağında çalışan üçgen

Modüler mobilya üretimi için malzemeler

Modüler setler için projeler geliştirirken, tasarımcılar formların sadeliği üzerine bahis yapıyorlar. Gereksiz detaylar, ideal dekor bile pratik olmalı. Modülleri yapmak için kullanılan malzemeler de bakımda mümkün olduğunca basit olmalı, dış etkenlere karşı dayanıklı ve aynı zamanda çok pahalı olmamalıdır. En uygun:

  • MDF. MDF'den mobilyalar çevre dostu malzemeler tercih edenler tarafından seçilir. Bunlar, kaplama, akrilik veya PVC film ile kaplanmış preslenmiş ağaç talaşından elde edilen levhalardır.
bir dizi MDF

MDF mutfak takımı

  • Plastik. Plastik kulaklıklar çok gösterişsiz görünebilir, ancak mutfak için minimalizm tarzında, harika. Büyük bir artı geniş bir renk yelpazesidir. Formların zayıf seçimini telafi eder. Herhangi bir gölgeyi seçebilirsiniz. Aynı zamanda, yıkanması kolay, nemi mükemmel tolere edecektir.
kat dolapları

Plastik taban döşemeleri

  • Sunta. Suntadan mutfak alırken çok dikkatli olmalısınız. Bazı plaka türlerinin üretimi için zararlı materyaller kullanıldığından, satıcının kalite sertifikalarına sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Malzeme çevre dostu E0-E1 sınıfı ise, ondan gelen mobilya tamamen güvenlidir. Avantajları - düşük fiyat, geniş tasarım potansiyeli. Suntadan modüler kulaklıklar güzel ve pratiktir.
montaj

Lamine sunta panellerden mutfak montajı

Dairenin sahibi, daireyi düzenli olarak güncellemeyi seviyorsa, çerçeve cepheli bir mutfak satın almak mantıklıdır. Bu modüller, alüminyum çerçevelerden oluşur ve bunlar için paneller, herhangi bir malzemeden yapılabilir. plastik veya cam. İsterseniz, panelleri her zaman değiştirebilirsiniz - ve kulaklık tamamen dönüştürülür. Bununla birlikte, genellikle "yürüyüş" içindeki yeni paneller ve bu da mobilyaların görünümünü ve işlevselliğini etkileyebilir.

MDF'den modüler mutfak

MDF'den çerçeve modüler mutfak

Kalite setlerini seçmek için ipuçları

Hangi tasarımı tercih etmeliyim?

Modüllerin şekli daha basit, daha iyi. Bu tasarım olasılıklarını genişletir. Dekoratif elemanların fazlalığı genellikle sadece acıyor. Eğer bütçesel modüler mutfaklar söz konusuysa, bu tarz stillerdeki mobilyaları tercih etmek daha iyidir:

  • Modern. Birçok daire sahibi Art Nouveau tarzında mobilya tercih ediyor. Netlik ve düzgün hatların kombinasyonu her zaman etkileyici görünüyor. Renk seçimindeki sınırlamalar basitçe mevcut değildir.
mutfak

Art Nouveau tarzında mutfak

  • Hi-tech. Cam, metal, cilalı yüzeyler son yıllarda bir eğilim. Yüksek teknoloji ürünü ultra modern modüler mutfaklar. Çalışmaları son derece pratik ve kullanışlı.
set

Yüksek teknoloji tarzı kulaklık

  • Klasik. Klasik şekiller ve renklerdeki mobilyalar tüm zamanların tercihi. Bu tarz kulaklıklar moda trendlerini takip etmek istemeyen, basit formları tercih eden, rahatlık ve istikrar duygusu için çaba gösteren insanlara hitap edecek.
mutfak mobilyaları

Klasik Mutfak Mobilyaları

Peki, bu nedir - modüler mutfaklar? Bu, iç mekanı kendi takdirinize göre değiştirmek için bir fırsattır. Kulaklığın görünümünü güncellemek için uzun yıllar para toplamak zorunda değilsiniz. Modülleri ekleyerek, çıkararak veya basitçe yeniden düzenleyerek, özel bir maliyetle yeni bir tasarım elde edersiniz. Anlık bir değişim çağında, bu kalite paha biçilemez.

Bütçe setlerinin üretimi için sadece pratik malzemeler kullanın. Tabi ki, maun cephelerinde mermer veya oymalı dekordan oluşan bir tezgaha sahip olmayacaksınız. Ancak mobilya için düzenli bir sünger ve ucuz ev kimyasalları kullanmanız yeterli olacaktır. Son seçim her zaman senin!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 87 = 96

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map