Suyu kendisinde: evde meyve suları hazırlamak için bir meyve sıkacağı nasıl seçilir

Suyu kendisinde: evde meyve suları hazırlamak için bir meyve sıkacağı nasıl seçilir

Suyu kendisinde: evde meyve suları hazırlamak için bir meyve sıkacağı nasıl seçilir

Taze sıkılmış meyve suları, vücudumuz için gerekli olan bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Evde hazırlanır, meyve, çilek veya sebze suyu koruyucu içermez. En pahalı mağaza suyu bile, daha lezzetli ve daha yararlı olan taze meyve suyu ile karşılaştırılamaz. Evde taze meyve suyu yapmak için bir meyve sıkacağı nasıl seçilir?

Sağlıklı yemeğin savunucuları meyve sularından meyve suları tercih ediyor

Meyve Sıkacağı - sağlıklı bir diyetin vazgeçilmez bir özelliği

Eviniz için bir meyve sıkacağı nasıl seçilir

İlk olarak, meyve sıkacakları iki gruba ayrılabilir: evrensel ve narenciye için.

Narenciye sıkacakları

Bu narenciye sıkacak portakal ve greyfurt gelen taze

Narenciye sıkacağı, taze turunçgillerin sevenler için uygundur

Eğer sadece portakal ya da greyfurtun tadını çıkarırsanız, narenciye için yeterli meyve sıkacaksınız. Evrensel bir meyve sıkacağı kadar pahalı değildir ve kullanımı çok kolaydır. Narenciye sıkacağı (basitçe bir narenciye sıkacağı olarak adlandırılır), meyve suyu toplama için bir nozul-koni, motor ve konteynırdan oluşur. Güç aralığı 20 ila 80 watt. Bu gösterge daha yüksek, daha hızlı meyve suyu hazırlanır ve daha fazla narenciye zaman birimi başına işleyebilecektir.

Meyve suyu toplama kabı genellikle 400-500 ml'lik bir hacme sahiptir, ancak bir seferde 1,2 litre kadar suyu hazırlamak mümkün olan narenciye presleri vardır. Doğru boyutta bir meyve sıkacağı nasıl seçilir? Turunçgillerin meyve suyunun çok çabuk bozulduğunu unutmayın: hazırlandıktan sonra 5-10 dakika içinde tüketilmesi tercih edilir. Bu nedenle, bir litre suyu bir kerede içemeyeceğinizi biliyorsanız, büyük kapasiteli bir cihaza ihtiyacınız yoktur. Ama sık sık misafirinize gelirseniz veya büyük bir aileniz varsa, litrelik kapasiteye sahip bir narenciye presi - ihtiyacınız olan şey budur.

Bir narenciye sıkacağı seçerken önemli bir yönü, meyve suyu toplama kabındaki ağızlığın şeklidir. Bardakların üzerine suyu dökmek için uygun olmalıdır.

Narenciye presi ek fonksiyonlarla donatılabilir. Bu tür işlevlerin varlığı gerekli değildir, ancak önceden olasılığı bilmek daha iyidir: aniden kullanışlı olacaktır.

  • Kol. Bazı modellerde, meyve suyu bir kolla sıkılırken narenciye tutulur. Bu, işi daha kolay hale getirecektir, çünkü meyveyi elinizle sürekli olarak tutmak zorunda değilsiniz.
  • Yemler kümesi. Narenciye presi farklı boyutlarda ağızlıklara sahip olabilir. Büyük grapefruits ve küçük mandalina suyu almak için aynı verimlilikle yapabilirsiniz.
  • Ters mod. Bu, tüm sıkıcılarda değil, ancak bu mod çok uygun: meme teker teker döner, diğeri ise maksimum meyve suyu sıkarak.
  • Meyve suyu için yoğunluk ayar sistemi. Memedeki deliklerin boyutunu değiştirerek, meyve suyuna giren hamurun miktarını değiştirebilirsiniz.
  • Doğrudan meyve suyu sistemi. Suyu toplamak için özel bir kap kullanamazsınız, ancak suyu doğrudan bardağa dökün.

Evrensel sıkacakları

Yıl boyunca evrensel bir meyve sıkacağı taze içecekler ile memnun edecek

Özellikle meyve suları sıkılarak evde meyve suları pişirmek kolaydır

Birçok meyve veya meyvelerden meyve suyu almanızı sağlar. Tek istisna, kemikli meyveler, ama kemiklerden korkmayan modeller var. Ayırıcının şekline göre, evrensel meyve sıkacakları konik ve silindirik olarak ayrılabilir.

Konik bir separatöre sahip modeller bir pasta kabı ile donatılmıştır. Bitmiş ürünün verimi% 70'den fazla olmayacaktır. Bir kapsayıcıyla bir meyve suyu satın almak istiyorsanız, çıkarmanın kolay olup olmadığına dikkat edin. Kek kabının hacmi ne kadar büyükse, o kadar az temizlenmelidir.

Silindirik bir separatöre sahip modeller, tüm sıkılmış meyve suyunu almanızı sağlar. Bu tür bir cihazın önemli bir dezavantajı vardır: kağıt hamuru reddetme fonksiyonu mevcut değildir, bu yüzden meyve suyunu her 2-4 bardak meyve suyunu ayırın ve ayırıcıyı hamurdan temizleyin.

1

Güç evrensel sıkacakları ile 200 ila 1200 watt arasında değişir. Tüm modellerde sürekli çalışma süresi farklıdır. Bu aynı zamanda cihazın gücüne de bağlıdır. Bazı meyve sıkacakları, 10 dakikalık bir çalışmanın ardından bir dakika mola için otomatik olarak durur, diğerleri 20 dakika boyunca çalışabilir. Motorun aşırı ısınmasını ve parçaların temizlenmesini önlemek için mola gereklidir. Fakat bu tür modeller de vardır, bunlar sürekli çalışma süresi sınırlı değildir, çünkü parçalar kendi kendini temizler ve aşırı ısınmadan fan tarafından korunurlar.

Moulinex yüksek kaliteli ve şık meyve sıkacakları üretiyor

Moulinex meyve sıkacağı orijinal tasarım, yüksek verimlilik ve üretilen meyve sularının mükemmel kalitesi farklıdır

Bir meyve sıkacağı seçiminde önemli bir kriter santrifüjün dönme hızıdır. Bu göstergeden bitmiş meyve suyunun verimine bağlıdır. Çoğu üretici, cihazın özelliklerinde dakika başına devir sayısını gösterir. Optimum hız 8-10 bin rpm olarak kabul edilir.

Meyve suları için çok arzu edilen hız regülatörü, farklı meyvelerden suyu sıkmak için farklı hızların kurulmasına izin verecektir. Bir hız regülatörü olan bir meyve sıkacağı için talimatlarda, farklı sebze veya meyveler için optimum hızın ne olduğu belirtilmelidir. İşlenen ürün ne kadar sert olursa, meyve suyunu sıkmak için gereken hız da o kadar yüksek olur. Hız kontrol cihazını kullanarak, meyve suyundaki posanın mevcudiyetini değiştirebilirsiniz: hız ne kadar yüksek olursa, hamur daha çok içkiye girer.

Bazı meyveler çok fazla köpük verir, bu nedenle ev için meyve sıkacağı bir köpük kesici çok arzu edilir. Bu olmadan, meyve suyu toplama haznesine köpükle birlikte gelir ve köpük kesicinin varlığı berrak bir meyve suyu elde etmeyi mümkün kılar.

Bir meyve sıkacağı seçerken, plastik parçaların kalitesine dikkat edin. Plastik kalitatif olmalı: Şok ve kokusuzdur. Parlak plastik genellikle yüksek kaliteli, mat - alt standarttır.

Peki, ev için seçtiğiniz meyve sıkacağı, mililitre içinde bir ölçek ile meyve suyu toplamak için şeffaf bir kap varsa. Bu kapasite sayesinde üretilen meyve suyu miktarını kontrol edebilirsiniz. Bu kokteyl yapmak için yararlı olabilir. Eğer meyve suyu toplama kabı cihaza yerleştirilmişse, bu durum bitmiş ürünün dökülme olasılığını ortadan kaldırır, ki bu meyve suyu, meyve suyunun tam olarak camın içine düştüğü meyve sularında söylenemez.

Ek fonksiyonları olan bir meyve sıkacağı seçmeye karar verirseniz, böyle bir olumsuz noktaya dikkat edin: daha fazla ek fonksiyon, cihazın boyutları büyüdükçe. Ama mutfağınız büyük bir meyve sıkacağı için yer varsa, neden en iyi ve en çok yönlü modeli seçmiyorsunuz?

Ev için bir meyve sıkacağı seçerken, santrifüjün ağına dikkat edin. Paslanmaz çelikten yapılmışsa daha iyidir. Kılavuzun yapıldığı malzeme hakkında, talimatlardan ürüne kadar öğrenebilirsiniz. Izgaradaki daha fazla delik, elde edilen suyun kalitesi daha iyi.

Meyve ve sebze yüklemek için tepsiyi göz ardı etmeyin. Geniş bir tepsiye tercih vermek daha iyidir. Bununla birlikte, meyveleri küçük parçalara ayırmanız ve sürekli olarak cihazın yanında durması ve ona meyve eklemeniz gerekmez.

Ve ana şey: bir meyve sıkacağı nasıl seçilir, sadece iyi bilinen üreticilerin ürünlerine dikkat edin. Çok daha güvenilir.

Ne tür bir meyve sıkacağı: ünlü markaların gözden geçirilmesi

Pahalı Modeller

Düşük enerji tüketimi ve yüksek eğirme kalitesinin kombinasyonu Gorenije sıkacağıdır

Gorenije sıkacağı yüksek kaliteli eğirme ile düşük güç tüketiminden keyif alacak

Tüketiciler arasında en popüler olanı, Phillps, Moulinex, Gorenije markalarıdır. Çoğu zaman, ev eşyalarının mağazalarındaki danışmanlar, cihazın boyutlarına, kordonun uzunluğuna ve depolanması için kompartmana dikkat edilmesini önermektedir. Meyve suyu sevenler için, taze bir şey, ama bu parametreler üzerindeki üç sıkacağı katı bir test olsun. Boyutlar standarttır, kablonun uzunluğu optimaldir, saklama bölmesi kullanılabilir.

Bir meyve sıkacağı için gerçekten önemli olan güç göstergeleridir. Cihazlar Gorenije JC800A ve Moulinex JU 5001 800 W gücünde ve meyve sıkacağı Phillps HR-1865 - 650 W Bilindiği gibi, güçten, meyve suyu üretiminin hızına ve kalitesine bağlıdır. Sunulan tüm modeller santrifüj, bu yüzden onlar için daha fazla güç endeksi, daha iyi. Sunulan tüm modeller bir dakika içinde suyu hazırlar ve kek yeterince kuru. Bu çok önemlidir, çünkü bu durumda bir damla meyve suyu kaybetmezsiniz.

Sunulan tüm meyve sularının kek deposu çıkarılabilir, bu yüzden cihazı temizlemek kolaydır. Halk zanaatkârları, kek tankının donuk yıkanmasından nasıl kurtulacaklarına dair bir yöntem buldular. Suyu sıkmadan önce önceden normal küçük polietilen torba yerleştirilir ve bir kek bir poşet ile birlikte dışarı atılır. Sunulan tüm modellerde, kek tankının hacmi farklı: Phillps - 1.5 litre, Gorenije - 2 litre, Moulinex - 3 litre. Burada kişisel tercihlere göre rehberlik etmek daha iyidir: Eğer çok fazla meyve suyu yapmayı planlıyorsanız, o zaman pastayı toplamak için daha büyük tank, daha iyi.

Bir meyve sıkacağı seçerken önemli bir parametre vücut malzemesidir. Bu, sadece makinelerin hizmet ömrüne değil, aynı zamanda görünümüne de bağlıdır. Juicers Phillps ve Moulinex plastik, Gorenije - paslanmaz çelikten. Plastik hafif ve darbeye dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır, ancak paslanmaz çelikten daha hızlı okside olur. Bu nedenle, havuç suyu severseniz, bir metal sıkacağı Gorenije tercih vermek daha iyidir, çünkü plastik bir süre sonra hoş bir turuncu renge sahip olacak. Paslanmaz çelik kasa daha iyi görünüyor, bu meyve sıkacakları daha dayanıklıdır. Negatif bir faktör, ünitenin nispeten büyük ağırlığı ve metal mahfazanın marjıdır.

Juicer Rhilips - yüksek teknoloji bilenler için en iyi seçenek

Philips meyve sıkacağı, ürettiği meyve sularının görünümü, enerji tüketimi ve tadı bakımından kusursuz, yüksek teknoloji ürünü bir cihazdır.

Bir meyve sıkacağı seçerken, hız sayısına dikkat edin. Philps ve Gorenije'den gelen jeller 2 hıza sahip, Moulinex - sadece bir tane. Sunulan tüm meyve sıkacakları ev için mükemmel bir seçimdir, onlarla çalışmak çok kolaydır. Tüm modellerde meyve dağıtımı için oluk geniş. Moulinex meyve sıkacağı iki adet çıkarılabilir çukura sahiptir - havuç ve elma için. Tüm meyve sıkacakları doğrudan meyve suyu tedarik sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca, üreticiler yanlış katlanan makinelere karşı koruma sağlamıştır. Tüm meyve sıkacakları kolayca monte edilir ve demonte edilir, ancak yanlış monte etmeyi başarırsanız, cihaz açılmaz.

Sunulan tüm meyve suları lastik ayaklara sahiptir. Bu, masaya sıkıca sarkan çorap emici bir bacak değil. Lastik ayaklar sayesinde, motor çalışırken masanın üzerinde sıkıca tutulur ve masa çizilmelere karşı korunur. Kitte gurme veya ruh halindeki insanlar için tasarlanmış bir köpük ayırıcı ile mezun bir ölçme kabı vardır. Ölçme kabına özel bir bölüm ekleyerek, hamuru olmadan meyve suyu alırsınız. Elde ettikten sonra meyve püresiyle meyve suyu içebilirsiniz.

Bütçe modelleri

Piyasadaki nispeten ucuz markalardan temsilciler, Scarlett, Rotex, Satürn temsil edilmektedir. Güçleri farklıdır: bir meyve sıkacağı

Scarlett meyve sıkacağı küçük değişiklikler onun fiyatını düşürmek için izin

Scarlett meyve sıkacağı neredeyse her pahalı modeli yapabilir, ama daha ucuz

- 300 W, Rotex - 700 W, Saturn - 350 watt. Bu meyve sularında kek için plastik bölme, yeterince büyük çıkarılabilir. Tüm modellerde iki hız vardır. Birincisi yumuşak meyveler (domates, kayısı), ikincisi - daha yumuşak meyveler (elma, havuç) için tasarlanmıştır. Scarlett ve Saturn meyve sularının bacakları lastikleştirilir ve Rotex enayi bacaklarına sahiptir.

Tüm modellerde meyve dağıtımı için oluk geniş, hatta büyük elmalar ve domatesler bile kesim yapmadan sığar. Tüm modeller aşırı ısınmadan ve yanlış katlanmadan korunur. Tasarıma göre, meyve sıkacakları birbirine benzer: metal bir kasa, siyah ve griden oluşan bir kombinasyon. Bununla birlikte, Scarlett meyve sıkacağı da şeftali renginde sunulur, ancak çoğu tüketici metal kasa ile meyve sıkacağı çıkarmayı tercih eder.

Taze sıkılmış meyve suları içirin, vücudun tonda kalmasına yardımcı olurlar. Elma, havuç, domates ve narenciye suları sadece yararlı maddelerin bir deposu. Her gün meyve suları ile modern meyve suları hazırlayın.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

77 − = 70

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map