Mutfakta TV: konaklama ve kendinden montajlı kurulum seçenekleri

Mutfakta TV: konaklama ve kendinden montajlı kurulum seçenekleri

Mutfakta TV: konaklama ve kendinden montajlı kurulum seçenekleri

Kineskoplu büyük TV'lerin yerini alan düz paneller, teknik olarak mükemmeldir - görüntünün doğal tonları, mükemmel sesi ve maksimum işlevselliği ile üç boyutlu bir resmi. Kuşkusuz artı - estetik çekicilik. Laconic parlak paneller evin veya dairenin modern iç mekanlarını süslemektedir. TV nasıl asılır: duvara, tavana veya bir nişe sahip bir duvara? Ya da dolabındaki tekniği gizleyebilir misin? Konaklama varyantları, herkesin görmesi için bir teknik yeniliği gizleme veya sergileme yolları - çok!

Ekranın köşegenini ve nasıl monte edileceğini seçmek: temel kurallar

Farklı odalar için bir TV seçerken, çalışmanız gereken koşulları, günlük izlemenin yoğunluğunu ve süresini ve kurulum noktasından izleyicinin gözüne olan mesafeyi dikkate almanız gerekir.

TV kurulumu

TV'yi mutfakta-yemek odasında duvara monte etmek

TV

Yükseklik ve mesafe doğru seçim

Geniş oturma odalarında ve yatak odalarında, LCD panelleri kurarak tasarruf edebilirsiniz. Bu tür televizyonlar, ekranın tek tek bölümlerini "yakma" olmadan plazma saatlerine göre daha az güç tüketerek saatlerce çalışabilirler. Dezavantaj, kalite ve renk yorumlama bozulmadan sınırlı bir görüş açısıdır. Avantaj demokratik bir fiyattır. Ancak, kurulum için makul bir yer seçimi ile tüm dezavantajlar dengelenir: Kanepenin karşısındaki paneli asar ve en uygun yüksekliği seçerseniz, resmin kalitesi talep edilmeyecektir.

düzen

Ekrandan görüntüleme alanına en uygun mesafeyi belirleme planı

Görüntüleme için sabit bir alanın bulunmadığı yerlerde pahalı LED panellerin kullanılması tavsiye edilir. Görüş açısı - 120yaklaşık. Görüntü kalitesi odadaki aşırı ışık miktarından etkilenmez. Enerji tüketimi minimumda.

Plazma panelleri doğal renk oluşturmada standart olarak kabul edilir. Dezavantajlar - ekonomik olmayan enerji tüketimi, sınırlı servis ömrü, çalışma sırasında arka yüzeyin güçlü ısınması, ağır ağırlık.

düzen

Gözlerden panelin merkezine kadar yükseklik ve mesafe

TV için bir yer seçmenin temel kuralları şunlardır:

 1. Ekrandan göze olan mesafe santimetre cinsinden 2 diyagonalden az olmamalıdır. Rahat mesafe 2,5 ila 4 diyagonal boyuttadır.
 1. TV montajının duvara olan yüksekliği fazla tahmin edilmemelidir. İdeal olarak, ekranın merkezi panelin önünde oturan kişinin gözlerinin çizgisinde ise.
 1. Mesafe ve yükseklik kurallarını uygulayamazsanız, görüntüyü rahatlatmak için ayarlanabilir bir montaj parçası seçin.
 1. Ekipmanı radyatörün yanına kurmayın.
TV

Başarısız koltuk seçimi: pencereden gelen ışık, görüntülemeyi engelleyecektir

 1. Ekran pencerenin önünde doğrudan güneş ışığında olmamalıdır. Tekniğin bulunduğu bölgedeki koyu, resim ne kadar iyi olursa, maksimum parlaklığı ayarlamanız gerekmiyor.

Mutfak için TV: seçim seçenekleri ve kurulum seçenekleri

Eğer sadece oturma odası ve yatak odası için köşegen teknolojisini ve boyutunu seçmeniz gerekiyorsa, mutfakta, seçenekler listesine bir panel daha eklenir: gömmek için özel paneller. Mutfak için TV seçenekleri standart modeller ve nem ve ısıya dayanıklı panellerdir.

mutfakta ev aletleri

Standart mutfak aletleri

Boyutu: rahat görüntüleme için hangi diyagonal yeterlidir

Mutfakta, uzun süreli izleme için bölgeyi donatmayın. Diyagonal hesaplamak, uzağa odaklanarak divan olmamalı. Panelin masada toplanan tüm aile üyeleri tarafından görülebileceği bir nokta seçmek yeterlidir.

Duvardaki TV

Yemek alanında duvarda küçük bir TV seti

Uygulama, oturma odasına bağlı olmayan mutfaklar için yeterli bir diyagonal boyut olduğunu kanıtlamaktadır:

 • 9 - 12 metrekare alana sahip kompakt odalarda. m, 20 inç (50 - 51 cm) diyagonal olan bir TV için yeterlidir.
TV

Hostes için: çalışma alanı üzerinde süspansiyon

 • 12 - 16 metrekare ölçülerinde mutfaklar için. 25 - 27 inç TV'yi seçin. Diyagonal, 71 cm'den daha fazladır.
TV

Mutfakta büyük diyagonal TV

 • Geniş mutfak-yemek odalarında, 81 cm çapraz bir panel çok büyük görünmez.

Mutfaklar için gömülü modeller: standart olmayan çözümler

Üreticiler, özellikle "zor" mutfak koşullarında kurulum için özel modeller sunuyor. TV'lerin gövdesi, koruyucu bir su geçirmez kaplama ile kapatılmıştır. Özellik panelleri - kısıtlama olmaksızın mutfağın herhangi bir yüzeyine monte edilir: Tekniği ocak üstü, lavabonun üstüne asabilir veya dekoratif kutu çıkarımı içine yerleştirebilirsiniz. Gövde, iç parçaları aşırı ısınmadan korur.

1
TV

Mutfak kurulumu için özel model

Tekniği dolaba gizlemeyi planlıyorsanız, TV'yi duvara asmak yerine, gömmek için özel paneller seçin. Neden bir niş içinde standart bir teknik kuramazsınız? Bu basit - kutunun sürekli soğutulması için hava akışına ihtiyacınız var.

TV

Desteğin üzerindeki niş içinde: açtığınızda teknoloji dışarı çekilir

Dar ve sıkı bir yere monte edildiğinde, teknik uzun süreli çalışma sırasında aşırı ısınır ve arızalanır. Dava garanti edilmez.

Dolapta TV

Dolaptaki standart TV

Gömme modelleri, standartlara göre diyagonalin türüne ve boyutuna bağlı olarak% 50 - 100 daha pahalıdır. Gömme montaj için televizyonlar harici soğutma gerektirmez. Komple sette - bir niş ve kelepçeler, bir çerçeve. Diyagonalin boyutu sadece, kurulumun planlandığı mobilya veya alçı panel yapısının boyutları ile sınırlıdır.

Kurulum yolları: panelin asılması ve hangi yükseklikte asılacağı

Klasik bir televizyonu mutfakta kurmaya karar verirseniz, güvenli bir yer seçmeniz gerekir:

 • Su kaynağından 50 cm uzaklıkta - kabuk.
mutfakta ev aletleri

Lavabonun yanında: sadece suya dayanıklı bir muhafazaya sahip özel mutfak aletleri

 • Gazlı ocaktan geri çekilip veya 60 - 100 mm çapa kadar ocak.
 • Buzdolabındaki geleneksel konumu göz ardı edin: kompresör açıkken titreşim plazma panelinin ömrünü uzatmayacaktır.
TV

Buzdolabının üst duvarı ve TV arasında sert bir jumper gerekir

Kendinden montaj için mevcut olan noktalar arasında:

 1. Yemek odasının karşısındaki duvar veya yumuşak köşe.
köşe dolabı

Derin girintili köşe dolabı: ideal seçim

 1. Herhangi bir serbest açı.

Yerleşik TV'yi mutfakta yerleştirmek için çeşitli seçenekler vardır. Panel, üst katın kabinlerinden birinde gizlenebilir. Panel sağlam bir şekilde sabitlenmişse, dolap kapakları açıkken TV izlemeniz gerekir.

teevizor

Kabin kapısı panelinde yerleşik

180'de bir kapı açılması için alternatif bir seçenek varaman. Kabin açıldığında panel açılır.

ekipman

Salıncak kolundaki teknik

Piyasadaki bir yenilik, fabrika egzoz borusuna yerleştirilmiş bir televizyon. Aynı zamanda, kurulum alanı ile ilgili sorun çözüldü ve egzoz borusu için dekoratif maskeleme siparişi verilmesine gerek kalmadı.

TV

Katlanır TV

Boş bir duvar var mı? Gipsokartonnyh sayfalarından TV altında bir niş oluşturun.

Geleneksel olmayan çözümler:

 • Çekme ve döner entegre paneller, üst katın alt kısmından ayrılıyor.
TV çıkışı

Adada geri çekilebilir TV

 • Elektrikli sürücü ile adanın TV'lerinin içinde gizli.

Televizyonu brakete monte etmek: sabitleme türleri

TV'yi duvara asmak için uygun desteği seçin. Piyasadaki panellerin çoğu, uluslararası standart VESA'nın montajı için hazırlıklarla donatılmıştır.

TV

Duvar panelinde rijit sabitleme

Panelin boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak, sistem montaj delikleri merkezleri arasında uygun bir mesafe ile seçilir. Küçük diyagonal olan modellerde, braket çubuğu için sadece 2 delik sağlanabilir. Çoğu panelde bir kare şeklinde 4 delik vardır. Sabitleme noktaları arasındaki standart mesafe 75, 100, 200, 300, 400 mm'dir. Seçim ile bir hata yapmamak için, kılavuzdaki standart hakkında bilgi bulmak veya sadece arka paneldeki delikler arasındaki mesafeyi ölçmek gerekir.

montaj

Bir girintide kurulum

Dönüş düzlemlerinin sayısı bakımından, parantezler sınıflandırılır:

 • Sabit fiksasyon.
 • Eğik.
 • Döner.

Sert çerçeve bağlantı elemanları

Sert montaj tercihen geniş diyagonal TV'ler için seçilir. Panelin ağırlığı 40 kg'a ulaşabilir ve desteğin ekstra dönüş kolu, yalnızca duvardaki ve arka kapaktaki sabitleme noktalarındaki yükü artıracaktır.

kelepçe

Sabit tespit

Ayrıca, uzun görüş alanı olduğunda TV'yi duvara monte etmek için sabit dönebilen braketler kullanılır ve panelin konumunu değiştirmeye gerek yoktur.

avantajları:

 • Güvenilirlik ve kurulum kolaylığı.
 • Düşük maliyet

Dezavantaj: Kurulum sahasında bir hata yaptıktan sonra, duvara sabitlenmiş olan çerçeveyi çıkarmanız ve yeni bir kurulum gerçekleştirmeniz gerekecektir. Panelin pozisyonunu ayarlamak mümkün değil.

Düz paneller için eğimli konsollar

Eğimli veya yarı sert tipte bağlantı elemanı - eğim ayarlı braket. Bağlantılar, demokratik fiyatı ve panelin kurulu pozisyonunun asgari ayarlanması olasılığını farklılaştırmaktadır.

motor ile sabitleme

Motorla devirme

Duvara monte edilen bir çerçeve ve arka kapağa tutturulmuş braketin bir kısmı dikey bir düzlemde serbest çalışan bir mekanizma ile bağlanır. Duvara asılan panel aşağı doğru eğilebilir. Maksimum eğim açısı 20'yi aşmazyaklaşık.

eğimli bağlantı elemanları

Döndürme tipi bağlantı elemanları

Bu tür tutturucuların, izleyicinin göz seviyesinin üzerine monte edilen orta büyüklükte paneller için kullanılması tercih edilir. Televizyonun hafif bir eğimi izleme açısını artırır.

Büyük odalar için döner braketler

Döner braketler TV sabitlemesini bir duvarda, bir niş, tavanda hareket ettirmek için kullanılır.

destek

Eğik destek

Farklı sayıda rotasyon mekanizmasına sahip montajlar vardır:

 1. 2 düzlemde döndürün. TV yatay bir düzlemde döndürülebilir ve dikey bir düzlemde eğilebilir veya kaldırılabilir.
dağ

Döner Dağı

 1. 3 düzlemde pozisyon değişikliği. Yatay ve dikey konum değişikliklerine ek olarak, sabitleme noktasından mesafeyi değiştirme fonksiyonu eklenir. Bu tür sistemler nişlere monte edilmek üzere tasarlanmıştır, görüntüleme sırasında panelin duvar ile niş arasındaki mesafeyi arttırmak için hava erişimini sağlamak gerekir. Köşelerde, tavanın altında, ekipmanın sabitlenmesi için de önemli bir yükseklikte parantezler kullanılır.
dağ

Çok düzlem ayarlı mekanik sabitleme

 1. 4 dönüş yönü. 3 standart dönüş yönüne ek olarak, kendi ekseni etrafında bir dönüş eklenir.
dağ

Bir girintide veya tavan altında kurulum için montaj

Mekanik bağlantı elemanları manuel olarak ayarlanabilir. Elektrik motorlu karmaşık sistemler uzaktan kumandadan kontrol edilir.

TV için kurulum ve montaj talimatları

TV'yi duvara asmadan önce, arka paneli incelediğinizden emin olun ve talimatları okuyun. Pahalı paneller profesyonel olmayan kurulumdan korunabilir. Desteği sabitlemek için deliklerin kapatılması vidaları plastik ile doldurulabilir ve fabrika donanımı özel bir takımın tasarlandığı özel bir kafa şekli ile donatılmıştır. Bu panelleri kendiniz monte etmeyin: Garanti kapsamında ücretsiz onarımda bir arıza olması durumunda reddedilecektir.

TV seti kurulumu

Profesyonel kurulum

Önemli! Sertifikalı kurulum gerekliliği, kurulum talimatlarında veya garanti koşullarında açıkça belirtilmelidir.

Araçlar ve hazırlık: ne alınır

TV'nin arka kapağı için montaj donanımı dahil edilmelidir. Sadece orijinal fabrika parçalarını kullanın. Ayrıca, plastiği çiziklerden korumak için silikon veya yumuşak lastik pedleri seçin. Neden? Basittir: Bir arıza durumunda servise başvurduğunuzda, mekanik kusurların görünür olması durumunda garanti onarımının reddedilmesini sağlayabilirsiniz: çizikler ve çizikler.

enstrümanlar

Iş için araçlar

Duvara TV asmak için şunları hazırlayın:

 1. Delin ya da matkapla. Perforatör - beton duvarlar için, matkap - tuğla ve blok bölümleri için.
 1. Parantez.
 1. Dübeller ile donanım. Duvarlar gözenekli ise kapılar çelik kullanmaktadır. Plastik ürünler yük ile baş edemez.
 1. Seviye satırı. Seviyeye ek olarak bir kaleme ihtiyacınız olacak.
MONTÖR

Kurulum sırası

Paneli güvenilir bir şekilde sabitlemek için, doğru boyuttaki vida ve dübelleri seçin: diyagonal 25 inçlik küçük TV'ler için, 4 mm çapa sahip yeterli miktarda metal malzeme var. Duvara doğru derinleşmek:

 • Beton tabanında 4 cm'ye kadar.
 • Bir tuğla duvara 6 cm kadar.
 • PHB'nin yapımında 10 cm'ye kadar.

Ortalama bir ekran boyutu olan paneller için (82 cm'ye kadar diyagonal), 7 mm'ye kadar çapa sahip kendinden kesiciler satın almanız gerekir. Duvara derinleştirme (donanımın uzunluğu) - beton bloklar için 80 mm'den, tuğla ve blok bölümleri için 100 - 155 mm'ye kadar.

Çerçevenin farklı malzemelerin duvarlarına monte edilmesi

Çalışmaya başlamadan önce görüş alanında kurulumdan sonra asılı tellerin kalmadığından emin olunmalıdır. Sorunu iki şekilde çözebilirsiniz. Bir kol ile komple sette dekoratif bir kaplama ve menteşeli raflar ile bir kutu satın almak için uygundur. Bir tuner yüklemek için raflarda, modem. Kutuda kabloyu gizleyin.

niş

GKL'den niş: teller çarşafların altında gizlidir

Duvar alçıpan levhalardan yapılmışsa, arkasındaki kablolar için bir niş yapılabilir. Sabit bir kurulumla sihirbazlar, dirseğin sabitleme noktasının hemen yakınında priz ve konektörler kurar. Dezavantajı, kablo kanalını duvarda bükmeniz ve boyayı duvara koymanız ve üzerine koymanız gerektiğidir. Buna ek olarak, bu yöntem sabit bağlantı elemanları için uygun değildir, çünkü TV'nin arkasından duvara kadar olan mesafe çok yakındır - fişli soket basitçe sığmaz.

işaretleme

Duvar düzeni ve priz seçimi

Yanlış olmamak için, sabitleme yeri doğru şekilde belirlenmelidir. Bazı üreticiler parantezleri özel karton şablonları ile tamamlarlar. Kağıda anahatlar çizerek ve deliklerin merkezlerini işaretleyerek kendi başına bir kağıt şablonu kesebilirsiniz.

Ana şey, üst bağlantı elemanlarının seviyesini seviyeyle kontrol etmektir. Özellikle dönme braketi takılı değilse, yatay sapma kabul edilemez.

lata

Duvardaki tahta

İşaretlerdeki delikleri delin. Temizlemekten kaçınmak için, duvardan toz toplayacak özel bir huni nozülü veya elektrikli süpürge kullanabilirsiniz.

Alçıpan duvarlara monte edilirken, çerçeveyi tabakalara tutturmamak daha iyidir. Montaj seçenekleri:

GKL için dübel

GKL için özel dübel: sadece hafif araçlar için

 • Astarın altındaki sürgüde.
 • Ana donanımda uzun donanımın kullanılması.
delik

Arka paneldeki delikler

Çerçeve duvara sabitlenmiştir. Arka duvara monte edilen braketin bir kısmı ayrı olarak monte edilir. Vidaların altında, yumuşak yastıklar döşenir, plastik sokete zarar vermemek için eklemleri aşırı güç olmadan sıkın.

TV'yi takma ve kabloyu maskeleme

dağ

Destek parçasını arka kapağa takma

Eki kontrol ettikten sonra paneli çerçeveye asabilirsiniz. Büyük diyagonal olan televizyonların ikisinin süspansiyonuna takılması daha iyidir. Montaj yerinin altındaki zemine yumuşak bir battaniyenin yerleştirilmesi tavsiye edilir.

tesisat

Panel Kurulumu

Sadece kurulum tamamlandıktan sonra kabloları bağlayabilirsiniz. İlk olarak, arka paneldeki konektörler ve güç kablosu sabittir.

Önemli! Televizyonu satın aldıktan hemen sonra, özellikle de soğuk mevsimde kurarken, bağlantıyı birkaç saat kapatınız. Yoğuşma kısa devreye neden olabilir.

Kordonların ekstra uzunluğu, tamamlanmamış bir halka ile katlanabilir ve bir boyunduruk ile sabitlenebilir. Kabloyu özel bir kutuya koyun.

Konuyla ilgili video eğitimleri

TV için braket nasıl seçilir:

Eğimli bir sabitlemenin doğru kurulumu:

TV'yi duvara monte etme adım adım:

Sert bir çerçeve ve küçük bir diyagonal, bağımsız bir kurulum başlatabileceğiniz koşullardır. Ağır panelleri kurarken, profesyonel bir kurulum siparişi vermeniz gerekir. Ustalar hangi braketi seçeceklerini önerecek ve sabitleme için ideal bir yer bulmaya yardımcı olacaktır. Desteğin panelin ağırlığını destekleyip desteklemediğini kontrol edin: izin verilen yük hakkındaki bilgiler paketin üzerinde olmalıdır.

Mutfağını tamir etmeyi planlıyorsanız, mobilya siparişi vermeden önce gömme teknolojisini düşünün. Çalışma başlamadan önce TV'nin seçilmesi gerekecek, bu sayede mobilya üreticileri uygun bir yerde beton bir panelin sabitlenmesini gerçekleştirebilecek.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map