Mutfakta hangi televizyonu satın alacaksınız: TV satın almadan önce bilmeniz gerekenler

Mutfakta hangi televizyonu satın alacaksınız: TV satın almadan önce bilmeniz gerekenler

Mutfakta hangi televizyonu satın alacaksınız: TV satın almadan önce bilmeniz gerekenler

Herhangi bir kişi için mutfak evin içinde özel bir yer. Mutfakta, sadece yemek ve yemek için değil, çok zaman harcıyoruz. Tüm aile üyeleri burada kalbe kalp konuşmak için toplanırlar ve bazen burada bir bardak çayla arkadaşlarla beraber oturmaktan hoşlanırız. Bu nedenle, bir kural olarak, evin en rahat ve konforlu mekanı yapmaya çalışırlar. Ama bunun için sadece güzel bir iç mekanı süslemek yeterli değil. Mutfakta, zamanın ilgi çekici ve karlı bir şekilde geçirilmesine izin verecek tüm cihazların olması önemlidir. Örneğin bir televizyon. Mutfakta TV'nin bulunması yemek sırasında en sevdiğiniz programı izlemenize veya öğle veya akşam yemeklerinde favori TV şovunu kaçırmamıza izin verecektir. Ama mutfakta bir televizyon seti nasıl seçilir? Bunu öğrenmek bizim için.

Büyük bir mutfakta büyük bir televizyona sahip olabilirsiniz.

Büyük bir mutfakta, büyük bir TV küçük birinden daha iyi görünecek

Mutfak için doğru TV nasıl seçilir: temel parametreler

Mutfakta bir televizyon seti satın alan pek çok insan, her şeyden önce, görünüşüyle ​​yönlendirilir. Bununla birlikte, buna ek olarak, bir takım belirli parametreleri hesaba katmak ve her şeyden önce, TV boyutu. Mutfak TV'nin işlevselliğinin yanı sıra boyut seçimi de mutfağın boyutuna bağlıdır.

Bilmek önemlidir! Bir kural vardır: büyük diyagonal ekranlı bir TV 2.5 metreden daha az olmayan bir mesafede görülmelidir, aksi takdirde görüşünüz ciddi şekilde zarar görebilir. Ancak 15-20 inçlik bir ekrana sahip bir televizyon 1,5 - 2 m mesafeden görülebilir.

Ayrıca mutfak TV için önemli parametreler bağlanma yöntemi ve nemden korunma.

Ekranı döndürme kabiliyetine sahip olan mutfak TV, televizyonun görüş alanından çıkmasına izin vermeyecek bir fırsat sağlayacaktır.

Ekranı döndürme kabiliyetine sahip mutfak televizyonu - genellikle farklı işlevlere sahip çeşitli bölgelere sahip mutfak için en iyi çözüm

Küçük bir mutfak için

Gerçekliğimiz, mutfakların genellikle küçük (Kruşçev ve Brezhnevka'da) ve çok fazla mobilyaya ve her türlü alete sahip olmasıdır. Bu durumda, nispeten minyatür bir model seçmelisiniz.

Küçük bir kompakt TV, küçük bir mutfak ortamına mükemmel uyum sağlar

Küçük bir mutfakta ve TV modeli minik olmalı

En iyi seçenek 15-20 inçlik diyagonal ekrana sahip bir televizyon. Özel parametreler, TV'yi iç mekana nasıl sığdırmayı planladığınıza bağlı olacaktır.

Duvarda bunun için bir parantez asmak niyetindeyseniz, o zaman bir 20 inç ekran boyutu seçebilirsiniz. Ancak TV'nin altında ayrı bir raf yapmak her zaman mümkün değildir: yatak duvarları gerekli bağlantı parçalarına vidalamak için kolayca delinmemiştir. Ayrıca, TV'nin konumu çok uygun olmayabilir.

Duvar montajlı TV, sahiplerinin izlemek için en uygun yere tam olarak yerleştirilebilir

Asılı braket üzerine duvar montajlı bir TV minimum yer kaplar ve en uygun yere monte edilebilir

Bu gibi durumlarda serbest bir yüzey - bir kesim masası veya mevcut bir raf için - feda edilmesi gereklidir. Çoğu üretici küçük modeller (15 inç'e kadar ekran diyagonal) oluşturur. Boş alanın kullanılabilirliği çok az ise, dar ve minyatür bir kasa ile bir LCD TV satın almaya değer. Ancak modern mutfak iç mekanlarına mükemmel uyum sağlayan zarif bir tasarıma sahiptir. Tabii ki, bu durumda, modern LCD cihazlarının temsilcileri küçük bir bakış açısına sahip olduklarından modern modellerden birinin çıkması gerekiyor: biraz hareket ederseniz renkler ve sınırlar bozuluyorsa, resim “kayboluyor”.

Küçük bir mutfak için küçük bir televizyon, bir akşam yemeği hazırlanırken bir çizgi film izlemek için uygundur.

Küçük bir mutfak için televizyonun üstün teknik özellikleri yoktur, ancak eğlence işlevini tamamen yerine getirir.

Küçük bir mutfakta, televizyonun buhar, sıcak yağ sıçramaları, yükselen yağlar, vb. Gibi olumsuz faktörlerin etkisi alanında olabilme olasılığı yüksektir. Bu nedenle, küçük boyutlardaki mutfaklar için ideal seçenek, yüksek hava sıcaklığını kolayca tolere eden ve tavadan çıkan buhardan süzülen nem geçirmez ve ısıya dayanıklı bir ekrana sahip özel bir TV.

Başarılı bir çözüm - TV dolabın önüne entegre edilebilir

Mutfağın her köşesinden, asılı bir kabinin cephesine yerleştirilmiş bir TV göreceksiniz.

Böyle bir televizyon nedir? Mutfak için TV'nin en popüler modellerinden biri dizüstü bilgisayarın konfigürasyonunu hatırlatıyor - iki yarımdan oluşuyor. Televizyon setinin bir yarısı, örneğin, tezgahın üzerine yerleştirilmiş olan, askılı dolaplardan birinin alt tarafında.

Çalışma yüzeyinin üstünde bulunan televizyon seti kullanışlı ancak çok güvenli değil

TV, doğrudan çalışma yüzeyinin üzerine monte edilebilir, ancak güvenliği unutmayınız.

1

Bu cihazda her şey en küçük ayrıntısına kadar düşünülür. Çerçevenin üzerindeki kanalları değiştirmek için, ıslak düğmelerden kaçılamayacak kadar büyük olmayan neme dayanıklı bir panelin yanı sıra büyük düğmeler de vardır. Ve ekran her zaman temizdi, kit özel peçeteler ve pislik ve gres giderici ve püskürten spreyler içerir. Böyle bir model yaklaşık 700 dolar ve farklı bir tasarıma sahip olabilir.

Bu mutfakta yemek alanı, TV seyretmek çok uygun değil

Çalışma yüzeyinin karşısındaki rahat bir köşede yer alan mutfak televizyonu, yemek pişirirken izlemek için rahat, ancak evlat edinme sırasında değil

Bu TV, sebzeleri parçalayıp, bulaşık yıkarken, masada otururken ve gerekmediğinde izlemek için uygundur, "kapağı" kapatır ve görüntü kaybolur. Mobilyaya takılan tabanda, tüm doldurma işlemi var: CD, DVD ve USB, eğer isterseniz, en sevdiğiniz filmleri izleyebilir, istediğiniz tarifi görüntüleyebilir veya yeni fotoğraflar için bir slayt gösterisi hazırlayabilirsiniz.

Büyük bir mutfak için

Eğer metresi şanslıysa ve mutfak bir depo odası gibi değilse, ancak daha etkileyici boyutlara sahipse (genellikle stalinklerde, yeni binalarda veya özel evlerde), tabii ki, küçük bir TV kaybolur. Bu ev hanımı mutfakları kural olarak 2 bölgeye ayrılır: pişirme ve dinlenme. TV, bir bölgeden veya başka bir yerden seyretmek için uygun olacak şekilde yerleştirilmelidir. Büyük bir mutfakta kesinlikle yağ ve nem kaynağından uzak bir yer bulabilirsin. Böyle bir yer, bir kural olarak, duvarın bitişiğinde ve zıt çalışma alanında değil.

Bu mutfakta TV, herhangi bir alandan görülebilecek şekilde ayarlanmıştır

Geniş bir mutfak-yemek odasının içine TV yerleştirmek için başarılı bir seçenek - her yerden açıkça görülebilir

Büyük bir mutfak için TV seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Her şeyden önce, en az 21 inç köşegen geniş bir ekrana sahip olabilirsiniz.

Ada mutfağı bir TV kurmak için çok uygundur, içinde her yerdedir.

Ada mutfağında bir televizyon için doğru yeri seçmek çok kolay

Sonraki ekranın türüdür. Birçok seçenek var, bir şey önermek imkansız. LCD veya LED - her birinin pozitif tarafı vardır. Örneğin, LCD TV'ler - fiyat / kalite için en iyi seçenek: iyi kaliteyi uygun bir fiyata birleştiriyorlar. Dezavantajı, küçük bir görüş açısıdır ve kontrast ve çarpık renkler kaybıyla sonuçlanır. Ancak bu eksi, TV'nin altında dönen bir braket satın alarak ortadan kaldırılabilir.

Ankastre mutfak aletleri TV - son tasarım tasarımcılarından biri

Son zamanlarda, mutfak aletleri üreticileri ekipmanı ve TV'yi tamamlayabilir

LED TV her açıdan izlemek için uygundur: herhangi bir bakış açısından net bir görüntü sağlanacaktır. Şık görüntüye ek olarak, modern LED'lere sahip böyle bir TV, güç tüketimini% 40 azaltarak, hatların benzersiz inceliğini (LED TV'ler bugüne kadarki en ince) gibi avantajlar sağlayacaktır. Tek olumsuz, görece yüksek maliyettir.

Mutfak - dairede en popüler yerlerden biri, bu yüzden televizyon neredeyse gerekli

Mutfakta TV'nin bulunması yemek sırasında en sevdiğiniz programı izlemenize ya da öğle veya akşam yemeklerinde favori bir TV programı izlemenize izin vermeyecektir.

Mutfak TV'lerinin modern modelleri

 1. Mutfak için özel bir TV'nin çok ilginç bir modeli, mutfak mobilyalarına yerleştirilmiş bir ekran. Dolap kapısında, süper ince bir TV'nin yerleştirildiği doğru boyuttaki bir deliği dikkatlice kesin (bunun için bir uzmanı davet etmek daha iyidir). Bağlantı elemanları arka taraftan temin edilir ve dört vidayla bağlanır. Doğru yeri seçmek önemlidir, böylece bitişik kapıyı açtığınızda, ekranı tutamağa zarar vermeyin. Buna ek olarak, izlemek için uygun olması gerektiğinden, bu durumda TV seti sabittir ve farklı yönlerde dönmez.

  Büyük boyutlu ve rahatsız edici cihazlar düz ve kompakt televizyonlarla değiştirildi

  Modern teknolojiler bizi hantal cihazlardan kurtardı, bunun yerine mutfak dolabının kapısına yerleştirilmiş bir TV sunuyor

  1
  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
  Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

83 + = 88

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map