Stary nowy stół - renowacja i renowacja własnymi rękami

Stary nowy stół – renowacja i renowacja własnymi rękami

remont stołu kuchennego

Jeśli masz stary stół, który jest ci bliski jako wspomnienie, lub po prostu chcesz oszczędnie oszczędzać na kupowaniu nowych mebli, to będziesz miał interesującą pracę w jakości konserwatora lub dekoratora.

Należy pamiętać, że przywrócenie kuchennym stole z rękami - to nie jest najbardziej prosty i, w niektórych przypadkach nie są uzasadnione, ponieważ nie każdy stół jest przedmiotem naprawy i antyków i nie najlepiej pozostawić profesjonalistom. Częściej jednak odpowiednie "ulepszenie" może przywrócić do życia starego przyjaciela i przekształcić go nie do poznania.

W jaki sposób mogę zaktualizować tabelę?

Pomysły na renowację i odbudowę stołu kuchennego

Aby samodzielnie zaktualizować swój stół kuchenny, możesz skorzystać z jednej z następujących sprawdzonych technologii:

 1. Tradycyjne malowanie - w ten sposób szczegółowo przyjrzymy się klasie mistrzowskiej krok po kroku.
 • Ciekawym sposobem dekorowania i malowania mebli jest malowanie tiulu - za jego pomocą malowany jest blat stołu, a zgodnie z zasadą szablonu powstaje wzór koronki.

Kolorowanie stołu za pomocą tiulu

 1. Płytki ceramiczne pozwalają udekorować zniszczony, poważnie uszkodzony blat i sprawić, że będzie on bardziej praktyczny - można go upiec i umyć na dowolnej powierzchni.

Aktualizacja tabeli za pomocą mozaiki

 1. Możesz zaktualizować starą tabelę w technice decoupage. O nim mówimy również bardziej szczegółowo.

Decoupage stołu

 1. Łatwy sposób na szybkie i budżetowe modyfikowanie stołu własnymi rękami - wklej go samoprzylepną folią.
 2. Nagrywanie pozwoli ci zaktualizować nieutwardzoną drewnianą powierzchnię.

Master-class - 6 kroków na drodze do nowego życia

W tej klasie mistrzowskiej dla prostego odtworzenia stołu jadalnego własnymi rękami, zaktualizujemy, naprawimy i odmalujemy ten stary fornirowany stół z umiarkowaną liczbą wad.

Przywrócenie stołu samemu - przed i po

1

Aby zaktualizować stolik kuchenny, potrzebujesz:

 1. szlifierka lub papier ścierny o dużym, średnim i drobnym ziarnie, a także szkła, respirator i rękawice;
 2. lakieru alkidowego o pożądanym kolorze (lub innej pożądanej powłoce, na przykład bejcy), jak również płaskiej niesielonej farby lub pędzla artystycznego;
 3. podkład do drewna i mały wałek / pędzel do gruntowania;
 4. pasta woskowa lub lakier.

Krok 1. Sprawdź i napraw części

Dokładnie sprawdź wszystkie urządzenia w konstrukcji i defekty blatu - ile fornir jest rozwarstwiony lub drzewo jest uszkodzone.

Przywrócenie stołu własnymi rękami

Jeśli stół jest trochę luźny, wystarczy dokręcić wszystkie śruby. Jeśli wymaga poważniejszej renowacji, konieczne jest całkowicie zdemontować stołowego, ponowne uszczelnienie wszystkie szczegóły oczyszczone i wyszlifowane wszystkich gniazd i przyłączy do nowej klej lepiej uchwycić określała klejone części klamer lub wkrętów, a następnie usunąć je po 15 godz., kiedy klej wyschnie całkowicie.

 • Czasami zastępczy potrzebuje wymiany nie tylko z powodu zepsucia jego części, ale także dlatego, że nogi mogą całkowicie zmodyfikować swój stary stół. Na przykład, jeśli przed nogami były proste, teraz możesz je zastąpić pięknymi rzeźbionymi tralkami.
 • Dekonstruując meble, nie zapomnij zaznaczyć miejsca instalacji każdego z detali, abyś nie pomylił się i szybko poradzi sobie z zadaniem.

Krok 2. Usuń starą pokrywę

Teraz załóż gogle i przygotuj 2 rodzaje papieru ściernego: gruboziarniste do pierwotnego przetwarzania i drobnoziarniste dla uzyskania gładkości. Przygotuj się na długą i czasochłonną pracę - usunięcie starej farby lub lakieru nie jest łatwą sprawą.

Przywrócenie stołu - etap usuwania starych pokryć

Krok 3. Napraw pęknięcia i zrębki

Po szlifowaniu ostrożnie wyczyść stół z kurzu, sprawdź blat i poszukaj wad. Pamiętaj, że nawet najmniejsze obrażenia będą zauważalne po malowaniu. Wszystkie wióry i pęknięcia powinny być lokalnie uszczelnione szpachlą do szpachlówki drewnianej lub poliestrowej, a następnie ponownie polerować całą powierzchnię, gdy "łaty" wyschną.

Przywrócenie fornirowanych blatów kuchennego stołu

Do notatki - okładka stołu z plamą:

 • jeśli blat nie ma silnych uszkodzeń, nie można ukryć naturalnego piękna drzewa i pokryć go plamą, a następnie lakierem, szelakiem lub woskiem. Na poniższym zdjęciu jest przykład odrestaurowanego stołu z blatem, moreną w kolorze "Bleached oak".

Rano z efektem bielonego dębu

Zaktualizuj stół własnymi rękami witrażami w kolorze bielonego dębu

Krok 4. Zmielimy i ponownie grindujemy

Kontynuujemy naszą pracę. Teraz musimy nie tylko wyczyścić stół, ale także go odtłuścić. A po wyschnięciu stołu przystąpić do gruntowania. Ten etap jest obowiązkowy, ponieważ bez niego lakier będzie nierówno i szybko uszkodzony. Możesz użyć podkładu alkidowego lub szelakowego do drewna. W tej klasie mistrzowskiej zastosowano uniwersalny podkład alkidowy Zinsser Cover Stain (na zdjęciu poniżej), który wysycha w ciągu 1 godziny, dobrze chroni drzewo i przygotowuje go do malowania. Kosztuje około 500-600 rubli, ale nie wszędzie jest sprzedawany. Stół można zagruntować 1-2 warstwami za pomocą małego gąbczastego wałka, a każda warstwa musi całkowicie wyschnąć.

Przywrócenie stołu - etap zalewania

Po wyschnięciu podkładu (na 1 dzień), ponownie przejdź przez blat papierem ściernym lub gąbką do mielenia o średniej ziarnistości, aby wygładzić zagruntowaną powierzchnię i przygotować ją do malowania. I nie zapomnij ponownie założyć respiratora!

Odtworzenie stołu - szlifowanie zagruntowanych powierzchni

Krok 5. A teraz przystępujemy do malowania.

Emalia alkidowa na bazie wody

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią farbę i jej kolor. Unikaj tanich farb, ponieważ jest to stół jadalny, co oznacza, że ​​blat powinien dobrze znosić częste mycie, tarcie, uderzenia i tak dalej. W tym przypadku na bazie wody z satynowym wykończeniem stosuje się wysokiej jakości emalię na bazie wody, ale można wybrać bardziej ekologiczną emalię na bazie akrylowej. Ponadto, z pasją, wybierz pędzel wysokiej jakości, tak aby nie rzucić w tym procesie. Idealny nie jest malowanie, ale duży płaski pędzel.

Farbę należy nakładać w 2 cienkich warstwach, natomiast warstwę wykończeniową należy pozostawić do wyschnięcia na 3-4 dni.

 • Jeśli wybierzesz ciemny kolor farby, lepiej zastosować go w 3 cienkich warstwach;
 • Aby stworzyć abrazję w stylu Shebbie Chic Farbę można szlifować w niektórych miejscach, na przykład na końcach stołu;
 • Ponadto, aby stworzyć efekt "antyczny", stół można załatać.

Krok 6. Nałóż powłokę ochronną

Lakier poliuretanowy Varathane

Jak już powiedzieliśmy, można zabezpieczyć powierzchnię stołu lakierem, na przykład na bazie matowego poliuretanu na bazie wody (na zdjęciu po lewej stronie znajduje się doskonały lakier od Varathane). Nanieść równomiernie na 2-3 cienkie warstwy, delikatnie szlifując każdą warstwę przed nałożeniem następnej warstwy lakieru. Oczywiście wszystkie warstwy przed wyschnięciem powinny całkowicie wyschnąć (4 godziny).

Woskowanie

Druga opcja - ochrona za pomocą wosku, który spowoduje, że blat będzie matowy i można go wcierać, aby zabłysnąć. Aby to zrobić, wosk należy delikatnie przetrzeć bawełnianą szmatką do drewna, a następnie pozostawić pierwszą warstwę do wyschnięcia na co najmniej 1 godzinę. Następnie wypoleruj powierzchnię kolistym ruchem i powtórz tę procedurę jeszcze 2 razy w ciągu jednego dnia. Cóż, teraz bądź cierpliwy i wyjdź ze stołu na 1 tydzień, aby powierzchnia uzyskała niezbędne właściwości użytkowe.

Cóż, to wszystko - uzupełnienie zostało zakończone, a stary stół znalazł nowe życie w modnym białym kolorze.

Przywrócenie stołu własnymi rękami jest wynikiem

A oto kolejny ciekawy film z programu "Tanie i wściekłe" na temat przywracania blatu w domu z improwizowanych środków.

Ulepsz tablet przy użyciu decoupage

Decoupage

Jeśli nie chcesz, aby spocząć na laurach lub biurka nie jest poważnie uszkodzony, ale po prostu potrzebuje trochę aktualizacji, można ozdobić tabelę poniżej: pomalować farbami akrylowymi ręcznie zastosowania matryc i stempli lub zaktualizować tabelę z pomocą decoupage. Być może jest to popularna technika dzisiaj dekoracji, możemy przyjrzeć się bliżej, bo decoupage nie tylko fiskalna i przekształcić tak szybko lub, na przykład, projektować je pod Chebbi Chic (jak na zdjęciu poniżej), ale także ukryć pewne wady drobiące powierzchnię.

Dekupaż stołu kuchennego - pomysły w stylu Shebbi Shik

Aby zaktualizować tabelę własnymi rękami w technice decoupage, będziesz potrzebować:

 • farba akrylowa i farby akrylowe - w razie potrzeby;
 • szpachlówka do beżowego drewna;
 • szlifierka i papier ścierny o różnym stopniu rozdrobnienia;
 • gumowe szpatułki;
 • sztuka pędzla płaska i sztuczna;
 • matowy lub półmatowy lakier do drewna;
 • serwetki do decoupage lub decoupage;
 • nożyczki;
 • klej PVA lub specjalny klej do decoupage.

To, czego potrzebujesz do decoupage tree

Dekorację techniką decoupage można rozpocząć po etapie zalewania i polerowania (patrz krok 4 powyżej) lub po malowaniu i lakierowaniu. Następnie wybierz zdjęcie - może to być dowolny obraz na serwetkach papierowych lub stołowych, a także specjalny papier ryżowy do decoupage.

Na początku znakowanie jest wykonane, delikatnie zaznaczając ołówkiem te miejsca, w których będą umieszczone obrazy. W pojemniku z wodą połóż wycięty papier i zakryj go na pół minuty. Następnie nasączony obraz układa się jak "twarz" na plastikowym pilniku, a wszystkie nadmiarowe warstwy papieru przesuwają się w dół. Następnie zdjęcie jest starannie rozmazane klejem i przymocowane do blatu stołu. Plik nie jest usuwany - przez to obraz jest maksymalnie wygładzony.

Decoupage stołu własnymi rękami

Powierzchnię wokół zdjęć udekorowano farbą. Ostatni etap dekupażu - lakierowanie lakierem akrylowym. Po trzech dniach lakier wyschnie i stół można będzie w pełni wykorzystać.

I na koniec wybór zdjęć dla Twojej inspiracji.

Decoupage stołu własnymi rękami - pomysł

Decoupage stołu kuchennego - jasne pomysły

Decoupage stołu kuchennego - motywy kwiatowe

Decoupage stołu kuchennego - pomysły

Decoupage stołu kuchennego - pomysły w stylu vintage

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map