Przewodnik do wyboru stołki barowe

Przewodnik do wyboru stołki barowe

Stołki barowe do kuchni

Wcześniej pisaliśmy już o tym, jak wybrać ladę barową lub stół wyspowy, a teraz powiemy, jak wybrać stołki barowe do kuchni. W tym materiale znajdziesz przydatne wskazówki, mały przegląd cen i producentów, a także 30 przykładowych zdjęć różnych modeli.

Krok 1. Wybierz wysokość siedzenia

Przed pójściem do sklepu musisz zmierzyć wysokość blatu lady barowej i dowiedzieć się, jaka powinna być wysokość krzeseł.

 • Różnica między wysokością blatu a siedzeniami powinna wynosić około 30 cm, więc jeśli wysokość stojaka wynosi 1 m, wysokość siedziska krzesła powinna wynosić około 70 cm.

Oczywiście, rozwój osoby odgrywa ważną rolę, więc musisz skupić się na własnych uczuciach, kiedy "testujesz" meble.

 • Jeśli odwiedzający często przychodzą do ciebie, twoje biurko ma niezwykłą wysokość lub po prostu planujesz używać krzeseł do różnych stołów, zalecamy kupowanie krzeseł z regulowanymi nogami.

Krok 2. Wybierz konstrukcję

Stołek barowy składa się z siedziska, nóg i ograniczników nóg, wiele modeli ma oparcie i podłokietniki, niektóre modele mają regulację wysokości, mogą się obracać lub składać w ogóle. Poniższe wskazówki pomogą Ci zrozumieć, jakiego rodzaju projekt jest potrzebny dla Ciebie i Twojej rodziny:

 • Wysokie taborety bez oparcia są dobre, ponieważ mogą całkowicie poruszać się pod stołem i być umieszczane na sobie, gdy my, na przykład, myjemy podłogę. Siedzenie na nich przez długi czas jest niewygodne, ale jeśli twoja kuchnia jest mała, i stojak, którego używasz tylko na śniadanie i przekąski, ta opcja jest idealna.
 • Stołki barowe we wnętrzu
 • Stołki barowe we wnętrzu
 • Jeśli licznik słupków zastąpi stół jadalny, służy jako domowy mini-bar lub stanowisko pracy, wówczas preferują wygodne modele z oparciami i podłokietnikami.

Stołki barowe z oparciami

 • Nogi przy stołku mogą być trzy, cztery lub jedno środkowe z szerokim podparciem u dołu (na zdjęciu). Najbardziej niezawodną wersją fotela są 4 nogi.
 • Stołek barowy na jednej nodze
 • Stołek barowy na jednej nodze
 • Stołek barowy musi mieć bardzo mocny krok, ponieważ nie tylko podpiera nogi siedzącej, ale także pomaga usiąść na wysokim siedzisku.
 • Kręcące siedzenie będzie doskonałym dodatkiem, jeśli korzystasz z szafy jako mini-baru, a także jeśli często imprezujesz i lubisz oglądać telewizję, powiedzmy, w sąsiednim salonie.
 • Jeśli kuchnia jest bardzo mała, możesz wybrać lekkie składane krzesła. Są one sprzedawane na przykład w Ikea (model Franklina). Również proste składane krzesła są przydatne w przypadku przyjmowania gości i dostają się tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
 • Pożądane jest, aby na nogach foteli umieścić miękkie podkładki, aby chronić podłogę.

Krok 3. Wybierz materiał

W kuchni znajdują się stołki barowe nie tylko w wysokości, ale także w zastosowanych materiałach. Następujące materiały i ich kombinacje są używane do produkcji takiej grupy:

 1. Stal ze złotym i srebrzystym pryskaniem, a także kuta. Z metalu można wykonać tylko podporę lub całe krzesło. Metalowe meble barowe są najbardziej niezawodne i łatwe w utrzymaniu.
Bertoia we wnętrzu

Bertoia we wnętrzu

 1. Drewno. Drewniane krzesła są piękne, ale wymagają okresowego dokręcania śrub. Ponadto bardzo pożądane jest, aby drewniane krzesło miało metalowy stop.
Drewniany stołek barowy Ingolf, Ikea

Drewniany stołek barowy Ingolf, Ikea

 1. Malowane lub przezroczyste tworzywo sztuczne. Plastikowe krzesła są lekkie i mogą wyglądać fantastycznie. Na przykład przezroczyste krzesła z poliwęglanu, Louisa Ghosta, jak na poniższym zdjęciu, będą niewidoczne i nie zagracą przestrzeni. Pamiętaj jednak, że plastik nie wytrzymuje więcej niż 100 kg.

Louis Ghost we wnętrzu

 1. Winorośl i rattan, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Z tego materiału powstają tylko siedzenia, ale to znacznie ułatwia umeblowanie. Dla wygody i urody wiklinowe krzesła uzupełniają poduszki i płaszcze.

Wiklinowe stołki barowe

 1. Materiały tapicerskie: skóra, ekoskóra, tkaniny i tkaniny. Na fotelach z tapicerką szczególnie przyjemnie i wygodnie jest siedzieć, poza tym wyglądają bardzo elegancko we wnętrzu.

Krzesła ze skórzaną tapicerką

1

Krok 4. Wybierz wzór i styl

Do przytulnej kuchni w wiejskim stylu nadają się drewniane lub vintage metalowe krzesła barowe z tapicerką lub bez. Modele z siedzeniami z wikliny będą wyglądać świetnie.

Kuchnia w wiejskim stylu

Drewniane stołki barowe w stylu wiejskim

Również w kuchni w stylu klasycznym dopuszczalne są tylko krzesła drewniane lub kute. Powinny one przypominać krzesła tak bardzo, jak to możliwe, a zatem mieć dobrą tapicerkę, siedzenia, podłokietniki.

 • Stołki barowe w stylu klasycznym
 • Stołki barowe w stylu klasycznym
 • Stołki barowe w stylu klasycznym
 • Stołki barowe w stylu klasycznym

Dla nowoczesnego wnętrza mile widziane są linie proste i opływowe. Jasne lub odwrotnie, neutralne kolory. Materiały są odpowiednie, a szczególnie organiczne będą z tworzywa sztucznego.

 • Stołki barowe w nowoczesnym stylu
 • Stołki barowe w nowoczesnym stylu

Ale na poddaszu można podnieść krzesła wykonane z metalu lub drewna ze skórzaną tapicerką na tripolach w stylu Tolix (na zdjęciu).

Wnętrze małej kuchni w stylu loftu

Pop art i fusion są dokładnym przeciwieństwem minimalnego powściągliwości. Tutaj możesz dopasować krzesła o nietypowych kształtach lub przynajmniej z jasnymi ramkami, jak na poniższym zdjęciu.

Czerwone stołki barowe w stylu pop-artu

Krok 5. Szukamy gdzie znaleźć niedrogie, ale doskonałe krzesła

Stołki barowe z Polski - dobra opcja dla tych, którzy chcą kupić wysokiej jakości meble, jest stosunkowo niedroga. Marka Signal znana jest z jakości materiałów i harmonijnego wzornictwa swoich mebli. Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądają krzesła Signal z popularnej serii S-300 w kuchni (cena wynosi od 8000 rubli).

Sygnał stołki barowe we wnętrzu kuchni

Jeszcze tańsze meble można znaleźć w Ikei. Wysokość siedzeń prawie wszystkich stołków barowych Ikei wynosi 74 cm, a najbardziej popularne modele to drewniany Ingolf (3999 rubli.) Oraz Henriksdal (od 6000-9000 rubli w zależności od tapicerki).

Poniżej znajdują się zdjęcia z krzeseł Henriksdall (pierwsze zdjęcie) i Ingolf (drugie zdjęcie) we wnętrzu.

Henriksdal we wnętrzu

Henriksdal we wnętrzu

Ingolf we wnętrzu kuchni

Ingolf we wnętrzu kuchni

Oryginalne meble barowe, na przykład przezroczyste krzesła Louis Ghost z poliwęglanu, z fabryki Kartell kosztują 30 000 rubli. Ale można znaleźć w rosyjskich sklepach internetowych doskonałe kopie w cenie 5000 rubli.

Louis Ghost we wnętrzu

Możesz także wyszukać repliki legendarnych designerskich krzeseł Eames (od 6000 rubli) i Tolix (od 5000 rubli).

Eames we wnętrzu

Eames we wnętrzu

Tolix we wnętrzu

Tolix we wnętrzu

Tolix we wnętrzu

Tolix we wnętrzu

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map