Wybieramy szafkę podłogową do kuchni: obliczanie wymiarów i zasad doboru materiałów

Wybieramy szafkę podłogową do kuchni: obliczanie wymiarów i zasad doboru materiałów

Wybieramy szafkę podłogową do kuchni: obliczanie wymiarów i zasad doboru materiałów

Planując przestrzeń kuchenną, szczególną uwagę zwraca się na dolny rząd zestawu słuchawkowego. Jeśli w szafach wiszących przechowywane są przedmioty, które są najczęściej potrzebne, stojaki podłogowe są przeznaczone do ciężkich naczyń, sprzętu gospodarstwa domowego i innych rzeczy, które trudno jest usunąć z górnych półek. Od poprawnego wyboru projektu i rozmiaru zależy od wygody używania zestawu słuchawkowego przez kilka lat. Istnieje wiele opcji. Zastanowimy się, jak odebrać i wyposażyć szafkę kuchenną na zewnątrz.

Szafka podłogowa do kuchni: racjonalna i funkcjonalna

Rola modułów podłogowych w organizacji przestrzeni kuchennej nie może być przeceniana. Stosowane są nie tylko jako system przechowywania, ale również jako podstawa blatu roboczego - głównej powierzchni roboczej. Dzięki niższemu rzędowi szafek możesz kompaktowo pomieścić różnorodne przedmioty gospodarstwa domowego. Często miniatury są tak funkcjonalne, że można porzucić górny rząd zestawu słuchawkowego.

Szafki kuchenne o różnych wzorach:

t1
t2
t3

Jednopoziomowy projekt kuchni:

t4
t5
t6

Główną trudnością w projektowaniu dolnego rzędu mebli jest właściwy dobór wzoru i wewnętrznego wypełnienia. Aby się nie pomylić, należy najpierw wyraźnie określić, które przedmioty powinny być umieszczone w szafkach. Reszta (materiały, kolor, systemy otwierania i zamykania) jest już kwestią osobistych preferencji i gustów przyszłych właścicieli zestawu słuchawkowego.

szafki wielomodowe

Połączenie różnych rodzajów szafek

Odmiany i osobliwości położenia modułów

Dwa główne typy zewnętrznych szafek kuchennych to narożne i klasyczne. Jeśli zestaw słuchawkowy jest liniowy, jest on uzupełniany tradycyjnymi modułami. Mogą być wyposażone w półki lub szuflady.

Kuchnie w kształcie litery G i U składają się ze zwykłych i narożnych modułów. Aby ułatwić obsługę, są wyposażone w chowane, obracane, wysuwne systemy. Aktualnym trendem są moduły narożne z drzwiczkami promienia.

moduły podłogowe

Klasyczne moduły podłogowe

Zwróć uwagę! Do szafek podłogowych można przenosić skrzynie z piórami, łączące systemy przechowywania górnych i dolnych rzędów. Mogą być klasyczne i kanciaste. To świetny sposób na racjonalizację wykorzystania przestrzeni.

szafki

Szafki z szufladami

szafka

Szafka zlewowa z szufladami

systemy przesuwne

Rozsuwane systemy dolnego poziomu szafki kuchennej

Rodzaje szafek podłogowych, w zależności od przeznaczenia:

  • pod zlewem;
  • z zamkniętymi półkami;
  • z otwartymi półkami;
  • z szufladami;
  • z półkami i szufladą na sztućce;
  • do urządzeń wbudowanych;
  • dla krawędzi zestawu słuchawkowego (w tym modele narożne - otwarte i zamknięte).
moduł kątowy

Moduł narożny

szafka

Narożnik SPACE CORNER Corner firmy Blum

Wygodna jest narożna szafka kuchenna

Narożne moduły kuchenne wyglądają kompaktowo, ale ich pojemność jest często większa niż szerokich klasycznych cokołów. Wybierając odpowiedni system przechowywania, możesz zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni. W tej szafce wszystko, czego potrzebujesz, będzie pasować.

1
szuflady

Szafka z szufladami

Szafki narożne do kuchni mają swoje wady. Na przykład ostre narożniki mogą być potencjalnie niebezpieczne dla dzieci, osób starszych. Problem ten rozwiązuje się zaokrąglając krawędzie blatów i instalując drzwi promienia.

szafka

Szafka z promieniowymi fasadami

Inną wadą jest wysoki koszt wyposażenia, systemów przechowywania dla szafek narożnych. Z drugiej strony łatwość obsługi i przestronność mebli w pełni uzasadniają koszty.

moduł kątowy

Wnętrze modułu narożnego

Rada. Istnieje wiele oryginalnych systemów przechowywania zaprojektowanych specjalnie do narożnych szafek kuchennych. Zastanów się dokładnie, co dokładnie chcesz przechowywać w modułach narożnych i wybierz odpowiednie akcesoria - obrotowe karuzele, magiczne rogi, szuflady lub kosze.

półki

Regały karuzelowe

system kątowy

System kątowy VIBO Fly Moon

szafka narożna

Wysoka kolumna szafki narożnej z "karuzelą"

szafka narożna

Szafka narożna do mycia

Na czym należy się skupić podczas obliczania wymiarów

Jednym z najważniejszych kryteriów jest rozmiar modułów modułów kuchennych. Meble powinny być tak łatwe w użyciu, jak to tylko możliwe, aby nie musieć się zbytnio pochylać lub sięgać po wszystkie przedmioty. Ważna jest wysokość, szerokość i głębokość szafki.

moduły

Moduły o różnych wysokościach

Standardowa wysokość modułów wynosi 85 cm. Jeśli meble są wykonane na zamówienie, możesz zwiększyć lub zmniejszyć kciuki. Przy obliczaniu należy kierować się wzrostem gospodyni. Obudowy modułów podłogowych utrzymują blat stołu, więc nie rezygnuj z możliwości regulacji wysokości, jeśli to możliwe.

wysokość blatu

Wygodna wysokość blatu

Nie mniej istotną rolą przy wyborze wysokości jest sposób ozdabiania nóg modelu. Jeśli nie są one przykryte przez panel, lepiej jest zrobić je co najmniej 10-15 cm, aby ułatwić czyszczenie w pokoju. Jeśli pomiędzy modułami znajdują się urządzenia gospodarstwa domowego, konieczne jest zainstalowanie cokołu.

Zwróć uwagę! Oryginalnym pomysłem na projekt są pudełka zamiast cokołu. Mogą przechowywać zapasowe patelnie, deski do krojenia, pelmennitsy, naczynia do pieczenia, urządzenia do ostrzenia noży itp.

szuflady

Szuflady w piwnicy w kuchni

Szerokość może wynosić od 30 do 80 cm, należy ją wybrać, koncentrując się na celu poszczególnych szafek. Na przykład, jeśli planujesz postawić szafkę do przechowywania garnków, sprzętu AGD, dużych przedmiotów, lepiej uczynić ją bardziej przestronną. Jeśli jest przeznaczony do sztućców, detergentów, kasz i innych materiałów, możesz wybrać wąski model.

szafki

Szafki o różnych szerokościach

Głębokość szafki zależy od planowanej szerokości blatu. Najczęściej jest to 60-65 cm, ale są opcje (czasami blaty do 90-120 cm). W małych kuchniach standardowe moduły mogą być niewygodne, dlatego warto zmniejszyć głębokość dolnego rzędu zestawu słuchawkowego, aby zaoszczędzić miejsce i dodać dodatkową wiszącą szafkę.

pomiary

Schemat pomiarów do obliczania kuchni

Jak wybrać materiały i kolory

Najczęściej obudowy są produkowane z płyty wiórowej. Jest to bardzo korzystne, ponieważ materiał jest trwały, trwały, łatwy do czyszczenia. Płyty z płyt wiórowych nie mają szczególnego waloru estetycznego, ale praktycznie nie są widoczne za fasadami. Ale do drzwi mebli kuchennych warto wybrać bardziej piękne opcje wzornicze - drewno, MDF, szkło, metal.

Bardzo efektowne zestawy, wykonane z połączonych materiałów. Szczególnie popularne są kombinacje różnych rodzajów płyt MDF ze szkłem, metalem. W zależności od konkretnego projektu mogą być stosowane we wnętrzach w każdym stylu - od klasycznego lub Provence hi-tech.

kuchnia

Kuchnia z MDF i szklanymi fasadami

Nowoczesne materiały wyróżniają się ogromną różnorodnością kolorów i faktur. Możesz wybrać dowolną kombinację odcieni. Jednak projektanci nie polecają zbyt wiele, aby się zaangażować: tylko jeden podstawowy kolor i jeden lub dwóch uczestników.

Dobrze wyglądające słuchawki, w których górne i dolne rzędy są wykonane w różnych kolorach. W takim przypadku w przypadku struktur podłogowych lepiej jest wybrać ciemniejsze odcienie, a wyższe - ciemniejsze. Ta technika pomaga wizualnie rozjaśnić przestrzeń, wypełnić ją powietrzem i światłem.

zestaw

Zestaw dwukolorowy

Do małej kuchni należy wybrać zestaw w jasnych pastelowych kolorach. Jeśli cień jest lżejszy od ścian, pomieszczenie pojawi się szersze. Błyszczące powierzchnie, odpowiednio dobrane odcienie, dekoracyjne nadruki pomogą dopasować przestrzeń pomieszczenia, "podnieść" lub "obniżyć" sufit.

kuchnia

Lekka kuchnia z plastikowymi fasadami

Rada. Planując umeblowanie kuchni, przejrzyj zdjęcie wnętrza w Internecie. Nawet jeśli nie znajdziesz gotowych rozwiązań, otrzymasz nowe pomysły. Możesz eksperymentować nie tylko z kwiatami, ale także z rozmiarami. Tak więc zestaw może być uzupełniony o osobną stojącą szafkę kuchenną o większym rozmiarze, ale w tej samej kolorystyce. Przykład takiego rozwiązania projektowego znajduje się na poniższym zdjęciu.

szafki

Oryginalne szafki podłogowe

Wideo: szafka kuchenna własnymi rękami

Myśleć o projektowaniu wnętrz, dokonać niezbędnych pomiarów i wybrać odpowiednie szafki kuchenne podłogowe, urządzenia pamięci masowej, urządzeń i chemii gospodarczej. Spróbuj racjonalnie wykorzystać każdy centymetr wolnego miejsca i nie oszczędzaj na jakości sprzętu. Nagrodą za swoje wysiłki będą wygodne piękna kuchnia, gdzie będziesz szczęśliwy, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

93 − = 86

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map