Jakie są dobre szuflady w kuchni: szukamy plusów i opanowujemy nasze własne ręce

Jakie są dobre szuflady w kuchni: szukamy plusów i opanowujemy nasze własne ręce

Jakie są dobre szuflady w kuchni: szukamy plusów i opanowujemy nasze własne ręce

Podczas aranżacji kuchni niezwykle ważne jest kompetentne zorganizowanie przestrzeni roboczej. Można to zrobić za pomocą szuflad do kuchni, które doskonale oszczędzają miejsce, pomagają pozbyć się nieporęcznych mebli i funkcjonalnie umieścić potrzebne akcesoria kuchenne.

Funkcje i zalety szuflad do kuchni

Głównym zadaniem wyposażenia kuchni jest uczynienie przestrzeni tak funkcjonalnej i wygodnej, jak to tylko możliwe. Standardowe szafki kuchenne nie zawsze sobie z tym radzą - część ich wnętrza jest pusta, a miejsca zajmują dużo.

szuflady

Najwygodniejszym sposobem umieszczenia przyborów kuchennych jest rozłożenie ich na szufladach

systemy przesuwne

Rozwijane systemy to świetny sposób na zoptymalizowanie przestrzeni roboczej

Projektanci znaleźli wyjście - stworzyli systemy przesuwne, które są niezbędne w małych mieszkaniach. Jedna szuflada kuchenna z szufladami zastępuje bardziej nieporęczne konwencjonalne meble. A wszystko dlatego, że systemy chowane:

 • są podzielone na sekcje, dzięki czemu umożliwiają funkcjonalne wykorzystanie każdego kwadratowego placu centymetrów;
 • różnią się nie tylko wielkością, ale także kształtem, w zależności od przeznaczenia - w systemach chowanych wygodnie jest przechowywać sztućce, naczynia, przyprawy, bułki tartej, deski do krojenia, mini-piwnice winne;
 • można otworzyć jedną sekcję, a wszystkie skrzynki można wyciągnąć na raz, co pozwala zobaczyć wszystkie przybory kuchenne i wziąć niezbędny przedmiot.
szuflady

Dzięki właściwemu umieszczeniu przedmiotów w szufladach możesz szybko i łatwo znaleźć wszystko, czego potrzebujesz

sztućce

Komora na sztućce

Jakie są szuflady kuchenne

Stoły kuchenne z pudełkami na przybory i inne przybory nie tylko wyglądają inaczej, ale różnią się przeznaczeniem, rodzajem konstrukcji i materiałem wykonania. Aby kuchnia była prawdziwie funkcjonalna, musisz wybrać wygodny, chowany system.

szuflada

Idealne zamówienie

Rodzaje struktur

Najczęściej stosowano bezpośrednią szufladę - w tak wygodnych sztućcach sklepowych, deskach do krojenia. Opracowując funkcjonalną kuchnię, możesz również użyć:

 1. Kątowe systemy wsuwane - pozwalają na wykorzystanie przestrzeni pod zlewem kuchennym lub na skrzyżowaniu dwóch szafek. Co do zasady szafka narożna w kuchni jest w połowie pusta, ponieważ uzyskanie czegokolwiek od środka jest niewygodne. Narożne szuflady mogą rozwiązać ten problem. W rzeczywistości wtedy z łatwością pozwolą na zrobienie niezbędnych rzeczy, nawet przechowywanych w najdalszym zakątku.
szuflada

Aby w pełni wykorzystać przestrzeń szafek narożnych, możesz zainstalować takie funkcjonalne pudełka

 1. System "karuzeli" to przesuwne półki, które są montowane w narożnych szafkach kuchennych. "Karuzela" jest przymocowana do bocznej ściany szafki lub do drzwi - konieczne jest otwarcie szafki narożnej, gdy cały "farsz" szafki odchodzi. I pani może z łatwością wziąć potrzebne przedmioty.
Chowany system

System "karuzeli" wygląda niecodziennie i jest drogi. Ale pozwala na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni górnej szafki narożnej

 1. Wysuwane deski do krojenia z pojemnikami do czyszczenia. Taką deskę można zamontować bezpośrednio pod blatem, co rozszerza możliwości wąskiej kuchni.
deska

Przesuwana deska oszczędza miejsce w kuchni i czas czyszczenia

 1. Butelki do kuchni. Jest to doskonałe rozwiązanie do umieszczania dowolnych butelek - z winem, oliwą, przyprawami, wodą. Taki projekt nie przekracza 15-20 centymetrów szerokości, a zatem będzie pasował łatwo tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania zwykłego pudełka. Ale wewnątrz możesz umieścić tuzin wąskich i wysokich pojemników. A w pozycji wysuniętej z szafki łatwo jest dostać jedną z butelek, czego nie można zrobić ze zwykłego wąskiego cokołu.
butelka z butelką

Taki system zajmuje bardzo mało miejsca, ale pozwala umieścić wiele przydatnych rzeczy w kuchni

 1. Rozkładane kosze to kolejny wynalazek projektantów, który pozwala na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni i umieszczanie w niej obiektów, które wymagają wietrzenia - mogą to być warzywa, owoce lub produkty piekarnicze.
kosze

W koszykach wygodnie jest przechowywać warzywa i owoce - dzięki dostępowi do powietrza dłużej zachowują świeżość i są zawsze pod ręką

 1. Rozkładany stolik - ten system jest niezbędny do małych pomieszczeń. Tymczasem może służyć jako dodatkowa powierzchnia robocza, aw niektórych przypadkach jako stół jadalny.
stół jadalny

Taki stół do jadalni jest po prostu znaleziskiem dla małych kuchni

 1. Chowany kosz na śmieci. Takie systemy są najczęściej instalowane pod zlewem i upraszczają proces wyrzucania czyszczenia - nie ma potrzeby otwierania szafki, pochylania się i wyjmowania kosza. Teraz odchodzi jednym ruchem dłoni.
kosz na śmieci

Pojemniki opuszczają jedną ręką, co oszczędza czasową kochankę w kuchni

Materiały do ​​produkcji

Szuflady wykonane są z tych samych materiałów, co inne meble kuchenne. Najczęściej używane panele MDF i płyty wiórowe. Ale w zestawie kuchennym z naturalnego drewna, naturalnie, a szuflady będą drewniane.
Ale materiał do produkcji nie jest najważniejszy. Ważne jest, aby sprawdzić, czy użyte panele są pozbawione głębokich zadrapań, wiórów i obrzęków po bokach. Można to zrobić wizualnie, otwierając i sprawdzając wszystkie szafki i szuflady.

szuflada

Długowieczność kuchni z systemami przesuwnymi zależy nie tyle od materiału użytego do produkcji, ile od jakości produkcji mebli

Wskazówka: niezależnie od materiału, z którego wykonane są meble kuchenne, należy sprawdzić jakość montażu. Najprostszym sposobem jest kilkakrotne otwieranie i zamykanie szuflad z różnymi prędkościami. Mechanizmy przesuwne powinny działać cicho i płynnie. Ponadto skrzynek nie można przekrzywiać w pionie ani w poziomie.

Warianty mechanizmów prowadzących

Wytrzymałość i niezawodność szuflad w kuchni zależy nie tyle od materiału użytego do produkcji, co od typu mechanizmu prowadzącego:

 1. Najprostsze i niedrogie są mechanizmy rolkowe. Są one stosowane w takich szufladach, w których planuje się umieszczanie przedmiotów lekkich - takich jak sztućce, przyprawy, akcesoria kuchenne. Ciężki ciężar nie może wytrzymać tych prowadnic, ale są one wystarczająco trwałe - bez żadnych napraw będą regularnie służyć przez wiele lat.
 2. Prowadnice teleskopowe (kulkowe) - bardziej nowoczesny analog. Są stosowane w dowolnych szufladach, w tym bardzo dużych i zaprojektowanych pod kątem znacznych obciążeń. Takie systemy wytrzymują kilka kilogramów wagi - nie tylko garnki i butelki, ale nawet konserwację i urządzenia gospodarstwa domowego. Dlatego wiele kuchni jest wyposażonych w prowadnice teleskopowe, nawet pomimo wyższych kosztów w porównaniu z mechanizmami rolkowymi.
prowadnice kulkowe

Prowadnice kulkowe zachowują znacznie większą wagę niż rolki - jest to nieodzowna zaleta dla szafek, często pod sznurkiem wypełnionym niezbędnymi akcesoriami kuchennymi

Zwróć uwagę: jakość prowadnic decyduje o długowieczności mebli. Dlatego grubość metalu tych systemów nie powinna być mniejsza niż 1-1,2 mm.

Jak wybrać meble kuchenne z szufladami

Układ każdej kuchni jest indywidualny i zależy od wielkości pomieszczenia oraz od życzeń właścicieli domu. Ale istnieje kilka czynników, które pomogą Ci wybrać najbardziej funkcjonalne meble kuchenne:

1
 1. Stół kuchenny z szufladami i półkami z systemami przesuwnymi powinien znajdować się w pobliżu powierzchni roboczej, aby zminimalizować czas potrzebny na wyszukanie niezbędnych przyborów kuchennych. Bezpośrednio pod blatem można umieścić szuflady z deskami do krojenia, sztućcami, przyprawami. W pobliżu płyty dobrze jest zainstalować trójwymiarowe sekcje do przechowywania tacek, patelni, patelni. A w rogu można wyposażyć wysuwany mini-bar.
powierzchnia robocza

Najpopularniejsze przedmioty w kuchni najlepiej umieścić bezpośrednio pod blatem roboczym

 1. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ogólny układ kuchni. Jeśli pokój jest bardzo mały, możesz skupić się na skrzynkach narożnych lub ograniczyć się do otwartych półek. Jeśli pozwala na to miejsce, można zainstalować dużą liczbę systemów chowanych. W takim przypadku szuflady z szufladami powinny być tak rozmieszczone, aby nie przeszkadzały sobie nawzajem w otwarciu.
meble

Odpowiednio zaplanowane meble kuchenne zajmują minimum miejsca i pozwalają gospodyni zatrzymać wszystko, co niezbędne

 1. Jeśli to możliwe, nie należy przeładowywać mebli kuchennych rzeczami, które są używane bardzo rzadko. I na pewno nie powinieneś umieszczać ich w strefie najbliższego zasięgu. Głównym zadaniem jest wyposażenie kuchni tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Dlatego obok powierzchni roboczej i pieca powinny znajdować się tylko najbardziej niezbędne i często używane przybory kuchenne.
kuchnia

Wszystko czego potrzebujesz - na wyciągnięcie ręki

Jak zrobić szuflady do kuchni własnymi rękami

Nie jest konieczne wydawanie wspaniałych kwot na zakup gotowych kuchni na indywidualne zamówienie. Dzięki inteligentnym instrukcjom od mistrzów nie jest tak trudno tworzyć szuflady własnymi rękami. Przedstawiamy przewodnik krok po kroku:

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmierzyć i przygotować szkic przyszłej szafki z szufladami - na podstawie możesz zrobić gotowy szkic.
rysunek

Rysunek szuflady z wymiarami

 1. W specjalistycznym sklepie meblowym należy wybrać odpowiednie płyty z płyty wiórowej lub płyty MDF. Tam możesz zamówić piłowanie paneli do pożądanego rozmiaru. Miejsca na plasterki mogą być pokryte okleiną lub folią - oba te materiały nie przepuszczają wilgoci i nie pozwalają pęcznieć materiału.
 2. Przewodniki dla przyszłej szafki lepiej jest robić teleskopowo - będą wytrzymywały większą wagę i dłużej. Konieczne jest również zakupienie śruby samogwintującej - zaleca się połączenie wszystkich drewnianych elementów skrzynki.
 3. Gdy materiały są gotowe, możesz zacząć łączyć części zgodnie ze schematem. Kawałki płyty wiórowej, jak już wspomniano powyżej, są mocowane za pomocą potwierdzających śrub o długości 15 mm. Ale jeśli materiał nie jest bardzo wysokiej jakości, pożądane jest kupowanie samoobróbki na 30 mm - są one znacznie lepiej przechowywane w drewnianej desce, w tym w materiale o zwiększonej porowatości.
 4. Gdy sama szafka jest gotowa, możesz przystąpić do instalacji prowadnic. Niezwykle ważne jest, aby były one zamocowane na tej samej wysokości. Aby złagodzić przebieg ich ruchów i dostosować ich prędkość, można użyć smaru silikonowego specjalnie zaprojektowanego do wyposażenia mebli.

Wyraźny przykład mocowania teleskopowych prowadnic do szuflad można znaleźć w tym wideo:

Uwaga: zanim zaczniesz tworzyć szufladę, musisz upewnić się, że masz wszystkie potrzebne narzędzia. Do pracy potrzebny jest ołówek i linijka, wiertło lub śrubokręt, śrubokręt - sześciokątne bity lub klucz potwierdzający, wiertła do drewna.

Nowoczesna funkcjonalna kuchnia jest trudna do wyobrażenia bez szuflad. Jeśli nie ma doświadczenia w samodzielnej produkcji mebli, warto zwrócić się do profesjonalistów - pomogą one wybrać projekt i w pełni przyjąć techniczne wykonanie pomysłu.

Wideo: sprytne systemy przechowywania i mechanizmy kuchenne od Blum

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

97 − 94 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map