Moderné vstavané kuchyne: skvelý dizajn a bezchybná funkčnosť

Moderné vstavané kuchyne: skvelý dizajn a bezchybná funkčnosť

Moderné vstavané kuchyne: skvelý dizajn a bezchybná funkčnosť

Ak chcete vytvoriť klasicky elegantný interiér, alebo sa vydať kuchynskou linkou v štýle Provence, skryť elektrické zariadenia, nábytok modulov, ktoré sú lesklé kovové povrchy a displeje s plochým panelom zariadení porušiť koncept štylizované priestoru. Moderná kuchynská linka - kombinácia komfortu a pohody, skvelá príležitosť rozšíriť oblasť malých priestoroch.

Optimalizácia priestoru pomocou vstavanej technológie

Myšlienka ukryť domáce spotrebiče a stroje za kuchynskými fasádami sa objavila dlho a dnes je zriedkavé nájsť miestnosť, v ktorej sú všetky zariadenia v dohľade. To nie je vždy odôvodnené z hľadiska štýlu, okrem veľkých zariadení zaberajú veľa priestoru.

kuchyne

Vstavaná technika vám umožňuje zachovať jednotu štýlu

Existujú tri kvalitné moderné priestory na varenie:

  • Ozdobený štýl;
  • Ergonómia, jednoduchá obsluha;
  • Maximálna funkčnosť všetkých prvkov;
  • Zvýšená oblasť pohybu.

K dispozícii sú možnosti nákupu hotových zostáv, ale väčšina kuchýň so zabudovaným multifunkčným vybavením je na objednávku.

kuchyne

Prispôsobené možnosti sú oveľa zaujímavejšie než továrenské kuchynské systémy

Spoločnosť, ktorá vykonáva individuálny projekt, zohľadňuje veľkosť miestnosti, umiestnenie vodovodu, kanalizačné potrubia a napájacie zdroje. Z tohto dôvodu bývalí majitelia, keď opúšťajú starý obytný priestor, sa pokúšajú predávať nábytok spolu s bytom - s umývačkou riadu, chladničkou a rúrou.

Výhody a nevýhody ergonomickej kuchyne

Rad užitočných elektrických zariadení sa každoročne zvyšuje, a ak urobíte je z nábytku, na horizontálnej rovine len viac miesta. Konštrukcia vstavaných kuchýň je, že domy nábytku jednotky (s policami, zásuvkami, mobilné systémy) a buniek pre inštaláciu zariadenia - umývačka, práčka, chladnička, rúra.

kuchyne

Čo je skryté za kuchynskými fasádami, je často známe len majiteľom bytu

Výhody sú malé a uhlovité náhlavné súpravy a lineárne riešenia s "ostrovom" uprostred. Prvé sú kompaktné a vhodné na umiestnenie v stísnených priestoroch, zatiaľ čo druhé sú charakteristické vyššou kapacitou a vyššou funkčnosťou.
Výhody suvenírov s oddeleniami pre elektrické zariadenia:

  • Pokročilý dizajn (nie je potrebné premýšľať o vzhľade vybavenia, ktoré je skryté za fasádou).
  • Individuálne vybavenie (dostupnosť len potrebných zariadení);
  • Absencia "nepočujúcich" oblastí (nepoužívané zbytočné zóny).

Nevýhodou je tesnosť projektu v konkrétnej miestnosti, pretože všetky kancelárie a stoly sú umiestnené s ohľadom na špecifické plánovanie konkrétneho zariadenia. Ďalšou nevýhodou sú vyššie náklady na vylepšené uhlové a lineárne náhlavné súpravy, doplnené modernými zariadeniami: pre pohodlie musíte zaplatiť.

kuchyne

Štandardná sada skrytých "pomocníkov"

Návrh a zariadenie pre vstavané modely

Zvláštnosť niektorých typov zariadení skrytých za fasádou spočíva v úplnej absencii vonkajšieho dizajnu. Nie je to potrebné, pretože jedinou viditeľnou časťou trupu sú v skutočnosti dvere skrinky. Toto platí najmä pre umývačky riadu a chladničky. Predný panel alebo dvere rúry, mikrovlnná rúra, práčka je viditeľná, takže pri objednávaní nábytku je potrebné vziať do úvahy ich dizajn.

šatník v retro štýle

Rúra v retro štýle

Varná doska - elektrická výmena pecí

V modernom modulárnom systéme je elektrický varič v tradičnom dizajne menej a menej bežný. Bola nahradená samostatnou súpravou z varnej dosky a rúry. Konštrukčná varná doska vyhrá, pretože po inštalácii tvorí jednu jednotku so stolovou doskou bez medzery. Vyzerá elegantne a esteticky atraktívna, okrem toho, že medzi jednotlivými kusmi nábytku a technikou neexistuje vzdialenosť, pomáha udržiavať podlahu v poriadku.

1
varná doska

Indukčná varná doska - nič nadbytočné

Napájací kábel a prívodná hadica plynu (pre kombinované a plynové modely) sú skryté pod stolom a priamo pod doskou sú pohodlné úložné priestory na varenie a vyprážanie. Sú to zásuvky s vložkami na príbory, nádoby na riad, stĺpiky na skladovanie fliaš.

časť pre fľaše

Vhodná časť na uloženie fliaš pod varnou doskou

Pohodlná rúra

Hlavnou výhodou je nezávislá na varnej dosky, rúry - jeho umiestnenie na vhodnom mieste pre použitie, napríklad v stredu Tall jednotky podľa potreby, alebo výklenok, ktorý je v tesnej blízkosti plynového sporáka. Z vonkajšej strany prichádza iba predná časť rúry - dvere a ovládací panel (mechanické alebo senzorické).

Varenie vo vyvýšenej rúre nad vstavanou rúrou je pohodlné a pekné

Varenie vo vyvýšenej rúre nad vstavanou rúrou je pohodlné a pekné

Rovnakým princípom sú inštalované kompaktné elektrické pece a mikrovlnné rúry. Sú umiestnené vo výklenkoch, vo vhodnej výške pre údržbu. Ak chcete vložiť misku do rúry, neohýbajte ju - zariadenie je len na úrovni rúk. Bežná mikrovlnná rúra "ukradne" veľa priestoru na pracovnej ploche alebo okennom parapete a nie vždy vyzerá, že je to vhodné, a integrovaný nezasahuje do dizajnu malej kuchyne so spotrebičmi.

vstavaná rúra

Blok vstavaných rúr umožňuje súčasne riadiť prípravu niekoľkých riadov

Ako zamaskovať chladničku

Mnoho majiteľov ultramodernej kuchyne zvyčajne kupuje bežné chladničky - dvojkomorové a trojkomorové, s jedným a dvoma dverami, so spodnými mrazničkami alebo voľne stojacimi mrazmi. Celkové vybavenie prelomí štíhle prvky štýlových interiérov, líšia sa farbou a zaberajú veľa užitočného priestoru.

rovnaké chladničky

Umiestnenie dvoch rovnakých chladničiek ako zaujímavého dizajnu

V skutočnosti takmer všetci výrobcovia vyrábajú sériu zabudovaných modelov, ktoré sú umiestnené vo vnútri nábytkového modulu. Na vonkajšej strane predná strana vyzerá ako obyčajné dvere kabinetu. Vnútorné komory chladničky sa nelíšia od samostatných náprotivkov - veľa políc, oddelenie pre čerstvú zeleninu a ovocie, držiaky fliaš, nádoby na skladovanie masla a syra.

zariadenie

Izba v kontrastných farbách so zabudovanými spotrebičmi

Výhody umývačky riadu

Stalo sa to oveľa jednoduchšie pre ženy, aby si po večeri alebo večeri objednali miestnosť, keď sa objavila umývačka riadu. Takmer okamžite sa dostala do kategórie integrovanej technológie. V malých rodinách, kde každý deň používajú rovnaké jedlo, slúži ako skriňa. Vo večerných hodinách nakladajú špinavé taniere, poháre, príbory a ráno ich vyberajú, sú už čisté a dajú ich na stôl.

kuchyne

Vhodné miesto na inštaláciu umývačky riadu

Vnútorná "vypchávka" strojov sa líši v prevedení - počte regálov a oddelení pre rôzne typy riadu, umiestnenie nádob pre pracie prostriedky. Neexistujú však žiadne zásadné rozdiely, pretože technológia umývania riadu všetkých domácich strojov je podobná.

kuchyne

Vstavaná kuchyňa s jasným dizajnom

Práčka pod čalouníkom

V malých bytoch práčka namontovaný na ľubovoľnom dostupnom kúsku priestoru: na chodbe, v kúpeľni, Murphy a dokonca podarí umiestniť na chodbe, natiahol dlhé hadice. S príchodom vstavaného nábytku je stále umiestnená v priestore pod drezom, v blízkosti drezu, aby bolo ľahšie vybaviť drenážou a prívod vody.

práčka

Práčka spárovaná so sušičkou

Niekedy je pod pultom umiestnený aj samostatný stroj. Hlavnou podmienkou pre dokonalé fungovanie bežnej umývačky je kvalitná inštalácia. To znamená, že základňa pod strojom by mala byť úplne rovná, prísne horizontálna a nohy sú vyrovnané vo výške. V opačnom prípade sa stroj začne pohybovať, "skáka" a zaklepáva na boky nábytkového panela. Zabudovaný model nie je ohrozený.

stiralka

Možnosť otvárania dverí

Štruktúrne vlastnosti uhlových roztokov

Uhol sa zvyčajne nazýva súpravy kuchynského nábytku vo forme písmen G, ktoré sú špeciálne vyrobené pre malé miestnosti. Sú umiestnené v rohu pozdĺž dvoch priľahlých stien. Tretia stena je zvyčajne oknom, a takmer štvrtá je nastavená jedáleň. C lineárne vetvy sú jednoduché - sú postavené s ohľadom na tradičné riešenia (s policami, zásuvkami a výklenkami pre zariadenia). Hlavnou úlohou dizajnéra je použiť 100% rohový segment.

škrupina

Tradičné riešenie s rohovým drezom

Ak je roh skosený, bude vo vnútri práčky dostatok miesta (potrubia sú vedľa neho) a stále bude priestor na inštaláciu viacstupňového čistiaceho zariadenia (filtrov). Preto zakryte práčku a získajte zdroj čistej pitnej vody. Ale zvyčajne sa uhol používa na inštaláciu drezu.

práčka

V malej kuchyni je práčka skrytá vo výklenku pod čítačkou

Bežné riešenie dizajnu - malý rohový set s čítačom stĺpikov - môže byť užitočný pre použitie vstavaných prvkov. Pod pultom namiesto horizontálnych políc môžete umiestniť jedno zo zabudovaných zariadení: práčku, rúru alebo chladničku. V malej rohovej kuchyni sa všetky vstavané spotrebiče nedostanú, ale môžu byť umiestnené 2-3 kusy.

Vstavané spotrebiče v interiéri kuchyne

Nábytkové moduly obsahujúce chladničky, rúry a umývačky riadu spolu s jedálenským kútom a dekorom tvoria interiér v určitom štýle. Zvážte niekoľko dizajnových riešení v rôznych štýloch.
Obľúbená klasika - tichá farba stromu, sklenené skrinky, vitríny, zlaté ozdoby, štylizované spotrebiče.

Klasická náhlavná súprava

Klasický apartmán s "ostrovom" pre veľkú kuchyňu

Minimalizmus - nedostatok dekorácie, jasné priame linky, veľa voľného miesta.

kuchynský interiér

Minimalistický interiér v tichých tónoch

High-tech je moderný technologický interiér s lesklými panelmi a funkčnou náplňou.

kuchyne

Kontrastný dizajn kuchyne v high-tech štýle

Moderné - jednoduché geometrické riešenia, zakrivené tvary, originálne príslušenstvo.

kuchyne

Kombinácia prírodných a moderných technológií

Art Deco - lesk, luxus, dekorácia prírodných materiálov a veľa drahých šperkov.

Vstavané spotrebiče

Perfektné rámovanie vstavanej technológie

Podobné videá

Informácie o umiestnení integrovaných zariadení:

Tóny inštalácie chladničky na systém dverných dverí:

Vstavaná technológia Hansa:

Nahradenie starej skupiny nábytku moderným funkčným systémom:

Analýza moderných trendov v dizajne kuchynského priestoru dokazuje, že budúcnosť spočíva v nových technológiách a vstavaných zariadeniach. Integrované v nábytku sady domácich "asistentov" vám umožňujú vytvárať interiéry v akomkoľvek štýle, pričom plne zachovávajú svoj výkon.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map