Vyberte si kuchyňskou lavici: přehled modelů se skříňkami a ložním prádlem

Vyberte si kuchyňskou lavici: přehled modelů se skříňkami a ložním prádlem

Vyberte si kuchyňskou lavici: přehled modelů se skříňkami a ložním prádlem

Prostorná kuchyňská lavice se skříňkou je multifunkční, praktická a praktická. Díky správnému přístupu k výběru modelu výrazně odkládá kuchyňské skříně a umožňuje domácnostim racionálně organizovat skladování obilovin, pokrmů, konzerv, příborů a dalších. Kromě toho může lavice sloužit jako místo pro denní odpočinek nebo plný spánek. Díky širokému spektru barev, velké rozměrové řadě a variací konfigurací je přímý nebo rohový obchod schopen harmonicky doplnit jakýkoli interiér.

Rozsah použití

Objemné kuchyňské lavice široce používány iv malých prostorách, je to prostorný úložný prostor pro kuchyňské náčiní, nadrozměrné spotřebiče, kulinářské časopisy (časopisy, noviny, knihy s recepty), tak i pro skladování, rozhodně není propojená s kuchyní (jako jsou dětské hračky , boty, ložní prádlo). V zásadě v obchodě v kuchyni můžete ukládat cokoli.

Navíc lavička může sloužit jako přídavná postel, zejména pokud je opatřena měkkým čalouněním. Samozřejmě, že lavička zaberá spoustu místa, nemůže se tlačit pod stůl jako stolička a nemůžete ji v případě potřeby převzít do jiné místnosti. Přesto jsou tyto návrhy stále častěji nakupovány jako alternativa ke konvenčním židlům a stoličkám.

Provence styl

Ve stylu Provence

tabulku u okna

Snídaně u okna - pro romantiky

kuchyňský obchod

Se zásuvkami a dekorativními polštáři

Hlavní typy a typy

Vzhledem k široké škále designu exteriéru, velkému rozměru, různorodé konfiguraci a možnosti vybavení multifunkčním vybavením mohou být kuchyňské lavice podmíněně rozděleny do několika základních typů a podtypů.

Přímo bez opěradla

Takové návrhy nejsou pro domácí použití příliš vhodné, protože neexistuje způsob, jak relaxovat, když se opírají o měkký zád. Ale jsou opravdu ideální pro malé kavárny, hospody, různé veřejné prostory. Přímé lavičky jsou podobné jako lehátka a nenáročné bankety, takže se často používají v čekárnách (kde fronta většinou shromažďuje). Ale jsou dobré pro domácí použití, zejména pokud se hodí do celkového konceptu zdobení místnosti.

měkká rovná lavička

Měkká přímá lavička bez opěradla

Přímo zpět

Tato volba - nejčastější, vhodná pro místnosti s naprosto libovolnou velikostí. Kromě toho je přímá konfigurace velmi výhodná pro kombinaci několika obchodů: mohou být uspořádány v jedné řadě, můžete uspořádat úhel, písmeno "p" a v jiných variantách. Často je kuchyňská lavice vybavena nejen měkkou sedačkou, ale také opěradlem s malou vrstvou pěnové gumy.

shop s chůzí

Fotografie z rovného kuchyňského pultu s hřbetem

Rohová konstrukce

Masivní rohová kuchyňská lavička je pohodlná ve velkých, prostorných pokojích. Převážná většina těchto obchodů je vybavena měkkými sedadly a zády, stejně jako box, který se otevírá. Často rohové pohovky jsou sestaveny ve tvaru písmene "g", kde je střední část vytvořena ve formě lichoběžníku. Někdy jsou návrhy doplněny o úzké praktické police pro nádobí, květiny, dekorativní prvky.

rohová lavice s polici

Rohová lavice s polici

Plná postel

Můžete si koupit nebo objednat lavičku, která se přemění na obrovskou manželskou postel. Tato volba je vhodná pro apartmány s jednou ložnicí a pro rodiny, které často hosty a příbuzné tráví noc. V tomto případě je kuchyňská linka vybavena standardním výsuvným nebo skládacím mechanismem používaným při výrobě pohovky. Aby však bylo možné použít lavičku jako lůžko bude muset přesunout jídelní stůl a rozložené postele mohou blokovat průchod do místnosti, takže je tento typ obchodů je přijatelná pouze zřídka používané opce, ale ne spát každý den.

kuchyňská pohovka

Kuchyňské pohovky pro spaní

Použité materiály

Při vyjímání kuchyňské lavice je třeba dbát nejen na rozměry a konstrukční prvky, ale také na materiály použité při výrobě nábytku. Pouzdro musí být nezbytně silné, odolné, odolné teplotním změnám. A vnější plášť měkké části je odolný proti opotřebení a snadno se čistí.

Bydlení

 • Laminovaná dřevotříska - laminovaná dřevotříska. Výhody zahrnují hodnotu rozpočtu, velký výběr barev a snadnou péči. Nevýhody - krátkodobý materiál, netoleruje vysokou vlhkost. Z vrstvené dřevotřískové desky se nejčastěji skládá vnitřek skříně: zásuvky, regály, překlady. Vnější prvky však doporučujeme vyrobit z MDF odolného proti vlhkosti nebo z přírodního dřeva.
kuchyňský kout

Standardní sada dřevotřískových desek

 • MDF je ekologicky šetrný materiál s vysokou hustotou. Průměrná cena, možnost vytvářet ohnuté a poloměrné tvary, přiměřeně odolává kolísání teplot a vlivu vlhkosti, větší variabilita palety barev - to jsou hlavní výhody MDF.
lavičkové lavice

Lavička se zakřiveným rámem z MDF

 • Pole je přírodní dřevo. Díky správnému technologickému procesu (sušení, leštění, malování) může přirozený strom trvat několik desetiletí, aniž by byl ohrožen jeho vzhled. Při výběru lavice pro kuchyň ze dřeva je třeba se ujistit, že všechny detaily jsou pečlivě malované a na povrchu nejsou modré a uzlové.
dřevěná kuchyňská dílna

Dřevěná kuchyňská linka se skříňkou

Rada velitele: Při výběru kuchyňské lavice je nejlepší použít kombinaci několika materiálů. Viditelné části jsou například vyrobeny z ušlechtilého dřeva a vnitřní detaily pro levnější konstrukci mohou být vyrobeny z nelaminované dřevotřísky, dřevotřísky nebo MDF.

Textil

Pro kuchyně jsou nejvhodnější syntetické tkaniny, kůže a koženka. Nejsnazší je péče o tyto druhy materiálů. Je také důležité, aby byl povrch hladký. Je třeba se vyhnout úlevě tkáně - v pórech zanesených nečistotami, kapkami mastnoty a prachu. Proto se přírodní textilní prvky velmi rychle znečišťují a vypadají neupraveně. Koženka jednoduše utřete vlhkým hadříkem a kuchyňka bude vypadat jako nová. Ale bavlna, pytlovina a satén je třeba umýt asi jednou za dva až tři měsíce.

1

Pokyny velitele: Použití přírodních textilních prvků pro čalounění lavičky je třeba dbát na odstranění krytu. Abyste to mohli dosáhnout, stačí dodat všechny měkké části s obyčejným "Velcro" nebo zipy.

kuchyňský kout

Kuchyňský kout z přírodní kůže

Návrhové prvky úložných prostorů

Funkční lavice, vybavená prostornou skladovací skříňkou - racionálním prvkem kuchyňského vylepšení, který pomáhá zpřístupnit místnost co nejpohodlněji. Proto před nákupem nebo objednáním lavice doporučujeme seznámit se s typy boxů.

Zásuvky

Konstrukce se zásuvkami je určena pro uložení nadrozměrných předmětů. Vzhledem k technologickým vlastnostem sáněk takové krabice nemohou odolat velkému množství. Ale pokud je to preferovaný model, bude lepší, kdyby se zásuvky nepohybovaly dopředu pod stůl, ale naopak - z postranních stojanů na stranu.

zásuvky

Krabice se stranou stranou

Boční koše

Tato volba je vhodnější pro ženy v domácnosti, které milují, že vše je vždy "po ruce". Vozík nebo krabice lze vždy zcela vyjmout z lavice a umístit na stůl. Odnímatelné krabice jsou ideální pro skladování zeleniny, ovoce a kuchyňského náčiní, které nepotřebujete používat každý den. Takové krabice jsou zvláště poptávané v rodinách s malými dětmi. Pečlivé mamičky ukládají hračky do krabic a dávají jim neklidné děti v době intenzivního vaření, aby dítě neodvrátilo dospělé osoby od hlavního povolání.

výsuvné zásuvky

Odnímatelné bedny

Zvedání sedadla

Nejběžnější konfigurace. Zvedací mechanismus umožňuje plně otevřít výklenky pro zobrazení obsahu. Kromě toho, že nezabírá mnoho místa, což znamená, že skladovací kapacita je maximalizován, zejména ve srovnání se zásuvkami, které drží většinu bočních panelů a běžců shuflyad.

Nábytek s zdvihacím sedákem slouží k ukládání domácích spotřebičů špičkové kvality (kuchyňské kombinace, pekaři, jogurtové mlýny, multivary). Také hloubka umožňuje ukládat sezónní ochranu, velké hrnce, jednorázové nádobí a mnoho dalšího.

rohová lavice

Úhlová konstrukce s výškovými sedadly

Praktické rady kupujícímu

Do kuchyňského obchodu se skříní na skladování bylo vhodné používat a trvalo co nejdéle, při nákupu je třeba dbát na hlavní aspekty montáže, velikost a vzhled nábytku:

 • Tloušťka materiálu použitého pro skříň není menší než 16 mm.
 • Kvalita zpracování konců (pokud je nábytek vyroben z dřevotřískové desky) - je žádoucí, aby byly vloženy PVC, a ne okraje papíru.
 • Pro dřevěnou konstrukci je důležité, že je ideální broušení a absence čipů.
 • Textilní část by neměla být příliš pórovitá.
 • Je lepší, aby měkké čalounění bylo odnímatelné.
 • Standardní výška sedadla je asi 450 mm, hloubka je nejméně 400 mm.
 • Opěradlo je minimálně 350 mm vysoké a je lepší, aby byla upevněna v úhlu vůči sedadlu.
 • Krabička musí být vybavena plným vysunutím.
 • Je žádoucí použít zdvihací mechanismus, který lze upevnit v libovolném úhlu otevření.

Lavice s krabičkou je skutečná hůlka, která pomáhá racionálně využívat kuchyňský prostor a poskytuje další prostor pro uložení malých i velkých předmětů, které nejsou první.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

22 − 15 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map