Kuchyňský sporák - host z minulosti nebo všestranný nábytek v moderním interiéru

Kuchyňský sporák – host z minulosti nebo všestranný nábytek v moderním interiéru

Kuchyňský sporák - host z minulosti nebo všestranný nábytek v moderním interiéru

Kuchyňská souprava s horními a spodními skříněmi je docela schopna ukládat nádobí, jídlo, elektrické spotřebiče a předměty pro domácnost. Stává se však, že není dostatek místa, nebo potřebujete otevřený přístup k některým drobným věcem. V takovém případě získáte prostornou polici pro kuchyň. Je-li také esteticky zdobené, může se stát dekorativní výzdobou místnosti. Zvažte, jaké typy modelů jsou k dispozici, jak je správně vybírat a jak je najít v kuchyni.

Edge: zastaralý nábytek nebo nové funkce

Fakt: ultramoderní kuchyně jsou nejčastěji vybaveny sadami s uzavřenými stěnovými skříňkami a podlahovými skříněmi. Návrháři vynalezli spoustu způsobů racionálního využití prostoru. Každý centimetr místnosti může být mimořádně funkční. Současně je dostatek vzduchu a světla, zejména pokud majitelé prostor odmítají používat horní řadu skříní.

knihovny

Staves vyrobené v různých stylech

knihovny

Rohové plastové modely

knihovna

Estetické a praktické řešení stylu Provence

Zdá se, že morálně zastaralé police nepatří do moderních kuchyní, maximálně v interiérech vyzdobených vinobraní. Ale ne! Lehký venkovní postel je opět relevantní. Výrobci vyrábějí mnoho modelů, které se úspěšně hodí jak do země, tak i do minimalistického designu. Podlaha není vhodná pouze v moderním interiéru, ale může se stát hlavním stylem stavebního prvku.

knihovna

Krásný moderní model

Tento nekomplikovaný kus nábytku má rozsáhlý designový potenciál. Navíc je obtížné přijít s pohodlnějším systémem pro ukládání věcí, které by měly být vždy po ruce. Má smysl trávit čas hledáním, vybere si ten správný model a krásně ho vejde do interiéru. V důsledku toho můžete získat estetickou, jedinečně navrženou a funkční kuchyni.

knihovna

Pohodlný multifunkční model

Vymažte hranice a zkombinujte prostor

Návrh knižnice pro kuchyň je velmi jednoduchý. Jedná se o otevřený regál, spojený s regály. Přístup k položkám uloženým na regálech je možný z obou stran. Nejčastěji jsou modely navrženy tak, aby nemohly definovat "přední" část, takže je můžete nainstalovat podle svých představ.

Vzhledem k konstrukčním prvkům je nábytek univerzální. Může být použita pro zkombinování a zonování prostoru podle toho, jak nainstalovat. Absence fasád je obrovský přínos, protože je možné ulehčit a "rozdělit" kuchyň bez obětování funkčnosti.

knihovna

Dekorativní malba

Při výběru světelného modelu ve světlých barvách můžete dosáhnout efektu rozšiřování místnosti. To dělá knihovnu nepostradatelným nábytkem v úzkých, stísněných kuchyní. Dobrou volbou pro vytvoření malého pokoje je sada bez horní řady skříní. Takže místnost bude vypadat širší a prostornější.

Namísto obvyklého pouzdra na tužky, které kompenzuje nedostatek závěsných skříní, je lepší instalovat kompaktní a prostorný zásobník. To dává mnoho výhod. Vzhledem k absenci neslyšících fasád bude pokoj vypadat prostornější a na regálech můžete dát krásné nádobí, květiny, dekorace.

knihovna

Robustní a krásný model

Výhody a nevýhody podlah v interiéru

Výhody použití podlahy v interiéru jsou zřejmé: jsou to pohodlné skladovací systémy, které zaberou minimální prostor. Design může být zapsán do již dokončené výzdoby kuchyně a bude vypadat velmi organicky. Je-li to žádoucí, může být také snadno odstraněno.

Dobrým řešením je knihovna v kombinaci s otevřenou sklopnou poličkou ve stejném stylu. Dva podobné kusy nábytku budou vypadat jako souprava a kuchyně bude mít samostatný přízvuk. Podlahy lze také kombinovat s jiným nábytkem. Hlavním úkolem je přizpůsobit styl a barevné schéma.

1
knihovna

Otevřený kuchyňský model

Nevýhodou návrhů je pouze jedna, ale významná. Kvůli nedostatku fasád jsou silně znečištěné. V kuchyni s plynovým sporákem se neustále vytváří saze. Usazují se na regálech, částice mastnoty a saze vytvářejí lepkavý žlutavě šedý povlak. Abyste se s tím vyrovnali, musíte používat domácí chemikálie.

Podobně se pokryté plakety a předměty uložené na regálech. To je nepříjemnost. Vyřešíte problém pomocí dobré kapoty, což vede k dodatečným nákladům. Buď budeme muset s nimi smířit nebo pravidelně umyt police s rizikem zničení krytu.

knihovna

Snadná police na kolečkách pro kuchyň

Jakou formu si vyberete pro moderní kuchyni

Existuje mnoho druhů podlahových krytin pro kuchyň. Jsou odlišné ve tvaru, velikosti, způsobu umístění, materiálu výroby, dekorativním designu. Zvolte, by měl být, se zaměřením na oblast, styl interiéru kuchyně, zejména použití nábytku.

Například obdélníkový model je vhodný pro těsný prostor s jednorázovou lineární sadou. Pokud je v místnosti volný úhel, pak do něj bude dokonale zapadat kompaktní rohová polička.

úhlového modelu

Model s vysokým úhlem

Forma modelu může být libovolná:

 • pravoúhlý;
 • čtverec;
 • oválný;
 • kolo.
knihovna

Klasická verze s kováním

Pro interiér, ve kterém dominují hladké linie a zatáčky, jsou nejvhodnější oválné a kulaté modely. V minimalistickém provedení s jasnými přímkami, čtvercemi a obdélníky vypadá dobře.

Návrhář Rady. Skvělý pohyb - kombinace náhlavní soupravy s obdélníkovými skříňkami a neobvyklé asymetrické knihovny. Oživí monotónní interiér.

kovaný model

Oválný kovaný model

Populární materiály pro výrobu podlah

Materiál pro výrobu knihovny může být:

 • dřevo;
 • Dřevotříska nebo MDF;
 • kov;
 • plast;
 • sklo.
Kuchyňský polštář

Kovová kuchyňská poloha

Všechny modely mají své výhody, ale při výběru stojí za to zvážit nejen profesionály, ale i mínusy. Věnujte také pozornost materiálu, z něhož je kuchyňská sada vyrobena. Například, levné plastové ztrácejí silně proti nábytku s fasády z přírodního dřeva. Kovová police je ale vhodná do kuchyně v jakémkoliv stylu.

Níže uvádíme funkce modelů z různých materiálů.

knihovna

Plastový model na kolečkách

Možnost 1: přírodní dřevo

Dřevěný vzhled vypadá, takže i jednoduchý nábytek vypadá pevně. Interiér s dřevěnými prvky vytváří atmosféru zvláštního komfortu. Nábytek vyrobený z přírodního materiálu nezpůsobuje alergie, nevyvolává toxické látky do ovzduší. Je odolný a zachovává původní vzhled po mnoho let. V případě přetržení mohou být dřevěné výrobky opravovány nebo dokonce radikálně měněny jednoduše malováním nebo přidáním dekoru.

knihovna

Dřevěná police pro květiny ve vinobraní interiéru

Přírodní dřevo může být perfektně zpracováno běžnými nástroji, takže je snadné vytvořit si vlastní knižnici, ozdobit je řezbou. Formuláře - všechny. Dřevěný nábytek nevychází z módy. Je to vhodné v klasickém stylu, Provence, eco, vypadá dobře v ultramoderních interiérech. To je skvělá volba pro lidi, kteří oceňují sílu, všestrannost a trvanlivost.

knihovna

Jednoduchá dřevěná konstrukce

I přes všechny výhody, dřevo není bez jeho nedostatků. Všechny dřevěné nábytkové předměty jsou těžké, těžko se nosí a pohybují. Další nevýhoda - vysoká cena, tak často je strom kombinován s jinými materiály. To umožňuje maximální využití jejich výhod a kompenzovat nedostatky.

Dávejte pozor! Přírodní strom se bojí vlhkosti, takže je lepší instalovat regál mimo umyvadlo a sporák. Můžete jej očistit vlhkou houbou s neagresivními chemikáliemi pro domácnost.

vozík

Model s proutěnými koši

Možnost 2: EAF a MDF

Řešení, z čeho a jak vytvořit knihu s vlastními rukama, řada řemeslníků zastaví výběr na kompozitních materiálech. Dřevotříska nebo MDF - hodná alternativa k přírodnímu dřevu. Jedná se o odolný, nepromokavý materiál. Pokud kupujete dřevotřísku s vrstveným povlakem, můžete vyrábět nábytek nejen do kuchyně, ale i do koupelny. Často se jedná o dřevotřískové desky a kombinované MDF, které rozšiřují možnosti návrhu.

Dřevotřískové desky jsou obtížné označit za ekologicky nezávadný materiál, protože vyrábí se pomocí formaldehydových pryskyřic. Na dlouhou dobu se však objevily známky platforem, které plně vyhovují evropským standardům kvality a bezpečnosti životního prostředí. Stálo to trochu víc, ale tyto náklady se vyplatí.

Model Helga

Model "Helga" z buku a MDF

Hlavní nevýhodou MDF je vysoká cena. Nábytek z těchto panelů je levnější než dřevo, ale dražší než výrobky z dřevotřískových desek. MDF desky se vyrábějí z pilin, lepí je pod vlivem vysoké teploty a tlaku. Lepidlo je lignin. Je tedy bezpečné, proto je z hlediska ochrany životního prostředí výhodnější MDF. Další plus - široký designový potenciál.

Rada. MDF - stylově všestranný materiál. Vybíráte barvu, texturu a tvar knihovny, můžete vytvořit originální interiér v jakémkoli stylu - od přísné klasiky až po high-tech.

police pro kuchyň

Domácí regály do kuchyně

Možnost 3: Kov

Až donedávna byl v nábytkářské výrobě používán kov v omezené míře. Spravidla byla kombinována s dřevěnými, skleněnými nebo kompozitními deskami. Nyní se trendy v interiéru módy změnily poněkud. Kovové police pro kuchyň dokonale zapadají do moderní stylistiky výzdoby prostor. Elegantní modely jsou vhodné v klasických, minimalistických a špičkových interiérech.

Kov je odolný, spolehlivý, odolný, šetrný k životnímu prostředí, univerzální. Moderní způsoby zpracování materiálu umožňují vytvářet skutečná umělecká díla. Nové nátěry jsou dobře chráněny proti korozi, takže kovové police jsou vhodné pro kuchyň, koupelnu, terasu. Některé modely mohou být opakovaně rozebrány a sestavovány bez kompromisu pevnosti spojů.

knihovna

Model kovu a dřeva

Kovový nábytek je velmi těžký. Chcete-li přesunout nebo přesunout i malou knihovnu, bude to trvat 2 osoby, protože bude muset být nad podlahou zvednuto, jinak mohou nohy poškrábat povlak. Dobrá volba - síťový stojan na kolečkách pro kuchyň. Můžete ho jednoduše otočit.

Dávejte pozor! Velké kovové předměty jsou nežádoucí pro použití v domě, kde jsou děti. Existuje riziko nárazu a zranění. Pokud je kov vybrán jako materiál, pak stojí za to, aby se na modelu zabýval hladkými čarami, bez ostrých rohů.

knihovna

Kovaný model s bílým povrchem

moderní interiér

Praktický moderní interiér

Možnost 4: Plast

Plastová police na kolečkách pro kuchyň - možnost win-win, pokud potřebujete místo pro uložení domácích potřeb, čisticích prostředků a lehkých jídel. Výrobci vyrábějí demontované modely. Prostě dopravují, nosí, pohybují. Barvy, tvar, dekor - všechny, a cena je více než přijatelná.

plastový model

Demontovatelný plastový model

Předpokládá se, že plast je nebezpečný materiál, protože uvolňuje jedovaté látky do atmosféry. To je jen částečně pravdivé. Se silným ohřevem, hořící materiál skutečně vydává toxické plyny, takže je lepší nechat nábytek u varné desky. Pokud se plast nepřehřívá, je zcela bezpečný.

Regálová síť

Plastová polička "Eliza"

Výhody plastového nábytku zahrnují jednoduchost péče a levost. Nevýhody jsou specifický vzhled. Ať je jakákoli kvalita materiálu, vždy vypadá levně a není vhodná pro vytvoření reprezentativního interiéru. Plastový zásobník by měl být nastaven tak, aby nepřijímal zvláštní pozornost.

koše

Vytahovací koše

Možnost 5: Sklo

Skleněný nábytek je mimořádně krásný. Podlaha z kovu a skla se dokonale hodí do interiéru moderní kuchyně. Při správné instalaci můžete dosáhnout efektu rozšiřování prostoru. Sklo odráží světlo, takže se zdá, že místnost je naplněna vzduchem.

knihovna

Model barevného skla

Pro výrobu nábytku použijte průhledný a matný materiál různých barev. Oranžová, žlutá, růžová vytvářejí vysoké nálady a odstíny modrého a zeleného uklidňují. V posledních letech se výrobky z nárazového skla - "zlomený" materiál s krakováním - staly módní.

nárazové sklo

Crash Glass

Sklo má své nevýhody. Kalený materiál je schopen odolat závažným nákladům, ale silný dopad nemůže být stále odložen. Dotykové plochy skla jsou nepříjemné. jsou studené na dotek. Když jsou nádobí umístěny na police, sklo vydává hlasitý zvuk.

Rada. Elegantní materiál vypadá dobře v každém stylu - země, provence, klasika, high-tech. Při výběru správného tvaru a barvy můžete kuchyň krásně a neobvykle vyzdobit.

knihovna

Neobvyklá knihovna ze skla a kovu

Jak vyrobit dřevěné police s vlastními rukama

Nejjednodušší způsob je vyrobit police s vlastními rukama z přírodního dřeva. Samotná práce bude vyžadovat samotný materiál, tyče a takové nástroje:

 • elektrická skládačka;
 • vrtačka;
 • samořezné šrouby;
 • šroubovák.
elektrická skládačka

Elektrické skládačky

Pro povrchovou úpravu budete potřebovat bruska, lak nebo barvu, kartáč. Pokud není k dispozici pískovač, můžete si koupit běžný brusný papír.

Pozor prosím! Pro výrobu nábytku používejte pouze dobře vysušené dřevo. Je-li vlhký, produkt se může deformovat.

brusný stroj

Bruska na dřevo

Podrobný návod k výrobě produktu

 1. Všechny polotovary pro další knihovnu jsou zpracovány brusky. Povrch dřeva by měl být dokonale hladký. Pokud se používá brusný papír, dřevo by mělo být ošetřeno brusným papírem 80-120.
 2. Nejprve vytvořte rámeček. Sbírá se z dřevěných tyčí stejné velikosti. Nohy knihovny jsou drženy společně vodorovnými pruhy. Měly by být dvě velké detaily.

Důležité je sledovat čáru řezu. Pokud je úhel nesprávný, nebude možné sestavit součásti do jednoho celku.

polotovary

Předřadníky pro knihovnu

 1. Části knihovny jsou spojeny upevněním polic pomocí šroubů, vrtačky a šroubováku.
 2. Po montáži je konstrukce lakovaná nebo lakovaná. Po zaschnutí kompozice je polici připravena k použití.
podrobnosti

Části knihovny

Hlavní třída: jak vyrobit vyřezávaný stav

Podlaha je univerzální nábytek pro kuchyň. Může být přizpůsoben pro uložení jakýchkoli objektů. Na regálech můžete umístit nádobí, řezné desky. Konstrukce s výsuvnými koši jsou vynikající pro zeleninu, chléb, koření, obiloviny a další produkty, které nevyžadují chlazení. Samotný regál může být zdoben řezbami, ozdobami. Možnosti jsou nekonečné. Hlavní věc je vidět a používat je.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 16 = 21

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map