Závesy v kuchyni: vzor a šitie

Závesy v kuchyni: vzor a šitie

Závesy v kuchyni: vzor a šitie

Dekorácia okien v kuchyni nie je taká jednoduchá úloha. Je potrebné myslieť nielen na krásu záclon, ale aj na pohodlie ich používania. Musíme brať do úvahy dĺžku, šírku a hmotu. Nie je potrebné stráviť veľké peniaze na objednávku v štúdiu alebo prispôsobiť veľkosť zakúpeného výrobku, môžete ľahko šiť závesy pre kuchyňu s vlastnými rukami.

Typy záclon v kuchyni: základné požiadavky na štýl a textílie

Rôzne typy okenných závesov pre kuchyňu sú diktované špecifickosťou miestnosti. Ak je oblasť malá, potom je lepšie nezaväzovať dlhé záclony, pretože sa znečistia a narušia varenie. Konštantné vetranie, použitie tuku, sadzí, možných sprejových omáčok a oveľa viac sa stane prekážkou pre zavesenie drahých záclon. Často budú musieť byť umývané alebo chemicky čistené. Čo mám robiť? V súčasnosti je veľa záclon vynašiel najmä pre kuchyňu.

 • Blind Arch. Ideálne pre malú miestnosť. Je vyrobený z celého kusu tkaniny, skráteného v strede a predĺženého na okrajoch. Táto opona má svoje výhody: otvorený okenný parapet na používanie pracovného priestoru, schopnosť neuzavrieť batériu. Okrem toho vizuálne zväčšuje miestnosť. Existujú však aj nevýhody: nie je možné ho používať v blízkosti kachlí, pretože je požiarne nebezpečný, neochráni pred slnečným žiarením.
Závesy s volánkami
Slepý oblúk s opletom
Oblúkové záclony v kuchyni
Slepý oblúk organzy
Tylová záclona
Zdobenie kuchynského okna s oblúkovým oblúkom
Závesy s výšivkou
Slepý oblúk s čipkou
Krátke oblúkové záclony
 • Roman slepý. Tento model sa používa už mnoho storočí. Jej princíp je pripomínajúce žalúzií a výhody sú zrejmé: vyžaduje minimálne tkaniny ako vystrihnuté presne do okenného otvoru, rôzne otváracia mechanizmy, aby bolo možné spracovať mechanizované, nezasahuje do pracovného procesu, a to môže byť používané v akomkoľvek prostredí a v spojení s inými typmi clôn.
Okenné dekorácie s rímskymi závesmi
Ťažké závesy
Závesy v pruhoch
Rímske záclony s ornamentom
Jasné rímske žalúzie
Dlhé plátno na záclony
Rímske žlté záclony
Monochromatické závesy
Rímske záclony na úzkom okne
 • Okenice Cafe. Sú obľúbené v každej veľkosti miestnosti. Krátke, elegantné, zvyčajne príjemné svetlé farby, tieto záclony získali svoju právnu medzeru. Nevýhodou je, že nie sú vhodné pre každý interiér. Keď sa naučíte to urobiť, môžete si šiť podobné pre letnú rezidenciu alebo vidiecky dom.
Voľba pre závesy kuchynskej kaviarne
Lacy kaviarne Záclony
Závesy s úchopom v strede
Závesy v klietke v kuchyni
Závesy pre ťažkú ​​kaviareň
Okenné dekorácie kuchynské záclony
Záclony na kruhoch
Polopriehľadné závesy
Závesy pastelových tónov
 • Classic. Konvenčné zakrytie z akejkoľvek vhodnej textílie s prípustnou dĺžkou. Tieto výrobky vyzerajú klasicky, pre ktoré dostali svoje meno.
Šedé klasické záclony
Krátke závesy v klasickom štýle
Priame klasické záclony
Závesy s mäkkým lambrequinom
Klasické závesy s veľkým vzorom
Záclony s lambrequin v kuchyni
Závesy v kuchyni
Obojstranné klasické závesy
Klasické záclony v okne
 • Rolls - niečo, čo pripomína rímsky, ale ich princíp je stále iný. Otváracie zatváranie sa uskutočňuje pomocou valca, zosilneného v krabici na vrchu. Jedná sa o moderné a pohodlné záclony, ktoré je možné použiť v akejkoľvek miestnosti av kombinácii s inými modelmi.
Rolety v kuchyni
Rolety s kvetinovými ornamentami
Hnedé závesy v bielej kuchyni
Kuchyňa okenné dekorácie s roletami
Biele husté závesy
Závesy na úzke kuchynské okná
Svetlé oranžové záclony
Pruhované rolety
Závesy s veľkým vzorom

Požiadavky na materiál sú diktované účelom miestnosti. Ak sa okno nachádza vedľa dosky, nemôžete používať svetelné závesy z plynových, syntetických a iných materiálov, ktoré sú nebezpečné pre požiar. Nepoužívajte drahé látky na závesy - kaviareň - bude to smiešne. Navyše drahé tkaniny sa rýchlo stanú nepoužiteľnými pri častom umývaní. Je lepšie používať prírodné materiály: ľan, bavlna. V prípade záclonových a záclonových záclon môžete zakúpiť akýkoľvek materiál vhodný pre interiér. Všeobecne platí, že závesy pre kuchyňu môžu byť vyrobené z čokoľvek, dokonca pletené a závitové. Bambusové a papierové záclony sú obľúbené. Niektorí používajú japonské posuvné závesy alebo jednoducho zavesia žalúzie.

Ako šiť závesy svojimi vlastnými rukami

Ako správne vykonať meranie

Ak ste už rozhodli o modeli, potom je čas vykonať merania. Metódy merania majú rozdiely v prípade šitia klasických alebo rolovacích možností. Začnime s najťažšími rozmermi. Fotografia ukazuje, ako a čo treba merať. Dávame nejaké zdokonalenie. Výška stropu je potrebná na výpočet dĺžky výrobku. Vzdialenosť od stropu k oknu potrebujete vedieť správne zavesiť rímsu. Hĺbka prahu a batérie je veľmi dôležitá, aby sa nesprávne rozmery držiakov na rímsy. Potom opona visí voľne a neohýba sa okolo vyčnievajúcich častí. A nakoniec, šírka okna je dôležitá pre určenie dĺžky rímsy. Kusy je potrebné merať, ak chcete zakryť celú stenu. Avšak v kuchyni je to veľmi zriedkavé, pretože tu sa používa priestor na nábytok a iné predmety.

Pozor prosím! Všetky merania sa robia ruletou minimálne 3 metre, aby sa zabránilo chybám pri dokovaní.

Meranie okien

Merania potrebné na šitie klasických záclonov

Pre rolety a rímske závesy urobte trochu viac meraní. Presná veľkosť okna je tu veľmi dôležitá. Diagram poskytuje úplnú predstavu o tom, ako to urobiť.

Dimenzovanie záclon

Merania pre valcované a rímske záclony

Vzor závesov v kuchyni

Šitie kuchynských záclon vlastnými rukami nie je tak ťažké, ale musíte začať vzorom. Po prvé, uvažujme o vytvorení oblúkových oblúkových výkresov. Ďalším názvom tejto opony je "Koshkin Dom" pre svoj útulný a mierne rustikálny vzhľad. Roky 2016-2017 boli poznačené výstupom na špičke módy krajiny, a preto by sme nemali tento model chýbať.

Vzory závesov oblúkov

Niekoľko variantov vzorov pre kuchynské oblúky

Model "Dom Mačací" je veľmi populárny po mnoho rokov a je dobré, že výber tkaniny to sa medze nekladú: kvetinami alebo obyčajný záležitosť, pruhované, kombinácia niekoľkých typov tkanív - všetko ide na vec!

Typy záclon oblúkov

Vzor a fotopríklady "Oblúkových" záclon

Ak sa rozhodnete vytvoriť rímsku oponu, potom vám to pomôže ďalší výkres. Tu hlavnou vecou je dodržiavanie technológie a procesu prispôsobenia.

Výkres pre rímske záclony

Schéma rímskych záclon

Ak máte možnosť zakryť okno s klasickým závesom, budete potrebovať tkaninu, ktorá vytvára mäkké záhyby.

Vzor závesov

Kreslenie drapákov

Lambruck "Bell" sa často používa v kuchyni namiesto hlavných závesov alebo v kombinácii s klasickými modelmi.

1
Systém Lambrequin

Vzor Lambrequina "Bell"

"Imperial" - dobre vstupuje do klasického interiéru kuchyne. Takáto opona krásne zakryje okno a nie je prekážkou počas varenia.

Vzor cisárskych drapov

Výkres "cisárskej opony"

Kreslenie klasických záclon vám pomôže vytvoriť záclonu na kulisk alebo na očkách. Stačí zmeniť vzhľad mount.

Výkres klasických záclon

Vzor klasickej opony

akcie Postup

Ak chcete šiť jednoduchý model, môžete to urobiť bez vzoru. Rezanie tkaniny sa vykonáva v súlade s rozmermi: od okrajov až po požadovanú dĺžku a šírku v závislosti od veľkosti okenného otvoru. Nezabudnite dať škály švov a polovičnú šírku pre jemné záhyby!

Pozor prosím! Šírka výrobku by sa nemala rovnať šírke otvoru okna!

 • Vystrihnite plátno. Skôr ako začnete s akýmkoľvek rezom, či ide o jednoduchú záclonu alebo dizajnový model, musíte žehliť záležitosť. Treba to robiť obzvlášť opatrne, pretože akékoľvek skladanie môže spôsobiť skrútenie. Musíte spustiť prácu s rozložením. Ak máte dve plátna, zarovnajte obrázok, jeho smer a len potom začnite merať dĺžku a šírku.
 • Spracovanie bočných švov a dna. Stehy sú vyrezané dvomi spôsobmi: s predbežným žehľovaním a lýtkom, ako aj polstrovaním pomocou anglických kolíkov. V každom prípade je potrebný zárez - dĺžka je príliš veľká, aby sa mohla spoliehať na oko. Bočné švy sú spracované ohybom 1 cm, spodná časť závesu je ohnutá o 5-10 cm, zatiaľ čo šitie prebieha pozdĺž spodného a horného okraja záhybu. Môžete spevniť spodný šev pomocou lepiacej základne alebo dvojitého plátna.

Dôležité! Nezabudnite prispôsobiť farbu materiálu!

Šitím spodnej časti závesov

Ohýbanie výrobku

 • Šiť na hornej časti pásky závesu produktu a zavesiť záclonu.
Záclonová páska

Šitie pásky na záclony

Šitie záclon v rustikálnom štýle

A teraz sa pozrime na rozdiel medzi šitím jednoduchých záclon z krajinového závesu. Najprv je to výber látky a príslušenstva. Štýl krajiny naznačuje svetlo, farebnú hmotu. Je lepšie brať ľan alebo bavlnu vhodných farieb. Budete potrebovať opletenie, záclonovú pásku a lepiacu pásku na podložky alebo štvorčeky.

Návrh kaviarní záclon

Dva vzory v rustikálnom štýle

Po rezaní hlavných handričiek je potrebné vykonať rezanie lambrekýnu, čo v tomto prípade vyzerá ako výrez jeden a pol násobok šírky okna. Spracovávame bočné švy a dno na rovnakom princípe ako v predchádzajúcom popise. Ale horná časť sa robí iným spôsobom. V prvom prípade vidíme lambrequin, oblečený priamo na tyči záclony. Môžete to urobiť tromi spôsobmi: obvyklým ohýbaním tkaniny priemerom tyče, šitím zberačiek alebo jednoduchým prechodom záclonovej tyče do otvorov závesnej pásky ako na fotografii.

Upevnenie závesov na rímsu

Odovzdávanie tyče záclon do pásky na závesy

Na druhej fotografii vidíme nad hlavou "slučky" na upevnenie na rímsu. Ich prispôsobenie je jednoduché. 6 kusov tkaniny s rozmermi 8x16 cm sa vyreže, pričom sa zohľadní ohyb 1 cm na každej strane. Pomocou železa na nesprávnej strane sa používa lepkavá tkanivová základňa na posilnenie budúcich slučiek. Okraje sú ohnuté na lepiacu základňu, žehlené a oddelené.

Jedinou nevýhodou týchto záclon je prítomnosť dvoch ríms, hornej a strednej časti okenného otvoru. Tieto záclony vyzerajú skvelo nielen v kuchyni, ale aj v krajine, a nie je ťažké ich robiť. Na chate, šiť niečo podobné z pozostatkov rôznych textílií. Potom vás krásny dizajn okna bude stáť úplne zadarmo.

Čo zavesiť závesy

Ako urobiť očka na záclony

V predchádzajúcich kapitolách sme už opísali upevnenie pomocou závesovej pásky. Táto metóda však nie vždy funguje. Niektoré závesy prechádzajú závesom cez špeciálne otvory - očka. Mnohí sa pýtajú, či je možné ich pripojiť k záclonám doma. Existuje jednoznačná odpoveď na túto otázku - áno, urobiť si exkluzívny záves sám je dosť realistický. Existuje však aj malá podmienka - upevňovacie očká vyžadujú starostlivosť a najvyššiu presnosť: škaredé alebo nesprávne dodané, nebudú zdobiť a produkt poškodzovať. Túto prácu nemožno prerábať.

Veľkosti očiek pre závesy

Rozmanitosť očiek

Začíname s nákupom. Očka sú plastové, drevené a kovové vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Najoptimálnejšie sú plastové okrúhle. Vyhrali pred ďalšími jednoduchými spojovacími materiálmi a výnosným použitím: závesy s takými spojovacími prvkami sa dajú ľahko umyť. Veľkosť sa volí rýchlosťou o 1,5-2 cm viac ako je priemer rímsy.

Teraz je pre nich treba označiť miesta na nevidiacich: každých 18-20 cm. Aby sa horná časť závesu udržala, neohýba sa, ale vyzerá tuhý, v leme je lepený dublet. Ďalší proces je nasledovný:

 1. Použite očkový krúžok na značku a nakreslite vnútorný kruh.
 2. Vystrihnite prebytočné tkanivo ostrým nožom alebo nožnicami.
 3. Jedna časť očka je umiestnená pod materiálom a druhá na hornej strane a prichytávať obidve časti kliknutím.

Pozor prosím! Niektoré typy očiek sú pripojené pomocou špeciálnych zariadení. Pri nákupe je potrebné položiť otázku predajcovi!

Montáž očka na závesy

Upevnenie očnice pomocou svorky

Ako šiť háčiky

Medzi najrôznejšími spôsobmi upevnenia háčikov zaujímajú osobitné miesto. Sú vhodné, vhodný pre systém závesných povrazov a pre modely s brázdami.

Plastové háčiky na závesy

Typy plastových háčikov

Výhody háčikov sú zrejmé: sú veľmi lacné, takže sa nemôžete obávať zlomu alebo straty, sú pohodlné a ľahko sa pripevníte k závesu. Háčiky nie sú dlhšie šité, teraz sú zaskrutkované do slučky závesnej pásky a základňa do brázdy alebo na strunu odkvapov.

Inštalácia hákov na záves

Upevňovacie háky na závesy

Ako zavesiť závesy na krúžkoch

Prsteň sú krásne a pohodlné. Napriek rôznorodosti moderných metód zostanú kruhy v dopyte a nie sú mimo módy. Ale na pripojenie krúžkov k záclonám, môžete ich nielen šiť alebo pevne zaväzovať k tkanine. V súčasnosti sú krúžky spojené s háčikmi alebo sponami, čo je oveľa pohodlnejšie, pretože v tomto prípade nebudete musieť odstrániť záclonovú tyč na umývanie závesu.

Typy závesných záclon na krúžkoch

Upevňovacie krúžky

Záclony pre kuchyňu s vlastnými rukami môžu urobiť ľubovoľnú milenku, hlavnou vecou je vybrať si úroveň zložitosti, model a metódy pripojenia. Akákoľvek vec, ktorá je sama o sebe, je nielen úspora nákladov, ale aj príležitosť byť hrdí na jedinečný produkt, ktorý nikto iný nemá.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map