Módne trendy v dizajne kuchyne

Módne trendy v dizajne kuchyne

Módne trendy v dizajne kuchyne

Ak chcete opraviť svoju kuchyňu, máme pre vás dobré a zlé správy. Po prvé, poďme hovoriť o dobrom. Podľa zistených dizajnérov Lit Dirks a Dominik Trengali nemusíte investovať peniaze na rekonštrukciu a fyzicky rozširovať kuchynský priestor na úkor iných priestorov. Musíte pracovať s tým, čo je k dispozícii: dať okná s elegantnými rámami, multifunkčný nábytok, vizuálne zvýšiť strop. Vykonajte každý centimeter práce obsadeného priestoru.

Európski dizajnéri preferujú priestranné svetlé izby pre kuchyne

Moderná kuchyňa v prezentácii európskych dizajnérov je priestranná, svetlá, neobsahuje zbytočné detaily

Ďalší trend v kuchyni - fajčiarske domáce spotrebiče, obrovské pyramidálne kryty - sú vecou minulosti. Čím jednoduchšie a elegantnejšie je dizajn, tým lepšie. Vyhodnotenie trendov na medzinárodnom výstavisku Builder v Las Vegas môžete opísať modernú kuchyňu svetových štandardov.

Jedna z kuchýň s Builder's Show 2013 je originálna kombinácia dizajnu a svetla

Jedna z kuchýň s výstavou Builder priťahuje originálny dizajn a bizarnú hru svetla a množstvo dekoratívnych prvkov

Teraz na vrchole popularity otvorené kuchyne spolu s otvoreným pôdorysom. To znamená, že pracovný trojuholník, ktorého pravidlá idealizujú väčšinu dekoratérov, je už v minulosti. Chladnička môže byť umiestnená v blízkosti počítača a umývadlo - v úplne inej miestnosti.

Lita Dirks poznamenáva, že jedálenské stoly tiež zmiznú z kuchyne. Je dokonale dovolené jesť v obývacej izbe, piť kávu v spálni alebo na balkóne. Všetci vie všetko, čo sa môže jesť pohľadom na monitor, ktorý sedí na počítačovej stoličke. Jediná nevýhoda tohto bodu je, že učitelia ešte pred prácou zakazujú deťom jesť a zapínať zábavné zariadenia (počítač, televízia). Vo všeobecnosti však neexistujú žiadne pravidlá pre dospelú populáciu.

Maximálny voľný priestor je hlavnou požiadavkou modernej doby pre kuchyne

Ideálna moderná kuchyňa je otvorená, nie je preplnená nadbytočným nábytkom a spotrebičmi

Zlá správa (vo všeobecnosti nie je taká zlá) je, že všetky tieto trendy už boli predtým. Otvorené pôdorysy existovali od chvíle, keď človek pristál na Mesiaci a všetci vtedy ich obdivovali (najmä v Amerike).

Nasledujúce vyhlásenie - voľné miesto v kuchyni sa stáva menej podrobným a čoraz viac vyjadruje individualitu. Pravdepodobne je to podobné zmenám vo vnútornom svete ľudskej duše.

Štýlový, diskrétny interiér v mäkkej farebnej schéme je v tomto roku trendový trend

Menej svetlé farby a detaily, viac individuality - takéto interiéry sú uprednostňované úspešnými obyvateľmi megacities

Dizajnéri Lita Dirks a Dominik Trengali majú niekoľko tipov pre tých, ktorí sa chystajú prispôsobiť svoju kuchyňu svetovým štandardom. Autor niekoľkých úspešných kníh o kuchynských interiérov John Říha, redaktor troch časopisov, medzi nimi - Lepšie domovy ( «Lepšie domovy"), pridajte niekoľko sem a ich konštruktívne pripomienky.

Jednoduchosť a úspora miesta

Návrh modernej kuchyne je jednoduchší, s menším počtom detailov a povrchových úprav. Odborníci z National Kitchen and Bath Association uistite sa, že tradičná kuchyňa s drevenými skrinami a veľkým stolom už vyšla z módy a teraz v kuchyni existuje určitý "prechodný" dizajn od tradičného až po niečo iné. A podľa štatistík tento prechodný dizajn prevzal vedenie po prvýkrát, keď prekonal tradičnú kuchyňu.

Pre šetrenie miesta sa používajú pohodlné organizátory

Pohodlne usporiadané krabice šetria priestor, takže dizajnéri špeciálne vyvíjajú rôzne organizéry pre kuchynské náradie

Ergonomické fasády

Trendy v dizajne kuchyne, nie je odovzdaním svoje pozície, - jasnosť formy, lakonicky fasády kuchynských zostáv, vyhlásil individualizáciu každého interiéru. Radikálne odlišný prístup k estetickej funkcie nábytku - namiesto vnímania headsetu ako uprostred miestnosti, skrinky sú len handričku pre nápadnými akcenty s charakterom.

1
kuchyne

Nič zbytočné: striktné tvary, tlmené farby

Neslyšící fasády - bez ozdôb, zkosení, frézovanie: hlavný rozdiel všetkých dizajnových projektov. Namiesto nasýteného lesku - čiastočne tlmené oslnenie alebo hladký matný povrch. Prísne obdĺžniky s jasnými uhlami, viacvrstvové jednoduché tvary - namiesto zakrivených polomerov a vyrezávaných skríň.

kuchyne

Rovnorodosť a nedostatok dekorácie na povrchoch

Tam je tendencia vytvárať monolitické panely - všetko, čo môže byť skryté pod prísnou fasádou, by malo byť skryté.

Skryté tvarovky: monolitický povrch

Tento prístup v dizajne súpravy pre kuchyne spustila nový trend výber príslušenstva: minimálna dekorácia a maximálna funkčnosť. Na hladkých dverách nie je možné vidieť kľučky. Ak chcete otvoriť skrinku alebo skrinku, je dosť ľahké sa dotknúť zadnej strany dlaní - funkčnosť kvôli pohodlí.

kuchyne

Žiadne zavesenie: namiesto držadiel - tvarovaný zábradník

kuchynská súprava

Absolútne žiadne príslušenstvo - len hluché fasády

Vnútorná náplň zostáv je tiež pôsobivá: transformátory, posuvné povrchy, výsuvné výklenky, boxy. Táto organizácia vnútorného priestoru umožňuje odísť na doskách, stoloch, minimálnych objektoch.

zasúvateľné prvky

Funkčnosť a ergonómia: posuvné prvky

Farebné riešenia: skutočné odtiene

Chladnosť a závažnosť formulárov nechávajú odtlačok na výber farebných riešení. Teplé, lesklé farby sú nahradené chladnými, tlmenými farbami: fialové šupiny so sivou podtónovou farbou, tmavo modrozelená benzínová, bohatá na slivky.

Medzi hlavné farby sezóny - kombinácia monochromatické čierna a biela, všetky odtiene šedej, z matného striebra až po tmavo antracitovou.

Biela a čierna: spoločne alebo samostatne

Zdá sa, že biela farba v dizajne kuchyne - it trend na dlhú dobu. Jednoduché interiéry s kontrastnými akcentami sú stále dôležité.

biela náhlavná súprava

Čiernejšia: biela pod lesklým vrchom

Nová vízia moderných súprav je výber matných čiernych súprav. Ale čierna farba vyžaduje priestor vo veľkosti: je vhodný len pre veľké miestnosti, jasne osvetlené kuchyne-jedálne, izby s vysokými stropmi. V kombinácii s čiernymi farbami je dostatok jasných detailov na zvýraznenie akcentov.

čierna náhlavná súprava

Jednoduchosť a čiernobielo: čierna sada

Čierne skrine sú kombinované s snehovo bielou farbou alebo farbou roztaveného mlieka, slonoviny, dosiek stolov. V móde je podlaha vyrobená z keramiky vo forme šachovnice.

Monochromatické: trendová šedá stupnica

Šedá farba dominuje v dizajn kuchyne. Rozšírenie odtieňa je možné vysledovať v interiéri akéhokoľvek štýlu - od klasiky po trendnový podkrov.

kuchynská miestnosť

Nezáleží na tom, tmavo alebo ľahko, hlavná vec - šedá

Tmavé matné odtiene koexistujú so studenou bielou. A zrieďuje monotónnosť niekoľkých detailov vo farbe teplej medi: lampy, mixér. Interiér je revitalizovaný jemným žltým podsvietením a podlahou z prírodného dreva.

kuchyne

Kuchyňa zo stromu

Spolu s oceľovou farbou interiér zahŕňa aj fasády z kovu alebo drevotriesky s dokončovacou úpravou pre matný chróm.

kuchyne

Kuchyňa v šedých tónoch

V malých kuchyniach nádherne vyzerajúce slúchadlá s ľahkým leskom: vysoké skrinky vizuálne zdvihnúť strop.

kuchyne

Kuchyňa v šedých tónoch

Svetlý kovový odtieň v priestranných izbách kontrastuje s tmavými stenami.

kuchyne

Kuchyňa v šedej

Návrat drevených fasád v neobvyklých textúrach

Nespravodlivo zabudnuté fasády z prírodného dreva v neštandardnom prevedení. Strom je zafarbený vo všetkých strieborných odtieňoch pomocou umelých laminovaných materiálov so vzorom exotických hornín. V trende - matný lak.

kuchyne

Výkres prírodného dreva studenej šedej farby: skutočný dizajn

Vytvára pocit úplného nedostatku spracovania dreva - prírodná farba, matný povrch, minimálne dekor.

kuchyne

Kuchyňa v šedých tónoch

Bez kontrastov: pokojná pokojná atmosféra šedej kuchyne.

kuchyne

Kuchyňa v šedých tónoch

Jasný benzín na rozdiel od prirodzených odtieňov

Módni dizajnéri nechali niekoľko svetlých farieb pre tých, ktorí nechcú zmeniť dizajn vlastnej kuchyne na šedú. Otvorenie sezóny je nezvyčajným benzínom: jasné a nasýtené modrozelené.

kuchyne

Kuchyňa v štýle benzínu

Kombinovať túto mimoriadnu potrebu odtieň bezpečne - s farbou tmavej čokolády, módne šedi, alebo zvoliť klasickú kombináciu s bielou.

kuchyne

Kuchyňa v štýle benzínu

Tri primárne farby vytvárajú svetlý unikátny súbor. Biela sada pod čokoládovým vrcholom, horná vrstva so slepými fasádami - v jasne modrozelenej.

kuchyne

Kuchynský dizajn

Ak nie je plánovaná výmena nábytku, stačí zdobiť niekoľko povrchov v jasnom odtieni.

kuchyne

Biela so šedou farbou a benzínom: luxusný interiér

Dokonca aj v štýle krajiny bolo miesto pre superfashionable farbu.

kuchyne

Kuchyňa v modrých tónoch

Šedohnedá hmla a bohatá slivka v modernej kuchyni

Pokojné chladné lilačné váhy - znova v trende v dizajne kuchyne, ale s námietkou: cez fialovo-slivovo-purpurovú opar musí nutne svietiť šedý odtieň.

kuchyne

Módne tlmené a studené jemné farby: perfektná kombinácia textúr a farieb

Skutočná šachová podlaha dlaždíc a stien v módnej farbe.

kuchyne

Kuchyňa v Lilac Light

Sada sliviek vytvára kontrast s bielou podlahou a geometrickými figúrkami na stene.

kuchynská súprava

Plum Headset

Je ťažké kombinovať fialové odtiene s farbou prírodného dreva? Vôbec nie.

kuchyne

Kuchyňa v fialových odtieňoch

Skryté domáce spotrebiče

Zatiaľ čo predtým pani rád dal na veľkom dlhú mikrovlnná rúra, elegantný dosiek, veľká chladnička, čo ukazuje, že sú dobre pripravení, ale dnes všetky tieto zariadenia radšej ukryť a schovať do skrine, arkiermi, zabudované do nábytku, stolov a výklenky. Prístroje sú preto lepšie integrované do obytného priestoru. Hoci existuje tendencia demonštrovať techniku ​​s kovovými povrchmi, pravdepodobne sa čoskoro odíde.

Obľuba kovových povrchov a detaily kuchynských spotrebičov postupne mizne do minulosti

Hoci existuje tendencia preukázať techniku ​​s kovovými povrchmi, pravdepodobne bude čoskoro odísť

Vysoké skrine: spása pre striedajúce sa kuchyne

Jasné zónovanie je jednou z hlavných požiadaviek na moderný kuchynský interiér. A skutočnou spásou malých miestností sú jednonosové fasády pokrývajúce celý povrch jednej zo stien. Klasické vnímanie kuchynského nábytku ako dvojúrovňového symetrického systému je nenávratne preč. Namiesto hornej vrstvy - zaslepené skrine od podlahy po strop, skrývajú všetky kuchynské spotrebiče.

vysoké skrinky

Vysoké skrine v paralelnom usporiadaní

nový trend vstúpil v dizajne kuchyne - ignorovanie linearity pri vytváraní dlhých lovných šnúr. Otvorené regály, otvorené podstavce s posuvnými sklenenými fasádami, úzke slepé obdĺžnikové závesné podstavce inštalované na rôznych úrovniach.

kuchyne

Uzavreté slepé fasády dokonale zvládajú problém malého priestoru v mestských kuchyniach

Nezvyčajné prvky a materiály v interiéri

Pozdravte nekonvenčné materiály pre dosky a zástery. Táto keramická dlažba "pod kameňom", "drevo" a dokonca pripomínajúce textílie! Keďže výrobok je vyrobený z hliny, ľahko odoláva vysokým teplotám. Nepoužíva chemické lepidlo ani iné zlúčeniny na upevnenie dlaždíc na povrchu. Všetko je ekologické.

Mimoriadny efekt vytvára dosku originálnej formy

Nezvyčajná doska v modernej kuchyni v kombinácii s inými dekoračnými prvkami vyzerá veľmi pôsobivo

V modernej kuchyni ľudia začínajú používať špičkové technológie - nezvyčajné tvary škrupín a kohútikov, náladové, na rozdiel od štandardov, digestory, krby a kávovary.

Koncentrované na jednom mieste kuchynské spotrebiče vám umožňujú vykonávať prácu rýchlo a efektívne

Vstavaný espresso stroj vľavo je poctou technickému pokroku, čoraz viac ovplyvňuje každodenný život

V kuchyni prichádza trblietavé, lesklé sklo. Najmä dobré okenné sklo, sklenené panely na stenách a dokonca aj pod stropom ako prízvuk. Okrem toho je sklo nádherne a rýchlo preprané z mastnoty a nečistôt.

Módne sklenené zástery sú čoraz viac nájdené v kuchyniach

Sklenené zástery - módny trend dizajnu kuchyne

Druhý život starých vecí a módny výzdobu

Chladnutie, lakonicita a množstvo hluchých uzavretých plôch jednoducho prinúti vytvoriť svoj vlastný unikátny interiér: odvážne pridať jasnú výzdobu do prísnej kuchyne.

V trende - nápisy, samolepky a všetko, čo sa podobá školskej doske. Napíšte svoj príbeh - moderný kuchynský dizajn musí obsahovať čierne a biele umelé diela.

dekor v kuchyni

Nedostatok miesta? Použite celú stenu ako plátno pre kreativitu

Napíšte na fasády: moderná modro-zelená kuchyňa s čiernymi dverami horných skriniek.

kuchyne

Moderná kuchyňa

Nálepky oživia bielu kuchyňskú zásteru: zaujímavé riešenie pre čierny a biely interiér.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Nekonvenčný dekor pre neštandardnú kuchyňu: perforovaný plech čierneho kovu s drevenými spotrebičmi.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Staré lampy, nezvyčajné lustre a vinobranie dekorujú izbu a dodávajú osobnosť.

rámované fotografie

Staré fotografie v zaujímavom rámčeku

príslušenstvo v kuchyni

Svietidlá zo starej medi a skla na dlhé zavesenie

hodiny v kuchyni

Vintage hodinky pre módnu kuchyňu

Textúra: geometria, patchwork v kuchyni zástera

Ako spôsob, ako individualizovať interiér kuchyne, je inštalácia neobvyklej zástera z konvenčných keramických dlaždíc dokonalá. Trend: malé alebo mozaikové dlaždice, štvorcové prvky, neštandardné vzory vo forme geometrických tvarov.

kuchyne

Štýlové: jasné dlaždice, pripomínajúce starú dekoratívnu prikrývku

Zaujímavá voľba: položenie dlaždíc s úmyselným nesúladom prvkov obrazu.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Zástera, ktorá vytvára pocit, že dlaždica zo sovietskej doby bola "zabudnutá" na stene - pekná retro.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Monochromatický povrch z malej obdĺžnikovej keramiky, ktorý napodobňuje tehlu, je módnou textúrou.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Čierne a biele rhomby pod otvorenými sklenenými policami v jasne osvetlených kuchyniach.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Letné kuchyne v trende: chutné nápady pre horúce obdobie

Všetko aktuálne trendy, prevládajúci v dizajne standard kuchyne, našli svoje miesto na otvorených priestranstvách, v letných kuchyniach vidieckych domov. Požadované vlastnosti módneho dizajnu:

  • Použitie jednoduchých stavebných materiálov ako dokončovacie: namiesto lešteného kameňa - miesto obyčajného muriva - obyčajného muriva - nahradí drsný povrch mramoru, mramoru a drahého žuly pôvodný betón.
  • Prítomnosť šedej farby je "musí byť" v každej kuchyni: v dome aj v lete.
terasa

Studená šedá farba, lesk matný chróm, prísne obdĺžniky fasád, drahé drevo - všetky aktuálne trendy na jednej terase

  • Kombinácia studeného kovu s drevom, kameňom, murivom.
  • Minimálny dekor, maximálne - zatvorené, hluché povrchy studených farieb.
letná kuchyňa

Módna letná kuchyňa: maximálny vzduch a priestor

hlava trend v dizajne letné kuchyne Je maximálne rozšírenie priestoru. Chaty opúšťajú altánky a záhradné domčeky, pričom si zasluhujú miesto na otvorených miestach a terasách. Ale zničiť steny - nie nevyhnutne. Návrhári navrhujú premeniť uzavretý uzavretý priestor na otvorené altány, inštalovať panoramatické okná.

Bez stien: súčasné trendy v dizajne letnej kuchyne

Pre tých, ktorí nie sú pripravení na módu umiestniť vlastnú kuchyňu na vidieku, dizajnéri pripravili veľmi neobvyklé riešenia. Zdravý minimalizmus, ktorý robí realitu usporiadaním plnohodnotnej budovy na malom námestí, je slepá stena s posuvným baldachýnom. Takúto kuchyňu je možné usporiadať nielen na dvore alebo na trávniku, ale aj na streche vysokej budovy. Ako finišujúci a základný materiál pre stavbu grilovaných a pracovných plôch sa používa stará tehla, pre zástera sú vybrané šedé dlaždice a čierna kapucňa a jasné svietidlá sú dôrazom na prísne otvorenú kuchyňu.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Namiesto altánu môže byť všetko potrebné na varenie inštalované pod ochranným krytom, v garáži. Technika je postavená priamo do tehlovej základne a fasády je možné vyrobiť vlastnými rukami z hrubovacích dosiek. Niekoľko vaní s ročníkmi zvýrazní nedbalú exekúciu domáceho šarmu v kuchyni.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Najmodernejšie odtiene sezóny pomôžu zriediť priemyselnú škálu - fialovú, fialovú, slivovú. Lavička, maľovaná akrylovou farbou šedej lilky, vzduchovými clonami a lustrom v tóne, bude robiť aj tie najbrutálnejšie loft útulné.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Fanúšikovia teplých prírodných odtieňov ako dokončovacieho kameňa sa odporúčajú používať umelý kameň s úmyselne neopatrnými okrajmi. Piesková škála je v dokonalom súlade s teplým drevom a bielymi stĺpmi. A urobiť takéto rozhodnutie módne pomôže oceľovým hladkým povrchom techniky.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Majitelia vidieckych domov by mali premýšľať o vybavení plnej kuchyne-jedáleň na verande alebo terase: s krbom, posedením, vínnou chladničkou a čo je najdôležitejšie, krásny výhľad na okolie.

odpočinok

Oddych, jedáleň, pracovný povrch - správne zónovanie otvorenej kuchyne

Malá veranda sa dá ľahko zmeniť na obľúbené miesto nielen pre rodinu, ale aj pre hostí. Sada zabudovaná do výklenku a šedá jedálenská súprava ratanu obklopená tmavým drevom je nápadom, ktorý si zaslúži vyhotovenie.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Podlaha je vyrobená z kameňa a betónová doska je to, čo potrebujete v otvorenej kuchyni. Materiály sa nebojí vody, slnka, teplotného rozdielu. Starostlivosť je vyžadovaná minimálne a vzhľad povrchov zostáva nezmenený ani po desiatkach rokov.

plazmový panel

Plazmový panel zavesený z priečnika je jedinou vecou, ​​ktorá si vyžaduje ochranu pred dažďom

Geniálne riešenie: kompletná kuchyňa na 3 metre štvorcových, okrem priameho pri bazéne. Na ochranu nábytku a vybavenia bola výklenka vybavená vyvýšenými garážovými dverami, ktoré tiež slúžia ako baldachýn.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Otvorené stránky: nový pohľad na organizáciu priestoru

Najdrahší trend v dizajne letné kuchyne - je organizácia lakonických a prísnych pracovných priestorov priamo na otvorenom priestranstve: bez ochranných striech, striech, altánov. Prirodzene, poistenie proti náhlemu dažďu sa nedá zakúpiť, ale za nepriaznivého počasia aj v uzavretom altánku je nepríjemné.

kuchyne

Nezvyčajne: kuchyňa mimo domu

Dizajnéri ponúkajú výber jednoduchých materiálov a bezpečne ich kombinujú s nehrdzavejúcou oceľou. Zariadenia pre otvorené priestory sú vybavené uzatvorenými viečkami. Obrovskou výhodou otvorených kuchyn je možnosť usporiadania na malej ploche a rozpočte.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Prirodzený kameň dominuje v cieli, favoritom jedálni je ratan, plast a drevo.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Ak miesto ešte nie je vybavené, môžete vytvoriť stupňovitú terasu s výhľadom na bazén. V otvorených oblastiach v trende - obdĺžnikové a polomerné plochy, ostrovčeky a uhlové štruktúry.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Rohová kuchyňa z červených tehál na nádvorí je vzorom pohody a dobrého vkusu. Malý úder v podobe stromu s červenou korunou, ktorý opakuje farbu finovej úpravy, prináša posledný bod v tomto súbore.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Fanúšikom priemyselného dizajnu sa bude páčiť myšlienka vytvorenia súboru ocele a lešteného architektonického betónu.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Módne - polkruhové barové pulty s vstavanými kuchynskými spotrebičmi a vysokými stoličkami. Vlastný bar - na rohu vášho domu.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Ergonómia - predovšetkým. Priamu otvorenú kuchyňu môžete úspešne umiestniť aj medzi dvoma stĺpmi pri vchode.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Pre najodvážnejšie - konkrétny súbor: jednoduchý, stručný, módny.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Trend modro-zelená: mozaika na stene, kachľové pracovné plochy - atmosféra morského odpočinku v každom detaile.

Módne trendy v dizajne kuchyne

Usporiadanie trendovej kuchyne: racionálny prístup

Aktuálna otázka: stojí za to presadiť implementáciu všetkých módnych nápadov? Najmä pokiaľ ide o kuchyňu. Stačí len pridať niekoľko dotyk do známeho interiéru. Napríklad, potopiť niekoľko fasád v trendovom odtieni, pridať módne výzdobu, maľovať steny v chladnej šedej farbe.

Vyzdvihnutie nábytku a spotrebičov si vyberte lakonický set s monofónnymi matnými fasádami v pokojných neutrálnych farbách. Takéto riešenie umožní transformáciu priestoru pomocou slepých plôch ako základ pre vytvorenie vlastných jedinečných trendov.

Vždy vo výške módy zostáva prirodzená a prirodzená. Moderné umelé materiály vám umožňujú ušetriť, predstaviť akúkoľvek predstavu, čo najpresnejšie napodobňovať povrch drahého dreva, mramoru, žuly - používať umelý kameň, dlaždice, laminované fasády.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

45 − 35 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map