Ako vyrobiť nástenný panel pre kuchyňu z improvizovaných materiálov

Ako vyrobiť nástenný panel pre kuchyňu z improvizovaných materiálov

Ako vyrobiť nástenný panel pre kuchyňu z improvizovaných materiálov

Túžba aktualizovať nedávno zrekonštruovaný, ale už podnadoevshy kuchynský interiér, často navštevuje mnohých z nás. Jedným zo spôsobov, ako bez dramatických zmien, ktoré prinášajú do interiéru jasné doteky a tým dýchanie nového života do miestnosti, je vyzdobiť stenovú časť panelu prvkami maľby. Panely vyrobené vlastnými rukami, ktoré "vyzdvihujú", ktoré dokážu odrážať charakter a preferencie paničky kuchyne, majú upravenú atmosféru na potrebnú harmóniu. Aké panely je vhodné vidieť v interiéri kuchyne a ako vytvoriť takýto prvok dekorácie vlastnými rukami, pozrime sa podrobnejšie.

Hlavné typy a techniky panelu

Niektorí mylne veria, že panel je ten istý obrázok. V skutočnosti je obraz obrazom umeleckého diela. Panel nemusí byť majstrovským dielom. Je určený len na to, aby pôsobil ako jasný "bod", ktorý plní úlohu dokončovacieho vkusu v dekorácii kuchyne a dodáva integritu vzhľadu.

Panel v kuchyni

Panel - štýlový spôsob, ako vyzdobiť interiér kuchyne

Panel pre kuchyňu môže mať akýkoľvek tvar a veľkosť. V závislosti od použitého materiálu sa vyrábajú v niekoľkých formách:

 • Fabric. Aplikácie, výšivky na látkach a tapisériách je možné vykonávať sériovo alebo ručne.
 • Grafiky. Tematické obrazy a reprodukcie umeleckých diel sa vytvárajú pomocou moderných techník tlače.
 • Wood. Vyrezávané panely z listnatých a ihličnatých druhov sú často doplnené inlay z polodrahokamov.
 • Keramiky. Mozaikové maľby sú usporiadané z malých prvkov a fragmentov keramických dlaždíc.
 • Sochárska. Sú to mini-plastiky vyrobené z kovu, štruktúrovanej omietky alebo obyčajnej sadry.

Samostatne je potrebné zdôrazniť ručne vyrobené panely, ktoré sú vyrobené z najrôznejších materiálov: hliny a solené cesto, sušené kvety a krupice, korálky a morské mušle.

Kuchynský panel

Na ochranu povrchu krehkých materiálov, ktoré trpia vysokou vlhkosťou a teplotnými výkyvmi v kuchyni, sú kompozície pokryté priehľadným alebo tónovaným lakom zvoleného odtieňa

Hlavná vec, ktorú by ste mali zvážiť pri výbere alebo výrobe dekoračného prvku sami - kuchyňa je funkčná miestnosť. Vo svojom priestore sa často vyskytujú všetky druhy vôní a na stenách sa usadí najmenšie častice potravinových tukov. Z tohto dôvodu musia byť dekoratívne prvky vyrobené z praktických materiálov, ktoré dokážu odolať účinkom vlhkosti počas častého prania.

Možnosti umiestnenia príslušenstva

Nástenný panel sa nachádza v tých oblastiach miestnosti, ktoré chcete vizuálne zvýrazniť. Môže to byť zástera pracovnej steny alebo miesto v blízkosti jedálneho stola.

Vyrezávaný panel

Vyrezávané panely vyzerajú skvele v klasickom interiéri

Pri zdobení kuchyne veľkých rozmerov odporúčajú dizajnéri používať niekoľko podobných prvkov tej istej série, zavesených na rôznych stenách miestnosti.

Tip: mozaikové vzory keramických dlaždíc sú odolné voči vlhkosti, a preto sa lepšie používajú na zdobenie pracovného priestoru v kuchyni.

Keramické panely

Keramické panely kombinované s ďalšími finálnymi materiálmi dokážu vytvoriť jedinečný interiér

Pri výbere panelu v kuchyni je dôležité zvážiť jeho rozmery. Steny malých kuchýň by mali byť zdobené malými kompozíciami. Nebudú priťahovať príliš veľa pozornosti, a tak vizuálne znižujú priestor.

Veľké obrazy odchádzajú do veľkých kuchýň. Môžu obsadiť významnú časť steny, byť zabudované do výklenkov a byť podsvietené. Malé obrázky sa môžu jednoducho "stratiť" na priestrannej stene veľkej kuchyne.

1
Panel-peň

Bude zaujímavé pozrieť sa na panel s obrazom točitého schodiska

Malé špirálové schodisko, ktoré sa nachádza v rohu miestnosti, vizuálne tlačí hranice. Aby sa dosiahol požadovaný účinok vytvorenia ilúzie ďalšieho priestoru, je dôležité správne napísať panel tak, aby schodisko ekologicky dopĺňalo interiér a nevyzeralo ako zbytočný prvok.

Vyzdobte rôzne štýly interiéru

Pri úprave interiéru kuchyne sa musí riadiť pravidlom: každá izba jej vzhľad, vzor a veľkosť. Téma dekorácie by mala zodpovedať štýlu interiéru.

Pre kuchyne zdobené v klasickom štýle bude perfektne vyhovovať panel s obrazom zrelého ovocia a zeleniny, pozývajúci malebné krajiny a reprodukcie diel veľkých umelcov.

Panel s kávovými zrnami

Panel s voňavými kávovými zrnami bude vždy zvyšovať náladu, pripomínajúc príjemné stretnutie s priateľmi

Vyrezávané drevené a keramické panely hladko zapadajú do interiéru kuchyne zdobené v štýle krajiny alebo Provence. Môžu to byť stenové kompozície s použitím sušeného ovocia, korenín a kvetov.

Panel s doskami

Kuchyňa v štýle krajiny

Panel pre štýl krajiny a Provence

Dôležitým doplnkom moderných interiérov, ako je high-tech alebo minimalizmus, budú dynamické obrázky zobrazujúce večerné mestské scenérie alebo neobvyklé abstrakcie. Tu sa dobre hodia do grafických panelov v minimalistickom, prísnom ráme.

Súčasné umenie

Kuchynský panel pre interiér v modernom štýle

Ak chcete zdôrazniť skvelú rigoróznosť a krásu kuchyne v podkroví, je možné vytvoriť nástenné skladby zo starých plagátov, zažltnuté stránky kníh a ilustrácie z časopisov.

Panel so zátkami na víno

Je ťažké uveriť, že takáto originálna dekorácia je vyrobená z obyčajných vínnych zátok

Všetky druhy koláže, abstrakcie a krajiny sú ideálne pre jedáleň.

Modulárny obrázok

Je zaujímavé pozrieť sa na modulárne kompozície, v ktorých je obraz rozdelený na niekoľko samostatných častí

Viazanie viacerými obrázkami vytvorí jediný integrovaný obrázok.

Správne zvolený dizajnom a štýlom panelu môže s výhodou zdôrazniť interiérový dizajn, čo mu dáva "kôru" a osobnosť.

Vytvorenie zátišie z plášťa vajec

V modernom umení je veľmi populárny vplyv umelého starnutia povrchu, nazývaného "krakle". Získava sa potiahnutím výrobkov špeciálnymi aerosolovými farbami alebo karlickým lakom. Ale je možné vytvoriť taký nezvyčajný účinok pomocou konvenčného vaječného škrupina.

Panel v kuchyni

Konvexný povrch rozdrvených kusov umožňuje vytvoriť trojrozmerné mozaiky

Technika tvorby dekoratívneho panelu vyrobeného z vaječných škrupín nie je príliš ťažké vykonať, ktokoľvek sa môže naučiť. Zahŕňa niekoľko základných etáp.

Výber požadovaných materiálov

Ak chcete urobiť jasný a chutný zátiší, budete potrebovať:

 • 2 kusy drevovláknitej dosky;
 • obrúsky alebo ryžový papier;
 • ošúpané vaječné škrupiny;
 • priehľadný formát formátu A4 alebo A3;
 • akrylový primér;
 • lepidlo na oddelenie;
 • akrylové farby;
 • lepidlo PVA.

Ako pevný základ pre vytvorenie kompozície je vhodné použiť tvrdé dosky. Perfektne drží formu a má vynikajúce vlastnosti proti vlhkosti. Veľkosť obrobku závisí od rozmerov vytvorenej kompozície.

Materiály pre panel

Aplikujte obrázok pohodlne kefkou a špongiou

Predtým je potrebné pripraviť škrupinu z niekoľkých vajec. Pre prácu je škrupina vhodná ako na surové, tak na varené vajce akéhokoľvek odtieňa. Škrupina odstránená z vajec by mala byť čistená stopami organickej hmoty, odstránením vnútorného filmu a umývaním v roztoku sódy.

Tvorba kriketu vajíčok

Vystrihnite výrez z doskového dielu smerom nahor na rovný povrch a zakryte ho základným náterom. Akrylový základný náter sa bežne nanáša špongiou z penovej gumy. Takže sa distribuuje rovnomernejšie a rýchlejšie sa vysychá.

Proces vytvárania kriku vajcia je dosť namáhavý. Trvá to najviac času. Roztiahnite sa od stredu alebo z rohu listu, pričom plášť vajec vyčnievajte konvexnou stranou smerom von.

Billet panelu

Na povrchu obrobku, pokrytého lepidlom PVA, položte malý kúsok vaječnej škrupiny a jemne zatlačte

Keď stlačíte prst alebo špáradlo, škrupina sa pokryje sieťou prasklín a rozbije sa na niekoľko kusov, ktoré položia časť povrchu základne. Pomocou zápalky alebo pápera posuňte kúsky, dávajte im požadovanú polohu a vyplňte prázdne miesta na plechu.

Krytie panelov PVA

Potiahnutím listu kusmi rozdrveného vaječného plášťa, aby ste získali pevnosť na povrchu produktu, zakryte inou vrstvou PVA

Kusy škrupiny pokrývajú celý povrch. Základňa s mozaikou pripravenej škrupiny je ponechaná 5-8 hodín, kým sa úplne nevyschne.

Použitie obrázka

Po úplnom vyschnutí lepidla je obrobok potiahnutý akrylovým základným náterom a opätovne vysušený.

Základ pre panel

Na urýchlenie procesu je možné povrch vysušiť sušičom vlasov

Ako obrázok pre decoupage môžete použiť akúkoľvek prekrásnu viacvrstvovú utierku alebo výtlačok prevzatý zo siete. Vynikajúce pre tieto účely je ryžový papier, ktorý je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach. Pri vytváraní panelu nemôžete celú fotografiu vymeniť na utierku, ale z nej vyberať kus správnej veľkosti.

Kreslenie na utierku

Vaša úloha - lepiť utierku bez vrások

Ak chcete získať hladký, bez vrások, musíte dať hornú vrstvu utierky, na ktorej je obrázok vytlačený, položte tvár na súbor. Súbor sa jemne aplikuje na suchý obrobok tak, aby kreslenie nadobudlo požadovanú pozíciu. Aplikovaný fragment je vyrovnaný prstami. Opatrne vyčistite súbor.

Pripravený obrázok s výkresom

Obraz je pokrytý lepidlom na oddelenie

Keď lepidlo vyschne, zostáva len pár zdvihov: namaľte niektoré prvky na maľovanie farbou, dajte im viac expresivity a pokryte panel lakom.

Zariadenia z improvizovaných materiálov

Panely vyrobené vlastnými rukami - súčasná autorská práca, schopná konať hodenú výzdobu interiéru a predmetom pýchy svojho majiteľa.

Tkanivové "maľby" v technike patchwork

Elegantná dekorácia kuchyne v štýle shebbie-chic alebo provence dokáže vytvoriť textilný panel v technike patchwork. Nástenné kompozície, šité z pozostatkov tkaniny, ktoré odrážajú dizajn nábytku a okien, sa harmonicky zapadnú do konštrukcie miestnosti.

Jasný panel

Panel so stromami

Textilné panely

Pôvodné zloženie textilných doplnkov

Ak chcete vytvoriť takýto panel na list papiera, musíte nakresliť skicu v plnej veľkosti. Potom z jednotlivých listov papiera vytvorte vzory prvkov vzoru pre aplikáciu. Potom, čo sa presvedčíte, či zodpovedajú veľkosti, vzorky sa prenášajú na rezy tkaniny. Po rozložení prvkov aplikácie na základe sú navzájom prispôsobené, úhľadne upevnené kolíkmi.

Závesný panel

Vlákna na aplikáciu tkanív sa vyberajú tónom alebo vytvárajú kontrast kontrastu

Pri použití čísel v kompozícii na udelenie objemových foriem sú plnené pozostatkami jemného syntónu. Kompozícia je nalepená alebo prišitá k základni.

zlátanina

Na scrappy panel bude vhodné hľadať vrecká na drobnosti a háčiky na uteráky

Na vytvorenie funkčnej kompozície môže byť "obrázok" textílie doplnený o veľké vrecká na uloženie kuchynského príslušenstva.

"Lahodné" skladby z suchých bobúľ a korenia

Použitie sušených kvetov, ovocia, orechov a aromatických korení je módnou témou.

Ak chcete vytvoriť kompozíciu, potrebujete rám s pozadím a obsah vašich skriniek. Neváhajte využiť:

 • kávové zrná;
 • citrusové plody;
 • škoricové tyčinky;
 • sušené kvetinové hlavy;
 • orechy a fazuľa;
 • akékoľvek druhy krúpov;
 • aj bagely a bagely.

Proces tvorby kompozície je dosť jednoduchý. Rezaný kartón, ktorého veľkosť zodpovedá rozmerom rámu, je lemovaná obrubou alebo inou vybranou textíliou. Materiál je pripevnený na podstavci, upevnený klincom alebo "vysádzaný" na horúcej tavenine.

Panel produktov

Pôvodný obrázok

Panel pre kuchynskú výzdobu

Na prednej strane tkaniny sa nachádzajú veľké kompozitné prvky, ktoré vyberajú najatraktívnejší variant usporiadania: spoločný vzor alebo ornament z jednotlivých miniatúr.

Potom, čo ste si určili, ako bude hotová kompozícia vyzerať, roztiahnuté materiály na webe sa zdvihnú jedna po druhej nad základňou a po rozložení lepidla sa rozšíria na to isté miesto. Môžete zavesiť "obrázok" na obyčajný kábel alebo ho pripevniť na kovový povrch pomocou magnetov.

Panel z príborov

Okrúhly panel

Panel z nálepiek

Základom pre výrobu luxusných inštalácií môžu byť akékoľvek improvizované materiály: zažltnuté atlasy, veká z fľašiek, príbory ... Voľba je obmedzená len na štýl interiéru kuchyne a vašu predstavivosť.

Video master-class: veľký panel pre kuchyňu

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

16 − 13 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map