Plány, interiéry a kuchyně jídelní návrhy v příkladech fotografií

Plány, interiéry a kuchyně jídelní návrhy v příkladech fotografií

Plány, interiéry a kuchyně jídelní návrhy v příkladech fotografií

Jedním z nejoblíbenějších, nejzajímavějších a funkčnějších interiérových řešení pro dnešní den je přestavba bytu, který kombinuje několik místností do jediné zóny. Nejoblíbenější možností je vytvoření kuchyně-jídelny, která je příznivě odlišná od úzce izolovaného uspořádání. Nicméně předtím, než rozhodne o takovou radikální změnu a začít bourat bariéry mezi sousedními pokoji, jídelní designu kuchyně, zvažte detaily: jak vymezit pracovní a jídelní kout? Stojí to za to, že zboří celá zeď, nebo bude dostatek klenby? Které plány zvolíte - ostrovní, poloostrovní, lineární nebo ve tvaru písmene L? Přerušení není o budování. Kombinace nezávislých prostorů v jednom prostorném pokoji je nákladná, ale není technicky náročná, ale je schopnější zachovat funkčnost a pohodlí obou zón.

Zónování kuchyně-jídelna s regálem

Zvláštností této kuchyně lze považovat úspěšné oddělení pracovních a jídelních prostorů od dlouhého stojanu, který také provádí funkce desktopu

Výhody kuchyně jídelny

 • Rozšíření prostoru, smysl pro perspektivu a prostor, více světla a vzduchu.
 • Můžete ušetřit na nákup další televize a jídelní stůl pro kuchyni.
 • Úspora síly a času - v bytě nepotřebujete podnosy a nádobí, otvíráte nohy nohama a neustále se potácíte přes peřeje.
 • K vytvoření kulinářských mistrovských děl můžete současně komunikovat s hosty a členy domácnosti.
Úspěšné uspořádání kuchyně-jídelny

Tato kuchyně je tak prostorná a dobře plánovaná, že má všechny důvody, proč je považována za kuchyňskou jídelnu

Dobré uspořádání kuchyně v kombinaci s jídelnou

Takže stěna / stěny jsou zbourány, prostor se zvětšuje a díky tomu jsou možnosti pro pohodlné uspořádání srdce každé kuchyně - pracovní plochy. Neměli bychom zapomínat, že pohodlí plocha trojúhelníku (skladovacího prostoru, bourání a vaření) by neměla být nižší než 4 metrů čtverečních, aby se zabránilo shlukování, a mělo by neměla přesáhnout 7 metrů čtverečních, jinak drahocenný čas bude vynaloženo na nekonečném pobíhají z desky do lednice a umyvadlo.

Použití přirozeného světla v kuchyni-jídelně

Úspěšné umístění jídelního prostoru v blízkosti velkého okna a práce v hlubinách kuchyně činí pohodlnou a útulnou

 • Pro otevřený prostor je uspořádání ostrova nebo poloostrova, včetně středového modelu ve tvaru U, jednoho řádku nebo rohu, s přídavným pracovním povrchem a-la "ostrůvek". Takový plán však bude vhodný pouze tehdy, pokud ve skutečnosti nebo vizuálně nepořádá prostor kuchyně a jídelny.
 • Je výhodné oddělit jídelní prostor od pracovního prostoru, pokud je to požadováno, umístit racku na snídani na druhém, roh (ve tvaru písmene L) rozložení pomůže. Je obtížné najít nejlepší volbu pro vytvoření ergonomického pracovního trojúhelníku, kde jsou umístěny domácí spotřebiče a nábytek podél dvou přilehlých zdí. Uspořádání rohů není vhodné pouze pro příliš úzké místnosti.
 • Pokud jste se rozhodli vzít maximálně prostoru pod posezením a jídle, že nejlepším řešením by bylo jednořadé lineární layout, který umožňuje na jedné straně místnosti umístit všechny kuchyňský nábytek, spotřebiče a nádobí. V tomto případě, namísto tradičního sluchátka účelné využití funkční mini-kuchyně, kde minimální prostor ergonomicky uspořádané hlavní provozní součásti - rozsah, umyvadlem, ledničkou, odkapávač, suspendované a podlahy skříně, nábytek.
 • U jídelny-kuchyně a kombinované schéma, ve kterém je rohová pracovní plocha doplněna kolmo dodávaným jídelním nebo servírovacím stolem. Správně vypočtená délka stolu neruší harmonii jídelny a pracovního prostoru s průchodovou zónou.
Původní design kuchyně a jídelny

Minimalismus prostředí této prostorné kuchyně je kompenzován dobře zvolenou barevnou schématem a původními prvky dekorace

Jak vymezit funkční zóny

Kuchyně-jídelna, konzistentní v jednom stylu, vypadá celá, harmonická a kompletní. Prostřednictvím řady estetických a designových technik, aniž bychom narušili jednotu souboru, můžeme velmi efektivně rozdělit jídelní a pracovní prostory.

Nejběžnějším a nejjednodušším způsobem zónování kuchyně s jídelnou je nábytek, který při vymezení hranic neruší holistické vnímání prostoru. Měli bychom mít na paměti, že kuchyňský nábytek a vybavení ve větším prostoru vypadají trochu jinak než v samostatné místnosti. Všechny ruce a vady budou viditelné na dlani. V kuchyni a jídelně v kombinaci s obývacím pokojem by kuchyňská sestava podle stylu měla ideálně splynout se zbytkem nábytku a okolním prostředím, aniž by se dostalo z obecného plátna.

Komfort a styl jako základ kuchyně-jídelní design

Přísný design této kuchyně je proveden s bezvadnou chutí a moderním chápáním pohodlí

Oddělit jídelní prostor od kuchyně může být na úkor rozdílu podlahové hladiny. Umístěním pracovního prostoru například na stupně vítězů, které přesahují základní úroveň podlahy o 10-15 centimetrů. Vizuálně zvýrazněte hranici a ozdobte kuchyň-jídelna pomůže instalovat na straně pódiových reflektorů.

Funkční zóny lze oddělit i bez vytvoření podium prostým použitím různých podlahových krytin. Například pro kuchyňské vybrání dlažba nebo linoleum, a pro jídelnu - parkety, laminát nebo korkové podlahy. Barva nátěrů může být buď totožná nebo kontrastní.

Zónování kuchyně různými způsoby

Zónování v této kuchyni se provádí současně několika způsoby, které jsou harmonicky kombinovány

Je možné zonovat nejen podlahu, ale také strop jídelny-kuchyně pomocí zavěšených a roztažených stropních konstrukcí s dobře promyšleným zabudovaným osvětlením. Tučné experimenty jsou přípustné a struktura stropu - lesklá, matná, saténová, moer, pod kůží, pod stromem, pod kovem, pod mramorem. Po vybrání individuální faktury pro každou ze zón je snadné zonovat i jednopodlažní strop.

Použití plánovacích prvků v kuchyni-jídelně

Vlastnosti uspořádání prostor výrazně usnadňují práci na vytvoření harmonického interiéru kuchyně-jídelna

Pro rozdělení prostoru mohou být použity všechny možné vyčnívající konstrukce, klenuté otvory, sloupy. Samostatná kuchyně-jídelna z obývacího pokoje ve studiovém bytě pomůže snižovat sádrokartonové příčky, které vizuálně nezatíží prostor. Zdobením konce oddílů zrcadlovou dlaždicí můžete udělat téměř beztíže. Pokud dodatečně vybavení strukturu s výklenky, dostanete vynikající vitrínu pro suvenýry nebo pokrmy. Místo sádrokartonu pro vytvoření oddílů můžete použít průhledné nebo barevné skleněné bloky s jedinečnými vizuálními efekty.

Kuchyně, jídelna a obývací pokoj v jedné místnosti

V prostorné místnosti můžete snadno umístit nejen kuchyň a jídelnu, ale i obývací pokoj

Barový pult je dalším zajímavým řešením pro dělení jídel a pracovních prostor v kuchyni, v kombinaci s jídelnou. Stane se nejen vrcholem místnosti, ale také krásně pokrývá sporák, dřez a další "kouzlo" domácnosti. Tyč může být provedeno na zbytek bývalého stěny, který je odstraněn úplně, a jeho přežívající část parapetu se odřízne 90 cm a pláštěm vhodným dokončovací materiálem. Tato možnost je však ozdobnější než praktická. U takového stojanu je vhodné posedět se sklenkou vína nebo snídat, ale ne více. Příznivci funkčního designu, kteří rádi maximálně využívají každý centimetr užitečného prostoru, je stojan barů vhodnější bez "základů", které mohou být vybaveny zevnitř. Jako Janus s dvěma tvářemi bude mít dvě tváře. Ze strany budou vítanými hosty stylovou fasádu s vysokými barové stoličky, a z kuchyně pod pultem jídelně je místo pro mini-bar, malou ledničkou a mnoho užitečných věcí.

Zónování prostor s použitím stojanu

Vybavení v jednom stylu kuchyně a obývacího pokoje jsou účinně odděleny vysokým a masivním barem

1

Původní osvětlení jídelny a kuchyně pomůže rozlišovat mezi kuchyněmi. Takže v kuchyni můžete použít reflektory a v jídelně se můžete soustředit na všeobecné osvětlení.

Kompaktní kuchyňský kout šetří místo

Umístění podél jedné stěny veškerého kuchyňského vybavení umožňuje uvolnit značný prostor pro jídelní nábytek

Designové techniky maskování "detailů domácnosti"

 • Navzdory všem zřejmým plusům je kuchyně s jídelnou a řada nedostatků. Pravděpodobně nejdůležitější nevýhodou je rychlé šíření zápachu, páry, tepla. Maximalizovat tyto nepříjemné vady pomůže silné kapuce.
 • Pokud chladnička neustále bzučí v kuchyni-jídelně v kombinaci s obývacím pokojem, dostane se na nervy, takže je žádoucí, aby fungovala absolutně bezhlučně.
 • Pokud vám druh kuchyňského náčiní nezpůsobí zvláštní potěšení, odstraňte ho z pohledu, pomůže vám malé technické triky - přepážky, obrazovky, obrazovky, posuvné dveře.
 • Zakrýt vzduchové ventilační kanály a další komunikace mohou být skryty v sádrokartonových krabicích, které procházejí pod stropem, namalované v barvě stropu.
Úspěšná kombinace rozložení a interiéru v kuchyni-jídelně

Neobvyklé plánování a pečlivě promyšlené interiéry přeměňují tuto kuchyni na dílo designu

Ozdobit kuchyň, jídelnu, takže vzhled pracovní plochy více elegantní, stylové designové modely jsou určeny převážně pro domácnost: barev a „malované“ chladničky, vykládané krystaly Svarovski, varných ploch s ozdobnými ornamenty, válcové kapucí.

Interiér kuchyně a jídelny ve fotografických příkladech

Úloha osvětlení v designu kuchyně-jídelna

Kreativní přístup k instalaci osvětlovacích zařízení může být správně považován za vrchol této jídelny

Ubytování jídelna nábytek ve výklenku

Na večeři, v útulném prostředí s jemným světlem, se majitelé a jejich hosté rádi shromáždí

Prostorná kuchyně-jídelna v klasickém stylu

Taková prostorná kuchyně, ve které je místo pro každého, se obvykle stává nejnavštěvovanějším místem v domě

Používání prvků různých stylů v designu kuchyně-jídelna

Původní kombinace prvků různých stylů, architektonické detaily na převážně světlém pozadí, činí z kuchyně a jídelny jedinečnou a atraktivní

Použití ostrých kontrastů pro zónování místnosti

V kuchyni, zdobené ve světlých barvách, s řešením problému zónování úspěšně vyrovnané s černou čítačkou barového pultu

Použití dekorativních prvků a originálních svítidel v designu kuchyně

Útulný kuchyňský kout v prostorné místnosti, velkoryse vyzdobený a úspěšně osvětlený, okamžitě přitahuje pozornost

Umístění jídelního stolu do středu kuchyně

Umístění jídelního stolu ve středu nemusí vypadat dobře, ale v některých případech je to optimální řešení

Barevné kontrasty a designový nábytek v high-tech stylu

Použití barevných kontrastů a neobvyklého designu nábytku ve špičkovém stylu činí z kuchyně krásné a pohodlné

Možnost umístění kuchyně-jídelny na malou plochu

V této kuchyni je nejúspěšnější variantou ubytování kuchyňského nábytku a domácích spotřebičů na poměrně malém prostoru

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

23 − 20 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map