Osvětlení LED pro kuchyň: výběr a instalace vlastním rukama

Osvětlení LED pro kuchyň: výběr a instalace vlastním rukama

Osvětlení LED pro kuchyň: výběr a instalace vlastním rukama

Moderní kuchyňské vybavení činí vaření méně zatěžující. Správné osvětlení místnosti a LED osvětlení pro kuchyně pod skříněmi vytváří příjemné prostředí pro domácí kuchaře.

Proč LED diody

Každý ví o výhodách osvětlení LED ve srovnání s tradičními žárovkami a energeticky úspornými žárovkami. Jedná se o extrémně vysokou ekonomiku a trvanlivost. Důležité je také, aby se diody LED okamžitě rozsvítily při plném výkonu, aniž by bylo zapotřebí čas na zahřátí, a jejich životnost nezávisí na počtu zapnutí a vypnutí. Jedinou nevýhodou jsou relativně vysoké náklady. Ale náklady se ospravedlňují: LED osvětlení v kuchyni bude trvat několik desetiletí a ušetří spoustu peněz v důsledku nízké spotřeby energie.

Pokud již máte zvýraznění jiného typu kuchyně, nepokoušejte se jej změnit na novou. Výrobci produkují LED lampy pro prakticky jakýkoli typ podkladu a, s největší pravděpodobností budete jen vyměnit lampu sám, aniž by se cokoliv změnilo ve svítidle nebo omezit drobnou změnu.

Schémata osvětlení kuchyně

Doporučené schémata ergonomického kuchyňského osvětlení

Kde umísťovat zvýraznění

Správné osvětlení v kuchyni by mělo být vícezónové. Toto je obecné osvětlení, světlo nad jídelním stolem a samozřejmě LED osvětlení pro pracovní plochu kuchyně.

Sofistikovaný spotřebitel, technicky zdatný a obeznámený s novinkami interiéru, se často neomezuje jen na funkční osvětlení.

Kde a kde může být osvětlení kuchyně?

 • Pracovní plocha - osvětlení pod skříněmi.
Osvětlení pracovního prostoru

Úroveň osvětlení v pracovním prostoru by měla být nejvyšší

 • Kapota nad deskou má vestavěné světlo.
Osvětlení v kapotě

Pokud se světlo krytu zdá být nedostatečné, mohou být standardní žárovky nahrazeny jasnější a úspornější diodou

Přidá pohodlí nebo jednoduše zdobí interiér s dodatečným osvětlením na následujících místech:

 • Osvětlení skleněných skříní. Pokud nemáte sběratelské předměty, vložte do dveří mrazené sklo, není to tak krásné.
Osvětlení skříněk

Měkké světlo vycházející z skleněných skříní vizuálně osvětluje kuchyňský set

 • Nad horní skříňky, pokud má místnost dostatečnou výšku. Světlo směřující ke stropu bude vizuálně vyšší
 • Pod spodní vrstvou skříní. Světelný zdroj by neměl být viditelný, a tenká a těžko viditelná světelně diodová páska pro kuchyň je nejlepší.
Stropní a podlahové osvětlení

Podsvícení LED v stropním a podlahovém osvětlení v kuchyni nad a pod skříněmi není navrženo tak, aby nemuselo bílou barvu. Horní světlo může být jasné a spodní musí být tlumené, výrazně měkčí než v pracovní oblasti

 • LED páska v kuchyni může být instalována pod pultem a je vedena podél fasád spodních skříní, zvýrazňující jejich obsah.
Osvětlení krabice v kuchyni

Páska je upevněna přímo pod stolem. Samotný stůl by měl vyčnívat z přední části nábytku ve vzdálenosti nejméně od šířky světelného prvku

 • Je možné osvětlení stolu zevnitř, proto musí být průhledné. Zhotovte je z lepených několika vrstev skla, transparentního polymeru.
Osvětlení stolu

Na obrysu poloprůhledného stolu je umístěn LED pás

Skryté LED osvětlení

Další možností je skryté LED osvětlení skleněné desky. Zdroj světla je odeslán z konce. Pro dosažení maximálního účinku je pracovní deska vyrobena z průhledného křemenného skla s matnými díly na povrchu. To oni budou zářit

 • Podsvícení, pokud existuje.
Podsvícení

Osvětlení diody pro kuchyň v barové oblasti je směrováno zpravidla směrem dolů

 • Žhavý skinhead je poslední mrskem módy. Světlo na to nespadá zvenčí, ale pochází zevnitř.
Podsvícení kuchyňské zástěry

Světlý Skinal přišel do interiéru kuchyně z reklamního osvětlení. Jedná se o plochý diodový panel s obrazem mléčného skla

Ve skutečnosti může být osvětlení LED v kuchyni umístěno téměř kdekoli. Omezte svou představivost jen z finančních důvodů.

Co jsou LED svítidla pro kuchyň

Díky svým rukám může být podsvícení LED provedeno pomocí hotových svítidel nebo osvětlovací systém může být skutečně sestaven nezávisle na jednotlivých prvcích. Uvádíme hlavní typy použitých zařízení:

 • Nadzemní lineární žárovky. Prodává se jako kus a soupravy, kde jsou v jedné jednotce zapojeny několik modulů se speciálním adaptérem.
Moduly pro osvětlení

LED osvětlení pro pracovní prostor kuchyně s vlastními rukama z připravených lineárních modulů

 • Typ bodového osvětlení.
LED osvětlení pracovního prostoru

LED osvětlení pracovního prostoru, vyrobené z rohových svítidel

Na prodej se nacházely svítidla, lineární i bodové, vybavené senzorovými spínači. Stačí, když se dotýkáte jejich těla na určitém místě, abyste zapnuli nebo vypírali světlo.

1
Originální příslušenství

Dotykový spínač je obvykle indikován trvale svítící modrou LED diodou

 • Zapuštěné svítidla, lineární a bodové. Jsou velmi tenké, jsou namontovány v dolní části skříně proplachované spodní plochou.
Osvětlení proplachové diody

Zapuštěné diodové osvětlení pro kuchyň je zcela ukryto v dolním poli. To je výhodné, ale instalace takového svítidla vyžaduje určité kvalifikace

 • LED pásy pro osvětlení kuchyně se používají o nic méně široce než hotové svítidla. Důvodem pro takovou popularitu v širokém výběru jasu a barvy, což je velmi výhodné - páska může být řezána přesně na požadovanou délku. Je to levnější než hotová svítidla.
Diodová páska

Výběr jasu a barvy je velmi rozmanitý

Montáž LED pásky s vlastními rukama

S hotovými lampami je všechno více či méně jasné, ale jak osvětlení v kuchyni nastavit rukama z LED pásky?

Z čeho bude podsvícení LED založeno na pásku

Chcete-li sestavit funkční svítidlo, potřebujete následující materiály:

 • Diodová páska požadované délky.
 • Je-li to nutné, hliníkový vodicí profil.
Diodový proužek v hliníkovém profilu

Osvětlení kuchyně bude vypadat čistší, pokud je umístěno ve speciálním hliníkovém profilu. Toto řešení usnadňuje instalaci osvětlení

 • Napájení 12 W.
 • Přepínač.
 • Elektrický kabel a zástrčka nebo svorkovnice, v závislosti na typu připojení. Kabel se doporučuje používat dvojité opletení s více průřezy 2 x 0,75 mm2.
 • Tepelně smrštitelná hadice pro utěsnění spojů.
LED osvětlovací souprava

LED pás je často prodáván kompletní s napájecí a řídící jednotkou

Jak si vybrat pás LED

LED páska v kuchyni by měla být chráněna před vodou, což je jedna z podmínek bezpečného provozu. Minimální úroveň ochrany proti vlhkosti je IP44 (odolává jednotlivým kapkám vody), lepší IP65 (vodní paprsek). Napětí je 12 W jako nejbezpečnější.

LED osvětlení pro pracovní prostor kuchyně by mělo být jasné, spektrum se blíží přirozenému dennímu světlu. Doporučujeme použít pásku s třemi čipy SMD 50x50 LED diod od 30 diod 12 lumenů na metr délky. Chcete-li mít jasnější světlo, zvláště když je podsvícení vybaveno stmívačem, je lepší vybrat produkt s 60 diodami. Teplota barev v rozmezí od 3300 do 500 K.

Dodatečné osvětlení kuchyně by zpravidla nemělo být jasné. Často dostatek světelného toku SMD 35x28 od 30 diod 5 lumenů na metr. Barva významné praktické role nehraje a závisí více na návrhu nápadu.

Vlastnosti pásma

Technické charakteristiky doporučených pásů

Jak vybrat napájecí zdroj a spínač pro LED pás v kuchyni

Aby LED osvětlení v kuchyni fungovalo stabilně, doporučujeme zvolit napájení s napětím cca 25%. Výkon pásku závisí na modelu, specifikace lze získat u prodejce. Takže SMD 50x50 od 30 diod "trvá" 7,2 W na metr délky. Pokud je délka například 4 m, celkový výkon bude 28,8 W. Podle toho je napájecí jednotka s 25% rozpětí 36 W. Vyberte kompaktní model, bude snadnější skrýt.

Pokud jde o přepínač, jsou možné následující možnosti:

 • Jednoduché tlačítko.
 • Dotkněte se od dotyku.
 • Infračervené, reaguje vlnou ruky.
 • Dimmer regulující světelný tok. Ovládání může být mechanické, ve formě otočné rukojeti nebo dotyku.
 • Řídicí jednotka, která způsobuje, že světlo bliká nebo svítí za barevných světel, pokud je vybrána vícebarevná páska RGB. Ačkoli tyto účinky jsou zřídka používány.
Správné připojení podsvícení

Diodové světlo pro kuchyňskou linku založenou na několika pásech by mělo být provedeno pouze paralelním připojovacím schématem

Montáž LED pásky do kuchyně s vlastními rukama

Podsvícení LED musí být sestaveno podle následujících pravidel:

 • Pásku nelze libovolně řezat podélně, pouze na určitých místech. Za tímto účelem jsou umístěny speciální značky.
 • Je-li to nutné, použijte několik kazet pro paralelní připojení k napájecímu zdroji.
 • Elektrický kabel, přicházející z napájecího zdroje, by měl být připojen k pásku, nikoliv konektory, ale spájením je to spolehlivější. Připojení by mělo být utěsněno smršťováním smrštitelných trubek. Můžete také použít elektrickou pásku, ale je to těžší a nevypadá tak elegantně.
Spárování páskového připojení k kabelu

Postupné doporučení pro pájecí pásky na kabel

 • Konvenční klíč nebo tlačítkový přepínač jsou umístěny před zdrojem napájení.
Připojení podsvícení

Schéma zapojení s konvenčním spínačem

Dimmer nebo RGB jednotka - po napájení.

LED páska v kuchyni

LED páska v kuchyni: fotografie schématu zapojení s nastavitelným světelným tokem stmívače

 • Osvětlené LED osvětlení pro kuchyňskou linku pod skříněmi s oboustrannou lepicí páskou. Za prvé, stačí lehce upevnit pásku na několika místech a ujistěte se, že je na správném místě a položte rovně, zatlačte na celou délku.

Pokud nemáte dostatečné znalosti a dovednosti pro práci s elektrickými a elektronickými zařízeními, poučte se o instalaci odborníků na osvětlení.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

71 + = 77

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map