Návrh interiéru kuchyně se stěnovými panely s fotografickým potiskem: typy fotografických panelů a prvky jejich instalace

Návrh interiéru kuchyně se stěnovými panely s fotografickým potiskem: typy fotografických panelů a prvky jejich instalace

Návrh interiéru kuchyně se stěnovými panely s fotografickým potiskem: typy fotografických panelů a prvky jejich instalace

Existuje mnoho originálních nápadů pro interiér kuchyně. Jedním z nejúspěšnějších je dekorace pracovní plochy s fotografickými panely. Jsou nejen velmi krásní, ale dokonce se dokonale vyrovnají s jejich funkcemi, jsou praktické a snadno se o ně starají. Fotografické panely pro kuchyňské stěny jsou téměř bezchybné. Podle technických a provozních charakteristik nejsou nižší než tradiční dlaždice a dokonce je překračují. Pokud jde o vzhled, je obtížné najít estetičtější výzdobu.

6 důvodů pro výběr stěnových panelů s fotografickým tiskem

Fotopanely jsou estetika, dynamika, komfort v kuchyni. Dekor pracovního povrchu pomáhá umisťovat akcenty do návrhu místnosti, vytváří náladu. Vše závisí na zvoleném obrazu a na tom, kolik odpovídá obecnému stylu interiéru. Jako základ, na kterém je vzor aplikován, lze použít jakýkoliv materiál a hotová zástěra si plně udrží své výkonnostní vlastnosti.

Fotopanely v různých stylech interiéru:

op1
op2
op3
zástěra

Dekorace zástěry

Hlavní důvody pro výběr panelů stěn fotografickým tiskem pro kuchyň:

 1. Rozsáhlý návrhový potenciál. Dekor, který se používá v prostorách jakéhokoli místa určení, zvláště dobře, je "zachycen" v kuchyních. Vždy můžete najít vhodnou zástěru pro prostorný pokoj v luxusním venkovském domě a pro malý v poměrně malém Chruščově.
fotografické panely

Fotografické panely uvnitř malé kuchyně

 1. Různé provedení. Neexistují žádná omezení: majitel prostor může zvolit jakýkoli obraz, který považuje za vhodný. Výkres lze aplikovat na zástěry jak lineárních, tak úhlých kuchyně.
kuchyňské dekorace

Rohové kuchyňské provedení

 1. Minimální příprava povrchu. Panely se montují na hladké hladké stěny, ale žádné další školení se zvláštním vybavením není nutné.
panelu

Panel namontovaný vlastním rukama

 1. Praktičnost. Výkresy jsou aplikovány na panel z MDF, HDF, skla nebo akrylu. Dokončení se nebojí vlhkosti, prachu, chemikálií. Je odolný vůči všem druhům nárazů a je velmi odolný.
tisk fotografií

Tisk fotografií na bílém pozadí

 1. Snadno se čistí. Hotové povlaky nevyžadují zvláštní péči. Znečištění lze snadno čistit normální houbou s mycí vodou. Hlavní věc - aby se zabránilo použití abrazivní látky, aby nedošlo k poškrábání povrchu.
tisk fotografií

Tisk fotografií na fasádách a stěnách

 1. Bezpečnost. Jako základ tisku fotografií zvolte bezpečný materiál. Nebojí, nevedou toxické látky do ovzduší, nepropagují reprodukci hub a plísní. Fotopanely jsou hygienické a vhodné pro instalaci do domů, kde jsou malé děti.
kůže

Estetické kůže

TOP-5 motivů kreseb pro fotopanely v kuchyni

Hlavní výhodou fotografických panelů pro kuchyň je jeho všestrannost. Na nich můžete aplikovat libovolný obraz: malování, stylizované jako lidové; ornament nebo fotku. Výběr závisí na chuti majitele místnosti.

Můžete vyzdobit nejen kuchyňské zástěry, ale i jiný vhodný povrch. Takže panel s fotografickým tiskem lze aplikovat na stěnu v pracovním prostoru a na fasádách náhlavní soupravy. Je důležité pouze vybrat obrázky, které se dobře hodí dohromady.

vzor

Kombinace výkresů zástěry a fasád

Ačkoli si můžete vybrat libovolný obrázek, existují nejoblíbenější motivy:

 • Krajiny. Na panelu s fotoprinting často líčí přírodu, moře. To je skvělá volba pro vytvoření klidného a harmonického interiéru.
panelu

Skleněný panel

 • Zvířata a ptáci. Jako fotografie, fotografie reálných nebo obrazů fantastických zvířat jsou často vybírány.
zástěra

Skleněná zástěra s mořskými zvířaty

 • Květiny a hmyz. Velmi oblíbené panely s makrofotografií malých objektů volně žijících živočichů.
fotografické panely

Makrofotografie na panelu fotografií

 • Rodinné fotografie. Co může být příjemnější než každý den vidět šťastné chvíle ze života rodiny? Mohou být fotografovány po mnoho let.
panelu

Panel s fotografiemi

 • Městské scenérie. Urbanismus je často vybrán pro panel. Jedná se o vynikající volbu pro návrh ultramoderních interiérů.
kuchyně

Urbanistické motivy

Nikdo nijak neukládá majiteli prostor, aby používal obrázky. Často jednobarevné lesklé zástěry vypadají ještě působivější než nejkrásnější výkresy. Interiéry s černobílými panely v pracovním prostoru jsou velmi populární. Pomáhají uklidnit a relaxovat.

skleněné panely

Monochromní skleněné panely

Populární materiály pro výrobu panelů

Nejpopulárnější fotografické panely pro kuchyň jsou plastové, skleněné, z MDF a HDF. Každá nátěrová hmota má své vlastní vlastnosti. Před nákupem stojí za to posoudit zásluhy a nedostatky každého z nich, protože závisí na vzhledu, životě a funkčnosti budoucího ukončení.

kůže

Skinali pro kuchyni

Možnost 1: plast

Kuchyňské stěnové panely s fotografickým potiskem z plastu jsou levnější než jiné typy, ale vypadají velmi působivě. Materiál je praktický, dobře snáší účinky kyselin, zásad, teplotních změn a vlhkosti. Nezůstane tu tvrdohlavá špína a skvrny lze snadno otřít houbou. Plast je extrémně lehký, což usnadňuje instalaci.

1
zástěra z plastu

Kuchyňská záslepka z plastu

Levnost, snadná instalace a praktičnost jsou těžké argumenty pro plasty. Nicméně nemá méně významné nedostatky, takže v mnoha případech majitelé bytů odmítají ji používat. Materiál neslouží tak dlouho jako sklo nebo MDF desky, HDF. Pokud ušetříte a kupujete plast špatné kvality, může to být také nebezpečné pro zdraví. při zahřátí uvolňuje toxiny do ovzduší.

tisk na plast

Krásný fotografický tisk na plastu

Dávejte pozor! Plast je dostatečně schopný odolat náhodnému proniknutí horké vody, ale nedochází k dlouhodobému vystavení vysokým teplotám. Není příliš žádoucí, aby byla příliš blízko k varným deskám. To není nejlepší materiál pro kuchyňskou výzdobu.

kuchyňská zástěra

Plastová kuchyňská zástěra s fotografickým potiskem

Možnost 2: Sklo

Skleněné stěnové panely s fotografickým tiskem se nazývají skiny. Dekorace kuchyně s jejich pomocí je jedním z nejaktuálnějších trendů interiérových módů. Pro výrobu panelů se používá vysoce tvrdé tvrzené sklo. To se nedeformuje s časem, dokonale snáší účinky vlhkosti a vysokých teplot.

kůže

Skinali ve vnitřku

Obrázky kůže nezmizí, nevyhořte pod přímým slunečním světlem. Můžete si vybrat správný výkres v jakémkoli stylu - od klasiky až po high-tech. Montážní panely provádějí bez "mokré" práce, což usnadňuje čištění po opravách.

kůže

Skinali s motýly

Nevýhody skla, taky. Kvalitní materiál je velmi nákladný. Je relativně snadná instalace, ale to má jen malý vliv na cenu služeb zaměstnanců. Úspory můžete ušetřit pouze tehdy, když instalujete panely sami.

kůže

Skinale s ornamenty

Pro čištění panelů můžete používat běžné chemikálie pro domácnost, ale na lesklém povrchu jsou skvrny a stopy z prstů, vody a páry kvůli tomu, co je často třeba otřít. Pokud to neuděláte po každém vaření, kůže mohou vypadat neomaleně.

kuchyně

Úspěšná kombinace žluté a zelené barvy

Dávejte pozor! Na panel skleněné stěny s fotografickým potiskem pro kuchyň, je třeba pečlivě vybrat obrázek. Povrch odráží světlo a oslnění v kombinaci s jasnými obrazy může dráždit oči. Pro ženy v domácnosti, které tráví spoustu času přípravou jídla, je to velmi nepříjemné.

panelů

Oslnění na panelech

Možnost 3: MDF

Panely MDF mají několik výhod, ale nevýhody jsou ne méně. Jsou odolné vůči vlhkosti, ale v průběhu času se mohou stále impregnovat vodou a deformovat. Materiál je odolnější mechanickému poškození než plast, ale stojí o něco víc. Fotopanely z MDF vypadají mnohem víc než plastové, ale jsou mnohem horší než sklo.

zástěra z MDF

Kuchyňská zástěrka z MDF s fotografickým potiskem

Materiál je nežádoucí být umístěn v blízkosti varné desky, takže pro zástěru to není nejlepší volba. Ale můžete si vybrat stěnu s jídelním prostorem, umístěním na něj krásný panel s fotografickým potiskem. Hlavním úkolem je kvalitativně uzavřít konce desek tak, aby nekonečňovaly vzhled finální úpravy a menší poškození vnějšími vlivy.

tisk fotografií

Tisk fotografií na MDF

Možnost 4: HDF

HDF je relativně nový materiál. Svými vlastnostmi je v mnoha ohledech blízko MDF, ale liší se ve větší hustotě. Díky tomu je HDF dobře snášena vlhkostí, lépe odolává mechanickému poškození.

zástěra z HDF

Kuchyňská záslepka z HDF

HDF desky jsou vícevrstvé. Jedná se o několik lisovaných listů z tvrdého dřeva, těsně lepené dohromady speciální složení. Technologie výroby materiálu je taková, že během provozu není oddělena.

zástěra

Zástěra z HDF s fotografickým tiskem

Stěnové panely z HDF jsou odolné, odolné, bezpečné, estetické, ale instalace může být obtížná. Při instalaci panelů používejte speciální upevňovací systém, proto doporučujeme používat služby profesionálů a nemusíte experimentovat s vlastní instalací. To vede k nárůstu nákladů na dokončení.

HDF panely

HDF panely s fotografickým tiskem

Vlastnosti montážních fotografických panelů na stěnách

Specifická technologie instalace stěnových panelů s fotografickým tiskem je zvolena v závislosti na druhu materiálu, avšak existuje několik obecných pravidel, která je nutno dodržovat během instalace:

fotografické panely

Fotografické panely na stěně kuchyně

 • Příprava stěn. Povrchy jsou vyčištěny, omítnuty, ošetřeny antifungální látkou, shpaklyuyut. Pokud existují trhliny, jsou rozšířeny pro pohodlí práce a uzavřeny tmelovým mixem. Jako primer je lepší zvolit formulaci s antiseptiky a retardéry hoření.
 • Pokud jsou panely namontovány na rámu, jsou upevněny na stěnu a zkontrolovány podle úrovně. Komunikace je uspořádána před instalací obložení.
 • Skleněné fotografické panely se montují buď na oboustrannou lepící pásku, nebo na speciální upevňovací prvky. Zvolte způsob instalace by měl být založen na vlastnostech oblasti instalace a osobních preferencích majitele.
 • Pro utěsnění švů a spojů používejte speciální směsi. Mohou být vybrány podle barvy a zakoupeny v obchodě.
sestavení kostry

Montáž rámu pod MDF

Dávejte pozor! Dokončovací listy se mohou lišit. Čím více jsou, tím méně švů a spár na dokončeném povrchu. Snímky, které jsou vyrobeny na jediném listu materiálu, jsou nejlepší.

povlak z fotografických panelů

Obklady stěn z fotografických panelů

Jak se starat o zateplení stěn s fotografickým potiskem

Pro čištění stěnových panelů s fotopapírováním používejte navlhčené ubrousky a univerzální čisticí prostředky. Při výběru látky je lepší upřednostnit výrobky vyrobené z mikrovláken, celulózy nebo viskózy. Mohou být zakoupeny v železářském skladu.

ubrousky

Mikrovláknové tkaniny

Tyto ubrousky jsou speciálně navrženy pro mokré čištění, dobře absorbují vlhkost. Po nich nejsou na lesklém povrchu žádné skvrny. Panely s fotopapírováním se nejprve otírají mírně navlhčenou ubrouskou a pak se vyschnou.

Rada. Pokud nepotřebujete úplné vyčištění a stačí odstranit skvrny z vašich prstů nebo dvojicí skleněných desek, což je dost otřete suchým hadříkem nebo měkkým hadříkem.

kůže

Květy kůže

Video: zdobení kuchyně s fotografickými panely

Fotografické panely jsou vynikající možností pro zdobení kuchyňských zdí. Pokud dříve nebyla žádná hodná alternativa k panelu dlaždic, nyní můžete získat méně kvalitní pokrytí. Pokud jde o prostor pro představivost, pak pomocí fotografických panelů představují mnohem zajímavější návrhy. Nyní můžete použít libovolný obrázek na zeď v libovolné barevné schémě. Panel může sloužit jako samostatný dekorativní prvek a doplňuje výzdobu fasády náhlavní soupravy. Volba je omezena pouze fantazií.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 65 = 71

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map