Jak kombinovat tapety v kuchyni: původní způsob zdobení zdí

Jak kombinovat tapety v kuchyni: původní způsob zdobení zdí

Jak kombinovat tapety v kuchyni: původní způsob zdobení zdí

Kombinací tapetu v kuchyni - to není jen originální způsob, jak vyzdobit stěny, ale také velkou příležitost k rozdělení místnosti do funkčních zón a nastavit ne příliš úspěšné geometrii prostoru: „pick“ nízké stropy, „push“ na stěnu, přidat světla a prostoru. Někdy je pro to, aby se interiér kuchyně zcela změnil a hraje se novými barvami, stačí jen jedno jasné řešení. Kombinace tapety různých textur a barev je jedním z nejdostupnějších a nejjednodušších způsobů zdobení vnitřního prostoru kuchyně.

Kombinace tapety v kuchyni je běžným způsobem dekorace v moderním designu

Kombinace tapety v kuchyni je jedním z nejběžnějších způsobů designu

Dobrá kombinace tapety v kuchyni

 • Umožňuje skrýt chyby návrhu a vady stěny: příliš vysoké nebo nízké stropy, malá plocha, nepřiměřený poměr šířky a délky místnosti.
 • Kombinací je snadné a pohodlné rozdělení místnosti na funkční oblasti, což je zvláště důležité pro plánování studia. Vizuální oddělení pracovních a jídelních prostorů bude vhodné i v malé kuchyni.
 • Správně kombinujete tapety v sousedních místnostech, můžete je vizuálně kombinovat, při zachování individuality a nezávislosti každého z nich.
 • Vynikající zhoršuje monotónnost situace a dává interiéru dynamiky kuchyně.
 • Umožňuje vizuálně zvýraznit jednu ze stěn kuchyně, což je přízvuk.
 • Způsoby kombinace poskytují příležitost upozornit na chuť kuchyňského uspořádání: bay windows, výklenky, sloupy atd.
Dekorativní efekt lze získat podle jednoduchých pravidel kombinace tapet

Pravidla kombinace tapety v interiéru kuchyně jsou jednoduchá a efektivní

Základní pravidla kombinace tapety v interiéru kuchyně

 • Nekombinujte elitu a levné tapety. Nejlepší je kombinovat tapety stejné kvality a cenové kategorie, které se liší barvou a strukturou: matné a lesklé, hladké a hrubé.
 • Pro kombinaci je žádoucí vybrat tapetu o stejné tloušťce, což zabrání problémům s přizpůsobením a výběrem okraje.
 • Zvolená verze kombinace tapety by měla být v souladu se stylem kuchyně a také plně odrážet specifika a účel této místnosti.
 • Abyste se vyhnuli kýči a vytvořili nejkomplexnější prostředí v kuchyni, zkuste vybrat tapetu s překrývajícími se prvky návrhu: jeden styl ornamentu, různé odstíny stejné barvy.
 • Jasné velkoformátové panely se doporučují vyvážit s monofonní tapetou nebo tapetami s malým diskrétním vzorem.
 • Květinový ornament dokonale spočívá v páru se vzory dřeva a textury.
 • Geometrické motivy jsou dokonale spojeny s abstrakcemi.
 • Doporučuje se kombinovat aktivní syté barvy s tlumenými neutrálními barvami.
Kombinace dvou podobných barev nebo odstínů zvýrazní dekorativní prvky interiéru

Kombinace dvou barev v interiéru je považována za výhodnou variantu pro kuchyni

Designové techniky pro kombinování tapety v kuchyni

 • Vertikální pruhování

Kombinace tapety střídáním svislých pruhů pomůže "zvednout" převislé stropy nebo vytvořit poměrně příliš úzkou a prodlouženou kuchyni. Takové uspořádání je v starých panelových domech poměrně běžné.

Varianty vertikální stěny dělení podle tapety:

 • Symetrická - na obou stranách uprostřed místnosti vložíme stěny širokými jasnými pruhy tapety. Pro tuto roli jsou kontrastní barvy dokonalé. Tato jednoduchá konstrukční technika vytváří zajímavou optickou iluzi: délka místnosti se bude rovnat šířce pásů, což pomůže vizuálně vyvážit poměr délky a šířky kuchyně.
 • Asymetrická - jedna ze stěn, jako v předchozím provedení je střed je lepený široký jasný pás tapety, zatímco ve vzdáleném rohu protilehlé stěny lepené světlé pruhy různých šířek. Tato technika nejen vizuálně zkrátí a rozšíří příliš dlouhou a úzkou místnost, ale také dává interiéru dynamiky kuchyně.
Vizuální efekty dobře spolupracují s kombinací monochromatických a motýlových pásů

Vertikální střídání monofonních pásů a pruhů se vzorem může vizuálně rozšířit prostor a zvýšit výšku místnosti

Vertikální kombinace tapety v kuchyni je skvělý způsob, jak se vyhnout monotónnosti v monochromatickém interiéru kvůli střídání kapes různých odstínů stejné barvy jedna po jedné nebo jedna po druhé. Gradaci odstínů bude vizuálně vnímána jako náhodná hra stínů.

S kontrastními kombinacemi byste měli být opatrnější, aby se neukázali příliš agresivně a rušivě. Pokud kombinace zeleně s karmínovou nebo červenou a modrou vypadá příliš odvážně, lépe se zastavte u klasických kontrastů: černobílý, černě červený, zlatavě modrý.

V tomto jednoduchém a přísném interiéru se barevná vložka zavádí bezvýznamnou poznámkou, a to i přes dvojznačnou barevnou škálu

V jiném interiéru se tato vložka může zdát nudná a nevhodná, zatímco na druhé straně představuje frivolní poznámku

Pokud design kuchyně zajišťuje přítomnost dvou kontrastních stěn, vertikální střídání tapety na jedné z přilehlých stěn pomůže "vymazat" ostrý okraj a vytvoří hladký přechod.

Horizontální rozdělení stěn

V pokojích s vysokými stropy se profesionální dekoratéři často uchýlí k klasickému přijetí dekorace a vizuální přeměně prostoru - vodorovně dělí stěny. Dva nebo tři střídavé horizontální pásy vyvažují svislou rovinu. Tato technika funguje skvěle ve všech stylech. Oblíbeným designovým trikem je kombinace korkového nebo dřevěného panelu s obyčejným nátěrem nebo tapetami. Nicméně, nejjednodušší a nejuniverzálnější způsob, jak horizontální dělicí stěny - střídavě pásy tapety, různé barvy, textury nebo ozdob, ale určitě rezonovat navzájem tak či onak designový prvek. Výška stěny může být rozdělena v poměru 1: 2, a šířka spodního pásma s výhodou poskytuje top, spíše než naopak, i když jsou možné i jiné možnosti.

Horizontální dělení stěn s různými tapetami - jedním ze způsobů, jak vytvořit luxusní interiér

Horizontální dělení stěn pomocí obrubníku je velmi účinnou dekorativní metodou pro vytvoření luxusního interiéru

Klasické kombinace kombinací tapety vodorovně:

 • Dole v jemném vzoru nebo monofonní, horní - tapety s monogramy, velkými květy nebo v pruzích.
 • Pruhované dno s monofonní špičkou nebo malým vzorem.
 • Dole s velkým květinovým ornamentem nebo monogramy, doplněné monofonní špičkou nebo naopak.
Tapety, vybrané v jedné barvě, se stanou skutečnou výzdobou kuchyně

Pevná tapeta nahoře a vybraná v tapetu s jednoduchým obrázkem zespodu, oddělená okrajem s tematickým spiknutím vypadá roztomilá a atraktivní

K výraznému usnadnění práce přispějete k propojení horizontu s výškou parapetu. Spodní část dvou třetin výšky místnosti bude vhodná u velmi vysokých stropů. Pro kombinaci můžete použít oba tapety v úzkých odstínech a kontrastní. Tato technika funguje dobře s různou strukturou tapety. Například, když jste zdobili dno zdviženou vinylovou tapetou pro omítku, může být vrchol měkčí a teplý pomocí textilní nebo korkové tapety. Na místě kloubů, jako ozdobná čára, je umístěn obrubník, výlisek nebo dělící lišta.

 • Akcentní zeď
1

Nedávno v interiéru kuchyně se stalo módní, aby se jasně a elegantně jen jeden z stěn místnosti. Accent wall - vynikající řešení pro fanoušky jasných barev. Nicméně, než se rozhodnete pro tak odvážný a smělý krok, měli byste pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody. Když zvýrazníte jednu z stěn s jasnou tapetou, vystavujete se riziku vzniku nerovnováhy ve složení místnosti a bude to vnímáno šikmo. Obnovte rovnováhu a opravte poměry, které pomohou použití opačných stěnových prvků nábytku a dekoru, které se shodují v barvě s přízvukovou stěnou.

V dekorativním přízvuku je použita jiná barva v achromatickém interiéru

Chcete-li ozdobit achromatický interiér, můžete použít akcentní stěnu s tapetou jiné barvy

Zpravidla se při dokončení akcentující stěny pokryjí tapety jasně nasycené odstíny, které vytvářejí určitou náladu v místnosti a mají silný vliv na emoční a duševní stav. Proto je třeba zvolit barvu nebo odstín pro zdůrazněnou stěnu se zvláštní opatrností. Nezapomeňte, že ve vytvořeném prostředí budete muset pracovat a žít.

Zastavený a přísný interiér se stává atraktivnějším, pokud bude ukazovat jasnou tapetu

Jasný tapetový papír se stal současným "vrcholem" tohoto vyhrazeného a elegantního interiéru

Je-li v kuchyni příliš dlouhá délka (takový "tramvajový efekt"), můžete tento nedostatek plánování napravit otočením vzdálené stěny na přízvuk. Kontrastuje s pozadím nebo pouze s intenzivnějším tónem vizuálně "přiblíží", čímž vizuálně snižuje délku místnosti.

Neobvyklé kresby na černé stěně změní obvyklou kuchyni na stylovou a originální

Černá stěna s neobvyklými stylovými kresbami vytváří zcela standardní interiér jedinečný a neopakovatelný

Vytvoření zvýraznění stěny - skvělý způsob, jak oslabit monotónnost bezbarvým nebo monochromatické kuchyně, pásmové prostor, nebo prostě upozornit na zajímavý objekt nebo vnitřního složení, jako je například krb nebo obrázek.

 • Zaměřte se na architektonické vylepšení

Namísto skrývání a maskování různé niky a výstupky, pokusit se zvrátit tím, - vybrat jim tapety, barvu nebo strukturu odlišnou od pozadí, a tím jejich proměna pikantních architektonických rozinky. Klepnutím na výklenky nebo lišty tapety s kontrastními odstíny můžete vytvořit velmi originální interiérové ​​akcenty a učinit kuchyni v nové barvě.

Zónování prostor lze provést pomocí monochromatického polosloupce

Na pozadí pestrobarevných stěn bude bílá polokonstrana nebo jiný detail rozvržení úspěšně vykonávat funkci zónování místnosti

Harmonické prostředí přispěje dekorace zahloubení a výstupků tapety stejné barvě s kuchyňskou linkou. Na pozadí sněhově bílé stěny dokonale budou vypadat černé a šedé, jasně červená výklenek nebo tapetových jinou intenzivní barvy, nebesky modré stěny dokonale doplňují broskev nebo žlutá do rtu, zatímco pikantní doplňkem růžové místnosti se rozsvítí zelená nebo zelená ,

Dekorativní efekt lze získat pomocí zajímavých barevných kombinací

Důraz na architektonické zdůraznění tohoto interiéru umožňuje dosáhnout zajímavého dekorativního efektu

Dokonce i v případě, že místnost nemá žádné architektonické prvky, zvýrazněním samostatné části hladké stěny s kontrastní tapetou můžete:

 • rozdělit kuchyň na samostatné funkční oblasti;
 • Chcete-li upozornit na určitou část interiéru, například na jídelní skupinu s měkkým rohem;
 • zvýrazněte kus nábytku nebo dekor, který se spojí se společným podkladem, osvětlení nebo zatemnění části zdi.
 • Obrysy vkládání: tapeta jako umělecký objekt

Interiérové ​​kuchyňské vložky z tapety zahrnují práci na vrcholu stávajícího povrchu, tj. Stěny místnosti musí být předem pokryty tapetami nebo malovány. V této kombinaci není absolutně nic komplikovaného. Vložky by měly být s výhodou vyrobeny z tlusté masivní tapety, nejlépe na netkané bázi. Vložky jsou vybírány v různých velikostech a tvarech, mohou kontrastovat s obecným pozadím stěn a odrážet je barvou, textem nebo ornamentem.

Jasné vložky z tapety jako umělecké předměty jsou v tomto interiéru vhodné

Coatové vložky: tapety jako vzhled výtvarného objektu v tomto interiéru jsou vhodné a atraktivní a pokrývají stěny úplně, by vypadaly rozzlobené a otravné

Nejvýhodnější k jednotnému pozadí vypadají světlé skvrny s květinovými potisky, monogramem, geometrické obrazce, odběry nebo tematických Kuchyňské gastronomických motivy. Pro klasické interiér se vyznačuje tím, že formuje vložky hranice, výlisky nebo pásky. Barokní předpokládá rámové konstrukce z čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Organický doplněk k neo-klasický a avantgardní stal komplikované geometrické tvary.

 • Patchwork tapety: kombinace patchwork

Velmi neobvyklým způsobem zdobení stěn kuchyně je patchworková kombinace tapety nebo tzv. Tapetové patchwork. Pamatujte si na barevné deky? Na stěnách kuchyně se dá něco podobného. Tato možnost jistě potěší ty, kteří mají potíže s výběrem jedné tapety z nejbohatších sortimentů na trhu.

Kombinace tapety v kuchyni je výzva

Prošívání kombinace tapety v kuchyni - úkol, který může provést zkušený návrhář nebo osoba s vrozeným smyslem pro styl a činnost

Navzdory své barevné a hravé dětské naivity, patchwork kombinující techniky je jedním z nejtěžších. Za prvé, v případě patchwork musíte pracovat ne s velkými plátny tapet, ale s „náplasti“, která bude trvat mnohem více času a vyžaduje značnou trpělivost. Za druhé, měli bychom být schopni vybrat materiály, které mohou být kombinovány do harmonického celku složení, není kýč „zázrak v peří a s bočním luku,“ i když možná je to zázrak, a stát se svou forte, kdo ví. Riziko - ušlechtilý důvod, ale pokud si nejste jisti, že váš návrh génia, lepší hrát na jistotu: výběr materiálů, vzájemně kombinovat.

Hlavním dekorativním prvkem této kuchyně je patchwork tapety

Patchwork tapety ve vnitřku kuchyně se může stát hlavním dekorativním prvkem

Chcete-li se vyhnout čistě technickým problémům s vkládáním a pářením, vyberte tapetu jednoho druhu, například vinyl na papírové bázi. Vynikající, pokud bude tapeta pocházet ze stejné sbírky s ozvěnovými motivy. "Klapka" může být použita v různých barvách, hlavním je, že jsou spojeny strukturou, vzorem nebo ornamentem. Perfektně přizpůsobte tapety různých odstínů stejné barvy a textury, například fialové, lila, fialové a lilek.

Foto varianty kombinace tapety kuchyně

Luxusní embosované tapety je dobře zdůrazněno světlem pozadí

Luxusní reliéfní tapety s nádherným vzorem vypadají ještě úctyhodněji na jednoduchém světlem pozadí

Klidné okolí kuchyně těží z jasné přízvukové zdi

Zdůrazněná stěna v interiéru kuchyně, která se nachází v jídelně, přitahuje pozornost hostů v klidném prostředí této kuchyně

Zlepšit dojem interiéru může být pomocí trojrozměrných tapet vložky

Volumetrické tapetové vložky dávají prostorné kuchyni s jednoduchým interiérem atraktivnější vzhled

V kontrastní kuchyni může být zdůrazněná stěna jak pozadí, tak prvek výzdoby

Přízvuková stěna v kontrastní kuchyni slouží nejen jako pozadí pro jídelnu, ale také jako důležitý dekorativní prvek

Vlastnosti uspořádání novým způsobem se objeví v původním návrhu

V této pěkné a útulné kuchyni v rustikálním stylu je hlavní důraz kladen na design detailů rozvržení

Jednoduchá barevná schéma - obvyklá základna pro kombinování tapety v klasickém interiéru

Kombinace tapety v klasickém interiéru obvykle zahrnuje použití jediného barevného schématu

Různé styly tapety na stěnách jedné kuchyně vypadají neobvyklé a zajímavé

Použití různých stylů tapety v jedné místnosti vám umožní získat zajímavý a efektivní výsledek

Jedinečný interiér v kuchyni vytvoří neobvyklé tapety

Použití fotografických tapet s netriviálním příběhem je skvělou příležitostí k vytvoření jedinečného interiéru v kuchyni

Další variantou střídání vertikálních pruhů tapety

Obvyklým způsobem zdobení interiéru je střídání vertikálních pruhů

Emocionální zotavení je poskytováno v blízkosti stěny se stylovou jasnou vložkou

Stylová jasná tapeta v jídelně vytváří dobrou náladu a dává veselí po celý den

Kombinace tapety v kuchyni: neobvyklá verze horizontálního dělení stěn

V interiéru, stylizované pod rustikální, neobvyklou verzí horizontálního dělení stěn

Světlá tapeta zhora a tmavě dolů - běžná volba pro kuchyňské interiéry

Kombinace lehčích tapet shora a tmavší zezadu se obvykle harmonicky vejde do interiéru

Makrofotografie na přízvučné stěně - skvělý způsob, jak zdobit interiér kuchyně

Akcentní stěna s makroobrazem ve vnitřku kuchyně vždy vypadá neobvykle a stylově

Kombinace tapety v kuchyni: kontrastní tapety na přání

Kontrastní tapety se zajímavým vzorem snadno zvládnou úlohu dekorativního prvku interiéru

Jasná žlutá barva vyhrává na černobílé stěně

Kontrastní černobílá stěna v této kuchyni zdůrazňuje jas a veselost žluté kuchyňské soupravy

Stejný vzorec u různých návrhářů pozadí často používá k vytváření kombinací

Zajímavou variantou zdobení kuchyně tapety s jinou barvou pozadí a stejným vzorem

Některé tapety vypadají dobře jen v prostorné místnosti s dobrým světlem

Chcete-li plně ocenit dekorativní efekt těchto tapet, potřebujete prostor i správné osvětlení

Pevné tapety jsou dobré jako základ pro kombinaci s jednoduchým designem tapety

Jednoduché kreslení na světlem pozadí nevyžaduje zvláštní podmínky, jde dobře s jakýmkoli monofonním tapetami

Pro takové krásné a neobvyklé tapety potřebujete vhodné prostředí

Neobvyklá tapeta se složitým a krásným vzorem plně odhalí jejich dekorativní prvky pouze ve vhodném nastavení

Přízvučná stěna může sloužit jak jako pozadí, tak jako důležitý dekorativní prvek

Přízvuková zeď, která odráží barvu kuchyňské soupravy, dokonale splňuje funkci pozadí v této kuchyni

Béžová nebo hnědá pro pozadí - častá volba pro kuchyň

Výhodná volba pro kuchyň - výběr béžové nebo hnědé barvy jako základ interiéru

Horizontální dělení stěn s tmavším vrcholem vypadá také hezky

V této kuchyni byla použita standardní technika horizontální dělení, ale pro horní část stěny byla zvolena tmavší barva

Vizuální efekt získaný při použití stejné tapety s jinou barvou pozadí

Stejný vzorek na jiném pozadí vytváří neobvyklý vizuální efekt

Kontrastní vložky v prostorné lehké kuchyni - dobrá konstrukční volba

V lehké a prostorné kuchyni kontrastní vložky vypadají co nejlépe

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map