Designová rohová kuchyně - fotografické příklady interiérového designu

Designová rohová kuchyně – fotografické příklady interiérového designu

Designová rohová kuchyně - fotografické příklady interiérového designu

Rohové uspořádání kuchyně umožňuje vytvářet pohodlné pracoviště v každé místnosti správné formy, otevřené nebo izolované, včetně malého, příklady designu - na následujících fotografiích. Úhlové uspořádání předpokládá, že nábytek a technologie jsou umístěny podél dvou sousedních kolmých stěn. To znamená, že stav ergonomické pracovní trojúhelník dřez, sporák a lednice jsou ve vrcholech ve vzdálenosti 1,2 ... 2,7 m od sebe.

Moderní návrhy kuchyňských kousků

Mezi rohovými kuchyní stále vedou tvar písmene L, když je jedno křídlo náhlavní soupravy výrazně kratší než druhé. Výběr tohoto uspořádání kuchyňského nábytku je nejčastěji způsoben rozložením: jedna stěna je omezena otvorem dveří nebo oken. Méně časté jsou kuchyně se stejnou délkou spodních modulů na obou stěnách: toto uspořádání je možné ve velkých místnostech nebo kde nejsou vůbec žádná okna, která se často nachází v nových budovách.

kuchyňský trojúhelník

Princip fungujícího trojúhelníku kuchyně

Ale kuchyně má tvar F - to je novinka v interiéru. Tento typ získá známou sadu ve tvaru písmene "L", doplněnou sloupkem nebo výsuvnou špičkou uprostřed dlouhé části. Stojan může nahradit stolek na snídani, sloužit jako další povrch pro práci nebo vizuálně zonátový prostor, což je pro studiové studio důležité.

nastavit

Sluchátka ve tvaru písmene F

Dalším rysem moderního designu kuchyňského interiéru je použití výhradně vestavěných spotřebičů. Z tohoto řešení jsou obzvláště výhodné malé kuchyňské kouty: pohled se nedotýká heterogenních ploch a místnost je vizuálně vnímána jako lehčí a prostornější.

Móda pro lehkost a stručnost vytvořila další trend - otevřené regály, jako na fotografii. Úspěšně nahradí část závěsné skříně na krátké straně rohu nebo obecně všechny horní moduly. Toto řešení je jednoznačně funkční - po tom všem, co jsou na poličky vždycky po ruce - dokonale kombinované s minimalistickou stylistikou, ale občas nepraktické, zvláště pokud se vám nelíbí časté čištění.

otevřené police

Otevřete regály v rohu

Bílá barva a její variace stále nevylučují pozice v designu kuchyně. V průměru jsou v každé třetí fotografii módní konstrukce kuchyně nábytkové fasády, stěny nebo obecné barevné schéma velmi lehké, podmíněně bílé.

Důležité: Absolutně bílá, čistá barva ve velkém množství je příliš chladná, připomíná nemocnici, takže v interiéru je lepší používat odstíny: krémová, šedavá, světle béžová.

z4
z5
z6

Návrh malých rohových kuchyní

Optimální rozměry pracovního trojúhelníku dokonale zapadají do miniaturních kuchyní "Chruščov". Zvažujeme:

 • umývání v obdélníkovém modulu - 60 cm;
 • sporák / varná deska - 50 cm;
 • chladnička - 60 cm;
 • minimální pracovní plocha je 60 cm;
 • Extra pracovní plocha pro horké hrnce a kuchyňské elektrické spotřebiče - minimálně 40 cm.

Celkem: celková délka podél stěn potřebných komponentů malého rohu kuchyně je 2,3 - 2,7 m, lze je umístit do nejmenší místnosti o 5 čtvercích. Odhadněte lakoniku návrhu v těchto fotografiích interiérů skutečných kuchyní. Vybudování správného pracovního trojúhelníku není z technických důvodů vždy možné, ale pokud je kuchyňská linka malá, není to tak důležité: vzdálenost není na konci kilometrů.

úhlové uspořádání

Dobré uspořádání rohů

kuchyně

Pohodlné a útulné může být i na 4 metrech čtverečních. m

Výrobci kuchyňského vybavení vyrábějí kompaktní modely technologií se sníženou šířkou, hloubkou a výškou, což pomáhá šetřit drahocenný prostor a nepřetěžuje interiér. Například nízká kompaktní chladnička, skrytá pod deskou, zvýší pracovní plochu. Ale tyto možnosti jsou vhodné pouze pro ty, kteří žijí samy nebo rodina několika lidí, už ne.

Věnujte pozornost: dokonce i nejpohodlnější malá kuchyně se hodí pouze k nezbytnému, úložný prostor bude muset být odebrán do jiných místností.

z9
z10
z11

Udělejte úhel

V rohových sadách používají moduly s lichoběžníkovým (pentagonálním) a L-zásuvným modulem. Nejčastěji jsou kloubové, ale jsou také možné v podlahové verzi. Rovněž se používají univerzální lineární moduly, ale přístup do vzdálenějšího rohu je obtížný, proto doporučujeme instalovat rotační a zatahovací úložné systémy.

1

Příslušenství pro náhlavní soupravy pro rohové profily:

z12
z13
z14

Umístění přímo do rohu umyvadlo nebo sporák se zdá být atraktivní volbou, pokud jde o kompaktnost pracovní plochy, zejména pokud je místnost malá. Toto uspořádání pláště často určuje umístění výstupu přívodních trubek. Zvažte však nevyhnutelné nepříjemnosti této volby:

 • Pouze jedna osoba se může přiblížit k umyvadlu, nebude možné umýt nádobí v čtyřech rukou;
 • podívat se na hrnce na vzdáleném kruhu bude nepohodlné;
 • horní rohová skříňka musí být zvednutá nebo vyloučena tím, že ji vyměníte s úzkými otevřenými policemi nebo vysokou kapucí, abyste ji nepokoušeli s hlavou.

Není vhodné instalovat v rohu zásuvky, troubu nebo myčku - přiléhající dveře při otevírání vzájemně narušují.

Fotografické příklady rohového designu

uspořádání umyvadla

Úhlové uspořádání umyvadla

umístění desky

Úhlová poloha desky

Varianty prvků interiéru

Situace, kdy roh kuchyně má otevírání oken, se považuje za úspěšný. Za prvé, dřezu nebo dokonce jen pult pod oknem - je to módní a krásné. Za druhé, při práci s přirozeným světlem můžete šetřit energií. A dekorativní potenciál jakéhokoli objektu nacházejícího se v této zóně se okamžitě zvyšuje, protože je nemožné si to všimnout. Vynikající vyhlížecí světla na dlouhých závěsech, rostliny na parapetu, jako na fotografii nebo malé vázy, upevněné na kolejnici přes otvor.

Obavy z toho, že kabiny vysoké kvality snižují světelný tok, majitelé kuchyní v této konfiguraci nahrazují závěsné části s otevřenými policemi. To je dobré řešení: okno jasně přitahuje pozornost a rytmické linie podél okrajů vyváží a dávají symetrii do interiéru. Následující fotografie jsou jen takovým příkladem:

z17
z18
z19

Návrh rohové kuchyně s oknem směrem na jih se liší od návrhu okenního otvoru obráceného k druhé straně světa, v jednom detailu. Když je slunce na zenitu, umývání nádobí nebo řezání salátu na slunci je velmi nepříjemné, tak stojí za to zajistit kvalitní stínování. Záclony - rolí, římské, plisované nebo žaluzie vyřeší problém.

Otevřené regály - významný detail populárního skandinávského stylu - v kuchyni mohou být vitrínou pro vinobraní a starožitné pokrmy, textury nádobí. A není nutné, aby tam byly věci pouze pro krásu. Měď nebo mosaz Turci, misky, mlynáři pro koření, nádobí s honem, kobaltový porcelán budou i nadále plnit svou hlavní funkci, současně zdobí interiér.

Fotky úspěšného umístění otevřených kuchyňských polic:

z20
z21
z22

Díky regálem je možné učinit užitečný obvykle nepoužívaný rohový prostor, jako na fotografii níže:

Zbylá volná stěna také nemusí být pokryta závěsnými skříněmi a policemi, zvláště pokud jsou k dispozici dostatečné úložné prostory. Umístěte na ni svou sbírku dekorativních desek, formulářů pro pečení nebo suvenýrních magnetů z výletů.

dekorativní desky

Zajímavá fotografická myšlenka: namísto objemných závěsných skříní - ozdobné desky

Typy projektů a projektů pro přepracování rohových kuchyní

Majitelé standardních bytů ne vždy považují plán architektů za úspěšný, a proto se pokusí změnit svůj prostor podle svého vkusu. Jaké typy přeplánování jsou přijatelné pro rohové kuchyně?

Nejčastěji kvůli zvětšení kuchyně je kombinován s přilehlým obývacím pokojem, který celkově nebo částečně zničí společnou zdi. Někdy je to jediný způsob, jak získat jeden prostorný pokoj za cenu dvou oddělených malých místností.

Sdružení s obývacím pokojem:

z24
z25
z26

Další oblíbenou variantou sanace je průchozí jednotka mezi kuchyňou a balkonem. Zbytek betonové základny se přemění na barový pult nebo na další desku.

Asociace s balkonem:

z27
z28
z29

Styly rohové kuchyně

Návrh místnosti závisí na chuti majitelů, možných omezeních technické povahy, velikosti plánovaného rozpočtu na opravy, specifikách využití konkrétní místnosti. Nejpopulárnější styly jsou:

Moderní

Styl secese je v těchto vlastnostech:

 1. V první řadě - funkčnost, takže musí existovat moderní technologie, včetně vestavěné. Na otevřených plochách není nic nadbytečné.
 2. Geometrie: Jasně definované přímé linie v kombinaci s přízvukmi asymetrických ohybů.
 3. Monolitické hladké povrchy bez zbytečného dekorace, hodně lesku, kovu a skla.
 4. Aktivní využití barvy: intenzivní jasné barvy současně s klidným měkkým, zatímco nedostatek vícebarevných.

Tento styl - duchovního ducha technologie a rozkvětu průmyslového designu - jako dekorace a akcenty vítá známé každodenní věci originální a stručné podoby. Interiér není přetížen vizuálním šumem a lesklé monochromatické plochy odrážejí světlo, vizuálně zvyšují plochu, takže moderní je nejvhodnější pro malé kuchyně.

rohová kuchyně

Malá rohová kuchyně v secesním stylu

z31
z32
z33

Klasika

Klasika ve výzdobě jsou drahé, takže je to výběr bohatých lidí. Klasický interiérový design působí majestátním dojmem a připomíná paláci éry klasicismu, takže styl je vhodnější pro střední a velké místnosti, ale nikoliv malé.

Základní principy interiérů:

 1. Harmony a eleganci. Klasika jsou cizí předstíranosti a patosu, vše v rovnováze: jak formy, tak velikosti a výzdoby. Barevné kombinace jsou po staletí smírovány, křiklé odstíny a nadměrné ozdoby jsou nepřijatelné.
 2. Tradice, dokonce i konzervatismus. Kuchyně v klasickém stylu vypadají téměř stejně jako před sto lety, moderní technologie je skrytá.
 3. Přírodní materiály nebo kvalitní imitace. Pro zdobení fasád jsou široce používány panely, okraje, pilastry, římsy, mříže, vyřezávané prvky, štukové lišty, bronzové nebo mosazné kování.
 4. Možné možnosti návrhu - v duchu přísného omezení nebo jemného šiku.
design kuchyně

Na fotografii - světlý, elegantní příklad klasického designu

z35
z36
z37

Země

Úhlové venkovské kuchyně organicky vypadají v venkovských sídlech, ale v bytě můžete vytvořit rustikální styl. Je oceněný pro bezkonkurenční pohodlí a teplou, klidnou atmosféru dobrého starého domu. Tento efekt je důsledkem jednoduchosti, naprosté starosti a národní barvy v designu.

Pro návrh rohové kuchyně v duchu země se vyznačuje:

 • hojnost dřeva, barvená nebo s přirozenou strukturou;
 • vinobraní nebo starší nábytek;
 • spousta malých polic, skříní, zásuvek;
 • skryté z hlediska moderních technologií;
 • kostkované, polka tečky nebo jednoduché květinové ozdoby, ozdoby;
 • Měděné, bronzové nebo tmavé železné části s patinou;
 • deska starožitnosti, zbytky, drsné tvary;
 • absence moderních a umělých materiálů.

Upozornění: k udržení celkové techniku ​​styl zůstává na mysl je vybrat retro design. Nízká břichem lednice, dvířka trouby mosaznými lištami a rozsah snímače volbou teploty, záměrně masivní mřížka na varnou plochu - v takovém provedení, domácí asistenti přesvědčivě zapadá do vnitřku země, jak je zobrazeno:

z38
z39
z40

High-tech

High-tech ve vnitřním prostoru rohové kuchyně je ztělesněním inovací. Všechny nejnovější, technologické a moderní se vejde do stylu dokonale, zvláště pokud má stručný design. Protože se hlavní materiály, kovy, sklo, akryl a plast používají co nejvíce. Domácí spotřebiče - ovládací panely, varné desky, dotykové obrazovky, pece - jsou často zobrazovány, ale mohou být také integrovány do uzavřené verze.

Fotografie ukazují hlavní znaky high-tech v interiéru kuchyně:

 • ve formě - množství jasných přímých čar a úhlů, převaha obrysů;
 • v barevném schématu studený monochromatický gama;
 • uzavřené monolitické fasády s minimem příslušenství;
 • zdůraznil moderní materiály;
 • nedostatek výzdoby;
 • ergonomie.

Tento styl přebírá exkluzivní funkce: každý objekt může být použit různými způsoby, což pomáhá šetřit místo. Stručný design je vhodný pro malé kuchyně.

z41
z42
z43

Výběr nábytku a zařízení pro rohové kuchyně

Minimální pro funkčnost místnosti v kuchyni je vždy: je vybaven umyvadlem a sporákem k vaření, zpravidla je zde stůl. Aby se prostor co nejvíce přizpůsobil, musí být nainstalována kuchyňská sada a zařízení s přihlédnutím k následujícím bodům:

 1. Tvar místnosti, její rozměry, umístění dveřních a okenních otvorů, přítomnost sloupů, říms a dalších konstrukcí ovlivňují počet nábytkových sekcí a jejich uspořádání.
 2. Otevřené / izolované uspořádání, stejně jako přítomnost / nepřítomnost samostatné jídelny - vybrat si místo pro jídelnu.
 3. Výška povrchů a závěsných skříní by měla být pohodlná pro hostesky.
 4. Počet a způsob ubytování domácích spotřebičů závisí pouze na růstu a návycích členů domácnosti - zde neexistují žádné univerzální recepty.
 5. Lednička, jako nejvyšší objekt, je žádoucí dát na konec "křídla" tak, aby nedělal užitečnou oblast desky na menší části.

Ergonomické rozměry kuchyňského nábytku:

velikosti nábytku

Ergonomické rozměry kuchyňského nábytku

kuchyně

Hlavní výhody a nevýhody rohové kuchyně

Zkusme to shrnout. "Angle" - nejvšestrannější a proto populární uspořádání kuchyňské soupravy. Jeho výhody jsou následující.

 1. Při úhlové konfiguraci je možné optimálně přizpůsobit pracovní plochu, ve které je princip pracovního trojúhelníku realizován pěti plus.
 2. Užitná plocha je používána co nejuceleněji, což je zvláště patrné v malých a středně velkých prostorách. Můžete si naplánovat dostatečný počet míst pro uložení.
 3. Úhlová kuchyň je snadno doplněna poloostrovem nebo ostrovem a také často kombinována s jídelní skupinou.
 4. Komfortní a krásný design může být vytvořen v jakémkoli stylu a rozpočtu.
rohová kuchyně

Rohová kuchyň, doplněná multifunkčním ostrovem

Kuchyně se dlouhou dobu usadí, a její pohodlí a racionální plánování je důležitější než designové ozdoby, ačkoli to nevylučují. Chcete-li obdivovat čerstvý interiér, budete měsíc nebo dva, ale vyčítat se za zpětný dohled - všechny následující roky. Je snadné vzít v úvahu všechny důležité nuance před opravou? Pokud máte pochybnosti, neváhejte se požádat o pomoc od profesionálních designérů.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map