Vyberáme vstavanú kuchynskú plochu pre kuchyňu: plyn, elektrický, kombinovaný

Vyberáme vstavanú kuchynskú plochu pre kuchyňu: plyn, elektrický, kombinovaný

Vyberáme vstavanú kuchynskú plochu pre kuchyňu: plyn, elektrický, kombinovaný

Začali ste opraviť kuchyňu, myslíte si o objednávaní nového tesárstva? Bolo by pekné kupovať nové spotrebiče. Posledná vstavaná technológia prekoná všetky rekordy popularity. Dôvody sú jasné: je kompaktný, oveľa pohodlnejšie sa oň stará, okrem toho vyzerá viac štýlovo a elegantne. Ako si vybrať varnú dosku - nepostrádateľnú techniku ​​v každej kuchyni? Sme pripravení hovoriť o hlavných kritériách výberu.

Doska je vážnym konkurentom kuchynských sporákov

Varná doska je praktickou a praktickou alternatívou k sporáku

Aké varné dosky si môžete vybrať pre domácnosť

Nábytok v kuchyni a domácich spotrebičoch, samozrejme, by mal byť v harmónii medzi sebou, takže by ste boli radi, keby ste boli v kuchyni. Rozmery vstavaných domácich spotrebičov sú štandardné a sú v súlade s veľkosťou rámov v skrinkách. Pracovnú plochu môžete usporiadať podľa vlastného vkusu z modulárnych varných dosiek. Horáky nemusíte umiestňovať do obdĺžnika. Môžete si vybrať tvar kompaktného polygónu, uhla, kvetu, hada alebo veniec.

Vstavané panely majú obdĺžnikový alebo šesťhranný tvar. Šírka obdĺžnikových panelov je od 25 do 90 cm a hĺbka je 60 cm. Šesťhranné panely sa tiež nazývajú "plástové plášte", pretože povrch varenia sa vo svojom vzhľade podobá na voštinové plástve.

Obdĺžnikové varné dosky môžu byť s dvoma alebo štyrmi horákmi. Dvojkrúžkové povrchy sa nazývajú "domino".

 • Plynový alebo elektrický panel?

Varné panely sú elektrické, plynové, kombinované.

Elektrický panel je niekedy jedinou možnosťou pre kuchyňu

Elektrický panel s "palacinkami" - optimálne riešenie, kde nie je plyn

Ak je vo vašom byte plyn, je racionálnejšie vybrať plynový panel, pretože je oveľa ekonomickejší. Nie je plyn v byte alebo vidieckom dome? Potom je vaša voľba predurčená - budete musieť kúpiť elektrický varný panel.

K dispozícii je aj iná možnosť - kombinované panely, ktoré môžu pracovať na elektrickom aj plynovom napájaní. Sú vhodné na použitie, ak je možné pripojiť plynové valce.

Ak napríklad napájanie plynu skončí, môžete vždy prejsť na elektrickú energiu. Naopak, ak máte problémy s dodávkou elektriny, môžete pripraviť jedlo pomocou plynového valca.

 • Závislé a nezávislé panely

Závislé sa nazývajú varné dosky, ktoré pracujú len v pároch s rúrou. Ovládací panel sa zvyčajne nachádza na telese rúry, len zriedka - na doske samotnej. Upozorňujeme, že rúry a varné dosky nie sú vždy kompatibilné ani v rámci toho istého modelu jediného výrobcu. Určte, či je vybraná varná doska vhodná pre vybranú rúru pomocou tabuľky kompatibility tejto techniky.

1

Nezávislé varné dosky sú tie, ktoré majú vlastný ovládací panel a sú nezávislé na rúre. Výhodou takýchto varných plôch je možnosť ľubovoľného umiestnenia v kuchyni, zatiaľ čo závislá varná doska musí byť umiestnená presne nad rúrou.

 • Mechanický alebo senzorický typ kontroly

Typ mechanického ovládania varnej dosky je, keď je otočný gombík otočený na zapnutie a vypnutie varnej zóny, ako aj na nastavenie teploty. Väčšina kupujúcich považuje tento typ riadenia za spoľahlivejšie a jednoduchšie. Senzorické varné dosky sú ovládané dotykom samotného panelu. Takáto kontrola je modernejšia a keď si zvyknete na dotykové gombíky, uvedomíte si, že je tiež veľmi pohodlné. Dotykový panel má ďalšiu výhodu - ľahko sa čistí vďaka dokonale hladkému povrchu.

Vyberte varnú dosku podľa typu materiálu

Materiálom na základe povrchu varenia je zvyčajne sklenená keramika, hliník, smaltovaná vrstva alebo nehrdzavejúca oceľ. Pozrime sa na funkcie každého z nich.

 • hliník
Praktická a pohodlná varná doska môže mať neobvyklý dizajn

Táto varná doska s mechanickým ovládaním vyzerá nezvyčajne, ale je pohodlné a praktické

Povrchy tohto materiálu sú lacné. Odolávajú mechanickému a tepelnému zaťaženiu. Hliník sa nebojí úderov, ale môže sa poškriabať, preto sa abrazívne činidlá neodporúča na čistenie hliníkovej varnej dosky. Navyše na povrchu môžu zostať stopy vlhkosti a odtlačkov prstov.

 • smalt

Výhodou smaltovaného povrchu je prijateľná cena. Modely s týmto náterom sú dostupné na trhu v širokej škále farieb, takže ďalšou výhodou je výber farby. Mechanické a tepelné zaťaženie, ktoré môže povrch vydržať, na ňom nie sú viditeľné odtlačky prstov a stopy vlhkosti, ale povrch skloviny je dostatočne krehký: môže to byť štiepaný, keď padne ťažký predmet.

Smaltované povrchy: smaltovanie za tepla a za studena

Dosky na varenie s vrstvou smaltu uspokojujú mnohých kupujúcich za ich estetické a hygienické parametre. Takéto povrchy sú cenovo najdostupnejšie, neobávajte sa mechanických a tepelných zaťažení.

Výrobné varné dosky z ocele, výrobcovia používajú horúci smalt (ako na nádobách) a práškový polymérový povlak, ktorý sa považuje za technologickejší. Horké smaltovanie je odolné voči pôsobeniu tukov a kyselín, netrhá, ale je krehkejšie ako práškové lakovanie. Keď na varnú dosku dopadne silná panvica, objavia sa čipy. Polymerný náter môže byť poškodený pôsobením citrónovej šťavy alebo kyseliny, okrem toho sa rýchlo vyčerpá.

Povrchy smaltu môžu mať rôzne farby. Farebné panely sú veľmi žiadané. V minulých rokoch bola najobľúbenejšia biela, ale stratila svoju dôležitosť vďaka tomu, že dokonca vykazuje mierne znečistenie.

 • Nerezová oceľ

Varenie povrchov vyrobených z tohto materiálu je cenovo dostupné pre väčšinu spotrebiteľov, napriek tomu, že stojí viac ako smaltované alebo hliníkové povrchy. A na tepelné a mechanické zaťaženie sú panely z nehrdzavejúcej ocele stabilné, ale stopy odtlačkov prstov a stopy vlhkosti na nich sú viditeľné rovnako ako na hliníkových povrchoch. Ale v predaji boli matné varné dosky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré vyzerali oveľa lepšie.

 • sklokeramická
Novinkou kuchynských technológií, ktorá postupne získava popularitu, je dotykový displej

Milovníci modernej technológie ocenia výhody senzorového sklokeramického povrchu

Najdrahšie sú sklenené keramické vane. Obrovskou výhodou takýchto panelov je štýlový vzhľad. Je to kvôli nemu, že mnohé ženy v domácnosti radšej kupujú sklenokeramické panely pre svoju novú kuchyňu. Ale táto výhoda je ďaleko od toho jediného. Sklokeramické varné dosky sa ľahko udržujú čisté - povrch je úplne plochý, špina sa ľahko odstráni špongiou alebo špeciálnou škrabkou. Okrem toho sa sklokeramica rýchlo zohreje a rýchlo sa ochladí. Limity vykurovania sú jednoznačne obmedzené, mimo vyhrievanú zónu zostáva povrch varnej dosky studený.

Elektrické varné plochy zo sklokeramiky sú pomerne hospodárne. Ale majú tiež významnú nevýhodu - tieto panely sú veľmi krehké a môžu sa oddeliť od nárazu ťažkého predmetu (viac ako 2 kg). Nežiaduce varné dosky so základňou zo sklenených keramických bodových výstrelov (napríklad nôž, ktorý spadol s hrotom čepele dole, môže spôsobiť štiepanie). Na povrchu sklokeramiky sa neodporúča naliať sladké kvapaliny, môžu sa objaviť škvrny. Vo všeobecnosti zo všetkých možných kontaminantov sa keramická varná doska z keramického skla bojí len cukru. Ak sa na ňom vysype niečo sladké, ihneď odstráňte znečistenie špeciálnym škrabkou. Po sušení je to s najväčšou pravdepodobnosťou nie je možné, pretože cukor pri vysokých teplotách mení štruktúru sklokeramického povrchu a už 15 minút po rozliatiu niečoho sladkého na varnú dosku môžu začať tvoriť škrupiny.

Dajte pozor na to, aby sa studená voda dostala na povrch keramického skla. Z tohto dôvodu sa na paneli môžu vytvoriť trhliny. K pokrmom, ktoré sa používajú na elektrickom varnom povrchu sklenenej keramiky, sú tu aj požiadavky. Spodok by mal byť dokonale plochý a jeho priemer by nemal byť väčší ako priemer vykurovacích zón, inak by sa mohli objaviť škvrny na miestach, kde sa riadky dostanú von z okraja.

Pri elektrickej varnej doske je vhodný iba špeciálny riad

K pokrmom určeným pre elektrický varný panel sú kladené osobitné požiadavky

Jeho dizajn sklenené keramické varné dosky sú celkom rozmanité a uspokoja kupujúceho aj s najkrajším vkusom. Najbežnejšie farby varných dosiek sú snehovo biele a slonovinové, čierne antracitové a hnedé, čierne so šedými bodmi a oceľou, hliníkom a zrkadlom, studeným ľadom.

Ak je vzor na hladkom povrchu, vyzerá to ako reliéf, akoby vytesaný do kameňa. Často sa na povrchu varnej plochy používajú nielen obrysy vykurovacích zón, ale aj rôzne nápisy, piktogramy. Zvyšujú atraktivitu povrchu a uľahčujú jeho používanie a zvyšujú informatívnosť. Na predaj je možné nájsť varnú dosku s výkresom. Pamätajte na to, že na plochom sklokeramickom povrchu sú viditeľné všetky chyby, takže je lepšie si vybrať panel s jemným okom alebo škvrnami.

Ako si vybrať varnú dosku ako horák

Ak ste si vybrali sklovinu, oceľový alebo hliníkový elektrický povrch, všimli ste si, že tzv. "Palacinky" sa používajú ako vykurovacie telesá. Vo vnútri týchto palaciniek je elektrická špirála. Nevýhody takýchto vykurovacích prvkov sú dlhé zahrievanie a chladenie. To znamená veľké výdavky na elektrickú energiu a čas na varenie. "Palačinky" v priebehu času sú nepríjemné, pretože starostlivosť o ne je dosť ťažké. Zostávajú zafarbené, keramika môže prasknúť a odlupovať.

 • Sklokeramické povrchy

Sklokeramické varné dosky majú jeden z niekoľkých typov vykurovacích telies. Jedná sa o rýchle, halogénové, indukčné a Hi-Lite horáky.

Rýchle varné platne sú najjednoduchšie horáky v sklokeramickej varnej doske. Ide o špirálu, ktorá pri zahriatí vytvára teplo. Takéto horáky sa ohrievajú veľmi rýchlo v porovnaní s tradičnými "palacinkami" - na 10-12 sekúnd. Chladia sa v rovnakom čase.

Halogénové horáky sú považované za účinnejšie. Okrem špirály sú vybavené výkonnou halogénovou lampou. Keď je zapnutý, svieti a uvoľňuje pomerne veľké množstvo tepla. Rýchlosť ohrevu a chladenia v týchto varných platniach je vyššia ako rýchlosť. Nevýhodou varenia povrchov s halogénovými horákmi je to, že počas varenia sa celý povrch panelu ohrieva. Dosky s indukčnými varnými doskami nemajú taký problém. Ďalšou nevýhodou povrchov na varenie halogénov je relatívne krátka životnosť halogénových žiaroviek. Musia byť periodicky menené.

V horákoch Hi-Lite je vykurovanie ešte efektívnejšie ako v prípade halogénov. Ohrievací prvok v týchto horákoch je páska, je v azbestovej základni. Nastavenie horákov je bezstupňové, čo umožňuje presnejšie nastavenie teploty vykurovania.

Technické vlastnosti indukčných varných dosiek sú vysoké a atraktívne

Indukčná varná doska nie je vo svojich technických charakteristikách nižšia ako ostatné, aj keď má klamlivý nepoškodený vzhľad

Indukčné varné platne sú vďaka priamemu vykurovaniu považované za najúspornejšie a modernejšie. Majú indukčnú jednotku, ktorá vytvára teplo priamo na dne riadu a samotný horák sa nezohrieva. Povinnou podmienkou správnej prevádzky indukčných horákov je použitie špeciálnych riadov, ktorých dno je magnetizované. Varné panely s indukčnými varnými doskami - najdrahší zo všetkých ponúkaných na trhu.

Elektrické panely sú drahšie ako plyn. Ide o ich nákup a o vykorisťovanie (pri použití sú iba indukčné panely hospodárnejšie). Atraktívny vzhľad elektrických varných dosiek, ľahká údržba a neprítomnosť produktov spaľovania - dôvody, prečo kupujúci na nich nezaberajú.

Oblasti varenia poréznej sklenenej keramiky sa vyvíjajú. Tento materiál je atraktívny, pretože vám umožňuje zbaviť sa horákov na skle. Takéto varné dosky sa nazývajú "plyn pod sklom" .Póry prechádzajú plynom, takže zavedenie nových položiek vyžaduje vysoké požiadavky na čistotu plynu.

 • Plynové varné dosky

Plameň plynu vám umožňuje flexibilne regulovať ohrev panelu a okamžite dosiahnuť teplotu potrebnú na varenie. Požiar nie je inertný, takže sa riad na plynovom plameni rovnomerne zohreje a potraviny sa rýchlo pripravujú. Varovanie sa zastaví ihneď po vypnutí plynu. Preto je veľmi jednoduché riadiť proces varenia. Mnohí spotrebitelia vyberajú plynové panely, sú vhodné na varenie na nízkych teplotách a sú hospodárne v prevádzke.

Plynový panel kombinuje tradičný prístup a moderný funkcionalizmus

Plynová varná doska - druh kompromisu tradičných prostriedkov s modernými technológiami

Plynové horáky dosky musí byť usporiadané tak, že iba spodnú plameň ohreje jedla, ale nie jeho steny. Tým sa znižuje čas varenia a znižuje sa spotreba plynu. Teraz namiesto okrúhlych horákov, ktoré sú zvyknutí, využívanie alternatívnych foriem horákov - trojuholníkový ovál. Trojuholníkové horáky nevyžadujú mriežky. Kvetináče sa umiestni na plochým vekom, a plamene rovnomerne zahrieva Dno hrnca od okrajov do stredu. Čistenie dosiek pomocou takýchto horákov je veľmi jednoduché. Všeobecne platí, že plynové horáky, ktoré majú pevný základ a v tesnom kontakte s ventilovým sedlom, čo značne uľahčuje údržbu sporáku, pretože znečistenie nemôže preniknúť do medzier medzi povrchom a varnej dosky.

Pre oválne misky sú oválne varné platne výhodnejšie. Sú vhodné na pokrmy s guľatým podstavcom. K dispozícii sú tiež dvojité otočné oválne horáky. Umožňujú vám variť v každej miske. Dva oválne varné platne môžu byť použité spoločne a samostatne. Súčasné používanie stĺpov umožňuje ohňať veľké jedlá alebo nástroje oválneho tvaru na varenie vtáka alebo veľkých rýb. A môžete variť dve jedlá v malých panviciach, pretože sú to dva samostatné vykurovacie systémy.

 • Smaltované panely s tvrdými sklenenými vložkami

Takéto panely sú veľmi atraktívne esteticky. V predaji sú plynové panely tohto dizajnu. Oni boli nazývaní "plyn na sklo". Plocha skla je ľahko udržiavaná v poriadku, farebná škála tvrdeného skla je rôznorodá. Modrá, žltá alebo modrá farba sklenených vložiek na varnej doske môže poskytnúť kuchyni osobitnú chuť.

Ktorý výrobca je lepší

Jasne ohraničená oblasť vykurovania - jedným z prvkov varnej dosky

Pôvodný vývoj umožnil jasne obmedziť vykurovacie pásmo

Môžete si vybrať varnú dosku z jednej z troch kategórií. Prvá kategória zahŕňa špičkové technológie vysokej kvality - panely od Miele, Gaggenau, AEG, Kuppersbusch. Druhá kategória zahŕňa zariadenia strednej triedy, ktoré sú optimálne v pomere ceny a kvality. V tejto skupine je pomerne široká škála modelov kuchynských povrchov od lacných po "pokročilých". Toto je technika Electrolux, Whirlpool, Gorenje, Zanussi, Bosch, Siemens. Rozpočtová technológia má obmedzený súbor funkcií. Mimochodom, rozpočet varné dosky znamenajú lacné, ale neznamená nízku kvalitu. Dávajte pozor na povrchy Ardo, Hansa, Ariston.

 • Ďalšie funkcie

Pri výbere plochy na varenie si prečítajte ďalšie funkcie. K dispozícii sú panely, ktoré sa automaticky vypne, keď kvapalina vstupuje do nich (niečo vyvarí z panvice), je panel s časovačom, ktorý po určitej dobe, a to nielen dáva signál a zapnutie a vypnutie horáka. V predaji nájdete panel s funkciou detí zamykanie.

 • Varenie povrchov

Keď sú horáky vypnuté vykurovacie plochy pre ochranu pred poškodením uzáverom, ktorý môže byť zo skla, sklenenej keramiky alebo ocele. Veko vo zdvihnutej polohe, je stena chráni pred znečistením, v jej spodnej polohe chráni dosku pred náhodným dopadov, je možné ho použiť ako doska stola.

Oceľové kryty sú lacnejšie, ale sklo a sklo-keramika sú atraktívnejšie vo vzhľade. Navyše viečka zo skla a sklenenej keramiky sa ľahšie umývajú. Zvyčajne sa poklopy spúšťajú pomocou špeciálneho mechanizmu, ktorý poskytuje hladký pohyb.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map