Je možné vložit do mikrovlnné trouby mikrovlnnou troubu nebo je lepší vybrat jinou oblast pro mikrovlnnou troubu

Je možné vložit do mikrovlnné trouby mikrovlnnou troubu nebo je lepší vybrat jinou oblast pro mikrovlnnou troubu

Je možné vložit do mikrovlnné trouby mikrovlnnou troubu nebo je lepší vybrat jinou oblast pro mikrovlnnou troubu

Mikrovlnná trouba pomáhá rychle zahřát snídani, rozmrazené mleté ​​maso a vařit večeři. Pro ženu v domácnosti je prostě ideální asistentka v kuchyni. Instalace a provoz takových zařízení je co nejjednodušší, stačí je zapojit do zásuvky. Je však možné vložit do mikrovlnné trouby mikrovlnnou troubu, vzhledem k tomu, že obě zařízení spotřebovávají elektřinu a vyrábějí teplo. Jak bezpečné je jejich bezprostřední sousedství navzájem?

Mikrovlnná trouba v chladničce: jaký je problém

Většina moderních mikrovlnných troub je vybavena vnitřním ventilátorem. Způsobuje, že ohřátý vzduch cirkuluje skrz varnou komoru, vyfouká nádobí na vaření a urychluje proces vaření. Některé z těchto vzduchových těles opouštějí mikrovlnnou troubu ventilačními otvory, které jsou dodávány v různých modelech na zadním, spodním nebo bočním povrchu skříně.

pece

Je obtížné si představit moderní kuchyň bez mikrovlnné trouby. Rovněž je obtížné najít vhodné místo pro zařízení, zejména v malé místnosti

Je to dost horký vzduch, který je hlavním problémem. Pokud jsou větrací otvory zavřené, mikrovlnná trouba se rychle přehřívá a selže. Doporučujeme instalovat mikrovlnné trouby tak, aby kolem nich bylo volný prostor 15-20 cm. Pouze při správném instalaci tepla bude z domácích spotřebičů odstraněno bez vytváření předpokladů pro jeho přehřátí.

nuda

Ventilační otvory, přes které vychází horký vzduch z mikrovlnné trouby, musí být vždy otevřené

Tok tepla v kuchyni nepochází jen z mikrovlnné trouby. Mřížka kondenzátoru za chladicí zařízení také vydává spoustu tepla. Vzhledem k tomu výrobci domácích spotřebičů nedoporučují umístit do chladničky mikrovlnnou troubu. Přesto hodně závisí na frekvenci používání mikrovlnné trouby.

Chladnička funguje neustále, ale mikrovlnná trouba je zapnuta pouze příležitostně. V prvním případě je teplo konstantní a ve druhém případě s krátkodobými inkluzemi lze pouze vyloučení z úvahy pouze pro vytápění potravin.

Důležité! Zhora na mikrovlnné troubě, aby něco těžkého je zakázáno. Na tom můžete umístit jen lehké předměty - maximálně položte malý chleba nebo vázu.

Pokud se trouba používá k plnému vaření s dlouhými provozními cykly 30-60 minut nebo déle, musí být instalována na volném prostranství. Pouze tímto způsobem bude vyfukován pokojovým vzduchem, který bude sloužit jako záruka, že se zbaví přebytečného tepla. Je horší být uvnitř, ne mimo zařízení. V případě silného přehřátí je nebezpečné dokonce dotýkat se krytu.

Mikrovlnná trouba

V malé kuchyni musí být mikrovlnná trouba někdy umístěna téměř pod stropem

Dokonce i malá chladnička nebo mraznička je schopna odolat hmotnosti mikrovlnné trouby, s touto stranou nejsou žádné problémy. Hlavní překážkou instalace mikrovlnné trouby do chladničky je teplo, které se vytváří během vaření. Je třeba se ho nějak zbavit, jinak by tyto kuchyňské spotřebiče dlouho nepracovaly.

Jak bezpečné je umístit mikrovlnnou troubu na kuchyňské spotřebiče?

Vzhledem k tomu, že teplo pochází z mikrovlnné trouby, není možné na něj umístit další domácí spotřebiče. Navíc jeho tělo jednoduše není navrženo pro další gravitaci shora. Čajové konvice a televizory by měly najít jiné místo, mikrovlnná trouba pro ně nebude fungovat.

mikrovlnná trouba

Pokud je mikrovlnná trouba zavěšena nad plynovým sporákem, musí být umístěn ochranný štít z nehořlavých materiálů pod kamny nebo kapuce

Kromě horkého vzduchu z vaření má mikrovlnná trouba jiný zdroj tepla. K práci potřebuje transformátor a usměrňovač, který se během provozu také zahřeje. Jejich přehřátí je záměrné rozbití domácích spotřebičů. Zároveň narůstají rizika vznícení elektrického spotřebiče.

Ale v malém bytě si nemůžete vybrat. Obecně platí, že je možné umístit mikrovlnnou troubu do chladničky, výrobci v kategorické formě ji nezakazují, nicméně pamatujte na následující:

1
 1. Takový provoz domácích spotřebičů může sloužit jako důvod odmítnutí záruční opravy v případě poruchy.
 2. Elektrický výkon chladničky bude spotřebovat více, protože množství tepla na jeho kondenzátoru a uvnitř komory se zvýší.
 3. Při použití mikrovlnné trouby se musíte omezit na režimy "Rozmrazování" a "Vytápění".

Samotná chladnička je velmi uspokojivá, aby vyhovovala řadě domácích elektrických spotřebičů a zdrojů tepla. Nedoporučujeme jej instalovat v blízkosti varné desky, trouby a radiátorů topného systému. Mikrovlnná trouba na chladničce je přídavným zatížením kompresoru. Pokud je možnost umístit mikrovlnku na jiné místo - stojí za to použít.

podstavec

Stěnový držák pro zavěšení mikrovlnné trouby

Instalace mikrovlnné trouby se nejlépe provádí na speciálních držácích. Jsou původně určeny pro váhu této techniky. Tímto způsobem se vše dělá tak, aby nedošlo k rušení provozu mikrovlnné trouby. Na zdi mohou být upevněny téměř kdekoli. Nebudou zasahovat do instalace zařízení přímo nad chladničkou.

Kde je lepší instalovat mikrovlnnou troubu v kuchyni

Pravidla pro umístění mikrovlnné trouby

Existuje několik jednoduchých pravidel pro umístění mikrovlnné trouby do kuchyně:

 1. Větrací štěrbiny pro odvádění horkého vzduchu z trupu musí mít šířku nejméně 15 centimetrů.
 2. Instalace zařízení probíhá výhradně na plochém a stabilním povrchu, bez uvolněných nebo nespolehlivých podpěr.
 3. Vzdálenost od podlahy k mikrovlnné troubě by měla přesáhnout 90 cm.
 4. Méně blízké zdroje tepla (ostatní spotřebiče pro domácnost a topné baterie), tím lépe.
 5. Dokonce i krátkodobé uzávěry s nečistotami nebo větrací otvory pro kuchyňské utěrky na těle jsou nepřijatelné.
 6. Pod mikrovlnnou troubou je nutné položit tepelně izolační vložku, která bude mít tepelný zdvih.
 7. Pec by měla stát na nastavitelných nohách, měl by se zabránit přímému kontaktu jejího dna s povrchem.

Poradenství! Jako tepelný izolátor lze použít překližku nebo pryž. Mají dostatečné tepelně izolační vlastnosti a mají hustou strukturu, která se neprodává pod hmotnost elektrického spotřebiče. Z ručníku nebo ubrusu v tomto případě nebude smysl nestačí.

mikrovlnná trouba

Instalace mikrovlnné trouby do chladničky je výjimečný případ, kdy neexistují žádné další možnosti

Výška umístění mikrovlnné trouby by neměla přesáhnout jeden a půl metru od podlahy, jinak by bylo nepříjemné otevřít dveře. A dostat nádobí s teplým jídlem, držet ji na natažené ruce, je riskantní. Spálení místo lahodného jídla je nepravděpodobné, že by potěšilo někoho a položení stolice nebo stolice vedle něj je pochybné potěšení.

Poradenství! Pokud by mikrovlnná trouba měla být umístěna do chladničky, je nejlepší ji používat pouze k ohřevu nádobí. Použití technologie v tomto případě jako trouba by mělo být vyloučeno.

Chladnička pod mikrovlnnou troubou by měla být nízká, vysoká 90-120 cm, jinak by se denní provoz zařízení změnil na mučení. Namísto pomoci a pohodlí bude domácí žena komplikovat její život jen jako výsledek. Ano, a horké nádobí ze sporáku, když je na hlavě nebo nad hlavou, je prostě nebezpečné.

mikrovlnná trouba

Neobvyklé a nebezpečné řešení

Nejúspěšnější možnosti ubytování

Domácí poslanci jsou malí. Existují modely s volumetrickými vnitřními komorami a celkovým krytem, ​​ale v domácích kuchyních jsou vzácné. To je spíše volba pro komerční využití. Zahřívat snídani v rychlé malé troubě.

umístění mikrovlny

Nejúspěšnější možnosti umístění mikrovlnné trouby do kuchyně

V malé kuchyni, dokonce i pro malou mikrovlnnou troubu, je třeba hledat takový koutek, aby bylo zařízení vhodné, a nezahrnuje vzácné centimetry prostoru.

umístění pece

Optimální výška umístění MP - 7-8 cm pod ramenem hostesky a ne více než 130 cm od podlahy

MP v kuchyni lze instalovat:

 • na konzolách nebo závěsném poli;
 • pod varnou deskou namísto obvyklé elektrické trouby nebo koupit troubu s mikrovlnným režimem;
j14
j15
j16
 • na desce kuchyně;
 • v skříni pod nebo nad oblastí řezu;
j11
j12
j13
 • vložené do sklopné, podlahové skříně nebo sloupku;
 • na parapetu kuchyňského okna.

Všechny možnosti mají právo existovat, ale každý z nich má své výhody a nevýhody. Například při instalaci mikrovlnné trouby na okenní paraplu na zimu, kvůli proudům horkého vzduchu, budou skleněné pakety nezbytně proudit. A pokud umístíte MP na stůl nebo do náhlavní soupravy, budete muset vzít v úvahu, že prostor je téměř vždy "obsazen" nádobami nebo nádobami s kořením.

mikrovlnná trouba

Mikrovlnnou troubu můžete umístit na okenní parapet, pouze pokud je široká

Při výběru místa pro MP je důležité si uvědomit, že není povoleno jej zavěsit z povrchu. Všechny čtyři nohy by měly být stabilní. Dokonce i když je zavěšena na konzolách, mikrovlnná trouba musí na svých "nohách" držet pevně a pevně.

Přehled videa o různých způsobech instalace

Při ukládání domácích spotřebičů do kuchyně je třeba vzít v úvahu jak provozní omezení, tak i estetické problémy. Samozřejmě můžete do chladničky vložit mikrovlnnou troubu, ale jak krásně vypadá tento design v interiéru? A nezapomeňte na bezpečnost. Pokud má chladicí jednotka dvě komory a výšku dva metry, je lepší najít mikrovlnnou troubu pro jiné místo.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

24 + = 25

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map