Jaký typ kapuce je třeba pro kuchyň s elektrickým sporákem: typy modelů a recenze nejlepších značek

Jaký typ kapuce je třeba pro kuchyň s elektrickým sporákem: typy modelů a recenze nejlepších značek

Jaký typ kapuce je třeba pro kuchyň s elektrickým sporákem: typy modelů a recenze nejlepších značek

Varení se zdá hostiteli jednoduché a známé zaměstnání, ale ve skutečnosti je to složitý technologický proces, skládající se z mnoha etap. Během vaření je kuchyň plná škodlivých výparů, pachů, které se v bytě zdají být příjemné nebo vhodné. Chcete-li se jim zbavit, dejte kapuci. Mnoho lidí se domnívá, že čištění vzduchu není zapotřebí, pokud je instalován elektrický sporák. Je to tak? Spory v tomto bodě hodně. Budeme na to přijít, pokud potřebujeme digestoř v kuchyni s elektrickým sporákem a pokud ano, který z nich.

Kuchyňský extraktor: luxus nebo nutnost

Před pár desetiletími nebyly kapuce příliš oblíbené a nyní je to nezbytný atribut téměř v každé kuchyni. Co se změnilo? Hodně - od způsobu života až po pocit pohodlí. Lidé začali věnovat větší pozornost tomu, co dýchají. Rytmus života se změnil, a když se vrátíte domů, každý chce relaxovat, užívat si pocit čistoty, pohodlí domova, odpočinek.

výfuku

Kuchyňský sporák s elektrickým sporákem

Kuchyňská vůně impregnuje oblečení, textil, dokončovací materiály v domě. Začali se je zbavovat nemilosrdně. Moderní kuchyně bez protažení je nemyslitelná. Iv případě, že deska není spuštěn plyn a elektřinu a nevypouští produkty spalování, to neodstraňuje vůni vaření potravin. Vzduch musí být buď vyjmut z místnosti nebo filtrován.

výfuku

Hood pod závěsnou skříní

Estetika a funkčnost moderního interiéru

Mnoho lidí si objednává profesionální designové projekty, aby vybavily svůj domov co nejpohodlněji a nejkrásněji. Před pár desetiletími se to zdálo jako nedosažitelný luxus a teď je to v pořádku. Reprezentace lidí o pravém domě se změnily. Mělo by to cítit pěkně a už ne pštrosy, ale čerstvost a čistotu.

Ideální moderní kuchyň vypadá na obrázku - sklo, kov, hladké lesklé plochy, jasné geometrické tvary. Oblast je používána racionálně a snaží se dosáhnout maximální funkčnosti interiéru. Dokonce i v malých pokojích je vše umístěno - od chladničky až po mixážní pulty. Deska bez kresby se už zdá být anachronismem.

kuchyně

Model ostrova

Jak čistění vzduchu pomáhá šetřit peníze

Extrakce nejen zlepšuje klimatizaci v bytě, ale je schopen ušetřit peníze svého majitele. Během vaření se malé částice mastnoty a sazí usazují na dokončovacích materiálech, nábytku, nádobí, domácích spotřebičích. Výsledkem je, že povrchy jsou rychle nudné, pokryté nažloutlou vrstvou a barvy ztrácejí saturaci. Každý rok je těžší praní a my musíme provést opravy.

Extrakt čistí vzduch z tukových částic, takže výzdoba stěn a fasád nábytku trvá déle, aniž by se změnil původní vzhled. Pokud je rodina velká a je nutné často vařit, pak je výfukový systém předmětem primární potřeby. na dlaždici a náhlavní soupravě roste poměrně rychle tlustá vrstva lepkavé žlutošedé desky. Nicméně, v rodině, kde se vaří jen málo a jen zřídka, a elektrický sporák, můžete tak učinit jiným způsobem - ventilace, elektrický ventilátor v průduchu atd

schématu práce

Schéma práce modelů různých typů

3 závažné argumenty proti výfukovému systému

Diskuse o vhodnosti instalace krytu se nezhoršují. Mnoho uživatelů internetu tvrdí, že tato zařízení nejsou jen absolutně zbytečná, ale mohou být dokonce škodliví. Jejich hlavní argumenty jsou:

 • Větrný systém bytu je dostačující pro čištění vzduchu. Hoods nejsou potřeba, a jejich popularita je vysvětlována pouze zájmy výrobců domácích spotřebičů.

Pozor prosím! V případě malých kuchyní nejsou zařízení vyžadována.

větrání

Schéma: přívodní a odsávací větrání v bytě

 • Na sběračů tuků zařízení se usazují částice, ve kterých se bakterie množí. Extrakt je rizikovým faktorem pro zdraví. Nicméně pokud vyčistíte a vyměníte filtry v čase, jsou zařízení naprosto bezpečné.

Pozor prosím! Umístění na nábytek a dlaždice, tuk pomáhá růst bakterií.

raid

Plaketa na roštu tuku

 • Hluk, který vysílá zařízení za běhu, otravuje, utopí další zvuky. To se může stát opravdu problémem, takže při nákupu stojí za to vybrat model s nízkým šumem.

Pozor prosím! Kuchyně je vždy relativně hlučná. Voda nalévá z kohoutu, vaří se jídlo, domácí spotřebiče neustále dělají nějaký hluk. Přemýšlejte o tom, zda to bude mít vliv na jiné zařízení.

výfuku

Extraktor v minimalistickém interiéru

Chcete-li přijmout nebo ne, přijmeme - rozhodneme se

Přesná kapuce harmonicky zapadá do prostoru, organizovaná podle zákonů estetiky a účelnosti. Je to kompaktní, krásné a hlavně čistí vzduch nečistot, které se usazují na povrchu, takže jejich lesk a nádherný vzhled zůstávají. V moderní kuchyni je již bez takového užitečného zařízení nemožné.

Rada. Při rozhodování nezapomeňte zvážit všechny argumenty nejen pro, ale i proti. Je důležité pochopit, zda je takové zařízení ve vaší kuchyni potřebné. Stává se, že lidé kupují kapuce, ale pak je nepoužívají. Neztrácejte peníze, dokud si nejste jisti o užitečnosti nákupu.

1
extrakční jednotku

Schéma zařízení digestoře

Jaké faktory mohou ovlivnit provoz kapoty

Hlavním úkolem zařízení je odstranit znečištěný vzduch nad deskou a vedle ní. Pokud zařízení nefiltruje, ale odstraňuje plyny z místnosti, měla by být výměna stejného množství vzduchu, jaká byla odstraněna. Například pokud je čerpáno 1000 m3, neznamená to několikanásobnou obnovu vzduchu. Pokud jsou všechny otvory uzavřeny a žádná ventilace v kuchyni, vzduch může začít proudit z blízkých větracích otvorů (koupelna, WC).

Kapota by měla být instalována a používána tak, aby byl vzduch nahrazen čerstvým vzduchem. Chcete-li to provést, během provozu zařízení nechte clonu mírně otevřenou nebo instalujte filtrační modely. Je důležité správně vypočítat výkon, ale přesto instalace výkonného zařízení ještě nezaručuje jeho ideální provoz. Je třeba vzít v úvahu i část větracího kanálu. Pokud je příliš úzký nebo nerovný, ovlivní to výkon kapoty.

Bez ohledu na to, jak moc je zařízení, nemůže vyčerpat více vzduchu, než může procházet ventilačním kanálem. Naopak přílišná energie pouze poškozuje kvalitu čištění vzduchu v kuchyni. Není žádoucí vytvářet nadměrný tlak v kanálu, aby nedocházelo k narušení ventilace v celém bytu. To může být problém i pro sousední byty spojené s touto dolu. Takové nuance je nutné brát v úvahu při výběru typu a výpočtu výkonu zařízení.

instalace digestoří

Schéma: výška instalace

Typy struktur a rysů jejich práce

Neexistuje žádný jediný systém kritérií pro klasifikaci kuchyňských digestoří. Systémy jsou vybrány na základě konstrukčních prvků, konstrukce, způsobu montáže, technických charakteristik. Zařízení se liší ve výkonu, typech filtrů, velikostech a dalších funkcích.

Módní značkové vybavení není vždy vhodné pro konkrétní provozní podmínky. Nejlepší kapuce - ta, která perfektně zapadá do konceptu kuchyňského designu a dobře funguje. Při výběru by se člověk měl zaměřit pouze na vlastní potřeby.

ostrovní model

Stylový ostrovní model

Hlavní způsoby čištění znečištěného vzduchu

Všechny výfukové systémy lze rozdělit na systémy proudění a recirkulace. Průtok odebírá znečištěný vzduch z místnosti a recirkulace se filtruje a vrací zpět. Jaký typ kapuce je zapotřebí pro kuchyň s elektrickým sporákem, je na majiteli, aby se rozhodl. Vhodné pro oba typy zařízení, ale při výběru by se měly zohlednit nedostatky.

Průtokové kapoty jsou proto charakterizovány vyšší produktivitou. Majitel nemusí neustále pečovat o výměnu filtrů. Jedná se o bezpodmínečné plusy. Na druhou stranu, elektrický sporák nevyzařuje spalovací produkty, což znamená, že vysoký výkon není nejdůležitějším požadavkem na výfukový systém.

Instalace průtokového modelu je složitější než recirkulace. Přístroj by měl být připojen k kuchyňskému větracímu systému. V praxi to znamená dražší instalaci díky vzduchovodům a platbu za práci odborníků. Bude také nutné instalovat zpětný ventil tak, aby odváděný vzduch z ventilačního hřídele nevnikl do místnosti.

průtokový model

Klasický model průtoku

Recirkulační filtrační systémy jsou nejvhodnější pro kuchyně s plynovými kamny. Čistí vzduch škodlivých nečistot a tukových částic dobře, ale nezbavují se pachů. U kuchyní s elektrickými kamny je důležitější odstranění tuků a zápachu. Kryt recirkulace má smysl koupit, pokud je místnost dobře větrána.

Mezi výhody recirkulačních zařízení patří jednoduchá instalace, krásný design, přiměřená cena, úsporná spotřeba elektrické energie. Další výhodou je, že nedosahují teplo, takže se teplotní režim nezmění při zapnutí přístroje. Méně: filtry v takových výňatcích budou muset být měněny každých 3-5 měsíců v závislosti na intenzitě provozu.

Pozor prosím! Existují modely, které mohou pracovat ve dvou režimech - odsávání a recirkulace vzduchu. Pokud je obtížné určit a rozpočet vám umožňuje přeplatku za trochu více funkcí, můžete tuto možnost vybrat.

výfuku

Recirkulační kapuce

Návrh a funkce zařízení různých modelů

Při koupi designu kapuce může rozhodující roli hrát. Vedle vzhledu jsou modely různých typů také různé v designu, pracovních zvláštnostech. Existuje několik typů nástrojů:

 • Vestavěné (konstrukce s posuvným spodním panelem). Takové výfukové systémy jsou zabudovány do závěsných skříní kuchyňských sestav nebo desek. Jsou kompaktní, krásné, mohou mít mnoho dalších funkcí. Jedná se o dražší modely než klasické přívěsky, ale design, multifunkčnost, snadná obsluha plně ospravedlňují cenu.
výfuku

Vestavěná stěnová skříňka

 • Kupola. Konstrukce tohoto typu se podobají kapuce nebo kupole, která visí nad sporákem. Jsou připevněny ke stěně nebo stropu. Nejčastěji tyto modely pracují na základě průtoku. Design - jakýkoliv. K dispozici jsou zařízení s chromovaným, sklem, zlacenými prvky. Technické parametry, rozměry a další funkce závisí na modelech, ale pokud chcete, najdete téměř všechny možnosti.
výfuku

Původní dome design

 • Pozastaveno. Ploché závěsné modely jsou připojeny ke spodní části závěsných skříní. Jsou velmi kompaktní, prakticky nevyužívají prostor. Existují zařízení typu průtoku a recirkulace. Ty jsou častější. Nevýhodou plochých závěsných modelů je malé množství čerpaného vzduchu. Jsou vhodnější pro malé místnosti, stejně jako kuchyně s elektrickými kamny.
zavěšená kapuce

Plochá zavěšená kapuce

 • Ostrov. Jedná se o výkonné výfukové systémy určené pro velké plochy. Dokáží čistit vzduch nejen v kuchyni, ale i v sousedních pokojích. Mohou být připevněny kdekoli, včetně a uprostřed stropu. Modely jsou univerzální, vhodné pro uspořádání kuchyně na ostrově nebo poloostrov. Při výběru je třeba věnovat pozornost dalším funkcím.
kuchyně

Model ostrova

Jaké filtry jsou instalovány v kuchyňských digestořích

Ve výfukových systémech se používají dva typy filtrů - maziva a jemné čištění. První jsou vyrobeny z tenké kovové sítě nebo ze syntetických vláken, zatímco ty jsou nádoby s aktivním uhlím. Mřížové mříže stojí ve všech digestořích a uhlíkové mříže stojí v drahých recirkulacích nebo kombinovaných modelech.

síta

Kombinovaný filtr - maziva a uhlí

Vlastnosti filtrů různých typů:

 • Kovové mříže. Filtry vyrobené z kovu jsou určeny k zachycení tukových částic. Nevyžadují výměnu, jsou určeny pro dlouhodobý provoz. Sítě jsou snadno odstraněny. Lze je umýt běžnými kuchyňskými houbami nebo kartáči pomocí neabrazivních chemikálií pro domácnost. Je nežádoucí používat příliš agresivní prostředky.
filtr tuku

Kovový tukový filtr

 • Filtry ze syntetických vláken. Jsou to mazací mříže. Provádí stejné funkce jako kovové. Rozdíl spočívá ve vlastnostech provozu. Musí se měnit se znečištěním, což znamená konstantní dodatečné náklady. Jsou kompenzovány skutečností, že modely s takovými filtry pracují téměř tiše.
filtry

Syntetické filtry

 • Uhlíkové filtry. Jedná se o jednorázové filtry, které jsou určeny k čištění vzduchu z nejmenších částic a zachycení pachů. Kontejnery s aktivním uhlím mohou být přidány stříbrné nebo iontoměničové pryskyřice, které zabíjejí bakterie. Při průchodu takovým filtrem se vzduch čistí a dezinfikuje. Minus je častou náhradou. Pokud nebudete dodržovat čistotu filtru a neměňte ho včas, bude se stát zdrojem šíření patogenních bakterií.
filtry

Uhlíkové filtry

Řídící systémy a další funkce

Při rozhodování o tom, zda je v kuchyni potřeba digestoř, stojí za to zvážit i další pohodlí, které lze získat. Takže všechny modely jsou vybaveny osvětlením, ale v některých jsou také systémy, které vytvářejí originální efekt barevného světla. Kromě osvětlení pracovního prostoru také vykonávají dekorativní funkci.

Velmi pohodlné modely, které se automaticky zapnou, když deska začne pracovat. Hosteska se nemusí dostat do ovládacího panelu mokrými nebo špinavými rukama. Kapota sama určuje, kdy je čas zapnout. Pokud je model vybaven časovačem, vypne se, když dokončí čištění vzduchu.

výfuku

Model s originálním podsvícením

Ovládání přístroje je ovládáno pomocí tlačítek nebo senzorů. Oba typy systémů mají své vlastní zásluhy a nedostatky, ale častěji dávají přednost senzorickým modelům. Jsou pohodlné, prezentovatelné, dobře se hodí do ultramoderních interiérů. Drahé multifunkční výfukové systémy mohou být vybaveny systémy dálkového ovládání.

ovládacího panelu

Ovládací panel klávesnice

Rada. U desky bez protažení se musíte osvětlovat systémem osvětlení odděleně, takže má smysl kupovat kapuci, a to i v případě, že jej neplánujete nepřetržitě používat. Vestavěné osvětlení není jen příjemným přínosem pro zařízení, ale životně důležitou funkcí.

senzorický model

Model s dotykovým panelem

Přehled nejlepších značek - 14 vedoucích osob na trhu

 • Bosch. Jeden z předních světových výrobců domácích spotřebičů. Značka Bosch nepotřebuje reklamu. Již samotné jméno je symbolem pravé německé kvality. Pokud to rozpočet dovolí, je to nejlepší volba.
výfuku

Bosch DWK06G660

 • Zigmund-Shtain. Další značka, která plně odpovídá tradičním představám německé kvality. Je to spolehlivá technika, která může sloužit po celá desetiletí.
výfuku

Zigmund Shtain K 296.91 B

 • Ariston. Značka je známá již více než 15 let a během této doby získala důvěru zákazníků.
výfuku

Ariston

 • Electrolux. Produkty Electrolux se vyznačují vysokým výkonem a originálním designem. Elegantní model DD8765 M s dálkovým ovládáním si zaslouží zvláštní pozornost.
výfuku

Electrolux

 • Krona. Výrobce se zaměřuje na nejmodernější konstrukci strojů. Každý model vypadá, jako kdyby vyšel ze stránek sci-fi magazínu. Ideální pro špičkovou kuchyni.
výfuku

Krona Irma 600

6. Miele. Vysoká technologie a futuristický design - jde o kapoty Miele. Různé barevné řešení je nápadné. Najdete zde modely nejvzácnějších odstínů - smaragd, bronz, stříbro, perleť.

výfuku

Miele

 • Elikor. Stylové multifunkční digestoře Elikor s dotykovými ovládacími prvky nejsou k dispozici všem kupujícím, ale stojí za to. Extrakty Elikor řady Integra jsou charakterizovány dlouhotrvajícími filtry. Jedná se o ziskovou investici.
výfuku

Elikor Integra 60

 • Elica. Modely této značky se vyznačují jednoduchým a stručným provedením. Výrobce používá silné materiály. Vybudovat kvalitu ve výšce. Široká škála velikostí.
výfuku

Elica

 • Cata. Senzorové digestoře s LED osvětlením pracují téměř tiše. Kupující si oblíbili silný model OMBU TCC.
výfuku

Cata

 • Nejlepší. Výrazná značka je v souladu s kvalitou produktů. Jedná se o velmi krásnou, lehkou a elegantní techniku ​​neoficiálního designu.
výfuku

Nejlepší PASC 580 FPX IX

 • Neff. Dobré modely s nízkým šumem s dotykovými ovládacími prvky jako kupující a po mnoho let slouží bez oprav.
výfuku

Neff DSE3949S

 • Faber. Hoods Faber - jsou to tiché, krásné tvary, maximální praktičnost. Filtry bez problémů nesou myčku v myčce nádobí.
výfuku

Faber COCKTAIL BK A80 EG8

 • Kuppersbusch. Zvláštností modelů Kuppersbusch je teleskopická skříňka, díky které je lze upevnit kdekoli v kuchyni, nastavenou jako ostrov.
výfuku

Kuppersbusch KD 8950,0 J

 • Nodor. Ekonomické, bezhlučné modely s dalšími funkcemi nezanechávají nikoho lhostejné. Ovládání - dotykem. Počet režimů provozu je až 10. Nejoblíbenějším modelem je Nodor O2.
výfuku

Nodor Isla Aroa

Jak správně vypočítat rozměry zařízení

Výrobci výfukových systémů berou v úvahu různé modely kuchyňských sporáků a vyrábějí zařízení různých velikostí. Výběr spotřebitele není omezen. K dispozici jsou kompaktní modely o rozměrech 50x60 cm a jsou vhodné pro instalaci na malé dvouplotové elektrické sporáky. K dispozici jsou také rozměrové modely určené pro instalaci nad velkoplošné varné desky.

Při výpočtu velikosti je třeba řídit šířkou desky. Obvykle je šířka varné desky 60-90 cm. Pracovní zóna krytu musí zcela zakrýt a nejbližší prostor. Například pro šířku desky 90 cm je nejlepší vybrat kapuci o šířce 120 cm. Mnoho modelů této velikosti vypadá kompaktní díky promyšlené konstrukci. Je také možné instalovat recirkulační systém bez potrubí nebo vybrat vloženou konstrukci.

výfuku

Kryt digestoře pro dvojitý hořák

Video briefing: jaký druh extraktoru potřebujete pro kuchyni

Ve videu níže je uveden vzorec pro výpočet výkonu odsavače, jsou uvedeny doporučení pro výběr:

V kuchyni s elektrickým sporákem je potřeba kapuce přesně stejná jako u plynové varné desky. Bez výjimky je to možné jen ve vzácných případech. Další věcí je volba modelu. Pro elektrický sporák je nejvhodnější průtokový model nebo recirkulační filtr s uhlíkovým filtrem. Při instalaci zařízení si uvědomte, že příliš malé uspořádání ovlivní pohodlí vaření a příliš vysokou výkonnost zařízení. Optimální výška je asi 65 cm. Zkuste umístit kapotu v blízkosti elektrické zásuvky, takže nemusíte vytvářet vodič. Ve zbytku - žádné omezení.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 46 = 49

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map