Jak vybrat pekáč pro kuchyni: zvolte mini troubu s makrofunkcí

Jak vybrat pekáč pro kuchyni: zvolte mini troubu s makrofunkcí

Jak vybrat pekáč pro kuchyni: zvolte mini troubu s makrofunkcí

Pokud váš byt má malou kuchyň, možná budete chtít koupit ne-známou troubu a kompaktnější zařízení je vařič. Jedná se o malou troubu, která pomůže vařit ryby, maso, toasty a horké sendviče, pečte chléb a koláče. Pračka je také nazývána mini-troubou nebo mini-troubou. Samotným slovem pražce v angličtině se rozumí "brazier". Přístroj je alternativou k troubě - kompaktnější verze. Jak vybrat pekáč pro kuchyni?

Pračka není mikrovlnná trouba, ale kompaktní trouba

Seznam je často zaměňován s mikrovlnnou troubou, ačkoli to je spíše kompaktní trouba

Mnoho míchání pračky s mikrovlnnou troubou - přístroje mají podobný vzhled. Ale seznam není mikrovlnná trouba, je to zcela jiné zařízení, které funguje na jiném principu. Současně však pračka a mikrovlnná trouba mají společné funkce. Ale o všechno v pořádku.

Jak funguje seznam

Za nízkou cenu může severinový seznam plnit mnoho funkcí

Záložník severin se liší nízkou cenou a rozšířenou funkčností

Princip pekáče je poměrně jednoduchý. Přístroj je malá trouba, jejíž dveře jsou zpravidla průhledné. Trouba je vybavena jedním nebo dvěma topnými články a časovač pro počítání doby vaření. Existují pokročilejší modely, které jsou vybaveny termostatem pro udržení konstantní teploty, jsou zde pece s ventilátory, které pracují konvekčním principem. Atraktivní modely, ve kterých konvektor rozděluje proud vzduchu pro vaření dvou různých pokrmů.

Společnost Roster se bude zabývat přípravou sendviče, topením snídaně, rozmrazováním produktů z mrazáku.

Vyberte mini-troubu: technické vlastnosti zařízení

Existují seznamy, které ve svých vlastnostech představují skromnou alternativu k mikrovlnné troubě. Existují také takové modely, které za daným zařízením nezůstávají. Technické charakteristiky pece jsou určeny funkčností a celkovými rozměry.

V malém rozměrech instalován jeden topný článek, jehož výkon je malý. Přístroj je vhodný k ohřevu hotových jídel a přípravě horkých sendviček. Větší modely routerů jsou mnohem prostornější. Kromě toho jsou vybaveny dvěma topnými prvky, které jsou umístěny v horní a spodní části. Síla těchto seznamů je vyšší a mají více funkcí. Taková zařízení mají vestavěný časovač až 120 minut a termostat, který pomůže udržet připravenou misku dlouho v teplém stavu.

Co je třeba zvážit při nákupu mini-trouby

Gril s roštem Rolsen umožňuje měnit domácí pokrmy

Roster Rolsen s grilem se příznivě liší od pecí, v nichž tato funkce není k dispozici

Při nákupu tohoto kuchyňského vybavení doporučujeme odborníkům a spotřebitelům věnovat pozornost celkovým rozměrům pračky a objemu komory pro vaření, sílu, funkčnost, vybavení, cenu.

 • Rozměry a výkon

Nejprve je třeba určit hlasitost seznamu kamer. Chcete-li to provést, přemýšlejte o tom, co budete s tímto zařízením vařit. Pokud ho budete potřebovat pouze k ohřevu jídla v malých množstvích a k přípravě sendviček, je vhodná malá pračka s vnitřním objemem komory až 6 litrů. Pokud máte velkou rodinu, věnujte pozornost spotřebičům více, ale nezapomeňte, že v důsledku toho zaberou více prostoru na kuchyňském poli a budou vyžadovat další náklady na energii.

Pokud jde o výkon zařízení, pračka bez grilu a konvekce má hodnoty od 650 do 900 W. Složitější modely spotřebovávají až 2000 wattů.

 • Funkce seznamů
1

Velmi užitečnou funkcí je schopnost nastavit teplotu. Uživatel může vybrat hodnotu od 60 do 280 stupňů (od vytápění až po pečení).

Většina pražírny modely jsou vybaveny časovačem, který může být povoleno v době od 15 minut (pro ohřev jídla) a 120 minut (pro pečení masa nebo pečení dortu). U některých modelů je zajištěno automatické vypnutí, po varování je vydán zvukový signál.

Typ kontroly nad seznamy je obvykle mechanický, bez ohledu na velikost a cenu modelu. Počet režimů vaření zpravidla nepřesahuje tři. Jedná se o gril, troubu a "jemný" nebo "lehký" režim, který se používá k ohřevu hotových jídel.

Funkce konvekce a rozmrazování nejsou pro každou milenku nezbytné. Pokud jste zvyklý na rozmrazování jídla v dvojitém kotelně, nemusíte kupovat pračku s funkcí odmrazování, protože to bude znamenat další náklady. Pokud nechcete pečeme chléb, můžete to udělat bez konvekční funkce.

 • Dokončení seznamů
Pro úspěšné zahřívání pokrmů můžete použít pekáč

Pračka může být úspěšně používána k ohřevu jídla

Souprava obvykle obsahuje zásobník na tekutiny nebo strouhany, gril, pánve, další roštu, plivku, tvar lasagne, pizzu. Na vyžádání si navíc můžete koupit chybějící příslušenství.

 • Interiérové ​​potahování

Můžete věnovat pozornost vnitřnímu povlaku pekáren. Může to být kov (smalt), nerezová ocel, keramika nebo bioceramie. Podle zkušeností mnoha uživatelů je vnitřní pokrytí záležitostí osobních preferencí milenky. Všechny povlaky se čistí stejně. Ale když je spodní topný článek mobilní, což velmi usnadňuje péči o zařízení - je to opravdu užitečné.

 • Cena:

Cenové rozpětí je poměrně velké mísy. Miniaturní modely a jednoduché mísy bez proudění s minimálními funkcemi a doplňky, které lze zakoupit za cenu 40 až 90 dolarů (toustovače Tefal, VES, Vítek, DeLonghi, Scarlett). Modely Velkoplošné známých značek, jsou v hodnotě $ 100 nebo více (Moulinex, Panasonic, Clatronic).

Funkce: co může být dobrý seznam

Jak si vybrat pekáč, který je schopen nahradit obvyklé malé kuchyňské spotřebiče 5: mikrovlnná trouba, toustovač, trouba, toustovač a částečně chleba? Najít model, s dostatečným vnitřním prostorem a řadou užitečných funkcí. Přítomnost všech možných režimech provozu neumožňují vybavit kuchyň stacionární troubu, omezovat jen koupit desku, aby prostor v mezipatře vysílající starou mikrovlnnou troubou a toustovačem.

seznam

Kombinované modely: varná deska nebo gril

Rozmrazovací produkty

Všimli jste si, jak se velké množství zmrazeného masa ohřeje nerovnoměrně, když je rozmrazené v běžné mikrovlnné troubě? Jednotlivé lokality se příliš zahřívají a střed je často chladný. To je způsobeno skutečností, že namířené vlny nejsou rovnoměrně distribuovány, ale působí lokálně na stejném místě.

seznam

Odmrazování a ohřev všech produktů

V pekáči s funkcí odmrazování je proces jiný: infračervené paprsky zvyšují teplotu uvnitř komory a ventilátor rovnoměrně nafouvá teplo. Rozmrazování se objevuje mnohem rychleji a rovnoměrněji. Je-li přístroj vybaven vnitřním ventilátorem, doba potřebná k vaření (včetně pečení, ohřevu) je snížena nejméně o 20%.

V režimu rozmrazování se spotřebuje minimální spotřeba: přístroj pracuje na nejnižším výkonu. Čas, ve kterém je trouba zapnutá, je vybrána na základě objemu zmrazených potravin. Zařízení můžete zapnout pouze 10 minut. Výrobní pokyny obvykle uvádějí přibližnou dobu odmrazování zeleniny, masa, ryb, těsta.

Rychlé ohřev hotových jídel

V seznamu, na rozdíl od staré staré mikrovlnné trouby, můžete nádobu nejen přinést požadovanou teplotu. Můžete zahřát pečivo nebo maso s křupavou kůrkou. Samozřejmě v pekáči chybí hlavní nevýhoda zahřívání v mikrovlnné troubě - nerovnoměrné zahřátí přísad různých hustot v nádobách. Současná aktivace horního a spodního topného tělesa zajistí rovnoměrné vnitřní ohřev a pražení vnější kůry.

Užitečná funkce: zahřívání při zachování nastavené teploty po dobu několika hodin. Vnitřní komora je tepelně izolovaná, takže udržuje teplo dobře. Nepokládejte znovu nádobí - prostě je nechte v troubě.

vytápění v troubě

Zachování optimální teploty hotových jídel

Výrobci doporučují dodržování pokynů týkajících se volby režimu vytápění: je to zvláště důležité při přípravě kojenecké výživy, při zahřátí mléčných směsí.

Téměř rychlé občerstvení: pizza a křupavý sendvič

Jak si vybrat pekáč, vařit pizzu, jako v pizzerii? Vyberte modely s dvěma topnými tělesy. Dostupné režimy jsou volba spínání jednoho topného tělesa nebo současná aktivace dvou ohřívačů. Elektronicky řízené pražce jsou vybaveny funkcí krátkého zapnutí horního ohřívače na konci cyklu vaření.

dvoupodlažní kamna

Okamžitě vaříme pro celou rodinu s dvouvrstvou troubou

Sendviče mohou být smaženy pouze zhora, obojstranně - přivést na rudou křupavou kůru na obou stranách. Péct pizza stačí zahřívat horní: těsto bude měkké, a ingredience jsou pečené jako v odborném pecích vytápěných dřevem, s výjimkou kouřové aroma, samozřejmě. Optimální teplota vaření: 180 až 220o.

Dolní pečeně - pro jemné pečení a maso. Ruddy křídla, nohy, steak mohou být vařeny na několik minut, zapínání horní části horního ohřívače pro zhnednutí. Počet produktů, které lze vařit, závisí na vnitřním objemu a konfiguraci. Již ve středním cenovém rozpětí najdete modely se dvěma paralelními plechy, grily - můžete dvakrát tolik vařit.

Otevřená grilovaná zelenina

Otevřená zelenina na grilu: užitečná, chutná a aromatická

Dávejte pozor na pekáče s doplňkovou funkcí otevřeného grilu. Přístroje jsou vybaveny horním závěsným víkem, pod kterým je malý plech nebo rošt - bytová verze elektrického grilu.

Závažné vaření: vaření komplexních potravin a pečení

Trochu komplikovanější vyberte seznam jako výměna plnohodnotné elektrické trouby. Je třeba najít model s vnitřním objemem 28 litrů. Tam jsou pekaři s kamerou až 40 litrů - v tom můžete vařit celou husu.

gril

Gril doma: červená kůra a jednotné pečení

Pečení a pro potravinářský komplex nádobí potřebné pekáč s maximální kapacitou až 3000 wattů a vnitřní rozměry (šířka) nesmí být menší než 26 cm. Výkonný model letadla tovární podnosy a pečící pánve, gril plivat.

velká trouba

Velké pece s možností pečení sušenek v standardních tvarech o průměru 26 - 28 cm

Navzdory skromné ​​velikosti, v režimu prodlouženého vaření bude výkonný pekáč konzumovat stejnou energii jako trouba. Chcete-li ušetřit peníze - podívejte se na model s konvekčním režimem a nejvyšší třídou úspory energie.

seznam

Nejen pečte a smažte: můžete vypít, vařit dietní jídla bez oleje, jako u dvojitého kotle

Příprava složitých nádob vyžaduje více režimů a možností pro jednotlivé nastavení: je lepší zastavit výběr na pekáčcích s "inteligentním" elektronickým ovládáním, možnost nastavit provozní dobu na 2 hodiny, teplotní rozsah až 280o.

10 tipů: užitečné možnosti seznamu

10 zcela zbytečných funkcí, vlastností a možností, které lze nalézt v jedné cenové kategorii - jak si vybrat ideální seznam:

 1. Studené čelní a horní panely, tepelně izolované pouzdro. Izolace nejen zabraňuje ztrátě tepla, je to vaše bezpečnost. Dveře, spínače a ovládací panel musí být při maximálním výkonu mírně teplé.
 2. Tloušťka kovu na těle. Čím je stěna silnější, tím delší bude přístroj zachovat svůj původní vzhled. Na tenkých kovových částech mohou zůstat zlomy. Pokud výrobce ušetří na vnějších prvcích, neměli byste očekávat spolehlivost vnitřních součástí.
 3. Vytvořte kvalitu. Poznámka úzké montáž těsnění dveří, mezery kolem spínačů, jasnost zavírání dveří, hladký průběh pánví, a to i tlak při otáčení mechanické ostření. Nezapomeňte zkontrolovat přítomnost pogumovaných nohou - pračka by se neměla sklouznout po povrchu.
 4. Vyberte zařízení s dveřmi, které se otevírají bokem. Skládací dvířka se zdají být pohodlnější, ale vždy existuje nebezpečí převrácení horké kamny.
 5. Samočistící. Příjemné maličkost, když se domníváte, že umytí zmrazený tuk z vnitřních stěn - dlouhé a nepříjemné.
 6. Křemenné ohřívače. Topné články z tohoto materiálu se ohřívají rychleji, rovnoměrněji, což znamená, že spotřeba energie je nižší. Takové ohřívače jsou odolné a spolehlivé.
 7. Režim konvekce nebo posilovač. Různí výrobci používají vlastní názvy pro režimy urychleného vaření. Tato funkce umožňuje ušetřit značné množství času.

seznam

Dokonce i vyfukování urychlí vaření, zkrátí čas vaření

 • Maximální třída úspory energie. Čím vyšší je třída uvedená v továrním obalu, tím méně energie musíte zaplatit. "Ekonomické" písmena jsou označena zeleně a takové zařízení může stát trochu víc.
 • Ovládání dotykem. Elektronický ovládací panel - je to více možností volby jednotlivých programů. Seznamy, které jsou vybaveny dotykovými ovládacími prvky, jsou vybaveny větším dílem uvnitř.
pece

Izolované kamery: současná příprava různých pokrmů

 • Automatické vypnutí. Funkce, která chrání zařízení před poruchou, a nádobí - před spálením.

Ujistěte se, že věnujete pozornost záruční době: jestliže pračka je opravdu spolehlivá, pak záruční doba nesmí být kratší než 12 měsíců.

Vyberte výrobce pekáče

Pračka na pečení Tefal - multifunkční model, který velmi usnadňuje práci v kuchyni

Díky toastovému horkovzdušnému hrnci od společnosti Tefal můžete každé ráno připravit lahodné chrumkavé toasty

Seznam výrobců těchto zařízení je poměrně široký. Současně mnoho výrobců dává přednost tomu, aby tuto techniku ​​nazývali nikoliv pražcem, ale minikouskou troubou nebo elektrickou troubou. Možná se to dělá, protože jméno "seznam" je pro všechny kupce jasné.

Rozpočty rozpisů

 • Vitek

Tato společnost umisťuje své výrobky jako vysoce kvalitní a cenově dostupné. Značka představuje řadu sortimentů - klasické univerzální mini-trouby o objemu 7, 9,5, 12, 16 a 17 litrů. Existují modely s grilem a šploucháním.

 • První a Scarlettová

Tato rakouská značka nabízí pražírny pro každého - od malých zmenšených modelech o objemu 6,6 litru a výkonu 650 W do značné pražírny výkonem 1100 W a kapacitou 16 litrů. Ten je vybaven časovačem na 60 minut a grilem. Scarlett je anglická společnost, reprezentuje řadu rozmanitých rozměrů a výkonů, jejichž cena se pohybuje od 45 do 120 dolarů.

Drahé mini-trouby

 • DeLonghi
Vážení DeLonghi pražce splní všechny očekávání svých majitelů

Roster DeLonghi patří k drahým modelům, ale může se pochlubit vysokou kvalitou, zajímavým designem a dalšími funkcemi

Tento italský koncern nabízí velký výběr rotorů pro ty nejnáročnější zákazníky. Všechny modely této společnosti jsou multifunkční. V seznamu jsou vestavěny dva křemenné ohřívače, termostat, časovač. Řada sestav začíná mini-troubami o objemu 8,5 litru a končí s troubou, kterou lze těžko nazvat "mini" - objemem 28 litrů a výkonem 2000 wattů. Nové modely mají speciální nelepivý nátěr odolný proti poškrábání, který se nebojí žádných pracích prostředků. Ceny těchto pekáren dosahují 300 dolarů.

 • Tefal

Kromě mikrovlnných pecí se Tefal může pochlubit jedinečnou toustovačkou, kterou můžete nejen vysušit plátky chleba, jako v běžném horkovacím pekáči, ale také smažit produkty na grilu.

Přemýšlejte o tom, jak si vybrat pekáč, řídit se počtem členů rodiny, pro které bude mini-trouba fungovat, a účel pekáče. Pokud si je koupíte pouze pro vytápění, vyberte nejjednodušší model bez přeplňování dalších funkcí. Rádi byste vařit? Podívejte se blíže na pokročilé seznamy.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map