Ako si vybrať mocný kuchynský robot: prehľad najlepších značiek

Ako si vybrať mocný kuchynský robot: prehľad najlepších značiek

Ako si vybrať mocný kuchynský robot: prehľad najlepších značiek

Skôr alebo neskôr každá žena premýšľa o kúpe tejto jednotky. Bez ohľadu na to, či chcete variť, alebo nie, ale aspoň párkrát denne sedí rodina pri stole. Dokonca aj v prípade, že rodina pozostáva len z jednej osoby - osobne vás, stále potrebujete pripraviť rôzne jedlá, pretože vajcia a instantné rezance sa nudia celkom rýchlo. V tomto článku vám povieme, ako si vybrať kuchynský robot, ktorý zmení stojaci čas kachlí na váš osobný čas - niečo, čo môžete stráviť sám.

ako si vybrať kuchynský robot

Harvestor - v každej kuchyni!

Kombinácia je nevyhnutná predovšetkým pre tých, ktorí majú veľkú rodinu a často variť a vo veľkých častiach variť. Súhlaste, denné trenie je tak únavné, že niekedy starostlivo pripravené jedlo nie je pre vás vynikajúce. Kombinácia pomôže zvládnuť veľké množstvo kuchynských prác. Stane sa asistentom pri príprave chutných jedál pre celú rodinu.

Určené s cieľmi nákupu

ako si vybrať kuchynský robot

Štandardná sada príloh: kotúčová strúhadla, emulgátor, kovový nôž, mixér na cesto

Kombinácia sa nazýva agregát, ktorý môže vykonávať mnoho funkcií. Sada obsahuje misku, sekací stroj, zeleninovú frézu s rôznymi dýzami. Dokonca aj najjednoduchší a lacný kombajn môže rošt zeleninu, miešať kokteil, robiť pate.

Predtým, ako prejdete do obchodu a zvolíte si kuchynský robot, rozhodnite sa pre aké účely tento stroj potrebujete. Ak je to potrebné len na rezanie zeleniny, bobúľ a ovocia, je to docela možné urobiť s lacným modelom. Tieto kombinácie sú malé, zaberajú malý priestor na stole, ľahko sa používajú, ľahko sa rozoberajú a umyjú. Zoberte do úvahy rozmery vašej kuchyne: ak je to malá, veľká multifunkčná kombinácia bude na ňom smiešne. Čím viac funkcií jednotlivých jednotiek, tým viac miesta na stôl potrebujete na to. Sotva budete spokojní s nákupom kombajnu, ktorý zaplní celý stôl a použijete iba dve alebo tri z desiatich možných funkcií.

Hlavnými kritériami pre výber zariadení na spracovanie potravín je predstavenie, počet pracovných funkcií, ktoré budete potrebovať, jednoduchá obsluha, uskladnenie a údržbu (dostupnosť kontajnerov pre skladovanie trysiek, ľahkú demontáž, ľahké čistenie), a, samozrejme, musí byť bezpečnosť a spoľahlivosť (kombajn navrhnutý takým spôsobom, , takže neexistuje žiadne najmenšie nebezpečenstvo pre človeka).

Ruský trh ponúka veľa modelov a práve preto sa stáva ťažším výberom kuchynského robota. Cenový rozsah jednotiek je od 600 do 30 000 rubľov. Cena závisí od kapacity, počtu dýz, veľkosti pracovnej kapacity a samozrejme značky. Ak chcete vybrať model s optimálnou kombináciou ceny a kvality, musíte mať predstavu o tom, ako si vybrať kuchynský robot.

Funkčné plnenie kuchynského robota

ako si vybrať kuchynský robot

Dokonca aj najjednoduchší a lacný kombajn môže nahrať zeleninu, miešať koktail a vyrábať pate

Existuje štandardná sada návnady, ktoré sa dodávajú s takmer všetkými kombajnmi. Jedná sa o diskový kotúč, emulgátorový disk, kovový nôž a mixér na cesto. Zvyčajne je takýto zväzok (niekedy s prídavkom dýzy na šľahanie krémov) obmedzený na kompaktné modely. Multifunkčné kombajny môžu uspokojiť ďalšie funkcie. Takýto agregát bude najlepším asistentom hostesky, hlavne bude rád, keby si kúpil v sezóne prázdnych miest na zimu.

Nôž z nehrdzavejúcej ocele s dvoma listami rýchlo brúsi výrobky. Čím je rýchlosť nižšia, tým väčšie je brúsenie. Takýto nôž pozoruhodne reza zeleninu i mäso. Existuje však závislosť od tvaru a objemu misky. Ak je misa vysoká a úzka a nôž je malý, položte jedlo v malých častiach.

Kotúčový nôž s diagonálnou štrbinou pomôže nakrájať a nakrájať na plátky. Často v súprave sú dva také nože (alebo jeden nôž s možnosťou nastavenia jeho polohy, aby získal niekoľko režimov).

1

No, ak sa jedná o dva disky, tak môžete rošt veľké a malé. Môžete nakrájať zeleninu s malými kúskami alebo slamkami pomocou špeciálnej vložky v kotúči alebo kotúča na rezanie hranoliek.

Profesionálne šľahanie a výroba rôznych omáčok špeciálny disk-emulgátor. S jeho pomocou, môžete šľahať krém, urobiť majonézu, variť dezert. V drahých modeloch kombajnov existujú aj kovové šľahače na šľahanie. Vykonávajú rovnaké funkcie.

Na výrobu koktailov, cesta na palacinky (kvapalné) je potrebná miešacia miska. Ak potrebujete hniesť Krehké cesto, alebo lepšie na to sa zvláštnym hnetenie prílohu, ktorá má podobu špachtľou alebo zakriveným hákom. Záchranca pre mladé matky bude maxi-press, ktoré možno ľahko pripraviť jedlo pre tých najmenších - mousse z bobúľ a ovocia, zeleninovým pyré.

Mnohé modely harvestorov zahŕňajú malý mlyn, ktorý obrusuje zeleninu, cibuľu a cesnak, orechy, sušené ovocie.

Lis citrusov stlačí maximálne množstvo šťavy z citrónov, grapefruitu, pomarančov. K dispozícii sú modely kuchynských strojčekov, ktoré sú ďalej vybavené zariadením vytlačiť šťavu z tvrdej ovocia (Brown K700), a tam sú modely s mlynček na mäso (Moulinex kombinuje). Výrobcovia zvyčajne nemiešajú tieto dve funkcie v jednej jednotke, takže si musíte vybrať, čo je pre vašu rodinu nevyhnutné: šťava alebo kotlety. Existujú modely kombajnov, mlynčeky na mäso, ktoré si môžete kúpiť samostatne. Pri výbere agregátu uveďte, či existuje možnosť zakúpiť mlynček na mäso, či sa naň nachádzajú dýzy.

ako si vybrať kuchynský robot

Miska na mixér je užitočná pri výrobe koktailov a miesenia cesta

Ako si vybrať správny kuchynský robot: hlavné kritériá

  • Dávajte pozor na pohár

Najčastejšie na misku používajte plast, kov alebo sklo. Existujú však misky nárazuvzdorného materiálu, ktorý sa dá vložiť do umývačky riadu a do mikrovlnnej rúry. V ideálnom prípade, ak kombajn má niekoľko misiek - pre mäso, cesta, zeleninu.

  • Spotreba energie

Tento údaj pre kuchynské kombinácie sa pohybuje od 450 do 1000 wattov. Indikátor napájania kombinácie musí zodpovedať kapacite misky. Optimálny pomer je 700W / 3L, 400W / 2L, 300W / 1,5L. Čím viac energie je kombajn, tým viac produktov môže spracovať za jednotku času, takže nemá zmysel nakupovať zberač s nižším výkonom na šetrenie elektriny - náklady budú zhruba rovnaké.

  • Rýchlosť otáčania

Kombinácia môže mať niekoľko rýchlostí - od 2 do 14. Čím viac rýchlostí, tým ľahšie je udržiavať optimálny režim varenia v kombinácii. Vysoká rýchlosť je potrebná na brúsenie pevných výrobkov, nízka je vhodná na šľahanie.

  • Kompaktnosť a hmotnosť

Tieto kritériá budú pre vás dôležité, ak plánujete umiestniť kombajn na malý rezací stôl, alebo ho vždy po dokončení práce vyberiete v skrini. Kompaktnosť kuchynského robota závisí od toho, kde sú trysky uložené. Niektoré zariadenia majú vstavané zásuvky, sú procesory s oddelenými boxy, a tam sú zvyčajne žiadne zásuvky, v ktorých na stanovenie skladovací priestor hubica na základe predstavivosti a možnostiach (veľa ukladať ich priamo do misy kombinovať a vziať von, kedykoľvek je potrebné použiť prístroj) , Pokiaľ ide o hmotnosť, kuchynský robot môže mať hmotnosť od 3 do 9 kg.

  • Ďalšie charakteristiky

Väčšina kombinácií má pulzný režim - tlačidlo, ktoré vám umožňuje krátkodobo urýchliť bežný režim prevádzky. Ďalším dôležitým doplnkom je bezpečnostný zámok. Ak niektoré trysky nie sú správne nainštalované, zariadenie sa nezapne. Stabilita je zabezpečená gumovými nožičkami alebo špeciálnym gumovým krúžkom okolo dňa misky.

Ktorá firma uprednostňuje: preskúmanie značiek

Kombinuje BOSCH

ako si vybrať kuchynský robot

Harvestor Bosch MUM 86R1

Výrobcovia používajú technológiu dvojitej jednotky, ktorá umožňuje pracovať súčasne s dvoma misami zariadenia. K dispozícii je tryska maxi-press, ktorá vám umožní variť mierne zemiakové zemiaky. Každý druhý model má funkciu impulzného režimu a najdrahšie kombajny sú vybavené dotykovými ovládačmi. Je možné programovať rýchlosť, navyše už existujú konfigurované režimy pre určitú hmotnosť produktu a stupeň brúsenia.

Kombinácia Bosch MUM 86R1 je uznávaná ako najsilnejšia jednotka na brúsenie výrobkov na svete! Niektorí experti umiestnili túto jednotku na prvé miesto z hľadiska bezpečnosti.

hnedý

ako si vybrať kuchynský robot

Braun K700 Kombinácia

Optimálny pomer ceny a kvality medzi spotrebiteľmi a odborníkmi sa považuje za model Brown K700. Má veľa užitočných tipov na rezanie, šľahanie, miesenie cesta, sekanie mäsa. Dodáva sa s odšťavovačom a citrusovým lisom. K dispozícii je možnosť nákupu koruny servisných stredísk ako mixéra. V kombinácii sú dve misky, jedna pre 2 litre, druhá pre 500 ml. Prvý je vhodný na varenie. V nej môžete urobiť koktail, miesiť cesto, nakrájať mäso, nakrájajte zeleninu na šalát. Druhá misa je ideálna na rezanie malých porcií zeleniny, mletím zelených plodov, varenie detskej výživy. Krabica na prílohy v tomto modeli chýba, takže potrebujú miesto (existuje veľa trysiek). Harvestor Brown K700 sa ľahko používa a ľahko sa čistí pod tečúcou vodou alebo v umývačke riadu. K dispozícii je ochrana proti neúmyselnému spusteniu, pri prehriatí (počas dlhšej prevádzky) je kombinácia vypnutá.

Moulinex

ako si vybrať kuchynský robot

Moulinex kombinuje kompaktné a funkčné

Kombinácia tejto spoločnosti je multifunkčná a relatívne lacná. Funguje jemne ako mlynček na mäso, rovnako ako mixér. Ideálne pre tých, ktorí pripravujú jednoduché jedlá pre veľkú rodinu. Kombinácia nakrája zemiaky, rozomelie mäso, rastie cesta na sušienky. Nepochybnou výhodou jednotky je to, že všetky dýzy sa okamžite dostanú na miesto vďaka systému, špeciálnym vodidlám. Je veľmi jednoduché montovať a demontovať zberač. Niektoré modely majú rukoväte mixéra a húštiny pre jednoduché ukladanie. Kombajny značky Moulinex sú celkom kompaktné a dokonale sa zmestí do malého kuchynského kúta.

kenwood

Kombajny Kenwood sa vyznačujú vysokou kapacitou, priestrannou miskou a štýlovým dizajnom. Napríklad v modeli KM 266 je misa a teleso jednotky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. K dispozícii je univerzálny nôž, dýza na cesto, disk na drvenie, strúhadlo, trysky na šľahanie. Sada obsahuje mlynček na mäso a odšťavovač.

Philips

Ako si vybrať kuchynský robot

kombajny Philips sú vybavené jedinečným systémom SmartControl

Kombinácia tejto značky je vybavená najpokročilejšími technológiami. Vďaka jedinečnému systému SmartControl sú pre každý režim nastavené automatické nastavenia. Znížila sa úroveň rušenia televízora a rozhlasu. Komponenty je možné umývať v umývačke riadu, je tu aj jednoduché tlačidlo čistenia. Ďalšou výhodou kombajnu je držiak na ukladanie príloh. Niektoré modely zahŕňajú mlynček na mäso, modely a odšťavovače. Výrobca nie je zástancom zmiešania týchto dvoch funkcií v jednej jednotke.

Výber tejto jednotky nie je jednoduché. Koniec koncov, musíte sa naučiť veľa informácií o tom, ako si vybrať kuchynský robot, ktorú technológiu je lepšie kúpiť, aby ste sa oboznámili so spätnou väzbou spotrebiteľov. Jednotku by ste nemali vziať náhodne, pretože ju kupujete nie jeden rok. Nechajte kuchynský robot, ktorý dáte prednosť, svojmu vernému a spoľahlivému asistente.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

70 − 64 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map