Ako si vybrať kuchynské sekačky produkty: typy a základné funkcie spotrebičov

Ako si vybrať kuchynské sekačky produkty: typy a základné funkcie spotrebičov

Ako si vybrať kuchynské sekačky produkty: typy a základné funkcie spotrebičov

Saláty, ragú, polievky - všetky tieto jedlá pripravuje každá hostiteľka. Pre nich je potrebné rezať veľké množstvo výrobkov. Ak pozvaní hostia a plánované sviatky, má zmysel používať kuchynský robot. Ale pre každodenné varenie to nie je veľmi vhodné, pretože dostať, zbierať objemné zariadenia, a potom pranie veľa návnad, misy, nože - to je nepríjemné. Alternatívou je kompaktný drvič na kuchyne. Taktiež rezáva zeleninu, syr, vajcia, ale zaberá menej miesta a je ľahšie ovládateľný.

Hlavné typy kuchynských brúsok

Všetky kuchynské brúsky na zeleninu a iné výrobky sa dajú rozdeliť do dvoch veľkých skupín - prchavých (elektrických, automatických) a neprchavých (ručne, mechanicky). Prvá práca zo siete a práca druhej hostiteľky musí dať nejaké úsilie. Počet trysiek môže byť ľubovoľný v závislosti od modelu.

zeleninová rezačka

Kuchyňa zeleniny rezanie stroj

zeleninová rezačka

Elektrický model

O to zaujímavejšie sú manuálne modely

 • Cenovo dostupná cena. Ručné sekacie stroje, mlyny, mixéry atď. spotrebitelia sú lacnejšími ako elektrické. Ich prevádzka neovplyvňuje množstvo účtov za elektrinu. To je zjavná výhoda oproti elektrickým spotrebičom.
 • Jednoduchá konštrukcia. Zariadenie sa najčastejšie skladá z misky a veka, do ktorých sú vložené trysky. Takýto drvič na kuchyňu je praktický: čím menej detailov, tým nižšie riziko zlomenín. Najdôležitejšie je vybrať prispôsobenie kvalitných materiálov.
 • Pri prevádzke nie sú žiadne ťažkosti. Mletie výrobkov je spôsobené lisovaním alebo otáčaním kryciej dýzy. Všetko, čo potrebujete, je použiť fyzickú silu.
 • Kompaktnosť. Zariadenie zaberá minimálny priestor. Neexistuje drôty, ktoré je potrebné sklopiť alebo skrútiť.

Napriek všetkým výhodám má manuálna technológia jasnú nevýhodu. Všetky procesy sa vykonávajú iba na úkor fyzickej sily používateľa. Výrobky na brúsenie sú malé časti.

vrtuľník

Ručné zariadenie na brúsenie zeleniny

Výhody elektrických spotrebičov

 • Jednoduché používanie. Elektrické kuchynské drviče takmer okamžite rezať a trieť potraviny. Jedno kliknutie stačí - a sú pripravené.
 • Performance. S elektrickým modelom môžete rezať oveľa viac výrobkov ako manuálne. To je výhodné, ak potrebujete pripraviť niekoľko jedál.
 • Univerzálnosť. Niektoré modely sú vybavené veľkým množstvom návnad, ktoré nielenže môžu rozdrviť zeleninu, ale tiež stlačiť šťavu a vytvoriť ovocné pyré.

Automatické sekacie stroje sú niekoľkonásobne drahšie ako ručné sekacie stroje a pri výbere miesta na uloženie pamätajte, že zariadenia majú strach z vlhkosti. Pri výbere modelu je potrebné brať do úvahy objemy výrobkov, ktoré budú musieť byť rozdrvené, aby sa nesprávne posúdili kapacita a rozmery nádoby.

technológia populárnych značiek

Domáce spotrebiče populárnych značiek

Ktorá technika je vhodná na brúsenie výrobkov

Počas varenia trvá príprava potravín najviac času. Najdlhšie musíte rezať a roštovať. Výrobcovia domácich spotrebičov ponúkajú množstvo rôznych zariadení, ktoré uľahčujú brúsenie. Pomocou špeciálnych príloh získate výrobky nakrájané na kocky, kruhy, hviezdičky alebo slamky.

mixér

Blender Philips

Existuje niekoľko typov zariadení na mletie jedla:

 • mlynčeky na mäso;
 • rastlinné rezačky (strúhadlá, krájače);
 • vrtuľníky;
 • mlyn;
 • mixéry;
 • Kombajny.
vrtuľník

Čas trvá vrtulník na brúsenie rôznych produktov

Všetky zariadenia sú dokonale schopné zvládnuť svoje úlohy a každá hostiteľka si môže vybrať typ drviča, ktorý najlepšie vyhovuje. Jediným mínusom všetkých zariadení okrem kombinácie je úzka funkčnosť. Kuchynský robot "vie" všetko, ale stojí to veľa. Tu výber závisí od preferencií a rozpočtu hostesky.

Nižšie uvažujeme o účeloch a funkciách prevádzky zariadení rôznych typov.

potravinový drvič

Elektrické jedlo Chopper

Možnosť č. 1: mlynčeky na mäso

Zvyčajné mechanické mlynčeky na mäso postupne miznú do minulosti, nahrádzajú sa elektrickými. Ak sa na stôl musia používať ručné modely pomocou svoriek, potom nie sú takéto problémy s elektrickými. Dokonale sa vyrovnávajú s akýmkoľvek objemom výrobkov a hosteska nemusí "trénovať" otočením rukoväte. Všetko, čo sa od nej požaduje, je neustále nalievať nové časti do misy.

Hasher

Zariadenie ručnej mlynčeky na mäso

Niektoré modely elektrických mlynčekov na mäso nie sú oveľa nižšie ako kuchynské roboty. Môžu byť vybavené drvičom, strúhadlami, odšťavňovačmi. Pomocou univerzálnych modelov, klobásy, rezance, sušienky, šaláty sú varené. V závislosti od funkčnosti sa rozlišujú tri triedy mlynčekov na mäso:

1
 • "A". Výkonné mlynčeky triedy "A" sú určené na brúsenie mäsových výrobkov akéhokoľvek druhu. S ich pomocou robia mleté ​​mäso.
 • "B". Modely s prídavnými dýzami - strúhadlá, rezačky zeleniny.
 • "C". Do triedy "C" sa považujú domáce modely s nízkym výkonom. Jedná sa o rozpočet mlynček bez ďalších funkcií.
Hasher

Elektrická mlynček na mäso

Pri výbere správneho mlynčeka na mäso by ste mali venovať pozornosť modelom Panasonic, Bosch, Philips, Kenwood, UNIT, Zelmer a Axion. Pokiaľ ide o energiu, je lepšie kúpiť zariadenie "s maržou". V tomto prípade nebudú žiadne problémy, ak zrazu budete musieť spracovať viac produktov.

Bosch mlynček

Drvič na mäso Bosch s dýzami

Možnosť č. 2: rezačky zeleniny

Zelenina a krájače sú v kuchyni nepostrádateľné. Ak budete musieť mäsiť zeleninu na šaláty na prázdniny, nemôžete robiť bez špeciálnych zariadení. Rýchlo nakrájame na zemiaky, uhorky, mrkvu, baklažány, kapustu, repu. Vďaka zeleninovým odrezaným rezaným rezancami cibule nespôsobuje žiadne nepríjemnosti a kocky zemiakov, syrov a vajec sa nelepia na nôž.

Hoci mechanické zariadenia sú veľmi výhodné, je lepšie zakúpiť dva typy zariadení - ručné a elektrické. Prvá bude užitočná pre rezanie varenej zeleniny a druhá pre surové. Mechanické rezačky zeleniny robia zle so surovinami. Hosteska musí vyvinúť silu a to je plné porúch. Elektrické spotrebiče sú praktickejšie.

Štandardná sada ručných modelov obsahuje niekoľko príloh - pre veľké a malé kusy. Existujú rošty na rezanie kociek, slamiek, tenkých kruhov. Môžu sa rýchlo vybrať a vymeniť počas varenia. Elektrické rezačky zeleniny sú schopné mleť zeleninu s akýmkoľvek kusom, jemne rošt. Populárne značky sú Bosch, Siemens, Clatronic, Zelmer.

závit

Výrobky nakrájané na plátky

Existuje niekoľko typov rastlinných výhonkov:

 • "Alligator". Tento drvič je určený na ručné rezanie varenej zeleniny, vajec. Jeho konštrukcia pripomína predĺžené čeľuste aligátora, takže zariadenie má svoje meno.
zeleninová rezačka

Zeleninový aligátor

 • Mechanický kuchynský robot. Hoci drviče tohto typu sa nazývajú zberače, nie sú schopné vykonávať všetky tie operácie, s ktorými sa elektrické modely vyrovnávajú. Jedná sa o dobré vrtáky produktov pre kuchyňu s rôznymi dýzami na rezanie zeleniny, ovocia, syra, vajec.
 • Elektrické rezanie zeleniny. Konštrukcia tohto zariadenia je podobná konštrukcii elektrickej mlynčeky na mäso, takže môžete často nájsť modely, ktoré kombinujú obe funkcie.
zeleninová rezačka

Elektrické rezanie zeleniny

kuchynský robot

Mechanický kuchynský robot

 • Krájač (krájač). Pohodlná brúska sa používa na rezanie výrobkov na tenkých plátkoch. Takéto modely sú v dopyte v rodinách, kde milujú sendviče. S ich pomocou sa dá ľahko odrezať šunka, klobása, syr, chlieb s kusmi rovnakej hrúbky. Vďaka samoostriacim nožom môže krájač trvať dlhé roky bez toho, aby menil nože.
krájač

krájač

Možnosť č. 3: sekacie stroje

Choppers zaujímajú osobitné miesto v rade kuchynských drvičov výrobkov. Často sú zamieňané so zmiešavačmi, ale tieto zariadenia sa líšia. Ich funkcie sú podobné, ale sekačky sa vyrovnávajú s rezaním zeleniny oveľa lepšie. Tieto zariadenia sa úspešne používajú na mletie surového mäsa, kávových zŕn, orechov, zelených plodov, syra, ľadových plátkov.

Konštrukcia pripomína mixér, ale čističe sú oveľa jednoduchšie na čistenie, odstraňujte z neho pripravené kusy jedla. Ako materiály pre výrobcov vyrábajú nárazuvzdorné plastové alebo odolné sklo. Kontajnery je možné umiestniť do mikrovlnnej rúry, čo zjednodušuje varenie a znižuje množstvo špinavých jedál.

vrtuľník

Ručné chopper

Choppery pre kuchyňu môžu byť ručné a elektrické. Výber by mal byť vedený požadovaným výkonom. Ak je zariadenie vysoko kvalitné, bude fungovať mnoho rokov bez toho, aby zmenilo jeho vlastnosti. Nákup elektrického vrtuľníka, venujte pozornosť modelom známych značiek - Bosch, Bradex, Saturn, Delimano. Recenzie o ich práci sú len pozitívne.

vrtuľník

Chopper pre kuchyňu Delimano

Možnosť č. 4: Mixéry

Blendery sú určené na brúsenie a miešanie výrobkov. K dispozícii sú klasické a ponorné modely. Prvý vzhľad je podobný stacionárnym mixérom. Skladá sa z džbánu s vekom, na dne ktorého sú nože. Keď sa jedlo vloží do misy a stlačí sa tlačidlo, nože sa začnú otáčať a obsah nádoby sa rozdrví a premieša.

mixér

Miešadlo s odmerkou

Nože ponorné modely sú umiestnené na vrchu, na "povrchy" mixérov. Rukoväť s tryskou sa spustí do misky s výrobkami a spotrebič sa zapne. V niektorých zariadeniach môže byť ponorená časť pevná, ale existujú aj niektoré, ktoré je potrebné držať rukami.

mixér

Ponorný mixér

Okrem nožov môže byť mixér vybavený šľahačkou, háčikmi na miešanie cesta a zemiakovou kašou. Súprava tiež často obsahuje veká pre kontajnery, takže je možné ich umiestniť do chladničky bez toho, aby ste dostali obsah. Medzi výrobcami mixérov sa osvedčili ochranné známky VITEK, Braun, Philips, Moulinex.

zariadenie

Mixér a mixér

Možnosť č. 5: mlyny

Mlyny - špeciálny druh brúsok pre kuchyňu. Sú určené na mletie pevných výrobkov, najmä korenia. Zariadenia sú nádrže s mlynskými kameňmi. Môžu byť vyrobené z plastu, skla, keramiky, liatiny, dreva.

Existujú manuálne a elektrické modely. Obidva druhy adaptácií sú vhodné, ale v elektrickom prostredí je možné ľahko meniť spôsoby brúsenia a v mechanických zariadeniach je ľahšie ovládať dávkovanie korenia.

Elektrické mlyny pracujú zo siete, batérie, batérie. Modely s batériami alebo batériami môžete odviezť do krajiny, vyraziť sa do prírody. Existujú zariadenia s dotykovými ovládacími prvkami. Mlyny značiek Zephir, ZEST, Peugeot, Zeli sú obľúbené.

mlyn

Peugeot Mill

Možnosť # 6: kombinuje

Kuchynský robot je univerzálny potravinový vrták. S ním hosteska už nebude musieť rezať, roztrhnúť, trieť zeleninu. Všetka táto namáhavá práca urobí zariadenie s množstvom návnad. Hlavná vec je vybrať ten správny model. Ručná výroba je vhodná pre tých, ktorí zriedka potrebujú variť vo veľkom množstve. Elektrické - tí, ktorí trávia veľa času v kuchyni.

Pri výbere kombajnu je dôležité zvážiť počet a tvar dýz, objem misky. Ak je zariadenie elektrické, dávajte pozor aj na režimy napájania, rýchlosti. Domáce modely môžu pracovať v 4-14 režimoch. Záleží na tom, koľko rôznych operácií je pre hostesku k dispozícii.

Ak budete potrebovať len brúsiť produkty, potom je vhodný kombajn s rozmermi 550 - 800 W. Ak musíte miesiť cesto, je lepšie vybrať model s kapacitou 800-1000 W. Zvláštna pozornosť sa venuje značkám Philips, Bosch, Clatronic, Kenwood, Braun, ale ak chcete, môžete nájsť lacnejšie kombinácie slušnej kvality.

harvestor Philips

Kuchynský robot Philips

Ako si vybrať správny vrták

 • Funkčnosť. Určite, čo očakávate od novej techniky v kuchyni a vyberte správny typ vrtuľníka. Pri výbere konkrétneho modelu skúmajte súbor príloh a uistite sa, že vám to vyhovuje.
 • Objem misky. Kontajnery pre výrobky môžu byť navrhnuté pre rôzne objemy - od 0,2 do 1,75 litra. Neplňte nádoby okrajmi. Vypočítajte približné množstvo produktov, ktoré je potrebné spracovať naraz, a pridajte 30-40%.
 • Materiál nádoby. Zvyčajne sú misky vyrobené zo skla alebo z plastu. Niekedy existujú modely s oceľovými nádržami. Najlepšia možnosť - sklo. Je odolný, dobre znáša zmeny teploty a nebude sa roztrhnúť, ak v miske položíte niečo horúce alebo ľadové. Na druhej strane, plast je ľahší, lacnejší, je pohodlnejšie ho umývať.
vrtuľník

Kuchynský chopper

Video: ako používať elektrický model

Demonštrácia ručného vrtuľníka: Video tutorial

Pri kúpe kuchynskej sekacieho zariadenia na zeleninu a iné výrobky venujte pozornosť detailom. Napríklad odmerka je oveľa výhodnejšia ako jednoduchá nádoba. Z dvoch ekvivalentných modelov je lepšie vybrať ten, na ktorom bude označenie v gramoch a / alebo v mililitroch.

Ak ste sa rozhodli pre napájanie, ale pochybujte, ktoré zariadenie si môžete vybrať, kúpte si ju s menším objemom misy. Hlavná vec je, že máte dostatok tejto kapacity. Čím je kontajner väčší, tým silnejší by mal byť motor. S rovnakou silou je výber zrejmé. Neváhajte a požiadajte predajcov, prečítajte si certifikáty produktov a skontrolujte certifikáty kvality. Domáce spotrebiče stojí za to hádka!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 36 = 44

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map