Kuchyňský kout s vlastními rukama - nejjednodušší a cenově dostupné nápady

Kuchyňský kout s vlastními rukama – nejjednodušší a cenově dostupné nápady

Kuchyňský kout s vlastními rukama - nejjednodušší a cenově dostupné nápady

Ne všechny se mohou pochlubit prostornou kuchyňkou, na které je místo pro velkoplošný nábytek. V malých pokojích je každý čtvereční metr velmi důležitý. Zvláště to platí pro oblast stolu, kde chcete uspořádat co nejvíce míst. Pro takový úkol je možná nejlepším řešením použití měkké rohové pohovky, která umožní co nejefektivnější využití volného prostoru. Níže zvažte několik poměrně jednoduchých možností, jak vytvořit kuchyňský kout s vlastními rukama. Výkresy a schémata, v kombinaci s podrobnými fotografickými instrukcemi, umožní dokonce i nezkušenému mistrovi pochopit proces a provádět práci bez zapojení profesionálů.

Měkký roh police Ikea

Pokud chcete minimalizovat tesařství, pak jako rám můžete použít hotové regály Ikea odpovídajících rozměrů. K vytvoření takového kuchyňského koutu potřebujete následující materiály:

 • regály Ikea s fasádami;
 • Dřevotříska nebo překližka;
 • nábytková pěna;
 • potahová látka;
 • vrtačka;
 • elektrická pohonná pila;
 • stavební stapler;
 • šrouby s maticemi.
kuchyně

Komfort a pohodlí v malé kuchyni

Ikeův pluk

Ikea Square Shelf

Montáž a spojování rámu

Při výběru velikosti polic, je nutné vzít v úvahu určité normy: výška a hloubka měkké rohové sedačky v kuchyni ve středu by mělo být 40-45 cm Použití police pohodlné, protože můžete snadno vytvářet, ne jen T-formoval strukturu, ale také ve tvaru písmene U, je-li. protože to je oblast a uspořádání prostor.

Prvky konstrukce jsou spojeny pomocí šroubů. K tomu musíte nejdříve vyvrtat otvory v bočních stěnách odpovídajícího průměru. Nejlepší je vyvrtat současně dvě police a jejich upínání se svorkami. To však není vždy možné vzhledem k poměrně malému vnitřnímu prostoru. Pokud se vrták nevejde do police, otvory pod držákem jsou vyvrtány zvenku - samostatně v každé zdi. V tomto případě je velmi důležité provést správná měření, aby se udrželo vyrovnání při připojení konstrukčních částí.

Poradenství! Pokud jsou šrouby nadměrně utaženy, je možná deformace dřeva. Abyste tomu zabránili, je nutné použít pod těsnicí hlavou a maticí další těsnění.

roh

Vytvoření rohu kuchyňské skříňky vlastním rukama

Montáž fasád a sedadel

Po instalaci rámu je třeba opravit fasády polic. Samozřejmě můžete bez nich udělat, což výrazně snižuje náklady na stavbu. Pokud však chcete mít k dispozici větší prostor pro uložení kuchyňských potřeb, pak jsou nutné dveře.

Základna sedáku je vyrobena z desek z dřevotřískové desky (OSB) nebo překližky o tloušťce 10 mm. Použití dřevotřískové desky nebo orientované dřevotřískové desky je nejlevnější možností. I když je třeba zvolit materiál, je třeba mít na paměti, že překližka může být vystavena vyššímu zatížení a má lepší odolnost proti vlhkosti.

Deska se vyřezává pomocí skládačky podle rozměrů rohu. Poté je třeba všechny hrany brousit středně zrnitým brusným papírem.

upevnění dveří

Upevnění dveří a čel a instalace dřevěné sedačky

Čalounění s měkkým materiálem

Vytváření měkkých sedadel pro roh v kuchyni je možná nejtěžší etapa práce. Nábytková pěna o tloušťce 80 mm je řezána podle stejného schématu jako deska z dřevotřískové desky (překližky) a pak je přilepena k základně.

Dávejte pozor! Pro spolehlivé spojení pěnové pryže s dřevěným povrchem je nutné použít speciální lepidlo. V továrnách pro výrobu nábytku se často používá lepidlo "88" nebo "Foam-2", které jsou univerzálními směsemi pro spojování nerovných materiálů.

pěnová guma

Lepení pěnové gumy

Měkká podložka musí být pokryta látkou, pro kterou je použita stavební sešívačka - vzdálenost mezi svorkami je 1-2 cm. Složitost této práce závisí na vybrané látce. Dokonce i nezkušený člověk dokáže vytvořit rovnoměrný materiál i s látkou, ale správné vytahování látky se složitým vzorem je zcela jiný úkol vyžadující odborné dovednosti.

Hotový výrobek může být odpružen polštáři, který navíc funguje jako měkká opěradla.

1
kuchyňský kout

Kuchyňský rohový regál Ikea

Jednoduchá kuchyňská pohovka z nábytkové desky

Další cenově výhodnou volbou je vytvořit kuchyňský kout pro sebe pomocí nábytkového štítu. Chcete-li tuto myšlenku implementovat, měli byste si zakoupit tyto materiály:

 • nábytková deska (18 mm);
 • akrylová barva;
 • pěnová pryž (80 mm a 20 mm);
 • tkanina;
 • vrtačka;
 • skládačka;
 • dřevěné šrouby.

Řezání štítu a připojení dílů

Předtím, než začnete stříhat štít, udělejte kresbu kuchyňského koutu s rozměry, která splní vaše kritéria. Schéma by mělo být vyvinuto s takovou podmínkou, že na gauči se mohou pohodlně ubytovat alespoň 3 osoby.

kuchyňský kout

Schématické kreslení kuchyňského koutu

Nejsnazší způsob, jak vystřihnout štít, je elektrická pila, ale můžete použít i ruční pilu. Hlavní věc je, že všechny konce by měly být umístěny pod úhlem 90 ° vzhledem k hlavní rovině, pro kterou by měl být nástroj při řezání udržován přesně kolmý.

Podrobnosti konstrukce jsou propojeny samořeznými šrouby. Aby se zabránilo vzniku trhliny v procesu zkrutu, je nutno nejprve vrtat šroub pod šroubem.

Dávejte pozor! Průměr vrtáku by měl být 0,5-1 mm menší než průměr šroubu.

montáž

Sestavení rámu

Malování těla

Pro malování kuchyňského rohu můžete použít jak alkydový email, tak akrylový. Druhá možnost je výhodnější z hlediska stability a trvanlivosti vrstvy. Kromě toho, akrylová barva nemá ostrý zápach, takže ji lze aplikovat přímo v místnosti.

Před nanesením první vrstvy smaltu musí být tělo ošetřeno základním nátěrem, aby se zvýšila přilnavost laku a nátěru laku na dřevěný povrch. Obvykle jsou pro dosažení rovnoměrné barvy dostačující 2 vrstvy barvy. Ačkoli jsou pro tmavé tóny vyžadovány 3 vrstvy.

lakování a lakování

Aplikace barvy

Vytváření měkkých polštářů

Pro měkkou součást, stejně jako v předchozí verzi zhotovení kuchyňského koutu s vlastními rukama, je nejlepší volbou pěna z nábytku. Na rozdíl od materiálů, jako je sintepon nebo holofiber, které také poskytují objem, má pěnová guma také dobrou hustotu, takže je pohodlnější sedět na něm.

Dávejte pozor! Pro opěradlo stačí použít pěnovou gumu o tloušťce 20 mm, zatímco u sedadla potřebujete silnější vrstvu - 80 mm.

Pokud víte, jak pracovat na šicích strojích, u pěnových gumových polštářků můžete šitět odnímatelné kryty na elastickém pásku nebo na zipu. Tento přístup je vhodný, protože stará tkanina může být vždy nahrazena novým, aniž by se na ni vynakládalo velké úsilí.

měkký roh

Jednoduchá volba pro měkký roh pro malou kuchyň

Roztomilý roh z dřevěné desky

Jednoduchý, ale hezky roztomilý kuchyňský kout může být vyroben z dřevěné desky. K tomu budete potřebovat:

 • dřevěná deska 100x40 mm;
 • překližky nebo dřevotřískové desky;
 • kulatá hmoždinka o průměru 15 mm;
 • vrtačka s korunkou 15 mm;
 • elektrická skládačka;
 • pěnová pryž;
 • stavební stapler;
 • odpalování;
 • potahová látka;
 • lepidlo PVA;
 • skvrny, lak.
úhlové schéma

Schéma rohu kuchyně z dřevěných desek

Řezání a broušení součástí

Podle předběžně připraveného výkresu, který lze sestavit pomocí počítačového programu nebo ručně kreslit na obyčejný papír, se deska rozřezá na samostatné kusy. Kvůli elegantnějšímu vzhledu kuchyňského koutku vyřezáváme kudrnaté prvky vlastními rukama.

Poradenství! Pro dosažení hladkých tvarů lze ohyby kreslit pomocí dlouhého, pružného pravítka.

Všechny díly jsou vystaveny hrubování a dokončování pomocí brusného papíru s různou zrnitostí. V případě potřeby vyvrtejte otvory pro hmoždinky, které sedí na lepidlu PVA. Ve skutečnosti bude celý roh sestaven s hmoždinkami a lepidlem.

křižovatka

Spojení na bázi hmoždinek a lepidla je považováno za jedno z nejspolehlivějších v oblasti výroby nábytku

Solení a lakování

Jako povlak namísto smaltu použijeme barvu, která impregnuje dřevo, aniž by vznikl film, který je charakteristický pro barvu na povrchu. Struktura stromu je tedy zcela zachována, zatímco barva může být velmi odlišná - od světlých "borových" tónů až po tmavě červený odstín.

Dávejte pozor! Skvrna má schopnost vyvíjet dřevité vlákno během procesu barvení. Proto po vysušení bude vyžadováno další broušení povrchu.

Lak, stejně jako skvrna, je aplikován ve dvou vrstvách. Pro urychlení procesu se doporučuje používat lak rozpustný ve vodě, jehož doba sušení je za normálních teplotních podmínek 30 minut.

kuchyňský kout

Základ kuchyňského koutu po obarvení a lakování

Sestavení rámu

Než namazáte konce lepidlem, sbíráme kuchyňský kout "za sucha". Důležité je, aby byly všechny otvory a délka hmoždinek namontovány tak, aby rám byl sestaven bez mezků.

Pokud jsou všechny konce a rohy perfektně sbíhají, pak provést montáž rámu již při použití kleya.Dlya konstrukční vyztužení, můžete použít obyčejnou kovové rohy 4x4, které jsou namontovány na vnitřních rozích.

Dno skříní je vyrobeno z překližky nebo dřevotřískové desky, které jsou jednoduše umístěny na rohoch nábytku upevněných ve spodní části rámu.

Sestavení kostry rohové pohovky:

montáž

Sestavení rámu

sestavení kostry

Sestavení rámu rohového pohovky

Instalace sedadla

Podstavec sedáku je řezán podle rozměrů uvedených na výkresu ze stejného listu překližky nebo dřevotřískové desky jako spodní část zásuvek. Měkký materiál je šitý v následujícím pořadí:

 1. Z pěny vyřezáme tvar, který by měl být 2-3 cm delší než základna v délce a šířce.
montáž

Instalace sedadla

 1. Přilnavá pěna na dřevotřísku.
lepicí pěnová pryž

Lepicí pěna na dřevotřísku

 1. Sedlo jsme utáhli s pálkováním, zhruba jsme ho rozřezali podél obrysu a upevnili ho stejným lepidlem.
utažení sedadla

Utahování sedla s odpalováním

 1. Čalounická tkanina je na základně připevněna pomocí svorek.
upnutí

Upevnění čalounické tkaniny

Jako výsledek, to se ukázalo docela slušná rohová pohovka, která může zdobit kuchyni.

dřevěný roh

Dřevěný roh v kuchyni s vlastními rukama

Původní myšlenka - rohová pohovka z palet (palet)

Design dřevěných palet používaných pro přepravu různých výrobků je poměrně jednoduchý. Současně spolehlivost takových prvků umožňuje jejich použití nejen k určenému účelu, ale také k výrobě originálního nábytku.

Pro informaci! K výrobě palety, která je schopna odolat vysokému zatížení, výrobci používají špičkové řezivo. Proto jsou i použité palety velmi spolehlivé.

Samozřejmě, že rohová pohovka z palet, s přihlédnutím k jejich rozměru, se vejde do každé kuchyně. Může se však použít v altánku, zejména proto, že montáž rohu není obtížná.

kreslení

Výkres dřevěné palety se standardními rozměry

Výběr a montáž palet

V první fázi zhotovení rohového pohovky byste měli pečlivě zkontrolovat každý zásobník a vybrat pouze takové konstrukce, které jsou bez vad. Zvláštní pozornost je třeba věnovat prasklinám a velkým štěpím, které mohou způsobit nepříjemné následky během provozu pohovky.

Na základě rozměrů palety se promítá rohová pohovka. Pokud to oblast dovolí, můžete sestavit strukturu pevných prvků. V opačném případě budete muset použít kruhovou nebo ruční pilu, která odpovídá požadované velikosti.

příprava palet

Zkontrolujte integritu a připravte palety podle požadovaných rozměrů

Připojovací díly

Vytvořte si vlastní kuchyňský kout nebo altán palet je velmi jednoduchý. K tomu je nutné sestavit originální konstruktér z připravených dílů a upevnit je společně s šrouby.

Chcete-li uspořádat sedadlo, je nutné palety nainstalovat ve dvou řadách. Taková výška bude postačující, jelikož vršek má umístit vrstvu pěny (asi 100 mm) nebo například tlustou matraci.

Chcete-li vytvořit zadní stranu, je nutné položit paletu vertikálně a přišroubovat ji ke spodní části základny. Ve skutečnosti to dokončí montáž rámu.

design pohovky

Sofa-constructor z palet

Vytváření měkkých položek

Jak bylo uvedeno výše, měkká část rohu (sedák a zadní část) může být vyrobena z pěnové gumy a obalena krásnou látkou. Vzhledem k tomu, že poměrně velká část výrobku v tomto případě bude muset být dobře využita, protože nábytková pěna není levná.

Pro informaci! Cena jednoho listu pěnové gumy o rozměrech 2000x1000x100 mm začíná od 1200 rublů.

Používáte-li staré matrace a polštáře jako měkké předměty, můžete vážně ušetřit peníze. Samozřejmě, že koupit čalouněnou látku je stejně nutné, avšak náklady jsou v podstatě nižší.

měkký roh

Původní měkký roh z palet pro letní sídlo nebo soukromý dům

Článek naznačuje nejjednodušší a nejdostupnější mistrovské kurzy pro vytvoření kuchyňského koutu pro sebe vlastními rukama. Možná, že v těchto produktech není tolik designových myšlenek a neexistují žádná moderní technologická řešení, nicméně je zcela realistické provést tuto práci osobě, která nemá solidní zkušenosti s tesařstvím. Pro vážnější úkoly existují odborníci.

Video: Jak si vyrobit kuchyňský kout s vlastními rukama

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

65 − 61 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map