Mutfakta musluk nasıl seçilir ve monte edilir

Mutfakta musluk nasıl seçilir ve monte edilir

Mutfakta musluk nasıl seçilir ve monte edilir

Modellerin, şekillerin, çeşitlerin ve fonksiyonel özelliklerin çeşitliliği genellikle banyo armatürleri ve mutfakları tercih eden alıcıları karıştırmaktadır. Seçme problemi, sadece yetkin olarak değil, bağımsız olarak da seçilmesi gerektiğinde, genellikle karmaşıktır. mutfakta bir musluk takın.

Mutfak musluk

Seçim sadece ev sahiplerinin tercihlerine bağlıdır

Eski vanayı yenisiyle değiştirmek için boru güzergahı onarım gerektirmiyorsa bir master çağırmaya gerek yoktur - modern ürünler tüm conta ve bağlantı elemanlarından oluşan komple bir set ile tamamlanır. Doğru modeli seçmek daha zordur: malzemenin kalitesi, parçaların gücü ve dahili kablolama ile uyumluluk, takmak için gereken süreyi, mikserin dayanıklılığını belirler.

Doğru mutfak mikseri nasıl seçilir

Tam bir cevap gerektiren ilk soru: nasıl ve nerede zorunda olmak mutfağa bir karıştırıcı koymak. Mutfak yeni ise, süit siparişe göre monte edilir, daha sonra lavabo bir mikser ile tamamlanan projeye uygun olarak seçilir. Mutfaktaki eski sıhhi tesisatın yerini almak için şu özellikleri dikkate almanız gerekecek:

 • Derinlik, lavabo tipi, lavabolar.
yıkama

derin yıkama

 • Lavabonun yeri.
 • Yer, mikser için musluk deliğinin çapı.
 • Musluk deliğinden duvara olan mesafe.

   

hırsız

Mikser sadece yatay bir yüzeye sabitlenemez

Farklı tipte karıştırıcıların yapısal özellikleri

Mutfak kullanımı için en uygun olanı tek kollu karıştırıcılar. Sıcaklığın ayarlanması, suyun basıncı bir kolun yumuşak hareketi ile gerçekleştirilir. Bu tür modeller özellikle uygundur, çünkü kolu döndürmek için valf elini kavramak gerekmez, sadece tutamağı parmağınızla veya avucunun yan yüzeyi ile döndürün - parlak yüzeyi daha az kirden arındırın.

tek kollu ürünler

Esnek çekmeli hortum ile tek kollu ürünler

İki valfli sistemler, vana şeklinde iki kapama elemanlı klasik karıştırıcılardır. Her çıkışa sıcak veya soğuk su bağlanır. Gerekli güç ve sıcaklığa sahip bir jet elde etmek için her iki vinçi de döndürmek gerekir. için lavaboya yükleme mutfakta karıştırıcılar Sadece odanın ve mobilya tarzının gerektirdiği durumlarda seçin. Üreticiler retro tarzda iki kollu modeller üretiyorlar: bakırdan, seramik musluklarla bakırın bir kombinasyonu. Ürünler ayrıca özel bakım gerektirir: temizlik için özel araçlar kullanılır. Bu modellerin maliyeti, tek kollu modellerden daha büyük bir büyüklük sırasına eşittir.

bakır lavabo

Pratik olmayan, ama şık: mikserler, bakır lavabolar, taş, bronz

Duyusal ürünler farklı formlarda, renklerde üretilir. Bu modeller tamamen mekanik döner valflerle donatılmamıştır. Çıkışlı fotoseller, musluk altındaki kolun görüntüsüne tepki verir, su otomatik olarak açılır. Kullanmadan önce, mikser programlanır: sıcaklık değerleri ve kafa basıncı ayarlanır. Su sıcaklığını değiştirmeniz gerekirse, mikser yeniden programlanır. Dokunmatik modellerin avantajları: kullanım kolaylığı, çünkü musluğa kirli bir elinizle dokunmanız gerekmez, ayarların doğruluğu. Dezavantaj: fotoseller piller besler, yedek el altında olmalıdır. Pilin oturması halinde, suyu açmak mümkün olmayacaktır.

dokunmatik musluk

Suyu açmak için elinize dokunmak veya dokunmak yeterlidir.

Mutfak için doğru karıştırıcı nasıl seçilir

Sağlık gereçleri maliyeti, üretim malzemesine bağlıdır. Yumuşak alaşımlardan yapılmış, örneğin silyondan üretilen bütçe karıştırıcılar çekici görünebilir, ancak en kısa servis ömrüne sahiptir. koymak böyle bir Mutfak musluk, Nerede sürekli pişirir ve bulaşık makinesini günde 3-4 kez kullanırlarsa, buna değmez. Pahalı alaşımlardan gelen mikserlerde vida bağlantıları hızla başarısız olur: silyon kırılır ve yük altında çatlaklar. Tamir parçaları - sadece contalar. Bir arıza tamir parçaları ile, tüm karıştırıcıyı değiştirmek zorunda olamaz.

silumin

Silumun, alaşımın rengi ile ayırt edilmesi kolaydır: yüzey gridir

Daha dayanıklı sıhhi ürünler pirinç ve diğer dayanıklı alaşımlardan yapılmıştır. Pirinç, yüksek mukavemete sahiptir: bu tür vinçler pratik olarak kırılmaz, sadece değiştirilebilir sarf malzemeleri - membranlar, sızdırmazlık halkaları, contalar - parçalanır. Son kat kaplama krom (parlak ve mat), alüminyum, nikeli simüle eder.

pirinç musluk

Pirinç güzel ve yeterince güçlü görünüyor

Taş lavaboların (doğal ve yapay) sahipleri, rengi, dokuları veya aynı malzemeden yapılmış ürünleri taklit eden dekoratif bir kaplama ile alaşımdan modelleri seçebilir. Standart olmayan karıştırıcıların maliyeti, geleneksel çelik karıştırıcılardan daha yüksektir.

1
vinç

Granit ve yapay taş

Türü ve malzemeyi seçtikten sonra, bir mutfak lavabosu için ideal olan bir karıştırıcı seçebilirsiniz. Vinç bağlantı bloğunun delik çapını ve boyutunu karşılaştırın: blok, deliği tamamen örtmelidir.

Bir sonraki adım, ağzın uzunluğunu ve yüksekliğini seçmek. Ağzın uzunluğu, çanağın uzunluğunun yarısına eşit olmalıdır. İdeal olarak, emzikten gelen bir jet tahliyenin merkezine girerse. Ağzın yüksekliği, lavaboya yerleştirilecek yüksek bir tencereye izin vermek için yeterli olmalıdır. Tırmanmayacak kadar yüksek seçilmemelidir, çünkü suyun düşme yüksekliği ne kadar yüksekse, mutfağın etrafına daha fazla su sıçramaktadır.

Makul bir çözüm - mutfakta bir karıştırıcı takın esnek geri çekilebilir emzik ile. Membranlı bir hortum, karıştırıcıdan bir hareketle dışarı çekilir ve lavabonun dışındaki tanklarda suyun toplanmasını sağlar.

Diğer önemli teknik nüanslar, emicinin dönme açısıdır. Duvarın yakınına monte edilen araba yıkamaları için 90'a dönme özelliğine sahip bir model seçmek yeterlidir.yaklaşık. Eğer karıştırıcının sabitlenmesi yıkama Lintel'in ortasında bulunan iki kaseyle birlikte, 180 - 360 derece dönen bir ağzı seçmek daha iyidir.yaklaşık.

vinç

Mevcut dönme açısına göre pratiklik ve cihazın kullanım kolaylığı

Mutfakta musluk kurulumu ve tekniği

Kuruluma başlamadan önce, satın alınan ürünün bütünlüğünü kontrol etmeniz gerekir. Bir bütçe seçeneği seçilirse, kaliteli bir lastik parça seti satın almak ve kurulumdan önce fabrika contalarını değiştirmek daha iyidir - bir ay içinde değiştirilmesi gerekmeyecek daha fazla şans.

Hazırlık: hangi araç ve sarf malzemesi gereklidir

o mutfak bataryası Daha hızlı hazırlamak mümkündür:

 • Tornavidalar: normal düz ve çapraz şekilli, pense.
 • Çapa uygun ayarlanabilir anahtar veya anahtarlar.

           

malzemeler

Yer değiştiricinin kurulumu için malzemeler

 • Lavabo, kurulum için bir delik ile donatılmamışsa, matkaba vidalanan bir metal kesici almanız gerekir.
 • Mastik ve keten iplikler, alternatif - FUM bant.
 • Esnek hortumlar, eğer mikser bir boru ile donatılmamışsa.
 • WD 40 veya herhangi bir analog sprey: ekteki hortumları ve ek yerlerini iş parçasına zarar vermeden sökmek kullanışlı olacaktır.

           

            

sprey

İnce bir ağızlık, ulaşılması zor yerlere yeterli miktarda sprey uygulayabilir

 • Paçavra ve küçük kapasiteli, karton.

Demonte halde yeni bir karıştırıcı kumaş üzerine yerleştirilmek istenir ve çalışma yerindeki zemin kalın bir kartonla kaplanır - eğer ağır bir metal nesne düşerse, o zaman zemindeki zemini kesebilir.

Eski vinç ve hortumların sökülmesi

Kurulumdan önce borularda sudan kurtulmanız gerekir. Eğer iç kablolar her nokta için bir stop vanası ile donatılmışsa, lavabonun altındaki borudaki muslukları kapatmak yeterlidir. Eski kablolara sahip dairelerde bazen tüm yükselticiyi kapatmak gerekir.

su kapatma

Su kapalı olmalı

Bundan sonra musluğu açmak ve tüm su tahliye edilene kadar beklemek gerekir. Lavabonu veya lavabonu çıkarmak için, bağlantı kaynağı esnek hortumlarını borulardan sökmek gerekir. Musluk birkaç yıl boyunca değişmediyse, bağlantı noktalarını işlemeniz gerekir:

 • Biriken iplik, kerosen ile bol miktarda nemlendirilmiş veya bir sprey (40) ile muamele edilmiştir.
 • 5 - 20 dakika sonra hortumları sökmeye başlayabilirsiniz. Zemini bir bezle örtmeniz ve kalan su için hortumların altına küçük bir kap yerleştirmeniz önerilir.

    

haline ekli fındık

Kuruyemişi kuvvetsiz kullanmayın

Lavabo veya lavabo ihtiyacınız varsa karıştırıcıyı kurmak, mühürlü değil, sökmek daha iyidir. Lavabo döndürülür, böylece tapayı sökmeniz ve çıkarmanız daha kolay olur. Karıştırıcıyı delikten çıkarmak için, birleştirme pimi somununu bir anahtarla sökün, sonra karıştırıcıyı çıkarın.

kabuk

Lavabonu kaldırabiliyorsanız çalışmak daha kolay olur

Kurulum deliği pas ve kirden arındırılmıştır. Yeni bir mikser üzerinde ön deneme. Gerekirse montaj deliğinin çapı genişler. Ek parçanın yerini alkolle temizleyin.

Derz sızdırmazlığının montajı ve muayenesi

Nasıl doğru ve güvenilir Musluku mutfakta lavaboya takın.? Karmaşık bir şey yok - tüm süreç bir saatten fazla sürmez ve 4 basit adımdan oluşur.

Mikserin bir lavaboya yerleştirilme sırası:

 • Dişli kaide üzerinde mutlaka bir conta yer alır - özel bir oluğa sıkıca oturması gereken lastik bir halka. Mikser, delikte dişli bir blok ile kurulur.

    

vinç kurulumu

vinç kurulumu

 • Bir lastik conta, deliğe monte edilen mikserin tabanına yerleştirilir.

           

conta

Yer değiştiricinin kurulumu için malzeme

 • Sabitleme somununu kelepçeleyin. Pense veya ayarlanabilir anahtarı kullanın. İplik kuvvetle sıkıştırılmamış, önce sızdırmazlık contalarının hareket etmediğinden emin olun.

            

somunlar ile sıkma somunları

Bazen kit 2'de pim somunları ile

 • Hareketsizliği ve kurulumun doğruluğunu kontrol edin. Konum, somunu hafifçe gevşeterek ayarlanabilir.

         

hortumlar

Dağıtıcıya bağlı hortumlar

Hortumları takılı miksere bağlayın. Genellikle kit içerisinde hem soğuk hem de sıcak suya uygun iki hortum vardır. Kit içerisinde sıcak su için ayrı bir hortum varsa, üzerinde özel bir etiket bulunmalıdır. Hortumlardan biri, uzun bir bağlantı ile donatılmıştır, ikincisi - kısa bir ile.

İlk önce, besleyiciyi kısaltılmış bir nozul ile monte edin. Somunu bir anahtarla sıkın, dişe zarar vermemeye çalışın. Gelen borular ve rakorlar daha fazla izole edilmemelidir - fabrika mühürleri vardır. Ardından uzun bir tıkanıklığı bağlayın. Bu aşamada ana şey lastik contaya ve dişe zarar vermemek için somunu sıkmamaktır.

hortumlar

Hortumların üst nozullarda yalıtılmasına gerek yoktur

Bir sonraki adım tezgah üzerine bir lavabo veya lavabo kurmaktır. Lavabonu tamir ettikten sonra hortumları boruya bağlamaya devam edin. Dişli boru bağlantıları önceden temizlenir ve yalıtılır. 2 sarma yöntemi vardır:

 1. İpliğe ince bir macun benzeri macun katmanı uygulanır, keten ipliği üstüne sarılır.
 2. Bant bant su geçirmez sızdırmazlık macunu. Bant, kıvrılma olmaya çalışarak alıştırılıyor.
geri sarma bandı

Şeridi kullanmak daha uygun

Hortumlar bir anahtarla sıkıştırılmış boruya bağlanır. Kelepçeyi zorlayarak ayarlayın: kuvvet ortalama olmalıdır. İşin tamamlanmasından sonra su içerir. Birkaç dakika içinde tüm bağlantılar sıkı.

Video: bir masa üstü sabitleme ile karıştırıcının montajı

Içinde zor bir şey yok kurmak yeni karıştırıcı yeni oto yıkama - iyi durumda boruların kenar çubuğu ve düzen altında bir delik varsa. Belirli marifetlerini ortaya çıktığında zorluklar montaj sürecinde, idare etmek zordur: dalma deliğin çapını ayarlamak gerekiyorsa, eski hortumunu söküp mümkün değildir ya da videoda olduğu gibi karmaşık bir yüzey üzerinde yüklemek istiyorum:

çok fazla ya da az bir güç uygulanması sıkıştırma, sızdırmazlık yanlış uygulama, yükleme sırasında karıştırıcının üst kısmının doğru pozisyonu - - karıştırıcıya zarar görmesine neden olabilir ya da elle çıkarılması zor olan bir sızıntı provoke küçük hatalar nedeniyle pahalı ürün montajı için daha iyi, ana davet etmek.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

97 − = 96

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map