Mutfak için modern şişe modelleri

Mutfak için modern şişe modelleri

Mutfak için modern şişe modelleri

Mutfakta maksimum konforun sağlanması bir şart altında mümkündür: eğer iç eşyaları, mutfak eşyaları, tabakları, teknik cihazları doğru bir şekilde yerleştirirseniz. Şişeleri sebze ya da zeytinyağı, baharat, sos, şarap ile saklamak için mutfak şişesi idealdir - mutfak takımının uygun bir elemanıdır. Bu muhteşem cihazın konum ve uygulama nüanslarını anlamaya çalışalım.

Şişeler: konfor ve pratiklik

Geleneksel dolaplarının raflarda - birçok insan hala yemekleri ve ürünleri depolamak geleneksel yöntemi kullanmayı tercih rağmen gökyüzü ve yeryüzü gibi farklı mutfakta Antik ve modern depolama. Ancak, daha gelişmiş hostes dolapları ve dolap çekmeceleri asılı ve sağ nesneyi bulmak için tencere ve çanta yeniden düzenlemek için uzun süre onların "zevk" mahrum mekanizmalarını dönüm donanımlı.

Daha önce, şarap şişeleri kutularını andıran özel olarak tasarlanmış dolaplarda saklandı. Her bir raf, birbirine temas etmeyen bir nesne veya birkaç nesne içeriyordu. Bildiğiniz gibi, şişeler sadece camdan yapıldı, bu yüzden dikkatle tedavi edildi. Şarap üreticileri mahzenlerinde, cam kaplar raflarda yığılmış, mutfaklarda ve salonlarda alkollü ve alkolsüz içecekler bir barda toplanmıştır.

cam şişeler için raflar

Şarap ile cam şişeler için raflar

Bugün, ürünlerin çoğunu buzdolabında tutmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte, tüm yiyeceklerin düşük sıcaklıkta depolanması önerilmez. Örneğin, zeytin, ayçiçeği, keten tohumu yağı, özelliklerini oda sıcaklığında daha iyi korur, aynı koruyucuları olan soslar için de geçerlidir. Onlar içindi ve kargoyu icat etti.

Nedir - kargo mu? Mutfak için kargo, şişelerin, kavanozların ve dikey şekildeki diğer nesnelerin yerleştirilmesinin uygun olduğu dar bir tel sepetine benzeyen mutfak takımının geri çekilebilir bir elementidir. Dar bir şişenin ana avantajı, çoğu zaman - ocak veya ocak yakınındaki herhangi bir uygun yere monte etme kabiliyetidir.

ranza depolama

Çeşitli amaçlara sahip tanklar için iki katlı depolama

Dar ama oldukça geniş bir tasarım her ekstra santimetre hesaba sıkışık alanlarda, için uygundur, bu yüzden sık sık küçük mutfaklar için mobilya takımları bir parçasıdır.

Modern şişelerin çeşitleri

Bütün çeşit şişelerin ultramodern versiyonda bittiği söylenemez - kargo. Örneğin, hücreler ile geleneksel dolaplar da şarap depolama için aktif olarak kullanılmaktadır. antika dükkanları ve bit pazarlarında, örneğin, mobilya ve ev süpermarketler bulunabilir tasarımlar türlerini, hem de oldukça beklenmedik yerleri düşünün.

çekmece

Geri çekilebilir modeller - mutfak setinin bir parçası, bu nedenle ön panelin tasarımı tamamen mobilya tasarımı ile tutarlıdır. Dışarıda rahat kullanım için, aksesuarların geri kalanının tarzına bir tutamak eklenmiştir. Tek el hareketi ile yuvarlanabilen kullanışlı bir tasarım, ocağın sağ veya sol tarafına monte edilir.

mutfak iç

Modern mutfak iç

Geniş modelleri var, hatta daha fazla kapasiteye sahip ve sıradan kutuları andıran. Bunlar ocak altında "gizli". Kapların düşmemesi ve çizgi sırasında birbiriyle temas etmemesi için kutularda ayırıcılar bulunmaktadır.

Metal elemanlı şişe, mutfak takımının iç, "çalışan" dolgusuna atıfta bulunur, bu yüzden özel tasarımında farklılık göstermez, ancak yapıcı bakış açısıyla basittir. Bir metal ızgara veya birkaç destekleyici parçadan oluşan duvarlar, tam bir görüş açmaktadır, bu nedenle doğru kapasitenin bulunması kolaydır.

1
ahşap set

Klasik ahşap kulaklıkta kargo

Mutfak için konforlu kargo, modern depolama sistemlerinin tek unsuru değildir. Kullanışlı bir geri çekilebilir tasarıma sahip bir kulaklık siparişi verirken, örneğin köşe dolapları için köşe raflarında diğer kullanışlı cihazlara dikkat edin.

özerk

Paketin bir parçası olan modifiye dolapların yanı sıra, şişelerin saklanması için ayrı iç öğeler de kullanılır: dolaplar, dolaplar, raflar, raflar. Çoğu zaman bu şarap saklamak için stilize bir mobilya - geleneklere bir övgü. Bu nedenle, klasik bir iç mekanda şişeler veya bir ayna çubuğu için ahşap bir dolap daha uygundur.

Büfe Yemek

Yemek odası için fonksiyonel kantinler

Eski ahşap raflar ve raflar ülke ortamına mükemmel uyum sağlar. Onlar bir rahatlık ve misafirperverlik ortamı yaratırlar. Düzgün bir rafta, aceleyle birkaç kaba tahtadan yapılmış gibi, bir sonraki fotoğrafta olduğu gibi oldukça pahalı ve rafine içeceklere de katılabilirsiniz.

şarap için raf

Şarap için raf

Ayrıca, aydınlatma ve çeşitli uyarlamalarla, hafif plastik veya doğal meşe ile kaplanmış daha modern dolap modelleri vardır. Ev sahiplerinin zevklerini ve olanaklarını gösteren bir vitrin benziyorlar.

dekoratif

Küçük şişe standları, mutfaktan oturma odasına rahatça taşınabilen veya dolapta ayarlanabilen kompakt iç detaylardır. Kural olarak, bir şişe (şarap, tabii ki, ayçiçek yağı değil) için tasarlanmış ve misafirler ya da aile kutlamaları sırasında vesilesiyle uygulanır. En popüler stilize standlar.

dekoratif stand

Altın kaplama dekoratif stand

Modern modeller, özgünlükle etkileyicidir. Bunlar arasında "görünmez" bacaklı birçok ürün var. Onlardan uzaktan bakarsanız, şişenin havada asılı kaldığı ve bir ip veya ip parçasını asılı tuttuğu görülür. Aslında, bu ipte ayak bacağını destekliyor.

Mutfak için modern şişe modelleri

"Hava" tutucusu

Dekoratif şarap ayakları, kesinlikle dolapta toz toplamayacak harika hediyelerdir.

Boyut önemli mi?

Otonom ve mobil şişe şişeleri tamamen farklı parametrelere sahip olabilir - onlar için tasarım ve performans tarzı daha önemlidir. Ancak, yerleşik tasarımı seçtiğinizde, tam olarak boyutlarını bilmeniz gerekir. Hazır kulaklıklarda, genellikle kabul edilen standartlar kullanılır - 10, 15, 20 cm, sepet ne kadar dar olursa o kadar az kapasiteye sahiptir. Örneğin, bölme 10 cm genişliğinde orada artık mevcut gevşek ürünleri ile dökme kavanozlar için kolaylıkla cam sirke ile şişe, ancak daha fazla yer uygun.

sepet

Sepetin genişliği 20 cm

Boyut seçimi tamamen döşeme etrafında depolamayı planladığınıza bağlıdır. Genellikle yemek pişirmede kullanılan ürünlerdir: şarap, soslar, sirke, çeşitli bitkisel yağlar. Buna göre, bölmenin genişliği bir veya iki sıraya yerleştirilmiş tankların boyutlarına karşılık gelmelidir.

Ev kadınları, çok zaman arpa veya makarna paketi ile de banka değil sadece zeytinyağı bir şişe gizlemek kolay ayırıcılar içeren geniş, ferah tasarım seçmek en iyisidir, pişirme ayrılmış, ancak.

evrensel depolama

Tanklar için evrensel depolama

Gördüğünüz gibi, bölmenin genişliği herhangi bir olabilir, ancak yükseklik kesinlikle sabittir ve tablonun yüksekliğine eşittir. Çalışma mutfak yüzeylerinin standart yüksekliği 85-91 cm'dir, bu sadece iki katmanlı bir yapıya uyum için yeterlidir.

Mutfak için kargoların fiyatı, kulaklığın yapıldığı malzemenin boyutuna ve maliyetine bağlıdır. Doğal ahşaptan yapılmış bir cepheye sahip tasarım, suntadan daha pahalıya mal olacaktır, ancak tüm kayan elemanların pahalı bir zevk olmadığı hatırlanmalıdır.

Satın Alırken Kargo Nasıl Seçilir

Bir mutfak takımı sipariş ederken veya bitmiş bir modeli satın alırken, istisnasız şişeler de dahil olmak üzere tüm elemanların görünüm ve performans özelliklerine dikkat etmelisiniz. Aşağıdaki noktalara özellikle dikkat edilmelidir:

  • Yükün görünüşü, mobilyaların geri kalanının tasarımına tamamen uygun olmalıdır;
  • Tasarım gereksiz çabalar ve ek hareketler olmaksızın kolayca uzanmalı ve geri çekilmelidir;
  • tüm iç parçalar özellikle metalik elemanlar için özenle dekore edilmiş ve güvenlidir;
  • Sap, uygun bir yükseklikte sabitlenmiştir ve kaliteli malzemeden yapılmıştır.

Tabii ki, mutfak için şişenin boyutu da önemlidir, çünkü bu elementin kullanım derecesi de onlara bağlıdır. Kaplar için daha fazla alana ihtiyacınız varsa, geniş bir model sipariş etmeniz gerekmez, iki dar olanı yapabilir ve en uygun yerlere yerleştirebilirsiniz - soba ve masaüstünün yanında.

El ile yonga levha modeli

Bir mutfak seti sipariş ederken, kaliteli bir ürün yapmak için endişelenmenize gerek yok - yetenekli ustalar sizin için her şeyi yapacağız. Ancak, her şeyi kendileri yapmaktan hoşlanan insanlar, hatta mutfak için mobilya bile var. Sanatta usta olan ev ustaları için, el ile yapılacak mutfak için şişe şişeleri için bir şema sunuyoruz. Bu, kutuya (masaüstü elemanı) yerleştirilmiş yonga levhadan oluşan iki katmanlı bir yapıdır.

Şişe şeması

Şişe şeması

Üretim yaparken, mutfak mobilyalarının tüm parçalarının yapıldığı malzeme kullanılır. Bu durumda, bunlar sunta levhalarıdır. İlk olarak, tepsiler ve gövde için elemanları kesmeniz ve ardından gerekli parçaları bağlamanız gerekir. Numunenin boyutları aşağıdaki kargo şemasında gösterilmiştir:

temel boyutlar

Ana boyutlar

Dikkat edin: tepsiler, yükleri taşımak için "raylar" rolünü oynayan kılavuzlar tarafından kutunun duvarlarına sabitlenir. Üst tepsinin yüksekliğini bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz - amacına bağlıdır. İç parçanın elemanları aşağıdaki şemada ele alınabilir:

montaj detayı

Montaj parçaları

Tasarımın bir özelliği, sertliği oluşturan kör bir yan duvardadır. Boyutlar değiştirilebilir, sunta kontrplak, ahşap veya diğer malzemelerle değiştirilir. Asıl önemli olan sonuç, tanklar için geniş ve ergonomik bir depolamadır.

Şişe tasarımının çeşitleri

Şişe şişesinin tasarım ve tasarım özellikleri her şeyden önce mutfak setinin modeline bağlıdır. Dış panel, mobilya cephesinin tasarımını tamamen tekrarlıyor - iç kısmı doğru geometrik şekle sahip bir sepet. Bununla birlikte, aynı üretim prensiplerine rağmen, kargolar bunun kanıtı olarak çok çeşitlidir - mutfak için birkaç şişe fotoğraf.

baharatlar

Baharat her zaman el altında

Ailenin çocukları olduğunda, tatlı içecekleri unutma. Evcil hayvanlar için yem de alt raflarda bir yer.

üç katmanlı model

Üç katlı model

Ev sahibinin ana hobisi yemek pişiriyorsa, fırın tepsilerini ve pişirme kaplarını saklamayı düşünmelisiniz.

kargo ilginç bir uygulama

Yükün ilginç bir uygulaması

Geleneklerden uzak durmak istemiyor musunuz? Lütfen, sürgülü ve sabit yapıyı birleştirmenin mükemmel bir çeşidi.

Şarap depolama yöntemi

Şarap saklamanın orijinal yolu

Yükün ana avantajı evrenseldir.

yüksek teknoloji tarzında iç

Yüksek teknoloji tarzında iç

Gördüğünüz gibi, modern şişe-şişeler her türlü iç mekanda mükemmel bir his uyandırır ve en gerekli öğeleri depolamaya hizmet eder.

Video: iç modern şişeler

Sapphire modeline genel bakış ve kurulum:

Modülü kendiniz nasıl kurabilirsiniz:

Bir mutfak seti sipariş ederken, şişe biberonu gibi kullanışlı, ergonomik ve fonksiyonel bir unsur hakkında unutma. Soba yakınında minimum yer kaplarken, buzdolabında veya üst dolaplarda çok fazla yer tasarrufu sağlayacaktır.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map