Evde sıvı duvar kağıdı nasıl yapılır: yapım yöntemleri ve duvarların dekorasyon yöntemleri

Evde sıvı duvar kağıdı nasıl yapılır: yapım yöntemleri ve duvarların dekorasyon yöntemleri

Evde sıvı duvar kağıdı nasıl yapılır: yapım yöntemleri ve duvarların dekorasyon yöntemleri

Orijinal bir duvar tasarımını iki şekilde yaratabilirsiniz - benzersiz malzemeleri veya desenli renkli çözümleri kullanın. Ancak, teknolojik açıdan en gelişmiş duvar kaplamalarından birini kullanarak "bir arada" birleştirmek için bir fırsat var. İç mekandaki sıvı duvar kağıdı, çeşitli dokular ile deney yapmanızı ve bir renk tasarımıyla, her şey kaplama tipine, dekoratif katkı maddelerine ve uygulama becerisine bağlıdır.İç duvar kağıdı ile iç dekorasyon için bazı seçenekler.

Sıvı duvar kağıdı - nedir bu?

Sıvı duvar kağıdı bileşimi, tutkal, boya ve çeşitli dekoratif kapanımlar ile karıştırılmış tekstil ve selüloz liflerini içerir. Kaplamanın dokusu ve topografisi lifli substratın kalitesine bağlıdır, kalan bileşenler (tutkal hariç) sadece görsel bir etki için tasarlanmıştır.

mutfak dekorasyonu

Mutfak duvarları dekorasyonu

Duvar dekorasyonu

Duvar ve tavan dekorasyonu

renk çeşitliliği

Çeşitli renkler ve dokular

Notuna! Dekoratif sıva ile çok karışık sıvı duvar kağıdı, ancak bazı dış benzerlik ile, bu malzemeler kompozisyon ve uygulamada önemli farklılıklar var. Dekoratif sıva mineral kırıntıları temelinde yapılır, bu nedenle daha hızlı donar ve işte beceri gerektirir (tüm yüzeyin düz bir tabaka ile kaplanması gerekir, aksi halde eklemler görülebilir). Sıvı duvar kağıdı eski duvar kağıdından bile yapılabilir, yumuşak lifler sayesinde dokunuşa daha hoş gelir ve hatta yeni başlayanlar bunlarla çalışabilir.

Duvarlar için sıvı duvar kağıdı çeşitleri

Substratın bileşimine bağlı olarak, bu tip kaplamalar ayırt edilir:

 • İpek - en pahalı ve en muhteşem. Üretildikleri zaman, hem doğal hem de yapay iplikler kullanılır, bu sayede kaplamanın güneşte yanmaması ve 15 yıla kadar orijinal görünümü korunur.
 • İpek selüloz - ipek ve selülozdan (örneğin pamuk lifi veya kağıt) oluşan bir karışımdan yapılır. Performans özellikleri elbette saf ipeklerden 10 kat daha kötüdür, ancak fiyat daha düşüktür.
 • Selüloz - alt tabakanın kullanılabilirliği ve düşük mukavemeti nedeniyle düşük maliyetli bir kaplama türüdür. Ultraviyole etkisinden yanabilirler, bu yüzden ek işlemeye ihtiyaç duyarlar.
sıvı duvar kağıdı

Ipek goblen etkisi ile sıvı duvar kağıdı

dekorasyon

Tavan dekorasyonu

Yapıştırıcı bileşimi için, özel karışımlar kullanılır ve duvar kağıdı montajı için kullanılır - her üreticinin çeşitli temel liflere uygun kendi tarifi vardır.

Dekoratif katkı maddeleri, bu gibi ek maddeler olarak popülerdir:

 • mineral - mika, taş (mermer, kuvars) kırıntı, mercan kumu;
 • sebze - yosun, odun parçaları;
 • dekoratif - payetler, boncuklar, rhinestones, inci annesi, altın ve gümüş iplikler, tinsel.
gelin teli

Sıvı duvar kağıdı için pul

Kuru karışım su ile seyreltildiği için boyalar sadece suda çözünürdür.

İpucu! En çok hangi faturanın dairenizin içine en uygun olduğunu düşünün. Sıvı kaplama, duvara, ipek goblen, dekoratif sıva veya papier-mache gibi görünebilir.

Malzemenin değerlendirme özellikleri

Bu tür kaplamalar, sadece dekoratif özellikleri nedeniyle değil, aynı zamanda çeşitli doku ve renkler için onunla rekabet edebilecek birçok malzeme olduğu için tüketicilerle bu kadar popüler hale gelmiştir. Sıvı duvar kağıdının başlıca avantajları çok farklı özelliklerdir.

 • Ekolojik uyumluluk sadece doğal malzemelere dayanmaktadır, bu nedenle bunların etkilerinin ve farklı buharlaşmaların zararlılığı konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Dokunma veya teneffüs yoluyla alerjiye veya başka tahrişlere neden olmazlar.
 • Güvenlik (yangın dahil) - sıvı duvar kağıdı sınıfı KMZ, insanların yoğun olduğu yerlerde bile kullanılabilir.
 • İyi ısı ve ses yalıtımı - kaplama, ses iletimini engelleyen ve yaşam alanlarında ısıyı koruyan ek bir katman oluşturur.
 • Elastikiyet - duvar kağıdı, hem sıcaklık düşüşleriyle hem de yatak yüzeyindeki küçük deformasyonlarla (örneğin, yeni bir binayı büzerken) bütünlüğünü korur.
 • Buhar geçirgenliği - kaplamaya "solunum" denir, çünkü hava molekülleri serbestçe geçer. Bu nedenle, duvarlar sönümlenmez - duvarın içinden az miktarda nem buharlaşır, bu da mantarların ve diğer zararlı floranın gelişmesini engeller.
 • Antistatik - malzemenin temizleme ile parçalanmamanızı sağlayan belirgin bir toz itici etkisi vardır. Bu özellik, çocuklar ve alerjisi olan kişiler için odalar dekore edildiğinde özellikle takdir edilmektedir.
duvar kağıdı

Sıvı duvar kağıdı - çevre dostu, güzel ve hoş bir dokunuş

Ayrıca, sıvı duvar kağıdı ve faydaları vardır:

 • Kendiliğinden toplanma olasılığı - suyun bileşimini inceltmek ve ortaya çıkan kütleyi duvara sabitlemek, ilk önce tamiratı yapan kişiyi bile bilebilir. Ustalar bile, sadece 10-15 dakika içerisinde uygulama teknolojisine uyum sağlamanın mümkün olduğunu söylüyor.
 • Sıvı duvar kağıtları, çeşitli standart olmayan elemanların (köşeler, çıkıntılar, kapı ve pencere çerçeveleri) bitirilmesi için uygundur.
 • Pürüzsüz, güzel bir yüzey oluşturmak için duvar kağıdı uygulamadan önce uçakları dikkatlice planlamak gerekli değildir. 3 mm'ye kadar duvar ve tavan kusurları, malzemenin kendisi tarafından mükemmel bir şekilde kaplanır.
 • Duvar kağıdının kirli veya hasarlı kısımları çıkarılabilir ve yeni bir katmanla değiştirilebilir.

Avantajların bolluğuna rağmen, sıvı duvar kağıtları ve kusurları vardır. Her şeyden önce, fiyat. Yüksek kaliteli ipek kaplama, özellikle alternatif türlerle karşılaştırıldığında çok maliyetlidir - kağıt veya vinil malzemeler. Ama bu dezavantaj, kendi ellerinizle duvarlar için sıvı duvar kağıdı yaparsanız, baypas edilebilir. İkinci negatif - "kuduz": sürekli olarak neme maruz kaldığında, kaplama ıslanabilir, pul pul dökülür veya düşebilir.

Notuna! Yüksek neme sahip odalarda, kaplamayı son kat cila ile işlemek mümkündür (“nefes alma” etkisini korumak için en iyi buhar geçirgen özelliktedir). Fakat komşuları bir sel düzenliyorsa - bu yeni onarımları korumaz.

Evde sıvı duvar kağıdı yapmak

Kendi elinizle sıvı duvar kağıdı yapmak, malzemelerin bileşimini ve oranlarını biliyorsanız basit bir işlemdir. Evde bile, hem basit bir kâğıt tabakası hem de kumaş goblenin etkili bir taklitini yapabilirsiniz. Farklı duvar kağıtlarının kompozisyonuna daha yakından bakalım.

1

Sıvı kaplama için evrensel reçete

Evde kaplamanın en basit versiyonu sıvı kağıt duvar kağıdıdır. Eski gazeteler, dergiler, eski duvar kâğıdı, karton ve diğer selüloz paçavra kalıntıları - hemen hemen tüm atık kağıtlar için uygundur. Ancak ideal temel, A4 formatında sıradan kağıt baskı kağıtları için tanınır ve hali hazırda taslak olarak kullanılır.

Önemli! Kağıt kütlesinde, bant, zımba veya zımba gibi yabancı maddeler olmamalıdır.

Kağıttan kağıdın nasıl yapılacağı hakkında adım adım talimatlar:

 • Bir selüloz tabanı hazırlıyoruz. Makas veya parçalayıcı ile scrapbook'ları 10 cm'ye kadar olan parçalara, 1-3 cm'lik dar şeritler için prekast kağıda döktük, plastik bir kaba koyunuz ve 1: 5 oranında ılık suyla (30-40 derece) doldurunuz.
 • Suya bir saatten 3-4'e kadar dayanırız, böylece kesimler düzgün bir şekilde şişirilir.
 • Seçilen yapıştırıcı mantar öldürücü bileşenler içermiyorsa, bunları bu aşamada suya eklemek daha iyidir.
 • Yumuşatılmış kütleyi bir karıştırıcı ile karıştırın ve homojen bir yumuşak kıvamlı mantar elde edin.
küspe

Hamurun bir inşaat karıştırıcısı ile öğütülmesi

 • Bir sonraki adım, bir büzücü elemanın eklenmesidir. Prensip olarak, herhangi bir duvar kağıdı macunu uygundur, ancak doğal bir bileşim de seçebilirsiniz, örneğin kil üzerinde buğday unu ile yapılan bir macun ile bir astar. Oboevsvoimi eller - CMC, Bustilat ve PVA tarafından kağıt yapmak için en uygun "mağaza" seçeneği.

Notuna! A4 kağıdı yaklaşık 5 g ağırlığındadır. Tutkal miktarı kağıdın ağırlığına eşit olmalıdır.

 • Tutkal ile birlikte bir renklendirici pigment ekleyin. Miktarını hesaplarken, duvardaki kurutulmuş duvar kağıdının ıslak kütleden daha hafif görüneceğini unutmayın. Düzgün bir ton elde etmek için, bir sıvı boya kullanmak daha iyidir.
 • Hazırlanan baz hermetik olarak paketlenmiştir. En basit seçenek plastik torba kullanımıdır. Bazın "olgunlaşması" en fazla 12-14 saat içerisinde gerçekleşir.
 • Zaten yaşlanmış kütleye çeşitli dekoratif elemanlar ekliyoruz ve elle iyice karıştırmıyoruz. Aynı zamanda, sıvı duvar kağıdı - "gökkuşağı" olarak adlandırılan eşsiz bir dekor oluşturan düzensiz karıştırma, macunsu boya ekleyebilirsiniz.
 • Kaplamanın mukavemeti, alçının bileşimine eklenebilir (çoğunlukla PVA ile birlikte kullanılır), ancak bu bileşen duvara uygulamadan hemen önce karıştırılır, çok çabuk donar. Alçı tozu kağıt 1: 1 ile orantılı olarak kullanılır. Hesaplama kolaylığı için, 5 g alçı yerleştirilmiş bir çocuk mamasından bir ölçü kaşığından yararlanmak mümkündür.
duvar kağıdı

Kağıt duvar kağıtları

Önemli! 1 m2'lik bir yüzey için hesaplanan bileşenlerin tam dozajı: 350 gr kağıt, 40 gr CMC, 30 gr mika tozu, 15 gr sentetik filamentler, 5 gr pamuk.

Goblen duvarları kendi elleriyle

Taklit kumaş yapısını beğendiyseniz ancak satın alma malzemesi çok pahalıysa - önemli değil, evde goblen etkisi olan sıvı duvar kağıdı nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

duvar kağıdı

Taklit baskılı baskılar ile kumaş duvar kağıdı

Aşağıdaki malzemeler temel olarak kullanılabilir (oranlar rasgele seçilebilir):

 • Vatu (olağan tıbbi veya ısıtıcı "Ecowool")
 • lifli kütle - keten tohumu, yün, sintepon veya polyester
 • Doğal veya yapay iplikler - örgülü ve bobinlerden eski örme şeylere

Bütün bu lifler için ortak olanıdır - iyice ezilmeleri gerekir. Makas ve keskin bıçaklar (örneğin, duvar kağıdı) kesmeye yardımcı olacaktır.

Önemli! Taban ne kadar küçük olursa, kaplama o kadar düzgün görünür. Ancak ürüne "lezzet" vermek için daha büyük parçaları kullanabilirsiniz.

içerme

Uzun renkli ipliklerin orijinal lekeleri

Baz bir bağlayıcı ile emprenye edilmiştir (oran 1: 1). Önceki tariflerde olduğu gibi, onun için en uygun duvar kağıdı macunu seçiyoruz ve zorunlu mantar ilavesini eklemiyoruz. İyi karıştırılmış bir kitle 5-8 saat boyunca olgunlaşmaya bırakılır.

Renklere özel önem veriyoruz. Tabanın çoğu zaten boyalı iplerden oluşmuş olduğundan, uyumlu bir şekilde bir araya getirilmeleri gerekir. Tüm renkler doygun ve parlaksa, birleştirici bir temel olarak beyaz, bej veya açık gri kumaş ekleyebilirsiniz. Eğer esas olarak kullanılan ışık tonları kullanılırsa, boyalarla ağrısız olarak boyanabilirler. Dekoratif elemanlar (örneğin, payetler veya küçük boncuklar) hazır kitleye olacak şekilde eklenir.

sparkles ile duvar kağıdı

Sparkles ile sıvı duvar kağıdı

"Ahşap sıva" etkisi ile duvar kağıdı

Duvarlar için örtü, yakacak odun kesildikten sonra bile atıktan yapılabilir. Temel malzeme, kağıdın kendisi değil, selefi - ahşap talaşı olarak kullanıldığı gibi.

Talaş sıvı bir duvar kağıdı nasıl yapılır?

 • Biz en küçük talaşları seçeriz (büyük elek eleği ile elenebilir), derin plastik kaplara dökülür.
 • Boyayı ekleyin ve karıştırın.

İpucu! Gölgeler doğal ahşabın rengini bozmamalıdır, bu yüzden bej, kahverengi veya şeftali tonu kullanmaya değer.

 • PVA yapıştırıcı ile doldurun.
 • Oluşan bileşimi bir inşaat karıştırıcısıyla karıştırın veya el ile karıştırın, daha sonra olgunlaşmak için 8 saat bekletin.
 • İstenirse, dekoratif bileşenler ekliyoruz - örneğin mika tozu, kuvars kumu gibi en küçük kapanımların kullanılması arzu edilir.
 • bir kıvama shpaklevki.Proportsii toz yapışkan sıva alçı ve iyice karıştırılır dökün ilk tarifi (evrensel) ile aynıdır.
 • Kitleyi duvara döküyoruz, donma özelliğini hızla dondurmak için çabucak unutmadık.
kapsama

"Ağaç" kaplaması böyle görünüyor

Ev yapımı duvar kağıtları yapmanın önemli nüansları

Muhtemelen sürecin özünü anladınız, kendi elinizle sıvı bir duvar kağıdı nasıl hazırlayacaksınız?. Bu kaplamanın büyük avantajı, reçete ve kompozisyonun, eldeki malzemeleri kullanarak, kendi takdirine bağlı olarak değiştirilebilmesidir. Asıl konu, tutkal ve kuru dolguların oranını değiştirmemek.

Denemecilere yardımcı olmak için - deneyimli ustalardan hataları düzeltmek için birkaç ipucu ve yol:

 • Hasarlı kaplamanın sorun olmayacağı yerlerde, mobilyalarla kaplı duvarlarda test edilebilen mevcut hammaddeden birkaç örnek hazırlayın. Tam bir fiyasko durumunda, üzülmeyin - yapışkan karışım sertleşmeden önce yüzeyden kolayca çıkarılabilir.
 • duvar çok ufalanan almak ve kurutmadan sonra soyulabilir başlaması durumunda, bağlayıcı bileşen (yapışkan sıvı) ağırlık kısmını artırmak için gereklidir.
 • Eğer kütle zayıf bir şekilde sabitlenmişse, düşüyorsa ya da duvardan kayıyorsa, yapıştırma tutkal ve su ilavesiyle güçlendirilecektir.
 • Kurutulmuş duvar kağıdının çatlaması (azaltılmış elastikiyet) çok sayıda takviye elemanı tarafından düzeltilir - lifler veya iplikler.

İlginç! Uzmanlar materyalin daha görünür olmasını ve dokumanın, hem lifli hem de mineral bazın farklı bileşenlerinin sayısını artırmasını tavsiye ediyorlar.

Duvarlara ve tavana sıvı duvar kağıdı uygulaması teknolojisi

Sıvı duvar kağıdı kullanılarak yapılan onarım işlemi, daha önce de belirtildiği gibi, herhangi bir karmaşıklık arz etmemektedir, ancak birkaç nüans hala mevcuttur. Adımların sırasını ve bunların her birinin özelliklerini göz önünde bulundurun.

duvar kağıtları çizimi

Sıvı duvar kağıdının mala ile uygulanması

Sıvı duvar kağıdı hazırlanması

Kendiniz bir sıvı duvar kağıdı nasıl yapılır, biz zaten öğrendim, bu yüzden bitmiş satın alma karışımı seyreltme düşünün. Tabii ki, her bir pakette oranlar belirtilir ve kütlenin hazırlanması için talimatlar verilir, ancak basılı bilgilerde basılmayan anlar üzerinde duracağız.

 • Satın almayla bile, sıvı duvar kağıdına sahip tüm paketlerin bir lot olduğu gerçeğine dikkat ediyoruz. Bu, renk tonlarındaki farklılıklardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Doğru miktarı alamıyorsanız, büyümeden önce tüm paketlerin içeriğini tek bir kaba dökün ve karıştırın.
 • Sıvı duvar kağıdı için su sıcak - 30-40 derece almak daha iyidir. Bu eller için güzel ve çözünme süreci daha hızlı olacak.
 • Bitmiş kütleyi elinizle daha iyi karıştırın, böylece liflerin yapısına zarar vermeyiniz ve dekoratif etkiyi bozmayınız.
 • Talimatlara göre aldığımız su miktarı, ancak elde edilen bileşim çok kalınsa, duvara uygulanmadan önce karışımı biraz seyreltmek mümkündür.

Dikkat lütfen! Hazırlanan çözelti, bir günde kullanım için tavsiye edilir, ancak yanlış hesaplamalar meydana gelirse - kütle, hermetik olarak kapalı bir kapta veya 1-2 hafta boyunca bir plastik torbada saklanabilir.

çözüm

Bitmiş karışımdan çözeltinin hazırlanması

Finiş için yüzey hazırlığı

Sıvı duvar kağıdı ile onarım yapmadan önce yüzey işlemi yapmanız gerekir.

 • Duvar kağıdı, boya, badana ve diğer eski kaplamaların kalıntılarını gideririz.
 • Düzlemde önemli kusurların varlığında (derin boşluklar, çukurlar), onları bir macun ile düzleştiriyoruz. Düzensizlikler küçük ise, ek sıva uygulamanız gerekmez.
 • Çeşitli metal elemanlar (betonda tutturucular, alçıpandaki kendinden diş açan vidalar), korozyonu önlemek için emaye veya yağlı boya ile kaplanmıştır.
 • Evrensel veya özel bir astar uygularız. Bu sadece kaplanmış yüzeyin yapışmasını arttırmak için değil, aynı zamanda duvar malzemesinin emici özelliklerini azaltmak için de gereklidir.
astar

Astar - hazırlık çalışmasının son aşaması

Dikkat lütfen! Sıvı duvar kağıdı için, yüzey arka plan, kurutmadan sonra çıkabilen önemlidir. Bu nedenle, taban tamamen düz olsa da, ancak renklendirilmiş olsa bile (örneğin, neme dayanıklı bir alçıpan), beyaz macun ile kapatmaya değer.

Sıvı duvar kağıdı uygulamak için prosedür

Standart duvar kaplamalarından farklı olarak, sıvı duvar kağıdına sahip duvarların süslenmesi, ince bir sıva tabakasının uygulanması gibidir.

İşlerin plan şeması aşağıdaki gibidir.

 • Bir spatula ile duvarda az miktarda duvar kağıdı uygularız.
 • Malayu, bileşimi 2-3 mm'lik bir katın yüzeyine dağıtın (daha fazla kalınlık, yalnızca önemli düzensizlikler varsa yapmaya değer).
 • Kelmu, duvara 5-15 derecelik bir açıda bulunur. Hareket (dairesel, yatay veya dikey) almak istediğiniz etkiye bağlıdır. Üzerine kesinlikle bastırma gerekli değildir, aksi takdirde kaplamanın kabartması ortadan kalkar.
 • Sıvı duvar kağıdının bir sonraki "adası" boş alana yerleştirilir ve zaten uygulanan alana gerilir. Yüzey tamamen oluşturuluncaya kadar algoritmayı tekrarlayın.
duvar kağıtları çizimi

Sıvı duvar kağıdı uygulama prensibi

 • Duvar kağıdının duvara veya tavana uygulanması tamamlandıktan sonra, kaplamanın muntazamlığını sağlayarak su ile yumuşatılmış bir demirin dış tabakasından geçeriz.
 • Duvar kağıdı kuruduktan sonra fazlalığı keskin bir bıçakla keseriz.

Dikkat lütfen! Uygulanan sıvı duvar kağıdı, tabakanın kalınlığına ve kaplama tipine bağlı olarak en az 24 saat kurumaya bırakılır. Aynı zamanda, odada hava değişimi (taslak) düzenlemek de mümkün ve gereklidir.

Video: sıvı duvar kağıdı uygulayarak ana sınıfı

Sıvı duvar kağıdı dekoratif özellikleri

Malzemenin doğası ve uygulama kolaylığı nedeniyle, sıvı duvar kağıdı ile iç tasarım çeşitli desen veya görüntülerle büyük ölçüde değiştirilebilir.

Sıvı duvar kağıdı ile çizimlerin çeşitleri

Duvardaki sıvı duvar kağıdı ile çizimler iki çeşittir:

 • Süsleme - antik çağ olarak ya da etno tarzında stilize edilmiş geometrik, bitkisel. Böyle bir bitirme, sadece birkaç unsur kullanılarak laconik olabilir ve desenin ardında neredeyse hiç arka plan bulunmadığında arabesk biçiminde olabilir.
süsleme

Siyah ve beyaz süs

parmak izindeki kabarıklık

Zarif bukleler

hiyeroglifleri

Mısır tarzında hiyeroglifler

 • Resim. Çocuk odası için çizgi film hikayesi ve salon veya oturma odası için kontrast renkle vurgulanmış şık bir kısma ve yumuşak bir romantik yatak odası paneli olabilir.
Duvar dekorasyonu

Çocuk için çocuk duvar dekorasyonu

Çocukların tasarım

Kızlar için çocuk süsleri

Sıvı duvar kağıdı ile çizimler nasıl yapılır

Çizim sıvı duvar kağıdı çeşitli aşamalarda oluşturulur. İlk olarak, gelecekteki resmin veya desenin konturu yüzeye uygulanır ve ancak o zaman çeşitli tonlarda bir duvar kağıdı kütlesi ile doldurulur.

kontur dolgusu

Bir yolu doldurmak

Sanatsal becerisi olmayanlar için, ilk adım, herhangi bir inşaat mağazasında satın alabileceğiniz ya da kendiniz yapabileceğiniz sıvı duvar kağıdı için bir şablon kullanmanız önerilir. Küçük görüntüler için şablon geleneksel olarak boya bandının yardımıyla doğru yere yapıştırılarak kullanılır. Şablon çizimini duvarın daha büyük bir bölümünde büyütmek istiyorsanız, önce çizgileri cama aktarın ve ardından görüntü duvarda görüntülenecek şekilde yanar. Bir kalemle gölgeler üzerinde yürüyün - ve gelecekteki takıların temeli hazır.

şablon

3D resim

Sıvı duvar kağıdının şeklin öngörülen konturu boyunca dağılımı sırayla yapılmalı ve birbirleriyle temas etmeyen alanlar başlangıçta doldurulur. Sınırlar için kalan obojnoj fazlalığı, aynı anda tesviye eden bir spatula ile yumruk atıyoruz. Önceki alanlar kurutulduktan sonra aşağıdaki alanlar doldurulur. Çok renkli alanlar arasında boşluk olmadığından emin oluruz. Gerekirse, tersine önce kuru duvar kağıdı veya, hatlarına işaretleme boyası bir bulanıklık anahat Plot bitişik bölümleri aynı anda, çekme sınır bulanıklık çok renkli duvar elde edilir.

Deneyimli bir usta detaylı video eğitimi

Elde edilen bilgilerin ev yapımı ustalar için faydalı olacağını umuyoruz, özellikle sıvı kaplamalar ile yapılan onarımlar özellikle pahalıya mal edilemeyeceğinden. Garantili kaliteyi tercih edenler, her zaman uzmanların deneyiminden ve profesyonelliğinden faydalanma fırsatına sahiptir.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 6 = 16

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map