Ana su filtresi nasıl seçilir ve kendiniz nasıl kurulur

Ana su filtresi nasıl seçilir ve kendiniz nasıl kurulur

Ana su filtresi nasıl seçilir ve kendiniz nasıl kurulur

Musluktan su sonra kahverengi, sonra beyaz ve su ısıtıcısı pul tatsız kireç gevreği gider? Su için ödeme yapmaktan ve içmemekten bıktınız mı? Bu nedenle, ana filtre takmayı düşünmenin zamanı geldi - benzer bir filtre, mekanik kirleticilerin% 99'unu musluk suyundan çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Arıtılmış musluk suyu

Arıtılmış musluk suyu daha az kirlilik içerir

Neden bir ana filtreye ihtiyacınız var?

Su şebekelerine doğrudan monte edilen filtreler ana olarak adlandırılır. Geleneksel olarak, her dairenin iki otoyolu vardır - sıcak ve soğuk su için. Bu nedenle, ana su filtreleri genellikle hemen ikisine kurulur. Ancak, bir yazlık yazlık veya bir kır evi için, bağımsız bir kuyuya bağlı olması koşuluyla bir filtre yeterlidir. Gövde filtreleri kullanılabilir:

1) Su arıtma için. Musluktan gerçek içme suyu aktığından, artezyen kuyusu üzerinde yaşamak gerekir. Ancak genellikle su en yakın nehirden elde edilir. Çoğu belediye su sistemi, kimyasalları (böcek ilacı, ağır metaller, karsinojenler) uzaklaştırmak için tasarlanmamıştır.

Klor, problemi hiç çözmez, sadece zararlı özelliklerin suyuna ekler. Musluk suyunda, klora dirençli bakterilerin güvenle yaşayabileceği ve üreyebileceği bilinmektedir. Bu nedenle, değiştirilebilir bir kartuşa sahip ana su filtresi, bir dizi problem için etkili bir çözüm olabilir.

2) Suyun tadını arttırmak. Musluktan dökülen, çoğu zaman şaşırtıcı lezzetlerin bir filistin paletine çarpar. Hidrojen sülfid miazmları, gübre aromaları, metal ve çamaşır suyu kokusu - bu kokteyl bazen su olarak adlandırılamaz. Filtreden geçerken, su lezzetli olur ve tüm tatsız tadı kaybeder. Temiz su üzerine pişmiş yiyecekler, iştah açıcı hale gelir.

3) Cilt ve saç üzerindeki fiziksel etkileri azaltmak. Kendimizi musluk suyuyla yıkarız ve cildin neden kuruduğunu ya da döküntülerin neden başladığını, neden değerli tüylerin neden düştüğünü düşünmeyin. Bütün mesele sadece vücudun örtüsünü etkileyen kirleticilerde. Banyoda sıcak su * için bir ana filtre koymaya değer - ve sivilce ve erken kırışıklıklarla ilgili birçok sorun ortadan kalkacaktır.

4) Tesisatı ve ekipmanı iyi durumda tutmak. Kirler, kir ve diğer sert parçacıklar yüzeyi çizer, iç hortumlara yerleşir, ev aletlerini zorlaştırır. Kirli su su ısıtıcıları, çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri, su ısıtıcılar.

Ana filtrenin yüklenmesi

Ana filtrenin yüklenmesi

Ana filtre nasıl seçilir

Soğuk veya sıcak su için filtre tipinin seçilmesine ek olarak, diğer parametrelerin belirlenmesi önemlidir.

 • Arıtma derecesi gerekli

  Su arıtma için filtre

  Su arıtma için filtre

  1
  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
  Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map