Stojí za to si vybrat kuchyňskou desku a umyvadlo z křemene: výhody a nevýhody křemenného aglomerátu

Stojí za to si vybrat kuchyňskou desku a umyvadlo z křemene: výhody a nevýhody křemenného aglomerátu

Stojí za to si vybrat kuchyňskou desku a umyvadlo z křemene: výhody a nevýhody křemenného aglomerátu

Při výrobě kuchyňského nábytku se používají různé materiály. Ale pouze křemenný stůl se může pochlubit nepřekonatelnou silou a estetickým přírodním vzhledem. Křemenný aglomerát jako žádný jiný materiál není vhodný pro kuchyň. Na rozdíl od levnějšího akrylátového kamene, určitě jej nebudete škrábat nožem. Podávání křemene není desetiletí. Nicméně, kromě nesporných výhod, křemen má minus. Než si koupíte křemenný dřez nebo stůl, měli byste pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody.

Co je to křemenné aglomerát

Umělý křemenný kámen je materiál, který je vyroben z písku a drobků z přírodního křemene, pigmentů a adstringentních polyesterových pryskyřic. Vyrábí se při vysokých teplotách ve vakuových instalacích. Výsledkem je, že desky o rozměrech 91 až 93 procent tvoří přírodní křemen s všemi vysokými pevnostními vlastnostmi.

křemenný kámen

Umělý křemenný kámen pomůže realizovat nejambicióznější návrhy

Křemen je sám o sobě jedním z nejodolnějších přírodních materiálů. Na tomto ukazateli je druhá pouze pro těžké diamanty a korund. Ale vytváření přírodního kamene z povrchu velké plochy je problematické, takže jsou desky z křemenného písku a různé drobky této skály.

pult

Křemenná stolní deska může být řezána téměř v jakémkoli tvaru

Jako pojiva se ke křemennému aglomerátu přidá polyesterová pryskyřice. Po tepelném zpracování takové kompozice se získá pevná monolitická deska, ve které nejsou žádné dutiny a praskliny. Jeho prasknutí během nebo po instalaci je nesmysl. A ne každý ocelový hřebík může poškrábat povrch křemičitého kamene.

Jedinečná odolnost proti mechanickým vlivům - hlavní výhodou křemenných desek a umyvadel. Vzhledem k nepřítomnosti pórů ve své struktuře se nebojí teplotních změn a vlhkosti. Vyloučená vroucí voda z jejich definice nedokáže poškodit.

Technologie výroby aglomerátu z křemene

Srovnání křemenných a mramorových desek

Oblast použití umělého křemenného kamene

Křemenný kámen se používá pro:

 • výroba desek pro koupelny a kuchyně;
 • krby;
 • Dokončení bazénů;
 • výroba okenních parapetů;
 • podlahy a schody;
 • dekorace různých kusů nábytku a obecně interiérů.

Povrchy z křemenného aglomerátu se používají v obytných a veřejných prostorech. Mezi vlastníky kuchyní jsou v zájmu jejich trvanlivosti, snadné péče a odolnosti proti poškození. A návrháři si vybírají desky vyrobené z křemene kvůli paletě barev.

panelů

Kromě pracovních desek jsou vyrobeny kuchyně vyrobené z křemenného aglomerátu a stěnové panely

Technologie výroby umožňuje povrchům z křemenného kamene dodat jakékoliv výkresy a odstíny. Producenti drtiče používají jinou frakci, která umožňuje vytvářet jakýkoli vzorek v desce a pomocí pigmentů může být do této struktury vložena jakákoli barva, která není přírodní pro paletu.

barevná paleta

Bohatá paleta barev rozšiřuje možnosti kreativního návrhu interiéru

Důležitý bod! Leštění křemenného aglomerátu se provádí na obráběcích strojích. Není možné jej provádět nezávisle doma. Pokud existují čipy k opravě, bude povrch problematický.

Po smíchání křemenných třísek s pigmentačními a vazebnými přísadami se výsledná hmota nalije do forem. Výsledkem následného vytvrzení a pečení je deska, která se podrobí broušení a leštění. Obecně platí, že proces výroby křemíkových desek je dost jednoduchý, ale není možné vytvořit takový povrch vlastním rukama. Výroba těchto desek pouze v továrně na průmyslových zařízeních.

kuchyňský ostrov

Kuchyňský ostrov s lesklou křemennou špičkou

Výhody a nevýhody křemenných desek

Podle recenzí spotřebitelů mají křemenné dřezy a kuchyňské pracovní desky vynikající provozní a estetické vlastnosti. Ale mají také nevýhody, které je třeba vzít v úvahu při výběru kompozitních desek z aglomerátu.

1
křemenný povrch

Kámen je kámen, povrch křemene vypadá nejen chladně, ale je to tak ve skutečnosti

Mezi nedostatky umělých křemenných desek stojí za zmínku:

 • vysoké náklady na produkt;
 • závažnost materiálu;
 • pocit chladu při dotyku;
 • složitost obnovy s čipy.

Křemenný aglomerát je zpracován diamantovými frézy a brusnými stroji, které vyžadují chlazení vodou. Doba výroby pro desky, ozdobné desky a umytí je značná. Je možné, že požadovaný kus ze společného talíře nepřekážete pilou pilou co nejrychleji.

pult

Hlavní nevýhodou tohoto materiálu je vysoká cena. Pro běžící metr pultu musíte zaplatit asi 100 eur

Důležité! Hotový výrobek má značnou váhu. To nejen způsobuje dopravní potíže, ale také omezuje velikost.

Délka stolu nesmí překročit tři metry. Pokud mají být kuchyňské skříně pokryté větší deskou, musí být takový povrch oddělen od několika samostatných úlomků. Švy vytvořené v tomto případě budou viditelné v každém scénáři.

Nicméně, všechny tyto nevýhody jsou více než vyváženy řadou výhod, mezi nimi:

 1. Teplotní odolnost 250-300 ° C
 2. Pevnost vůči nárazům a jiným mechanickým vlivům.
 3. Nulová hygroskopicita.
 4. Odolnost proti chemikáliím pro domácnost, kyselinám a zásadám.
 5. Absence predispozice ke vzniku mikrotrhlin.
 6. Odolnost proti opotřebení a ultrafialovému záření.
 7. Estetický vzhled a nejrůznější konstrukční řešení.
 8. Snadná péče a trvanlivost.

Pokud je na desku křemenného aglomerátu umístěna horká pánví, na ní se nezobrazí spálená skvrna. Umělý povrch bude snadno odolat tomuto testu. Zároveň keramický kuchyňský dřez díky vysokým vlastnostem odpuzujícím vodu není v žádném případě horší z hlediska odolnosti vůči vodě a spolehlivosti vůči analogovému kovu.

dřezu

Křemenné umyvadlo - bezpečné, bez škrábanců a bezpečí originálního lesku

Absence pórů zaručuje bezpečnost, pokud jde o šíření bakterií. Na křemenném stole můžete bezpečně vařit, stačí otřít povrch obyčejným mýdlovým hadrem po řezání ingrediencí.

Nuance montáže křemenného dřezu a desek

Instalace desek z umělého křemene je podobná instalaci akrylových nebo dřevěných analogů. Ale vysoká pevnost materiálu ukládá na tyto práce svou specifičnost. Řezání a mechanické zpracování okrajů na místě v kuchyni je téměř nemožné. Všechno se provádí ve výrobě po pečlivém měření pod rozměry konkrétní místnosti a betonového nábytku, jinak nebude možné dosáhnout rovnoměrného řezání a vytvoření "neviditelného" švu.

dřezu

Aby se zajistilo, že klouby mezi úlomky stolu nejsou viditelné, jsou křemenné desky řezané na speciálních strojích

Smršťování jednotlivých částí dekoru z křemene se provádí pomocí čepů, které zaručují tuhost a pevnost povrchu. K maskování kloubů se aplikuje speciální lepidlo, které po vysušení musí být jemně mleté ​​až do úplného neviditelnosti.

Adhezní kompozice není původně určena pro utěsnění konců křemenné desky, jako v případě analogu dřevěného čipu. Pracovní desky a výlevky z křemenné vody nejsou podle definice strašné. Během instalace není nutné umělý kámen chránit před vlhkostí.

Pult v kuchyni

Platit pevné částky pro výrobu desky, riskovat s vlastní instalací - příliš drahé potěšení

Rohy a bagety pro křemenné povrchy se doporučují, aby byly odebrány ze stejného aglomerátu, takže celý nábytek je ve stejném stylu. Alternativně lze použít kovové nebo plastové výrobky, pokud jsou v souladu s umělým kamenem kuchyňského stolu.

Video instrukce pro instalaci křemenného pultu

Quartzové desky, desky a umyvadla v kuchyni - je to praktické, estetické, trvanlivé a bezpečné. Originální originál v designu při použití tohoto materiálu je zajištěn pro vás, ale pro non-triviální interiér budete muset zaplatit hodně. Zde hrají významnou úlohu jak vysoká cena samotného aglomerátu, tak solidní cena jeho následného řezání a instalace, jejichž výkon bude nutné přilákat vysoce placené profesionály.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map