Hayallerimin mutfağı nasıl bir gerçeklik haline geldi?

Hayallerimin mutfağı nasıl bir gerçeklik haline geldi?

Hayallerimin mutfağı nasıl bir gerçeklik haline geldi?

ergonomik mutfak

Onarım maliyeti: 200 000 ruble.
Mutfak alanı: 19 metrekare m.
IKEA kiti: 150 000 ruble / kurulum 10 000 ruble.

1,5 yıl önce, sonunda dairemize taşındık ve düzenlemeye başlamak için ilk şey bizim mutfağımızdı!

Eski rüyamda olduğu gibi büyük bir mutfak alanı olan bir daire aradık - güzel bir mutfak seti, tüm arkadaşların veya tüm akrabalarının oturabileceği büyük bir yemek alanı.

Mutfak setinin tarifi ile başlayacağım. Bu alan daha çok aynı kadın olduğu için, eş ile karşılıklı arzuyla, tüm düzenlemeler ellerimden geçti. Sadece teknik açıdan bakıldığında bana çok yardımcı oldu.

mutfak tasarımı

Böylece, mutfağımı her zaman iki versiyonda temsil ettim: beyaz (sütlü) veya koyu çikolata. Bir tasarımcıyla çalıştık. Bana birkaç seçenek verdi ve bu seçeneği hafif bir mutfakla beğendim.

hafif mutfak

Mutfaktaki ilk "parçalanma", gaz boruları ile kaplı bir duvardı. Buna, sadece sıcak suya değil aynı zamanda bireysel ısıtmaya sahip olduğumuz bir havalandırma bacası ve bir gaz kazanı eklenmiştir.

mutfakta tamir

Aslında, sadece kazanın üzerinde gaz ihtiyacımız vardı, çünkü fırını ve elektrikli ocakları koyduk (belki çok ekonomik değil, ama ben zaten alıştım).

1

mutfakta davlumbaz

Borular altındaki dolaplarda içmek de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri tahmin ederek, tüm alçı levhaları kapatmaya karar verdik. Neyse ki, kazanın dolabın içinde saklanabilme olasılığıyla, kazanın ilerlemesi sağlandı. Bu nedenle, yerine, yüksek bir "kalem kutusu" koyduk.

borular gizlenmiş

Çok fazla yer kaplayan büyük bir dolapta hiç yer kaybetmek istemedim. Kazanın altında bir raf yaptılar. Orada ekmek kutusunu koyacağım (ekmek sadece orada yatıyorken), tereyağı, sirke, soslu şişeler var. Bunu çekmeceye koyamazsınız, ama el altında olmalıdır. Burada çocuk çubukları var.

kabin alanı tahsisi

Rafta bile daha düşük tatiller ve diğer mutfak eşyaları kullandığım yemekler. Bu raf herhangi bir şey almak için çok uygun olmadığından, sıklıkla kullanılan ürünleri seçmemekteyim.

kutu doldurma

Çekmeceleri indiremedim, ancak alt kısımdaki rafların çok rahatsız olduğunu öğrendim. Geri çekilebilir sepetleri koymak için bir seçenek vardı. İlk başta bunları nasıl kullanacağımı gerçekten bilmiyordum. Fakat tasarımcı zamanla önemli soruyu sordu: tüm ev aletlerini nereye koyayım? Ve bende: bir fritöz, bir mikser, bir karıştırıcı, bir kıyma makinesi. Yani bu sepet yararlıydı. Her şey rahat ve kolay erişilebilir.

alt çekmeceler

Benim için özellikle önemli olan, mutfağın ergonomisi ve tasarımcının dikkatini çeken ilk şey ve tezgah üzerindeki boş alanın kullanılabilirliğiydi. Yemek yapmayı, pişirmeyi ve burası benim için gerekli. Bu alanın önceki mutfağında, 40 cm vardı ... Şimdi bütün 80 ve ocaktan sonra 60))))

ergonomik mutfak

Doğru, bana beklenmedik bir şekilde sunulmuş olan ve artık yaşayamayacağım 80 cm'lik bir multimetre oluşturuldu. Bu arada, elektrik planlarken pervazlardan biri - pişirme alanında yetersiz sayıda çıkış. Sadece bir tane var. "Karikatür" işe yaradığında, karıştırıcıyı veya karıştırıcıyı açmak imkansızdır. Tee kullanmak rahatsız edici ve güvensizdir.

mutfak yardımcıları

Maksimum çekmece sayısına sahip olmanın önemli ve gerekli olduğunu düşünüyorum. İnan bana! Size zaman, sinirler, uzay kazandırır!

Neredeyse hiç rafım yok. Sadece lavabonun altındaki dolapta ve kocada havalandırma kolonunun bulunduğu yerde kendini icat etti. Onun hakkında daha fazla.

genel bakış

Kulaklığı kurduktan sonra, sütun 10 cm'de gömüldü. Ama bu 10 cm'yi işsiz bırakamamıştım. Bu nedenle kocam şaşkındı, dolap icat edildi ve kuruldu. Birincisi, boşluk daha uyumlu görünüyor ve ikincisi, tüm kimyayı saklıyorum.

rasyonel dağılım

Sonuncusu lavabolu bir dolap. İçinde bir raf var, üzerine kavanozlarla bir kap koydum. Bir şey bulmam gerektiğinde, konteyneri zemine çekiyorum. Ayrıca, çöp kutusuna kayan bir platformda kurduğum bir kapsayıcıyla değiştirdim. Bu patates-morkoshku temizlerken çok uygundur: eldeki bir lavabo, çöp tenekesi de. Şimdi sebzeli bir kap için aynı platformu yapmayı planlıyorum.

rahat mutfak

Eh, son eleman posdumoyka idi. Bu, yanlış ölçümler nedeniyle, mutfak bir köşe haline gelmedi, bulaşık makinesi ayrı ayrı durdu ve bir çaydanlık ve ona eşlik eden her şey için bir yer kaybettik çünkü ortaya çıktı. Tasarımcı bize yardım etti, alay içte ortaya çıktı. Gerçekten beğendim. Her ne kadar başlangıçta benzer bir raf sadece bir dekor olmalıydı ve bunun üzerinde porselen tabaklar duruyordu. Peki, tamam

iyi bir çözüm

Genel olarak, mutfak tüm ihtiyaçlarımızı karşılar: Geniş bir masa, aynı zamanda boş alan, hava.

geniş mutfak

Çocukla birlikte, diğer odalarımız olmasına rağmen, tüm zamanımızı burada geçiriyoruz. Ve misafirlerimize göre, ayrılmak istemiyoruz. Bu arada, misafirleri mutfağa götürüyoruz.

Ve şimdi birkaç detay.

Seramik tutamakları:

dolaplarda kolları

dizayn

Teknik aynı tarzda eşleşti:

mutfakta tarzı

Yeni Yıl için Dekore:

ev dekorasyonu

Planlanan tasarım projesinin eksik elemanlarını kurduktan sonra mutfağımızın yarışmalara gönderilebileceğini düşünüyorum. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

47 − = 43

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map