Zlomená myčka - mohu to opravit sám?

Zlomená myčka – mohu to opravit sám?

odstraňování problémů s myčkou nádobí

Pokud se vaše myčka rozbije - nezapne nebo špatně vypláchne nádobí, pak se nepokoušejte kontaktovat opraváře. Koneckonců, většina selhání může být odstraněna vlastními rukama. Nejdříve však musíme vědět, jak funguje zařízení, jaké hlavní prvky by mohly selhat.

Princip činnosti

Oprava myčky nádobí vlastním rukama - instrukce

Samozřejmě, než opravíme vlastní ruce, budeme potřebovat instrukci. Když mluvíme o principu fungování obecně, stojí za to vědět, že v každém stroji existuje několik standardních režimů s podobným algoritmem - a sekvence operací (jako princip provedení) se v závislosti na modelu výrazně neliší.

Pokyny popisují následující operace:

 1. Stroj je čerpán z centrální sítě pomocí změkčovače soli.
 2. Průtok vody je pod tlakem přes filtr a je regulován speciálním plovákovým ventilem.
 3. Když stroj shromáždil dostatek vody, je napájení odpojeno a topení začne.
 4. Voda po zahřátí je čerpána do pracovní komory čerpadlem a rozstříkána přes horní a dolní prvky.
 5. Odpadní voda se čistí ve dvoustupňovém filtračním systému a poté se znovu použije k praní.
 6. Během mytí je přidán speciální prášek.
 7. Voda se používá "v kruhu" několikrát a pouze na samém konci stroje se spojí. Odtok je také zajištěn speciálním čerpadlem.
 8. Po ukončení pracího procesu se provádí sušení - může to být kondenzace nebo turbo. V druhém případě je proces rychlejší, protože ventilátor se používá k sušení.

Stručně, celý proces vypadá takto: přívod vody, předběžné a hlavní výplachy, odvodnění, sušení.

Poradenství! Pokud je uživatelská příručka ztracena, stáhněte si ji na webových stránkách výrobce nebo v nějakém hlavním obchodě s hardwarem.

Problém 1. Nádobí jsou špatně umyté, zbylé skvrnami, špínou, povlakem, bílým filmem nebo lepivostí

Pokud nádobí po praní má nevyhovující vzhled, neznamená to, že myčka potřebuje opravu.

Nejprve se ujistěte, že:

 • stroj není přetížený;
 • nádobí včetně správně naložených příborů - nezasahujte do otáčení trysek a neblokujte dávkovač (kapalina na mytí nádobí);
 • voda je čistá;
 • Čisticí prostředek není poškozen.

Jste-li si jisti, že problém není v tom, pak víme, co dále můžeme udělat samo:

 1. Pokud jsou na pokojích skvrny a bílé skvrny, je vhodné dát tablety typu all-in-one, protože nezaručují dokonalou kvalitu, zvláště pokud je voda z vodovodu příliš tvrdá.
 2. Poruchy "vzhledu" nádobí po promytí mohou signalizovat, že pro normální průchod procesu není dostatek leštidla nebo soli.
 3. Pokud je leštidlo příliš mnoho, pak bude nádobí zakalená. Zvýšené množství oplachového prostředku vyvolává tvorbu příliš velké pěny, kterou lze potlačit práškem. Nebo musíte nakonfigurovat dávkovač. Spusťte nádobí znovu, ale s méně leštidlem a kratším časem.
 4. Trysky rotující kolébky se mohou ucpat - čistí se pod tekoucí vodou.
1

Jak vyčistit otočný kolečko

 1. Možná jste vybrali špatný program, vyberte jiný - intenzivnější.
 2. Tmavé skvrny na nádobí mohou být vytvořeny díky blízkosti hliníkových misků během mycího procesu. Skvrny se snadno umývají brusnými výrobky ručně.
 3. Hnědý nebo nažloutlý povlak vzniká v důsledku ukládání žláz, které jsou obsaženy ve vodě z vodovodu. V takovém případě je třeba umístit příslušný filtr. To musí provést instalatér.

Co dělat, když se nádobí po mytí v myčce špiní

Problém 2. Voda zaplavila spodní část stroje nebo netěsnosti

Pokud voda zaplavila dno, pak se v tomto případě nevyžaduje oprava - ve většině případů je to důvodem zanesených filtrů.

Jak získat a vyčistit filtr v myčce nádobí

V dolní části jsou umístěny filtry - na místě, kde prochází kanalizace. Dostanou to jednoduše, instrukce zde není potřeba. Před každým spuštěním stroje je žádoucí je vyčistit.

Kumulace malého množství čisté vody okolo výstupního otvoru v zadní části je normální. Tudíž těsnění zůstávají mokré.

Pokud voda nebo pěna proudí, je to pravděpodobně příčinou v přeplněném dávkovači nebo rozlitém leštidle, kvůli kterému se vytvořila pěna.

K dispozici je myčka

Výsledná loužka by měla být jednoduše odstraněna a příště nedoplňovat dávkovač. V jiných případech může být problémem opotřebení / poškození těsnění nebo potrubí.

Problém 3. Stroj nefunguje, hlučný, odtokové čerpadlo se nevypne nebo pára vytéká

 • Pokud se zařízení nespustí a jste si jisti, že výstup, ke kterému je zařízení připojeno, pracuje správně a aktivace je správná, problém může být v dolní části vody, pak zkontrolujte připojení všech hadic a zkontrolujte, zda je kohout otevřený.

Pozor prosím!

Pokud je programátor vadný, nepomůže ani manuál ani opravy vlastními silami - pouze odborný servis.

Také zkontrolujte, zda se dvířka těsně uzavírají, zda by mohlo dojít k poškození západkového mechanismu. V tomto případě je také lepší neopravovat stroj sami, ale kontaktovat servisní středisko.

 • Pokud se vypouštěcí čerpadlo nevypne, znamená to, že jste zařízení znovu zapnuli, což způsobilo automatické vypnutí oběhového čerpadla a zapnutí vypouštěcího čerpadla;
 • Nenechte se vydělat párou, která vychází z myčky - je to normální při vysoušení nebo vypouštění vody;
 • Hluk ze stroje může dojít během procesu mletí jídel a výdejních stojanů - to je normální. Pokud jste písař nepoužívali po dlouhou dobu, hluk může být vydán motorem. V budoucnu se pokuste z času na čas nalévat a vylévat vodu z auta, nebo jednou v týdnu umývat nádobí, aby byly podložky vlhké. Navíc příčinou hluku může být malý předmět, který spadl do koše nebo špatně fixovaný příbor.

Pozor prosím! Klepání může být signál opravy, opotřebované a poškozené součásti jsou nahrazeny:

 • Poškozená ložiska rotujících houpacích ramen;
 • Ložiska hlavního nebo odtokového čerpadla - pak klepání nastane pravidelně nebo až na konci každého cyklu, když se provádí odtok.

Pokud jste přesvědčeni, že po tom, co vůz potřebuje opravu v servisním středisku, musíte nejdříve rozmontovat myčku. Můžete to udělat sami. K tomu je odpojen napájecí zdroj, přívodní hadice a odvodňovací kanál jsou odpojeny. Budete také potřebovat schématickou instrukci k odstranění čelního panelu - pouze abyste měli přístup k ovládacím prvkům. Spodní kryt musí být také odstraněn samotný - umožní to přístup k čerpadlu, hadicím, ventilům a motoru.

Demontáž myčky nádobí

Které části nejčastěji selhávají

Nejčastěji se rozkládá plovákový spínač - elektrické zařízení v podlaze stroje. Jedná se o plovák ve tvaru plastového válce, který se nachází uvnitř komory a vyskočí, když voda úplně naplní stroj. Přepínač může zablokovat vodu - v tomto případě instrukce doporučuje jeho opravu nebo výměnu.

Ventily mohou být také vadné. Přívodní ventil je umístěn na dně - může se ucpat a neumožnit průtok vody. V důsledku poruchy elektromagnetické ovládací cívky mohou dojít k poruchám myčky nádobí.

Pokud je vaše auto vybaveno motorem bez zpětného chodu, bude v něm instalován další ventil, který vypouští vodu. Jejich poruchy by měly být odstraněny odborníky.

Tam mohou být problémy s nebulizér, ačkoli to je obvykle vzácnost. Nejčastěji vznikají kvůli příliš tvrdé vodě nebo kvůli kontaminaci potravou.

Taková porucha jako spálený motor nebo porucha v čerpadle, které poskytuje odvodnění nebo proudění, vyžaduje kvalifikovaný zásah.

Problémy mohou také nastat během fáze sušení. Zde se může spálit elektrický topný článek nebo může dojít k poškození ventilátoru (vyžaduje mazání, čištění, výměna). Pokud termostat selže, není opraven, ale je vyměněn.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

55 − 54 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map