Průvodce výběrem pračky

Průvodce výběrem pračky

Jak vybrat pračku

Chcete-li zvolit pračku, musíte zvážit nejen to, jak dobře vymaže, ale i celou řadu dalších vlastností: třídu účinnosti praní, rychlosti odstřeďování, ceny, počtu programů a podobně.

Tento průvodce krok za krokem vám pomůže připravit se na cestu do obchodu nebo navštívit internetový obchod, pochopit rozdíl mezi funkcemi různých modelů a udělat nejlepší výběr.

Krok 1. Určete typ pračky

Za prvé je potřeba vyřešit nejjednodušší otázku - jaký typ stroje potřebujete: zabudovaný, stacionární nebo vertikální s horním zatížením?

 • Vestavěný stroj je navržen pro plnou integraci do jakéhokoliv nábytku, například do kuchyňské soupravy, která je právě navržena. K tomu slouží výklenok pro soklu, závěsy na předním panelu (pro zavěšení dveří) a odnímatelný kryt. Neexistují žádné dekorativní boční stěny. Ukazuje se, že takový CM může být skrytý, takže interiér je co nejprostší. Zvláště důležité je vestavěný stroj, pokud je umístěn v kuchyni.
 • Vestavěná pračka v kuchyni
 • Vestavěná pračka v kuchyni
 • Vestavěná pračka v kuchyni

Viz také: Všechno o umístění pračky v kuchyni.

 • Stacionární model je vhodný v případě, že je místnost již vybavena a potřebujete pouze nového asistenta. Mimochodem, obvyklá pračka může být také částečně postavena pod deskou, pod umyvadlem (nízký model) nebo v šatně s dveřmi. Je-li to nutné, lze odstranit horní kryt pouzdra (téměř všechny modely).
 • Pračka a sušička - to je téměř dokonalá pračka, protože produkuje nejen čisté, ale skoro suché, a dokonce i lisované prádlo, které lze okamžitě zapnout nebo složený ve skříni. Tento výsledek je dosažen díky přídavnému ohřívači a vstřikování teplého vzduchu do bubnu. Outs CM-sušička jsou: vysoká cena (30 TR), větší velikost jednotky, tím větší je spotřeba energie.
 • Vertikální pračka s horním zatížením je vhodná, pokud prostor, který je pro ni přidělen, není velký.

vertikální pračka

Jaký typ pračky je lepší - s předním nebo vertikálním zatížením?


Obvyklého modelu přední poklop dobrá možnost částečného / plné zasunutí, schopnost vidět to, co se děje uvnitř bubnu během praní (pokud získal stroj vody na jaké fázi procesu, a tak dále.), K uložení věcí na vrcholu CM, jak police. Navíc je výběr modelů v této kategorii nejrozsáhlejší a nejrozmanitější pro všechny dotazy a peněženky. Z minusy lze volat pouze větší (navíc potřebují legální prostor pro poklopu), stejně jako nutnost ohnout načíst věci.

Vertikální stroj s horním poklopem je dobrý, zejména jeho kompaktnost. Další bonusy jsou schopnost stahovat věci po spuštění a dělat to stojící, ne ve svahu. Nevýhody vertikálního CM: vyšší cena, menší výběr modelů, nedostatečná možnost vkládání.

Krok 2. Provádíme měření

Než se dostanete do obchodu, musíte se rozhodnout, kde bude práčka stát, a kolik místa můžete přidělovat.

 • Obvyklé stroje s předním nakládáním mají standardní výšku (85 cm) a šířku (60 cm), ale jejich hloubka se může lišit. Nejužší stroje mají hloubku 35-40 cm, střední - 45-50 cm, plné velikosti - 50-60 cm.
 • Pro ty, kteří chtějí ušetřit tolik prostoru, doporučujeme věnovat pozornost kompaktních modelů, které mají výšku 70 cm, šířka a hloubka. - 50 cm Většina z těchto strojů instalovaných pod dřezem, jak je znázorněno na níže uvedeném snímku.

Kompaktní pračky pod dřezem

1
 • Vertikální pračky mají šířku 40-45 cm a hloubku 60 cm, ale výška se může pohybovat od 85 do 90 cm.

Tipy a triky

 • Kromě velikosti skříně byste měli věnovat pozornost průměru poklopu, který se může pohybovat od 20 do 50 cm. Čím větší je poklop, tím jednodušší je získání a naložení prádla. Je pravda, že široké otvory ve tvaru houpačky vyžadují větší prostor.
 • Při nákupu pračky pro instalaci pod pultem, mějte na paměti, že v případě potřeby můžete odstranit horní kryt a tím snížit výšku SM o pár centimetrů.

Krok 3. Rozhodujeme, jakou kapacitu pračky potřebujeme

Pračky mají různé kapacity. Některé modely mohou obsahovat pouze 3,5 kg, zatímco jiné - všech 14 kg. Následující "normy" vám pomohou, abyste se nemýlili:

 • Pro 1-2 osoby je vhodné auto s kapacitou 4-5 kg;
 • Pro rodinu 3 osob je nutné vybrat pračku pro 5-6 kg;
 • Pro rodinu s více než 6 osobami stojí za to, že si vezmete velké auto s kapacitou 9 kg.

Popisek

Chcete-li šetřit místo v koupelně / kuchyni nebo naopak koupit auto s rezervou kapacity, nepřehánějte jej. Příliš malé auto se těžko může ubytovat i sada dětského ložního prádla. Příliš velký stroj, i při minimálním zatížení 1-1,5 kg, ztratí hodně vody a elektřiny.

Krok 4. Zvažujeme třídy mytí, energetickou účinnost a lisování

Pro každý model CM je vždy připevněna barevná nálepka označující třídy mytí, energetické účinnosti a odstřeďování. Před výběrem pračky je nutné se seznámit s tímto kódem v písmenech a číslech.

 • Třída mytí je jedním z nejdůležitějších kritérií výběru. Koneckonců, ukazuje, jak efektivní je prádlo mytí. Tento indikátor je označen písmeny od A do G. Současně je A nejvyšší třída a G je nejnižší. V prodeji je však možné splnit vozy ve třídě nižší než V.

Popisek

Kvalitní pračka by měla mít ukazatel kvality praní a energetické účinnosti minimálně třídy A. Chcete ještě účinnější stroj? Vyberte model, který má třídu praní A +, A ++ nebo A +++ (nejvyšší hodnota).

 • Třída účinnosti spotřeby energie v moderních strojích se pohybuje od A + do G. Doporučujeme zvolit pračku s třídou energetické účinnosti nejméně A.
 • Kromě třídy mytí byste měli věnovat pozornost třídě sušení a lisování, která po sušení / lisování hovoří o zbytkové vlhkosti prádla. Tento ukazatel se také liší od třídy A až po G.

Popisek

Doporučujeme zvolit si pračku, která má sušení a lisování není nižší než C. Informace pro porovnání třídy: stroje třídy A točit oblečení na úroveň vlhkosti 40-45%, a třída stroj C - až o 60%. V praxi je rozdíl v době sušení prádla, ale není příliš významný.

Krok 5. Věnujte pozornost rychlosti odstředění

Čím vyšší je rychlost odstřeďování, tím je sušička prádlo v zásuvce. Doporučujeme zvolit pračku rychlostí nejméně 800 ot / min. Pro každodenní praní je to dost. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme zvolit CM s rychlostí odstřeďování 1200-1400 ot / min. Pro praní prádla, polštářů a svrchní oděvy jsou takové ukazatele nejvhodnější.

Popisek

No, pokud CM bude mít systém absorpce vibrací, takže stroj se nebude hodně otřásat a nevytváří hluk ve fázi odstřeďování.

Krok 6. Odhadněte počet a počet programů

Nejjednodušší pračka má nejméně 10 programů praní, nejvíce "fantazie" - až 20 programů. Samozřejmě, čím více programů má auto, tím dražší je.

Norma, bez kterých se neobejde průměrný uživatel, patří následující programy: umýt bavlna, jemné mytí, praní vlny, suchou smíšené prádlo, intenzivní, pre-mytí a rychle.

V závislosti na vašich potřebách si můžete zvolit stroj s dalšími programy:

 • Umývání dětských věcí (stroj se vymaže s velkou horkou vodou, měkké prádlo zůstane zachováno);
 • Odstranění zvířecích chlupů (pokud máte domácí mazlíček, bude tento program nepostradatelný);
 • Super-oplachování (topické pro alergiky);
 • Praní sportovního oblečení;
 • Mytí obuvi (vhodné k praní tenisky a tenisky);
 • Zabraňte drcení a žehlení;
 • Mytí pokrývky;
 • Mytí organických kontaminantů;
 • Mytí s účinkem ručního praní (vymazání věcí, které nelze prát v zařízení kvůli zvýšenému množství vody, nízké teplotě a speciálnímu pohybu bubnu).

Krok 7. Odhadujeme další funkce

Nakonec přemýšlejte o dalších funkcích.

 • Ochrana proti úniku - systém inteligentního vypnutí a dodávky vody při detekci úniku.
 • Ochrana před dětmi - blokuje nechtěné vypnutí nebo změnu nastavení.
 • Inteligentní ovládací funkce - systém si pamatuje individuální nastavení, určuje hmotnost prádla, dávkuje množství pracího prostředku a vody, opravuje teplotu, rychlost odstřeďování, intenzitu máchání a další parametry praní v závislosti na zatížení. Modely s touto funkcí jsou dražší, ale šetří energii, vodu a detergenty.
 • Funkce Fuzzy Logic (pro pračku se sušičkou) - Na rozdíl od konvenčních SM-sušička, stroj s funkcí sušení zastaví časovač nemá, a na snímač, který určuje zbytkovou vlhkost v prádle, a zastaví jednotku. Tím zabraňuje jak nadměrnému vysychání, tak i podsušení věcí.

Příští příběh o tom, jak si vybrat správnou pračku, vám pomůže ještě před nákupem.

Rozhodněte se, na jakou firmu si vyberete pračku, pomůže vám video srovnání praček v cenové kategorii 10-20 tisíc rublů.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

38 + = 47

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map