Japon tarzı mutfak iç dekorasyon nasıl: ipuçları, fikirler ve fotoğraflar

Japon tarzı mutfak iç dekorasyon nasıl: ipuçları, fikirler ve fotoğraflar

Japon Tarzı Mutfak

Japon stili, nötr renk düzeni ve laconizmi nedeniyle, hem güneyde hem de kuzeydeki "kötü aydınlatılmış" kuzeydeki tesisler için hem geniş hem de küçük mutfakların dekorasyonu için mükemmeldir. Ve Japon tarzı laconik olduğu için, daha sonra, içte uygulamak çok zor değil. Bu malzemede, küçük bir tasarım rehberi ve ilham veren fotoğraflar kullanarak Japon mutfağında kendi elinizle mutfağı nasıl dekore edeceğiniz hakkında konuşacağız. Ama hemen, paspaslar ve shoji'nin gerçek bölümlerinden bahsetmediğimiz bir rezervasyon yapacağız, ancak sadece ülkemizin ve dünyanın her yerinde sevilen Japon stilinin uyarlanmış versiyonu hakkında.

Japon tarzı özellikleri

Aslında, Japon tarzı aynı modern minimalizm, ancak daha rafine. En önemli özelliklerini listeleyelim:

 • Ahşap, bambu, taş, doğal kumaşlar, vb: esas olarak doğal malzemelerden bitirme, mobilya ve dekor;
 • Parlak aksan olmadan doğal renk düzeni. Ana renkler: beyaz, bej, inci, koyu sarı, kahverengi, koyu kahverengi, siyah ve yeşil;
 • Simetri, orantı ve düzenli şekil geometrisi;
 • Mobilya ve dekorasyonda minimalizm, sıkı bir alan düzeni (evet, Japon tarzı mükemmel sipariş ve çift temizlik gerektirir);
 • Mobilya ve teknolojinin işlevselliği;
 • İyi doğal ve yapay aydınlatma;
 • Etnik dekor öğeleri.
 • Japon tarzı mutfakta iç
 • Japon tarzı mutfakta iç

Finish: duvarlar, zemin ve tavan

duvarlar

Mutfağın duvarlarını Japon tarzında kesmek en iyisidir:

 • Dekoratif sıva;
 • Açık nötr renkte boya;
 • Ahşap paneller;
 • Duvarlardan biri, bir bölme veya salıncak kapısı yerine Japon tarzında sürgülü bir kapı monte edilerek bir tür shoji'ye dönüştürülebilir.

Mutfağın iç tarafında sürgülü kapı

Önlük, taş mozaikler, büyük fayanslar, mermer gibi bir taşla süslenebiliyor ve bir sonraki fotoğrafta olduğu gibi Japon temalı fotoğraf baskısı ile de cilalanmış.

Sakura resmi ile önlük

Paul

Japon'daki ideal kat karanlık, cilalı ve mutlaka ahşaptır. Ancak, zemin veya parke tahtası bütçenize uymuyorsa, aşağıdaki fotoğraftaki gibi kare döşemeyi düşünün. Beyaz ve kahverengi aralıktaki kareler, Japon evinin temasını destekleyecek.

Japon tarzı mutfakta iç döşeme

tavan

Japon tarzında mutfak - bu, iki seviyeli tavanların ve çeşitli asma yapıların iç kısımda mümkün olduğunca organik olarak görüldüğü birkaç durumdan biridir. Diğer uygun fikirler ahşap lambri, ahşap kirişler, tavan duvar kağıdı veya fotoğraf baskısı ile gerilmeli tavanlardır.

1

Japon tasarım tavanlarına örnek olarak bir sonraki fotoğraf seçkisi gözüküyor.

Japon tarzı mutfakta iç ahşap tavan kaplama

Japon tarzı mutfakta iç ahşap tavan kaplama

Japon tarzında tavan

Mobilya: Mutfak Ünitesi ve Yemek Ünitesi

Japon tarzı mutfak mobilyaları kesinlikle ahşaptır ve sıkı geometrik şekillere sahiptir.

 • Mutfak takımı, panelsiz ve en iyisi - tutamaksız, düz parlak veya sade cilalı cephelere sahip olmalıdır. Bununla birlikte, buzlu camın uçları oldukça uygun olacaktır.
 • Geniş bir mutfakta yemek masası masif olabilir - ahşap, taş, metal çerçeve ve sağlam bir üst kısım. Ancak mutfak küçükse, büyük mobilya tercih edilmeli, örneğin cam gibi hafif masa üstü metal veya ahşap hafif yapılar tercih edilmelidir. Sandalyeler gelince, belki de, bunlar, basit bir şekle sahip olabilecek tek mobilya parçalarıdır.

Aşağıda, Japon tarzı mobilyaların geniş bir fotoğraf örneklerinden seçilmiştir.

Japon tarzı mutfakta ayarla

Japon tarzı mutfakta ayarla

Japon tarzı mutfakta ayarla

Japon tarzı mutfakta ayarla

Japon tarzı mutfakta ayarla

Dekor: aydınlatma, perdeler, aksesuarlar

Japon mutfağında aydınlatma

Japon tarzı mutfakta yapay aydınlatma mümkün olduğunca üniform ve dağınık olmalıdır, bu nedenle, merkezi avize ve mobilya aydınlatmasına ek olarak, tavanın tüm çevresi boyunca spotların yerleştirilmesi arzu edilir. Lambaların tasarımına gelince, lambaları minimalist veya eko-stil olarak, örneğin bambu veya jütlerden dokunmuş ahşaptan, çubuklardan, pirinç kağıttan ve hatta ağaç dallarından bile seçebilirsiniz. Abajurun ideal şekli küresel, kare veya dikdörtgen şeklindedir.

Japon Tarzı Mutfak

Japon Tarzı Mutfak

Japon Tarzı Mutfak

panjur

Tipik olarak Japon perde türleri paneldir ("Japonca" derler) ve bambudan yapılmış rulolardır. Ancak, Roma perdelerini, sıradan stor perdeleri ve ahşap panjurları seçebilirsiniz. Doğal renkteki klasik perdeler ya da kumaş üzerinde bir Japon deseni ile sıkı bir tarzın sağlanması da iyi olacaktır.

 • Mutfağın iç kısmındaki bambudan perdeler
 • Mutfağın iç kısmındaki bambudan perdeler

Mutfaktaki bambudan panel perdeler

Japon tarzı mutfak iç Roma perdeleri

Çanak çömlek ve dekor

Referans Japon evlerinde dekor minimumda bulunur, ancak ailenin geleneksel değerlerini simgeleyen en onurlu rolü vardır. Ataerkil Japon için "Dekor", kaligrafik olarak yazılan bilge alıntı, Japon gravür ve Ikebana ile bir vazo ile bir kaydırmadır. Bütün bunlar Tokonoma denilen küçük bir niş içinde saklanır. Japon meskenlerinin modern yorumunda bir tokonomu düzenlemek gerekli değildir, fakat dekorasyon ilkesi aynı kalır - odada az sayıda süs bulunmalıdır.

 • Bitkiler çok fazla olan tek şeydir. Tencere, bonsai, bambu, orkide gibi dekoratif ağaçlar, dekoratif ikebana ve sakura dalları, mutfak tasarımını canlı hale getirecek ve hava - temiz olacak.
 • Porselen, seramik ve cam vazolar - sadece bir niş içinde değil, aynı zamanda bir masaya, zemine, mutfak setine veya raflara da konulabilirler.
 • Duvar dekorunun rolünde güzel çerçeveler, gravürler ve hiyeroglifler, samuray ve geyşa resimleri ile laconic resimler ve fotoğraflar hareket edebilir. Ancak, iç mekanlara aşırı yüklenmemesi için japonyaya dahil olmamayı deneyin.
 • Doğrama tahtaları, meyveler için tabaklar, bıçak standı, tezgahlar ve diğer mutfak aksesuarları da iç mekanda "Zen" atmosferini desteklemelidir. Hepsinden iyisi, bu görev bambudan yapılmış aksesuarlarla başa çıkacak.
 • Japon tarzı yemek ve mutfak eşyaları seçim dikkat ve aynı zamanda dökme demir ve kil çaydanlıklar, çay törenleri için küçük bardaklar, suşi için güzel setleri, santoku Japon şef-bıçak ve Japon pişirme diğer semboller satın. Otantik aksesuarlar mutfağınızı tüm Japonların gerçek bir hayali haline getirecektir.

Japon tarzında mutfak dekoru örnekleri, bir sonraki fotoğraf seçimine bakmaktadır.

Japon tarzında dekor ve mutfak aksesuarları

 • Japon tarzı mutfakta dekor
 • Japon tarzı mutfakta dekor
 • Japon tarzı mutfakta dekor
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

75 + = 85

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map