9 metrekarelik mutfak alanını geliştirmek için 10 ipucu. m

9 metrekarelik mutfak alanını geliştirmek için 10 ipucu. m

9 metrekarelik mutfak alanını geliştirmek için 10 ipucu. m

9 metrekarelik bir mutfak tasarım alanını planlamak. metre - görev ama basit değil, ama oldukça standart ve çözüldü. Bu materyal, küçük bir alanın nasıl donatılacağı ve düzenleneceği konusunda 10 tavsiyenin yanı sıra, 8,5 - 9 metrekare alanlı modern mutfakların 30 fotoğrafını sunmaktadır. ilham almak için metre.

Mutfak 9 metrekare donatmak için 10 ipucu m

İpucu 1. Özel bir programda planlamayı düşünün

Mutfak 9 metrekaresi tamiri, düzeni ve tasarımı üzerinde bağımsız düşünmek 3 boyutlu tasarım programını kullanarak metreye değer. Bu, gelecekteki durumu hayal etmenize, mobilya düzenlemesi ile uğraşmanıza, kablolama ve aydınlatma planını planlamanıza yardımcı olacak, farklı doku ve şekillerin nasıl bir araya geleceğini göreceksiniz.

İpucu: Bir mutfak projesinin oluşturulması, bir lavabo ve bir ocakla başlamalıdır (eğer gaz ise), çünkü bu stratejik açıdan önemli noktalar genellikle en iyi yerlere bırakılır.

İç tasarım planlaması açısından, malzeme örnekleri (Malzeme Panosu) bir kolaj oluşturmak çok yararlıdır. Bunu yapmak için, mağazadan alınan desenler perde kumaşları ve döşeme, duvar kağıdı, zemin ve duvar kaplamaları, vb A4 yaprak biçiminde boya ve sevdim bir kuruluna sabitlemek gerekir. Birbirinizi dokular ve renklerle kombine edilebilir anlamaya olabilir Yani Gerçek hayatta kumaşlar ve dekorasyon malzemeleri.

İpucu 2. "Çalışma üçgeni" kuralına uyun

Gelecekteki mutfağı tasarlarken, birbirine yakın bir lavabo, ocak ve buzdolabı ayarlamaya çalışın, ancak çok yakın değil. Böylece yemek pişirmek için en uygun alanı yaratabilirsiniz.

İpucu 3. En iyi set - gömme ve köşe, tavana kadar yükseklik

Belki de kulaklığın mutfak alanını saklamanızı ve mümkün olduğunca verimli kullanabilmenizi sağlayan bu yapılandırmasıdır. Bir sonraki fotoğraf kaydırıcısında tavana kadar yerleşik ve köşe mutfak yüksekliği bir örnek sunulmaktadır.

 • Bej mutfak 9 metrekare M. m
 • Bej mutfak 9 metrekare M. m
 • Bej mutfak 9 metrekare M. m
 • Bej mutfak 9 metrekare M. m
 • Bej mutfak 9 metrekare M. m

9 metrekarelik mutfak alanı iç. "stalinka" daire içinde metre.

ipuçları:

 • için lavabonun köşesine yerleştirme, bir şeyler saklamak ve pişirmek için uygun bir yer, trapez köşeli ayaklı bir set seçmek en iyisidir;
 • Küçük bir mutfakta ev aletleri (buzdolabı dahil) da yerleşik olmalı ve ayrılmamalıdır, o zaman tüm cephelerin birliği iç düzeni düzenli hale getirecektir.

Ayrıca bakınız: stalinka'da mutfak tasarımı.

İpucu 4. Bir arzu ve fırsat varsa, mutfağı bir balkon veya bitişik bir oturma odası ile birleştirin.

1

Eğer mutfak 9 metrekare revizyon gerekiyorsa. metre, neden oturma odası veya balkon ile entegre sürecinde değil? Evet, yeniden geliştirme her zaman mümkün değildir ve uyumlaştırılması oldukça zordur, ancak mutfağı arttırmanın daha etkili bir yolu yoktur.

Mutfak 9 metrekare. m, oturma odası ile birlikte

İpucu: Eğer mutfağa balkon katılma fikir gibi ama ona "yasallaştırma" zor (veya olası) ise o zaman duvarı yıkma olamaz ve tek pencere ve balkon kapısı olarak aşağıdaki fotoğrafta gösterilen.

Bir mutfağı bir balkonla birleştirmek için bir örnek

İpucu 5. Bir sallanan kapı yerine, sürgülü bir kapı takın veya bir kemerin içine kapıyı yeniden şekillendirin

Swing kapı çok yer kaplıyor, bu yüzden mutfakta 9 kare onarım yapıyor. m, daha kompakt bir kayar yapıyla değiştirmeyi düşünün. Ayrıca, kapı kemerini kemerli bir odaya yeniden kapatabilir ya da sadece platbandlar çıkartarak kapıları olmadan bırakabilirsiniz.

Mutfakta kemer

İpucu 6. Zemini, duvarları veya tavanı hizalayarak, odayı mümkün olduğunca az asgariye indirmeye çalışın.

Zemin, çimento şapı yerine kendiliğinden yayılan kendiliğinden yayılan bir harçla daha iyi bir seviyeye getirilir.

2.5-2.7 m standart yükseklik mutfakta tavana gelince bile asma tavanların montajı ile rakım minimum kaybı yaklaşık 5-7 cm olacak çünkü, menteşeli inşaat terk etmektir. Ancak, bazen menteşeli inşaat olmadan küçük bir mutfak değil de yapmadan yap. Yani, örneğin, alçıpan kutusu başlık ve diğer iletişim dağınıklığı alanı arasında bir kanal altında gizlenebilir.

İpucu 7. İç mekanı parlak renklerde dekore edin

Bir mutfak remodeling ve radikal değişiklikler planlarında yer almayan zaman artış görsel olmak bir ışık veya nötr tonlarda iç tasarlayabilirsiniz. Beyaz, bej, krem, mavi, gri ve yeşil ışık tonları oda daha geniş ve hatta düzgün bir görünüm yapmak, gün ışığı kısmak olmaz. Mutfak tasarımından örnekler 9 Bir sonraki fotoğraf kaydırıcısında açık renklerde m.

 • Mutfak iç 9 metrekare açık renklerde m
 • Mutfak iç 9 metrekare açık renklerde m
 • Mutfak iç 9 metrekare Klasik tarzda açık renklerde m
  Mutfak iç 9 metrekare Klasik tarzda açık renklerde m
 • Mutfak iç 9 metrekare kırmızı desenli açık renklerde m
  Mutfak iç 9 metrekare kırmızı desenli açık renklerde m
 • Mutfak iç 9 metrekare kırmızı desenli açık renklerde m
  Mutfak iç 9 metrekare kırmızı desenli açık renklerde m
 • Mutfak iç 9 metrekare açık renklerde m

İpucu 8. üniforma aydınlatma oluşturun

Mutfakta 9 metrekare Sadece bir tavan avize asmak için m - Merkezi ışık gölgeler yaratacak ve odayı daha da daraltacaktır. Artırın, yemek alanında ve tabii ki çalışma alanında ilave lambalara yardımcı olacak.

İpucu: mutfağın iç kısmını modern bir şekilde dekore etmek ister misiniz? Avizeyi tavanın ortasına değil, doğrudan masanın üstüne asın.

 • Mutfağın başarılı bir şekilde aydınlatılması örneği. m
 • Mutfağın başarılı bir şekilde aydınlatılması örneği. m

İpucu 9. Fonksiyonel ama hafif bir masa seçin

Katlanır masalar, konukların sıklıkla alındığı küçük mutfaklar için bir kurtuluş. Bu durumda, masa ve sandalyelerin akciğeri, ağırlığı ve görme açısından daha iyi olduğunu aklınızda bulundurun.

ipuçları:

 • Bir yemek masası için masa tablasının en kompakt şekli dikdörtgen veya kare şeklindedir.
 • Eğer sık ​​sık misafir almazsanız, nadiren evde yemek yiyin ve tek başına ya da birlikte yaşayın, neden masanın yerine koymuyorsunuz? bar rafı? Bu alan daha geniş kaydetmenize izin verecektir.
 • Bu arada, yemek alanını dekore edebilirsiniz. küçük mutfak, o zaman onun koltuğunun altında şeyler tutabilirsiniz.
 • Mutfaktaki mutfak köşesi 9 metrekare M. m
 • Mutfaktaki mutfak köşesi 9 metrekare M. m
 • Mutfaktaki mutfak köşesi 9 metrekare M. m
 • Mutfaktaki mutfak köşesi 9 metrekare M. m
 • Mutfaktaki mutfak köşesi 9 metrekare M. m

İpucu 10. İç dekorasyon, dekor ile aşırıya kaçmayın

İç mekanı yapmak, şunu aklınızda bulundurun:

 • Küçük mutfaklar için, hafif bir tek renkli kumaştan veya ince bir desenden basit perdeler seçmek daha iyidir. Uygun tipler: Roma, rulo, panjurlar, güçlü perdelere sahip olmayan klasik perdeler.
 • Küçük bir mutfakta avize, örneğin camdan yapılmış, kompakt ve "havadar" olarak tercih edilir.
 • Mutfak tasarımında duvar süslemeleri 9 m². küçük miktarlarda m'ye ihtiyaç vardır. Bir kaç fotoğraf ile yemek alanını dekore etmek yeterlidir. resimlerinde, panel veya saat.
 • Dekorun geri kalanı da minimumda mevcut olmalıdır. Güzel saksılardaki kapalı bitkiler, masanın üzerinde bir mum, bir şekerleme tabağı ve raftaki birkaç aksesuar, iç mekana aşırı yüklenmeden yeniden canlanacak.
 • gezileri getirilen Mıknatıslar, genellikle çevre gereksiz çeşitlilik ve bozukluğun bir anlamda getirmek, yüzden değil küçük mutfak, başka bir yerde toplamak için daha iyidir.
 • Mutfak Dekoru
 • Mutfak Dekoru
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map