Kendi elleriyle servis tepsisi - fikirler ve ana sınıflar

Kendi elleriyle servis tepsisi – fikirler ve ana sınıflar

nasıl bir tepsi yapmak

Bu malzeme sürprizleri düzenlemek isteyen romantik insanlar içindir ve kendileri yatakta kahvaltı yapmak veya sadece yumuşak bir kanepede oturmak için bir şeyler atıştırmaktan hoşlanmazlar. Zaten bir polimer kil keki nasıl yapılacağından bahsetmiştik ve şimdi bir servis tepsisi yapmanın zamanı geldi - ve bu defa odundan. En kolay ve en erişilebilir yolları seçtik, böylece bir marangozun yeteneğine ihtiyacınız olmayacak.

Master-sınıf № 1. 1 akşam için fotoğraflar için bir çerçeveden bir tepsi

Tepsiyi kendin

Bir tepsiyi hazırlamanın en kolay yolu, normal fotoğraf çerçevesine dönüştürmektir.

Duvardan uygun boyuttaki ahşap fotoğraf çerçevesini alın veya çıkarın. Güçlü bir alt ve güvenilir ataşmanlara sahip bir çerçeve bulursanız, alt tabakayı değiştirmek zorunda kalmazsınız ve tepsinin dekorunu ruh halinize göre güncelleyebilirsiniz.

Yani, başlayalım. Karton alt tabakasını çıkarın, gereksiz tümleri çıkarın ve bardağı yerine koyun.

Tepsiyi kendin

Artık fotoğraf çerçevesindeki kartonun istediğiniz gibi dekore edilmesi gerekiyor. Çeşitli malzemelerden yapıştırabilir veya basitçe süsleyebilirsiniz. Bu, ana sınıfta :. vb Parlak kumaş, duvar kağıdı bir parça kart, sararmış sayfaları, herbarum, olabilir, alt-tabaka, sadece bir bez ile donatılmış ve yapıştırıcı tabancasıyla yapıştırılır. Bunun yerine, PVA veya başka bir tutkal kullanabilirsiniz. Dekor hazır olduktan sonra, alt tabakayı cama yerleştirin ve sabitleyin (fotoğrafı sağa çevirin).

 • Tepsiyi kendin
 • Tepsiyi kendin

Ve şimdi uygun boyutta güzel mobilya kolları bağlamanız gerekiyor. Onları ya yan ya da çerçevenin üstüne bağlayabilirsiniz. Bunun için gerçek tutamaklara, 4 vidaya, küçük bir deliciye ve tabii ki bir tornavidaya ihtiyacınız olacak. Öncelikle, uyumlu hale getirmeyi ve ardından kalem işareti delikleri, matkap, uygun bir matkap ile delmek için ve aşağıdaki resimde gösterildiği gibi nihayet bir tornavida ile vida için kolu bağlamak için, çerçeveye kolu takmak için gereklidir.

Tepsiyi kendin

Hepsi bu, servis tepsiniz hazır! Ya da ... neredeyse hazır.

 • Tepsimizin güvenilirliği ve yer çekimi için (tam olarak yumuşak bir yüzeyin üzerinde durmaktadır), aşağıdan daha fazla güçlendirmek daha iyidir. Bunu yapmak için kontrplak almanız, bir şasiye tutturmanız, kontur çevresinde daire içine almanız ve bir testere bıçağıyla kesmeniz gerekir. Ortaya çıkan iş parçası kenarların etrafında zımparalanmalı ve daha sonra uygun bir renge boyanmalıdır (önceden astarlanmış). Kontrplak kuruduktan sonra, kontrplağı sadece küçük vidalar, karanfiller, vidalar veya bir mobilya zımbasıyla çerçeveye tutturmanız gerekecektir. Böyle bir tepsi yatakta en ağır kahvaltı bile duracak.

Bu ana sınıfa dayanarak, çeşitli dekorlarla güzel tepsiler yapabilirsiniz. Örneğin, üzerine tebeşirle romantik notlar yazabileceğiniz, kayrak bir tabana sahip bir servis tepsisi yapabilirsiniz.

 • Alt tabaka, kayrak boya ile boyanabilir veya buruşuk duvar kağıdı ile kaplanabilir.
Arduvaz alt tepsili kahvaltı tepsisi
Arduvaz alt tepsili kahvaltı tepsisi
1

Ve burada hem çerçevenin kendisi hem de alt tabaka için diğer dekor fikirleri. kumaş, fotoğraf, renkli kağıt, duvar kağıdı, kitap sayfaları (sağ fotoğraf kaydırma) kullanılarak, klasik veya modern Provence veya perişan şık gibi klasik tarzda - Gördüğünüz gibi, bir tasarımların çeşitliliği ile gelebilir.

 • Bir kahvaltı tepsisi dekorasyon fikirleri
 • Bir kahvaltı tepsisi dekorasyon fikirleri
 • Bir kahvaltı tepsisi dekorasyon fikirleri
 • Bir kahvaltı tepsisi dekorasyon fikirleri
 • Bir kahvaltı tepsisi dekorasyon fikirleri
 • Bir kahvaltı tepsisi dekorasyon fikirleri
 • Bir kahvaltı tepsisi dekorasyon fikirleri

Ayrıca bu ana sınıf, kahve ya da tuvalet masaları, mumların ve kitapların ya da süslemelerin, kozmetiklerin ve parfümlerin yerlerini bulabileceği iç tepsilerin imalatında size yardımcı olur.

Fotoğraf çerçevesinden bir tuvalet masası için tepsi
Fotoğraf çerçevesinden bir tuvalet masası için tepsi

Master sınıfı 2 numara. 14:00 için mutfak kapısından bir tepsi

Kendi elleriyle kapıdan tepsi

Servis tepsisini kendiniz yapmak için, sadece fotoğraf çerçevesinden değil, aynı zamanda eski mutfak dolabı kapısından, çekmecelerden ve diğer mobilyalardan da yararlanabilirsiniz. Bu tepsi biraz daha uzun, ama çok daha güvenilir, pratik, dayanıklı ve kahvaltıda daha lezzetli olacak!

Prosedür aşağıdaki gibidir:

 1. Tüm döngüleri silin.
 2. Eski kaplamayı büyük taneli zımpara kağıdıyla çıkarıyoruz.
 3. Bu aşamada, istenirse, tablanın dış kısmı, yumuşak lifleri ağaçtan çıkarmak için bir metal fırça ile temizlenebilir.
 • Bu teknik, kapının yüzeyini daha da "eski" ve pürüzlü hale getirecektir, ancak diğer taraftan, shebbie chic ve Provence tarzında çürüme etkisi olmadan da elde edilebilir.
 1. Kapıyı ve alt tarafını temizliyoruz, ahşap veya polyester macun için mafsaldan menteşeleri deliklere sabitliyoruz. Ayrıca parçaları kazıyıp tüm kapıyı tekrar temizleriz. Prensipte, tutturucuların deliklerinin sizi rahatsız etmemesi durumunda bu aşama gerekli değildir.
 2. 1-2 kat halinde tahta için astar ile kaplanmış temiz, kuru kapı. Her katman iyice kurumalıdır.
 3. Şimdi zımpara kağıdını tekrar almamız gerekiyor, ama orta tanecik boyutuna sahip olmalı ve tüm yüzey üzerinde yürüyelim.
Kendi elleriyle kapıdan tepsi
 1. Yine, kapağı temizleyip kurulayın ve sonra gelecekteki tepsimizi boyamaya başlayın. Küçük bir fırçayla (dökümsüz!), Yüzeyi 1 bir boya tabakasıyla kaplayın. Ve burada birkaç nüans dikkat etmek gerekiyor:
 • bir tepsi yapmak istiyorsan Provence stili veya Shebbie Chic, sonra ilk boya tabakası karanlık olmalı, ikinci ve üçüncü - ışık;
 • Bu master sınıfında olduğu gibi kayrak boya ile tablanın altını boyamak istiyorsanız, koyu yeşil bir boyayı uygulamadan önce alt çizgiyi boya bandıyla yapıştırın (yukarıdaki resme bakın);
 • Bir fırçanız yoksa, temiz bir pamuk parçası çalışır.
 1. İlk kat boya tamamen kuruduğunda, kapıyı son kat boya ile kaplayın.
 • Bu aşamada "kireçli" tepsinin üretilmesi için (o ya da sonra), daha sonra 2 tabakayı kurutmak için o zaman veren birinci arduvaz boya 1 kat, aslında, uygulamalı ve gerekmektedir. İkinci kat kuruduktan sonra, (olabilir tersini - ilk olarak kurur kadar beklemeli ve ancak o zaman barut koymak, finiş boya uygulamak) bant tekrar barut zemin komşudur mühür ve bitiş boya boyama kapıya geçin.
 1. Ve şimdi tepsinin yüzeyi ince taneli bir zımpara kağıdı ile öğütülmelidir, bazı yerlerde bir karanlık boya tabakası ortaya çıkar (eğer istenirse).
 2. Son olarak, tutamaçları düzeltiriz: sabitleme noktalarını işaretleyin ve vidaları sıkın. Wu-ala, yatakta kahvaltıda servis tepsisi hazır!

Bu ana sınıfında kayrak boya dibine boyalı arada, eğer, bir tepsi mesajları ile bir hizmet tepsi olarak değil, aynı zamanda menü ve ev notları için bir tahta gibi sadece kullanılabilir olsun.

Kendi elleriyle kapıdan tepsi

Ve burada eski ahşap kapılardan kendi ellerinizle güzel tepsiler yapmak için başka fikirler var (bak!).

 • Kabin kapısından kendi ellerinizle tepsi
 • Kabin kapısından kendi ellerinizle tepsi
 • Kabin kapısından kendi ellerinizle tepsi
 • Kabin kapısından kendi ellerinizle tepsi
 • Kabin kapısından kendi ellerinizle tepsi
 • Kabin kapısından kendi ellerinizle tepsi

Ayrıca, sitenin tasarımı ve mutfağının dekor bölümündeki sitemizin rehberimize de dikkat edin.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 41 = 46

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map