Stawiamy rolety na 1 wieczór: 3 lekcje mistrzowskie dla kreatywnych i pomysłowych

Stawiamy rolety na 1 wieczór: 3 lekcje mistrzowskie dla kreatywnych i pomysłowych

produkcja żaluzji własnymi rękami

Jeśli zakup nowych rolet nie pasuje do twoich planów lub budżetu, ale masz jeden wolny wieczór i zarzut twórczej inspiracji, sugerujemy, abyś zrobił ślepoty samodzielnie z improwizowanych środków.

Zrobiliśmy 2 kursy mistrzowskie krok po kroku, jak zrobić blindy własnymi rękami i 1 master class, jak aktualizować i pięknie zadekorirovat żaluzje poziome.

Master-class №1: Blinds-Plated z tapet

Rolety-plisowane z tapety własnymi rękami - z falbanką

Możesz zrobić takie papierowe rolety w ciągu zaledwie kilku godzin, a jeśli nadal masz tapetę po naprawie, to nie musisz nawet iść do sklepu. Będą służyć roletom przez około rok, a potem możesz po prostu tworzyć nowe, ponieważ jest to tak proste, piękne i ekonomiczne. A rolety papierowe świetnie nadają się do dekoracji okien wiejskich domów i wspólnej kreatywności z dziećmi.

Papierowe rolety własnymi rękami

Aby uzyskać rolety z tapety, jak na zdjęciu powyżej, będziesz potrzebować:

 1. Rolka tapety papierowej (nadaje się tylko do papieru, ponieważ winylu i włókniny nie można zmontować na akordeonie);
 2. Materiały pomocnicze: nożyczki lub narzędzie do pisania, linijka, ołówek;
 3. Shilo lub cios (lepsze szydło);
 4. Lina jest dłuższa niż wysokość okna i 5-7 mm grubości lub cienka satynowa wstążka;
 5. Element ustalający o odpowiednim wykończeniu kolorystycznym;
 6. W razie potrzeby dwie dodatkowe taśmy o dowolnej szerokości i 2,5 razy dłuższe niż wysokość okna. Te wstążki są potrzebne tylko do dekoracji;
 7. Dwustronna taśma samoprzylepna (lub klej) i rzep do odcienia tapety, jeśli chcesz zrobić zasłony z "łupem" na krawędzi.

Instrukcja:

Rolety-plisowane z tapety własnymi rękami

 1. Najpierw trzeba wyciąć kawałek tapety żądaną długość z obliczeń :. wysokości okna + 30 cm, następnie zebrać płótno w akordeonu. Można to zrobić na oko, ale należy uważać, plisowanie, jeśli wstępnie odmierzonej tapety z tyłu na pasie o szerokości 2,5-3 cm Dokładnie zakręt tapety pomoże linię i prasować i naprawić usterek. - ołówek lub długopis.
 2. Teraz powstały akordeon z tapety powinien być zebrany, zmierzony i oznaczony środkiem na pierwszej "lameli" i wykonany w tym miejscu przez otwór z szydłem. Można również użyć cios, ale wtedy trzeba zrobić dziurę w części i otwory nie są uzyskane w środku „lamelek”, a trochę bliżej krawędzi, ale będą one bardziej ostrożny i szeroki. Następnie weź linę i przeprowadź ją przez cały akordeon. Jeśli lina jest syntetycznym, jego końcówka może być trochę palić, więc zwrócił się ostro, potem vdevat liny w otworze będzie łatwiejsze.
 3. Koniec liny na szczyt pierwszych „listew” trzeba zawiązać w supeł tak, aby nie wypaść z otworu, a końcówka może albo zostawić je związać zasłony do okapu lub pocięte, jeśli chcesz skleić i przymocować zasłony bezpośrednio na ramie okiennej.
 4. Na tym etapie można również przykleić solidną podstawę do pierwszej lameli, na przykład tektury, plastikowego rogu lub cienkiej szyny, aby można było przymocować rolety do okien.
 5. Na dolnym końcu liny (w dolnej części zasłony) zakładamy zamek i odkładamy zasłony na pożądany poziom. Teraz na prawym i lewym końcu tapety przyklejamy rzepy klejem lub taśmą dwustronną, następnie przyklejamy te rzepy i ... woo-ala! Otrzymujemy rolety z plisą "svag".
 6. I wreszcie, przywiązujemy nasze zasłony do okna.

Wskazówki:

Jak zrobić poziome żaluzje plisowane bez dodatków
 • Jeśli chcesz wykonać poziome żaluzje bez sagów, musisz zrobić dziury w dwóch miejscach, jak pokazano na rysunku po prawej. I, oczywiście, w tym przypadku będziesz potrzebował albo dwóch lin, albo jednego długiego. Aby uczynić poziome żaluzje bardziej interesującymi, można je ozdobić wstążkami, które dodatkowo chowają liny i przymocowują zasłony na pożądanym poziomie. Przykład takiego wystroju wygląda na zdjęciu poniżej.
1

Rolety-plisowane z tapety własnymi rękami

 • Zamiast zamka można użyć przycisku o odpowiednim rozmiarze z dwoma lub trzema otworami, jak pokazano na poniższym zdjęciu.

Rolety z tapety własnymi rękami

 • Oczywiście każdy akordeon-przedmiot można przyciąć na szerokość. Ale z reguły tapety o standardowej szerokości 53-55 cm nadają się do standardowego okna, ale jeśli potrzebujesz więcej okiennic, możesz wybrać tapetę o szerokości 1 m.

Ale wybór zdjęć różnych pomysłów na Twoją inspirację.

Poziome papierowe rolety własnymi rękami

Rolety z tapet - poziome iz montażem

Rolety z tapety w połączeniu z zasłonami

Rolety tapety własnymi rękami, zebrane przez drabinę

Rolety - plisowane własnymi rękami

Master-class №2: rolety z gazet

Jeśli wolisz styl etno lub eko, możesz zrobić papierowe rolety z gazet, a raczej z gazet. Ta metoda wymaga trochę więcej czasu i wysiłku od Ciebie, ale będzie trwać dłużej.

Rolety z tub gazet własnymi rękami

 • Wskazówka: w razie potrzeby zamiast tub gazetowych można użyć drewnianych gałązek, plastikowych rur lub trzcin.

Do robienia rolet z gazet potrzebujesz:

 1. W przypadku jednego okna o wysokości 1 m konieczne jest przygotowanie około 200 lakierowanych i suszonych tub gazetowych o długości nieco większej niż szerokość okna;
 2. Materiały pomocnicze: nożyczki i klej PVA;
 3. Lina sznurka w tonacji tub, na przykład, do rolet w stylu etno lub ekologicznym, sznurka z juty lub po prostu z nylonu;
 4. Pierścienie na zasłony (2 szt.);
 5. W razie potrzeby element ustalający z elementem końcowym w celu wykonania mechanizmu podnoszącego.

Jak prawidłowo obrócić rurki gazety i wydłużyć je, zobacz film instruktażowy od doświadczonych mistrzów Eleny Tiszczenko:

A oto przydatny film o malowaniu tub gazetowych od Eleny Tiszczenko:

 • Wskazówka: barwniki rur, imitujące pręty trzcinowe, można bejcą brązowe, beżowe, beżowo-oliwkowe lub szaro-beżowe.

Instrukcja:

Jak zrobić rolety z gazet

 1. Rury gazety układane są w rzędzie na podłodze i wyrównane;
 2. Zaczynamy łączenia rur do siebie: sumują się długi sznurek na pół, primatyvaem jej pierścień do zamocowania na oknie, wiążąc węzeł lub dwa, a następnie wiąże się z pierwszą rurę i po prostu robi 1-2 węzeł, Poświęć chwilę i powtórzyć proces, aż wszystkie rurki nie są skontaktuje się. Następnie przystąpimy do wiązania kanalików z przeciwnej krawędzi, ale można to zrobić równolegle z pierwszym rzędem.
Połączenie rur gazetowych z łańcuchem pętli powietrza
 • Wskazówka: możesz podłączyć lampy z łańcuchem pętli powietrza, tak jak pokazano na zdjęciu po prawej stronie.
 1. Teraz musimy wyrównać krawędzie rolet. Aby to zrobić, zaznaczamy linię linią odcięcia gałązek gazetowych (wzdłuż całej linii kurtyny) i delikatnie odetniemy nadmiar nożyczkami, przesuwając od dołu do góry.
 2. Wreszcie zaczynamy wytwarzać mechanizm podnoszący. Aby tego dokonać, wystarczy, aby związać jeden otwór przelotowy do górnej i dolnej krawędzi zasłon (w środku), z tyłu rolety do nici i zamocować linę dolnej pętli, a następnie nadają się do górnej części pętli. Na końcu liny trzeba nosić podtrzymujący z przyczepą do ciągnięcia liny, można łatwo podnieść rolety na pół i zabezpieczyć ją w tej pozycji.

Master-class №3: Wystrój rolet

Nudne "biurowe" plastikowe, bambusowe lub drewniane żaluzje mogą być aktualizowane i dekorowane własnymi rękami, szczególnie jeśli chodzi o kolorystykę i styl wnętrza pokoju.

Wystrój żaluzje własnymi rękami

Aby ozdobić rolety, jak na powyższym zdjęciu, potrzebujesz:

 1. Tapeta lub inny kolorowy papier;
 2. Rolety plastikowe, drewniane lub bambusowe;
 3. Klej PVA i pędzel;
 4. Nożyczki;
 5. Władca, ołówek.

Dekoruj rolety własnymi rękami - materiały

Instrukcja:

 1. Mierzymy szerokość, długość i liczbę lameli;
 2. Na rolce tapety rysujemy paski w tym samym numerze i tej samej szerokości i długości co blaszki;
 3. Następnie znaki na oznaczenie pierwszej sceny, w których gwintowany lin - tutaj taśma musi zostać pocięty na trzy części, tak że w przyszłości możemy ominąć te miejsca są w procesie klejenia listew;

Wystrój żaluzje własnymi rękami

 1. Przecinamy paski wzdłuż zaznaczonych linii i, jak już wspomniano, każdy pasek jest pocięty na trzy części. Jeśli chcesz zapisać obrazek lub wzór tapety, musisz wyciąć papier w ścisłej kolejności i aby uniknąć splątania, na odwrotnej stronie możesz robić notatki;
 2. Na koniec przyklej paski papieru na blaszkach. Nie jest straszne, jeśli paski nie będą dokładnie leżeć, w końcu wady nie będą bardzo widoczne.

Wystrój żaluzje własnymi rękami

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

27 + = 28

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map