Jak zrobić topiary z kawy

Jak zrobić topiary z kawy

Topiary kawy własnymi rękami

Topiary kawy mogą stać się wspaniałym prezentem, ozdobą stołu jadalnego lub wnętrza domu. W końcu jest tak pachnący, piękny, ekologiczny, a także bardzo prosty w produkcji. W tym materiale znajdziesz dla siebie podstawową klasę do robienia topiary kawy z nowymi rękoma i 50 pomysłów na fotografię do inspiracji.

10 pomysłów

Pomysł. 1. Klasyczny topiary

Klasyczne topiki kawy są okrągłe, bez specjalnych upiększeń, wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów iw neutralnej kolorystyce. Takie drzewo wygląda zwyczajnie, ale być może bardziej elegancko niż inne. Na koniec artykułu znajdziesz krok-po-kroku master-class na temat tego rodzaju topiary.

Klasyczny topiary

Klasyczny topiary

Klasyczny topiary

Klasyczny topiary

Pomysł 2. Drzewo kwiatów

Drzewo kawy z kwitnącymi kwiatami jest świetnym pomysłem na prezent dla kobiety, na przykład, 8 marca lub, powiedzmy, Dzień Nauczyciela. I dobrze wygląda w sypialni lub salonie.

Topiary kawy z kwiatami

Topiary kawy z kwiatami

1

Topiary kawy z kwiatami

Topiary wykonane z kawy, ozdobione kwiatami

Zobacz także: Kwiaty z papieru własnymi rękami - 4 klasy mistrzowskie dla początkujących.

Pomysł 3. Drzewo owocowe

Jeśli zdobędziesz topiary z kawy z suszonymi kawałkami cytrusów lub dekoracyjnymi mini owocami, dostaniesz dodatek do letniego układania. Jednak nawet w zimnych porach roku będzie on odpowiedni we wnętrzu kuchni lub jadalni.

Topiary wykonane z kawy, ozdobione plastrem pomarańczy

Topiary z owocami w wiadrze

Topiary ozdobione suszoną cytryną i goździkami

Nawiasem mówiąc, sama miska kawy może przerodzić się w apetyczny owoc, jak na poniższym zdjęciu.

Owoce kawy

Pomysł 4. Drzewo z motylami i ptakami

Innym pomysłem wiosenno-letniej topiary kawy jest drzewo z motylami, ważkami lub ptakami siedzącymi na nim.

Topiary kawy z motyli

Drzewo z ziaren kawy z gniazda i ptaka

Pomysł 5. Choinka

Kawa w formie choinki - piękna dekoracja na świąteczny stół lub dekorację Nowego Roku domu. Obrabiany przedmiot można kupić lub wykonać ręcznie, składając gruby papier w stożek i odcinając nadmiar.

Choinka z ziaren kawy

Choinka z ziaren kawy

Choinka z ziaren kawy

Choinka z ziaren kawy

Choinka z ziaren kawy

Choinka z ziaren kawy

Idea 6. Topiary "Drzewo pieniędzy"

Drzewo pieniędzy wykonane z kawy może być świetnym męskim darem. To jest po prostu jak zwykły Topiary, jedyną różnicą jest to, że pierwszy na monetach piłka kij, a potem otaczać otwartym zamkiem a następnie piłka pokryta ziaren kawy.

Pieniądze topiery z kawy

Pieniądze topiery z kawy

Idea 7. Kawa Walentynki

Topiary w formie serca - doskonały prezent na Walentynki i nie tylko. Serce można kupić w gotowej formie w sklepie florystycznym lub wykonać własnoręcznie z improwizowanych materiałów.

Valentine wykonane z ziaren kawy

Valentine wykonane z ziaren kawy

Valentine wykonane z ziaren kawy

Valentine wykonane z ziaren kawy

Valentine wykonane z ziaren kawy

Valentine wykonane z ziaren kawy

Jak zrobić topiary z kawy w formie serca własnymi rękami można się nauczyć z poniższego wideo.

Idea 8. "Pływający kubek"

Taki topiary jest często nazywany "pucharem kubkowym" lub "latającym kubkiem". Pomimo pozornej złożoności, robi się to bardzo prosto. Do wykonania podstawy kubka wylewowego używa się drutu i gorącego kleju lub pianki montażowej. Przejrzawszy poniższe instrukcje wideo, nauczysz się i widzisz, jak zrobić podobny topiary własnymi rękami.

Pływający kubek

Latający kubek z ziaren kawy

Latający kubek z ziaren kawy

Latający kubek z ziaren kawy

Idea 9. Podwójny lub potrójny topiary

Podwójny i potrójny topiary wymagają więcej wysiłku, ale efekt jest bardziej imponujący. Korony mogą rozgałęziać się z jednego pnia lub natychmiast "wyrastać" z trzech pni o różnej wysokości i grubości.

Potrójny topiary

Potrójny topiary

Podwójny topiary

Pomysł 10. Ozdobne kulki

Ściśle mówiąc, ta dekoracja nie może być nazwana topiary, ponieważ nie ma tułowia i wcale nie wygląda jak drzewo. A jednak wygląda nie mniej pięknie, zwłaszcza w połączeniu z kulkami fasoli, soczewicy i pestkami dyni. Skład kulki wygląda dobrze na dużym półmisku lub w przezroczystym szklanym wazonie i udekoruj go, można nie tylko obiad, ale również stolik, konsola lub stojak na korytarzu w salonie. W następnym suwaku fotograficznym możesz nauczyć się łączenia kulek fasoli i ziaren kawy.

 • Ozdobne kule
 • Ozdobne kule
 • Ozdobne kule
 • Ozdobne kule
 • Ozdobne kule
 • Ozdobne kule

Kurs mistrzowski dla początkujących

Większość rodzajów topników jest wytwarzanych według tej samej zasady. Po opanowaniu naszych podstawowych instrukcji, możesz stworzyć topiary dla swojego gustu.

Topiary z kawy - produkt końcowy

Materiały i narzędzia:

 1. Aby utworzyć koronę:
 • Ziarna kawy jednego rodzaju lub kilku (200-300 g, w zależności od wielkości kuli).
 • Shar podstawą piany (sprzedawane w sklepach dla kreatywności), kwiatowy pianki (można znaleźć w kwiatowym sklepie) lub tworzyw sztucznych (piłka basen dziecko suchy) o średnicy około 8-12 cm. W razie potrzeby, zamiast kuli można używać na pusty w formie serca lub każdy inny kształt.
 • Wystrój (opcjonalnie): pałeczki cynamonu, suszone plasterki owoców cytrusowych, kiełki goździka, sztuczne kwiaty, satynowe wstążki, koraliki itp.
 • Farba akrylowa jest brązowa lub kawałek brązowej tkaniny, którą można owinąć piłką.

Materiały do ​​produkcji topiary do kawy

 1. Do bagażnika:
 • Oddział, ołówek lub kij. Ustal żądaną długość może być prosty wzór: wysokość puli + 1/3 średnicy kulki + pożądana odległość od podstawy do korony.
 • Wystrój (w razie potrzeby): farba, sznurek, satynowa wstążka lub inne materiały, za pomocą których można owinąć lub pomalować bagażnik.
 1. Dla fundacji:
 • Garnek, filiżanka lub jakakolwiek inna urocza pojemność;
 • Mieszanina montażowa: cement, gips lub alabaster. Zalecamy stosowanie alabastru, ponieważ jest łatwy do rozmnażania, jest dostępny, a co najważniejsze szybko wysycha i nie pęka.
 • Materiały do ​​dekoracji i napełniania puli. Mogą to być te same ziarna kawy, małe kamyki, a jeszcze lepiej - suchy mech.
 1. Pomocnicze narzędzia i materiały:
 • Pistolet do klejenia na gorąco i trzy kleje w sztyfcie lub przezroczysty klej montażowy "Titan".
 • Nożyczki.
 • Pędzel.

Instrukcja:

Krok 1. Najpierw musisz zrobić przygotowania piłki. Pomaluj go brązową farbą i pozostaw do wyschnięcia. Na tym samym etapie możesz pomalować bagażnik i / lub doniczkę.

Krok 2. Gdy farba wyschnie, posortuj ziarna. Ten krok jest opcjonalny, ale pożądane jest, aby korona była zgrabna i jednolita. Najpierw usuń zepsute i popękane nasiona. Pozostałe można podzielić na 4 grupy:

 • Piękne ziarna tej samej wielkości - będą na najbardziej widocznej części topiary, czyli na jej szczycie.
 • Round - do wykończenia korony lepiej nie używać ich, ponieważ na piłce będą wyższe niż masa główna. W razie potrzeby można je wykorzystać do dekoracji doniczki.
 • Całość, ale niezbyt piękna - najlepiej nadają się do wykończenia dolnej części korony.
 • Małe - dobrze zamykają małe szczeliny między ziarnami.

Krok 3. Teraz, gdy piłka jest całkowicie sucha, można wyciąć w niej otwór na beczkę. Aby to zrobić, najpierw przymocuj lufę do kuli i zakreśl jej kontur, a następnie pociąć w nią dziurę o głębokości 2-3 cm.

Krok 4. Przechodzimy do dekoracji korony. Możesz użyć jednej z dwóch technik:

 • Technics 1. Ziarna są sklejane pojedynczo i częściej za pomocą zasady plastra miodu. Można również trzymać ich wycięcie i / lub w dół, pionowo, poziomo lub na krawędzi, alternatywnego jasnych i ciemnych ziaren, pasty, małe / duże ziarna lub połówek luki w razie potrzeby. Nie zapominaj, że najpiękniejsze ziarna muszą być przyklejone do górnej połowy piłki. Poniżej znajduje się wybór zdjęć kawy topiarii, której ziarna są ułożone w stos na różne sposoby (włącz!).
 • Przykład rozmieszczenia ziaren na topiary
 • Przykład rozmieszczenia ziaren na topiary
 • Przykład rozmieszczenia ziaren na topiary
 • Przykład rozmieszczenia ziaren na topiary
 • Przykład rozmieszczenia ziaren na topiary
 • Technika 2. Do zastosowania tej techniki lepiej jest użyć gorącego kleju i kleju montażowego "Titan". Prosto z tuby, wyciśnij trochę kleju na kulkę i pozwól mu rozłożyć się na niewielkim obszarze (np. 5 × 5 cm). Następnie posypuj ten sektor garstką ziaren i rozpoczynaj palcami, aby rozprowadzić i wygładzić nasiona wzdłuż kuli. Aby zapobiec spadnięciu nadmiernej ilości kawy na podłogę, umieść pojemnik pod rękami. Klej "Tytan" w przeciwieństwie do kleju na gorąco pozwoli ci przesuwać i zagęszczać ziarno na kuli bez obawy, że zostanie przypalony. A poza tym daje więcej czasu na korektę. Dlatego też, używając go, nie można samodzielnie kleić ziaren, ale posypać balon pełnymi garściami kawy, co znacznie przyspiesza proces. To prawda, że ​​ziarno w tym przypadku będzie ułożone chaotycznie, a nie w określonej kolejności.

Technika do produkcji topiary

Niezależnie od wybranej techniki, kiedy kula jest prawie całkowicie pokryta ziarnami, pozostaw niewielki obszar wokół otworu nieformalnego. Sfinalizujemy go później, kiedy bagażnik zostanie zainstalowany.

Krok 5. Jeśli chcesz nie tylko pomalować bagażnik, ale udekorować go sznurkiem lub satynową tasiemką, teraz nadszedł czas, aby to zrobić.

 • Aby owinąć bagażnik satynową tasiemką, należy najpierw owinąć ją w dwustronną szkocką, nie sięgającą krawędzi około 3 cm.
 • Sznur można przymocować za pomocą dwustronnej taśmy klejącej lub kleju na gorąco / kleju Titan.
Sznurek bagażnika wystroju

Sznurek bagażnika wystroju

Krok 6. Włóż lufę do kuli i zamocuj ją gorącym klejem. Pamiętaj, że klej szybko topi pianę, więc aby otwór nie był zbyt głęboki, włóż małe kawałki papieru do otworu razem z klejem. Pamiętaj, że lufa powinna wbić kulę w przybliżeniu 1/3 jej średnicy.

Krok 7. Teraz możesz przykleić ziarno w obszarze wokół tułowia. Jeśli chcesz, aby korona drzewa kawowego nie miała przerw, możesz przykleić drugą kulkę ziarna. Często korona dwuwarstwowa jest najpierw pokryta rowkami w dół (możliwe jest stosowanie ziaren o złej jakości), a następnie wyżłobiona w górę.

Krok 8. Hurra, topiary kawy jest prawie gotowe! Pozostaje tylko "zasadzić" drzewo w doniczce. Aby to zrobić, najpierw upewnij się, że nie ma otworu drenażowego w doniczce. Jeśli jest otwór, wypełnij go gorącym klejem. Następnie rozcieńczyć cement lub alabaster i natychmiast wypełnić mieszaninę pojemnikiem, nie docierając do brzegów 2-3 cm.Wstawić drzewka na środek garnka i przytrzymać przez kilka minut, aż mieszanina stwardnieje. Następnie opuść topiary na 12-24 godzin, czyli aż "ziemia" wyschnie.

 • Jak już wspomniano, najlepszą mieszanką do produkcji topiary jest mieszanka alabastru. Rozcieńcza się go w następujący sposób: woda wlewa się do garnka, nie docierając 2-3 cm do krawędzi, następnie woda wlewa się do miski, a następnie alabaster stopniowo wlewa się do wody. Mieszaninę należy mieszać w sposób ciągły aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.

Alabaster w doniczce

Krok 9. Gdy baza topiary wyschnie, przystąp do jej dekorowania. Alabaster może zrobić taką samą kawę jak w naszej klasie mistrzowskiej, przykryć suchym mchem, sizalem, wypełnić garnek kamykami, szklanymi kamykami lub fasolą. Na koniec dodaj ostatni akcent - łuk satynowej wstążki.

Topiary zrobione z kawy

Oferujemy również oglądanie wideo-klasy mistrzowskiej na temat wytwarzania topiary z plastikowej kuli do suchego basenu.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

65 − = 62

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map