8 שאלות ותשובות על אחסון הדבש

8 שאלות ותשובות על אחסון הדבש

כללים לאחסון דבש

מותק - זה המוצר שיכול וצריך לאחסן לשימוש עתידי, כי זה יכול להישאר זמן רב טעים ושימושי. במאמר זה אנו נותנים תשובות 7 שאלות עיקריות על אחסון של דבש בבית, וגם אנחנו נראה לך איך לקשט דבש במתנה.

שאלה 1. כמה דבש יכול להיות מאוחסן?

חיי מדף של דבש על פי GOST - 1 שנה (בטמפרטורה לא עולה על 20 מעלות). אבל למעשה, בתנאים הנכונים, הדבש יכול להיות מאוחסן במשך שנים, מבלי לאבד את הטעם ואת תכונות שימושיות.

שאלה 2. התגבשות - אינדיקציה לאיכות ירודה? ומה אם הדבש התגבש?

לא, להיפך, זה אומר שקנית דבש אמיתי במקום פונדקאית.

 • תהליך ההתגבשות הוא טבעי ובלתי נמנע, והוא מתחיל תוך 3-6 חודשים מרגע פתיחת הבנק.

בהתאם לגורמים שונים ועיבוד מיוחד, גבישים יכולים ליצור גדול, והוא יכול - קטן.

 • אם אתה רוצה להחזיר את נזילות לשעבר של דבש מעובה, אתה רק צריך לחמם אותו במים חמים, עד הגבישים נמסים. זכור כי אתה לא צריך לחמם את הצנצנת כולה, אבל רק את הסכום שאתה צריך כרגע. אחרי הכל, זה טיפול בחום קצת מפחית את האיכות ואת התועלת של מעדנים.

Decrystallization של דבש

שאלה 3. כיצד לאחסן דבש בבית כמות קטנה?

אם אתה קונה לטפל שימושי עם בנקים קטנים ולאכול אותו כל יום, אז אתה צריך לדעת את הכללים הבאים לאחסון דבש:

 • המיכל הטוב ביותר - מכולה של זכוכית (אפילו טוב יותר מזכוכית כהה) או מקרמיקה עם מכסה צמוד. שני המכסה והמכסה חייבים להיות שטופים היטב ויובשים.

אחסון דבש בצנצנות זכוכית

 • הטמפרטורה האידיאלית היא קצת יותר קריר מאשר טמפרטורת החדר, כלומר +5 - +15 מעלות. הטמפרטורה המרבית המותרת לאחסון הדבש היא 20 מעלות.
 • מקומות מתאימים - ארון מטבח כהה, הממוקם הרחק התנור ואת התנור. רצוי כי הוא לא נפתח לעתים קרובות מדי, אין אור פנימי, ולא לאחסן מלח וריחות חריפים מוצרים. גם לאחסון של דבש תא של המקרר המיועד ירקות יתקרב.

המכלים הגרועים ביותר יכולים להיקרא טרה מסגסוגות של ברזל, אבץ, עופרת ונחושת, כי בהם דבש חמצון, שלל ואפילו הופך מזיק.

 • תמיד סגרו היטב את המכסה ולא השאירו את הצנצנת פתוחה למשך זמן רב. חיידקים לא יכולים בקלות להכפיל בדבש, שכן הוא מכיל מעט מאוד מים, אבל בגלל המכסה סגור היטב, הדבש יכול להתחיל לספוג לחות מהאוויר, וכתוצאה מכך כדי exfoliate ולאחר מכן תסיסה.

ראה גם את החומר: כיצד לאחסן פירות בבית - עקרונות כלליים, תזכורות ורעיונות צילום.

שאלה 4. האם ניתן לאחסן דבש במקרר?

1

כן, אם אתה רוצה, אתה יכול. דבש קר ואפילו להקפיא לא יזיק. עם זאת, טמפרטורות נמוכות יכול להאיץ את תהליך התגבשות, וחוץ מזה, דבש צונן תמיד קצת יותר קשה להשתמש.

 • עם זאת, בתא אחסון ירקות, שם הטמפרטורה עולה ל 10 מעלות, הדבש ירגיש נהדר להישאר טרי כמעט לנצח. יתר על כן, כמה סוגים של דבש עם תכולת לחות של יותר מ 21% דורשים אחסון רק במקרר.

זכור גם כי אתה לא יכול לאחסן דבש ליד מוצרים עם ריח חזק (דגים, שום, בצל, וכו '). גם בבנק סגור, הוא יכול לספוג ריחות זרים.

שאלה 5. כיצד לארגן אחסון לטווח ארוך של דבש?

אם יש לך מלאי גדול של דבש כי אתה מתכנן לאחסן במשך זמן רב (מכמה חודשים עד כמה שנים), אז אתה יכול פשוט להקפיא את זה.

 • אם תחליט להקפיא את המוצר, ודא כי קיבולת שנבחרה יש שטח אחסון, כמו הדבש במהלך הקפאת מגדיל נפח.

להפשיר את הדבש צריך להיות בטמפרטורת החדר, מבלי לפתוח את המיכל.

שאלה 6. כיצד לאחסן דבש בחלת דבש?

כיצד לאחסן דבש בחלת דבש? למעשה, בדיוק כמו דבש רגיל - במיכלי זכוכית כהים, מגניבים ובמיכלי זכוכית סגורים. כמובן, מראש חלות דבש צריך להיות חתוך לחתיכות שיכולים להשתלב צנצנות שלך או מכולות.

אחסון דבש בחלת דבש

שאלה 7. ממה דבש יכול להתדרדר או לשנות?

 • בגלל שינויים בטמפרטורה פתאומית, דבש יכול לשנות את צבע, לא אחיד "להרתיח" ולאבד חלק הטעם שלה. לכן, אם תחליט לאחסן דבש במקרר, ואז לאחסן אותו שם עד הסוף.
 • הדבש צריך להיות מוגן מפני האור, ובמיוחד מאור שמש ישיר. אם אתה משאיר צנצנת דבש באור למשך 48 שעות, אז את אנזים אנטיבקטריאלי inhibin הכלול בו תקרוס.
 • אם צנצנת הדבש נשארת פתוחה במשך זמן רב, הדבש סופג לחות מהאוויר, מרובד ונודד.
 • בגלל אחסון ארוך, הדבש מתחיל להחשיך, להתעבות ולשנות מעט בטעם. תהליך זה, כמו גם התגבשות, הוא טבעי עבור דבש ולא מדבר על קלקול שלה.

ראה גם: מדריך לאחסון 5 סוגי שמנים: זית, פשתים, קוקוס, חמניות ושמנת

שאלה 8. איך אתה יכול לקשט פחיות עם דבש?

הדבש הוא מתנה מועילה ומתאימה תמיד. לאחרונה, צנצנות ארוזות להפליא של דבש לתת אפילו אורחים בחתונות. אספנו כמה רעיונות לקישוט מתנות דבש ומתנות, אשר אתה יכול בקלות לעשות עם הידיים שלך.

 1. תפאורה מסורתית

מראה חמוד מאוד של צנצנת דבש, מכוסה בפיסת בד וחבוש בחבל או בסרט. חומרים לתפאורה כזו עדיף להשתמש טבעי - כותנה, פשתן, תחרה, נייר מלאכה. אתה יכול לקשור צנצנות עם חבל יוטה, מחרוזת או סרט סאטן.

 • דקור צנצנת דבש
 • דקור צנצנת דבש
 1. בנק + ציר ציר

מתנה הדבש יהיה לא רק טעים, אלא גם מעשי אם אתה מוסיף את זה עם ציר ציר. כדי לעשות זאת, אתה רק צריך לקשור אותו לבנק על סרט יפה.

 • מותק עם כפית
 • מותק עם כפית
 1. מותק בחרוט עם מכסה הפקק

אם אתה רוצה לעשות מיני מתנות, אז תצטרך לאסוף צנצנות קטנות, למשל, מזון תינוקות. עם זאת, אתה יכול לעשות יותר המקורי לשפוך דבש לתוך קונוסים עם עפעפיים הפקק, אשר נמכרים בחנויות עבור רקמה.

מותק בחרוטים

 1. צנצנת עם תווית או מדבקה

כדי להפוך מתנה דבש אישית, זה מספיק כדי לקשור תווית יפה לבנק או מקל מדבקה, וכמובן, לחתום על זה. תוויות ומדבקות ניתן להדפיס במחשב, לקנות מוכן, ואתה יכול לחתוך לקשט את עצמך.

מותק עם תווית

הבנק עם מדבקה תוצרת בית

 1. בנק בשקית או בתיק

צנצנת דבש יכול להיות עטוף בשקית יפה, שקית נייר או רקמות. אז אתה לא רק לקשט את ההווה שלך, אלא גם להגן עליו מפני אור השמש.

 • מותק בקופסת מתנה
 • מותק בקופסת מתנה
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 86 = 91

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map