Namontujte kuchynskú zásteru z dlaždíc sami

Namontujte kuchynskú zásteru z dlaždíc sami

inštalácia zástera z dlaždice

Ukladanie dlaždíc do zástera v kuchyni môže byť zverené nie všetkým odborníkom. Je oveľa bezpečnejšie robiť všetko sami, aj keď nemáte skúsenosti. Hlavná vec je vedieť, ako správne položiť dlaždice. A keď je vaša zásterka pripravená, budete prekvapení, ako to nebolo ťažké.

inštalácia zástera z dlaždice

Určte veľkosť zástera a vypočítajte materiál

Ak chcete urobiť zástera v kuchyni s vlastnými rukami, musíte určiť spotrebu materiálu. A kvôli tomu - špecifikovať veľkosť oblasti, na ktorej bude práca vykonaná. Tu môžete zaostriť na štandardné parametre:

 • Celá pracovná plocha zaberá výšku 55 až 75 cm od úrovne dosky, aj keď sa môže dostať k podlahe samotnej - veľa závisí od umiestnenia kuchynských skriniek;
 • Keramické dlaždice musia nevyhnutne prejsť pod dosku minimálne 20 mm - aby sa blato a voda nehromadili v kĺboch;
 • Horný montážny sukne je vyrobená pred preťahovaním - táto technika je uložený vo výške 65 alebo 75 cm od plynových a elektrických sporákov, v príslušnom poradí;
 • pracovná plocha horizontálne veľkosti - po celej dĺžke príslušnej steny, aj keď to môže byť obmedzená iba na webe "sink-desktop-dosky".

Nezabudnite vykonať všetky potrebné výpočty. A za to - rozhodnite sa o tom, ako ste umiestnili zásteru. Existuje mnoho spôsobov kladenia, ale medzi nimi sa dá vyzdvihnúť najpopulárnejšie:

 • Štandard (základné);
 • uhlopriečka;
 • Napodobňovanie muriva.

dlaždice v kuchynskej zásterke

Najjednoduchším spôsobom je implementovať základnú metódu vlastnými rukami a nadmerné vynaloženie materiálu v tomto prípade bude minimálne.

Tip! Nezabúdajte, že v priebehu práce je možné poškodenie materiálu, čipov atď. Preto sú dlaždice vždy zakúpené s 10% minimálnou zásobou.

Pozrite si aj materiál: Ako si vybrať dlaždice pre zástera: 12 odtieňov a prehľad populárnych formátov

Čo potrebujeme

Ak chcete rozložiť kuchyňskú zásterku vlastnými rukami, budete potrebovať zariadenie:

 • Dierovač na čistenie zo starého náteru;
 • Skrutkovač, doplnený špeciálnym zariadením na zmiešanie adhéznej kompozície - miešač;
 • Vedrá na vodu a lepidlo s kapacitou najmenej 10 litrov každej;
 • Špachtle na prácu s adhezívnou zmesou: úzka - súprava lepidla, drážkovaná na rozdelenie, gumová - pre prácu so švom;
 • Úrovne budovy - krátke - kontrola umiestnenia jednotlivých dlaždíc a dlhý čas - kontrola celého lietadla;
 • Dlaždice a frézy, lišta brúsneho materiálu na rezanie dlaždíc, opravy odtrhnutých plôch;
 • Gumová kiyanka na kontrolu tesnosti zástera;
 • Kríže a kolíky, ktoré umožňujú nastaviť hrúbku švu;
 • Tuhá ceruzka, pravítko;
 • Kord (výplň).

Príprava stien

1

Po príprave celého nástroja musíte začať s prípravou pracovnej plochy.

 1. Stenu sa kvalitatívne vyčistí od predchádzajúceho náteru. Ak bola dlažba položená na stenu, potom bude potrebná puncher na jej čistenie a staré riešenie. V každom prípade sa povrch vyčistí na vrstvu omietky.
 2. Je tiež potrebné skontrolovať tesnosť vrstvy omietky - odlupovacie prvky sú úplne odstránené, po ktorých sú všetky nepravidelnosti utesnené.
 3. Je dôležité vytvoriť dokonale plochý uhol, ak sa dlažba presunie zo steny do steny.
 4. Odporúča sa vytvoriť zárez v stene, aby lepidlo lepšie uchopilo jeho povrch.

Príprava steny na obkladanie

Tip! Ak sa na vyčistenej ploche objaví soľ, huby alebo škvrny na plesne, je potrebné ich ošetriť vysokokvalitným fungicídom, ktorý má antikorózne vlastnosti.

Začíname krok za krokom

Krok 1. V prvej fáze robíme vlastnú značku. Veľkosť zástera, jej horná a spodná hranica, musíte určiť, spoliehajúc sa na rozmery slúchadiel. Zvyčajne je vzdialenosť od podlahy k spodnej hrane zásterky je 70-85 cm. Výška zásterky je 55- 65 cm.

Tip! Kde začať položiť dlaždice zo stredu alebo od okraja, presunúť do rohu? Záleží len na vás: ak začnete s montážou z centra, potom ostré dlaždice budú na okraji inštalované av tomto prípade by mali mať rovnakú veľkosť vpravo a vľavo, inak zástera nebude vyzerať čisto. Ak máte rohovú kuchyňu a okraje zástera sú viditeľné, potom je lepšie začať ju položiť z okraja, takže posledná taška bola celá a orezávanie bolo v rohu.

Na vodorovnej úrovni je inštalovaná plochá drevená tyč, ktorá podopiera dlažbu zospodu a zabráni jej vysunutiu. Niekedy sa na tento účel používajú sadrové dosky alebo kovové profily. A aby sa vertikálna značka stala, je nainštalovaná svorka - kábel so záťažou je pripevnený v hornej časti steny a uvoľnený. Pod vplyvom gravitácie samotná olovnica vytvára ideálnu vertikálu.

inštalácia zástera z dlaždice

Krok 2. Po aplikácii označenia musíte urobiť lepidlo s vlastnými rukami. Ak je zmes nesprávne varená a porušuje odporúčania výrobcu, dôjde k rýchlemu kolapsu a zásterka vypadne.

Ako vytvoriť roztok lepidla pre dlaždice

V procese práce nemôžete použiť vysušený roztok a nerozpustí sa, stratí jeho adhezívne vlastnosti.

Krok 3. Potom pokračujte k položeniu zástera. Začiatočníci sú najlepšie, aby sa zástera, pomocou riadneho spôsobu znášania. Záležitosti a veľkosť dlaždíc - čím väčšia je, tým práca je jednoduchšie, a v starostlivosti ľahšie, pretože kĺby sú oveľa menšie. Preto čím je veľkosť dlaždíc menšia, tým viac švov bude a tým ťažšie a dlhšie to bude nainštalovať.

Pracujeme s vlastnými rukami v nasledujúcom poradí:

 • Adhézna zmes (úzka špachtľa) sa nanáša na stenu a rovnomerne sa rozkladá na jej povrchu (so zubovou stierkou 3 mm). Na stene by mala zostať hladká vrstva lepidla s drážkami.

inštalácia zástera z dlaždice

Tip! Lepidlo sa môže aplikovať nie na stenu, ale na samotnú dlažbu. Otázka, akým spôsobom, spoľahlivejšia nemá jednoznačná odpoveď, názory majstrov sa líšia. Môžete experimentovať a skúšať oboma spôsobmi. Hlavnou vecou je vytlačiť a stlačiť lepidlo pod dlaždice rovnomerne.

 • Doska je namontovaná na stenu s rovnomerným tlakom. Potom si vezmeme gumovú kiyanku a usporiadame dlaždice (alebo poklepaním, stlačíme ju sami) - to pomôže zraziť lepidlo. Ak ste začali dať dlaždice na okraji, potom v rovnakej fáze, nainštalujte roh. Potom skontrolujeme horizontálny a vertikálny rozložený fragment s krátkou úrovňou.

inštalácia zástera z dlaždice

Tip! Ak nie je dlažba položená správne, môžete ju odstrániť, nastaviť lepiacu vrstvu a položiť ju znovu. Samozrejme, bude to možné až kým sa riešenie nezabráni.

 • Všetky dlaždice v rade sú lepené na tej istej technológii. Čím menšie sú dlaždice, tým viackrát budete musieť zopakovať všetky tieto manipulácie.
 • Nasledujúci riadok sa začne montuvať až po vyschnutí predchádzajúceho riadku. Majte na pamäti, že prvý riadok je najdôležitejší a najlepšie je nechať vyschnúť po dobu 1 dňa.

Tip! Nezabudnite umiestniť krížiky vodorovne a zvisle medzi dlaždice. To vám umožní vydržať rovnakú veľkosť obuvi.

Krok 4. V poslednej etape sa dlaždice orezávajú a výsledné kusy sú naskladané. Vyrežte linku s pravítkom na zadnej strane a potom použite rezačku (ručné alebo elektrické), brúsku alebo sklenú frézu.

Orezanie dlaždíc pre kuchyňskú zásteru

Takže môžete získať akúkoľvek veľkosť fragmentu, rovnako ako rezať do dlaždíc potrebné drážky pre zásuvky a potrubia.

drážky v dlaždici zástera

orezanie dlaždice zástera

Je dôležité, aby sa dlaždice v prednej časti nerezali - materiál sa nerozdelí na správnom mieste. Otvory v dlaždici sú vyrábané pomocou karbidovej vŕtačky a tiež len z "vnútra".

Krok 5. Po tom, čo všetky dlaždice položené vlastnými rukami vyschli, je potrebné ťuknúť na ňu paličkou. Nudné zaklopanie svedčí o zlom zapadaní dlaždice. Takéto prvky sa znova odoberú a položia.

Krok 6. Potom, čo nie je pochýb o kvalite štýlu, môžete začať trenie prepletené švy. Navyše, pred ošetrením kĺbov musia byť všetky dlaždice očistené od opravy prachu. Roztok sa trení do švíkov gumovou špachtľou a nechá sa vysušiť 0,5 až 1 hodinu, potom sa vyrovná a utreje sa vlhkou handrou.

Tip! Nezabudnite, že odtieň malty by mal byť v súlade s farbou dlaždice. V ideálnom prípade, ak je 1 tmavší.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map