Nástěnná dekorace v kuchyni: 7 možností výhry

Nástěnná dekorace v kuchyni: 7 možností výhry

Nástěnná dekorace v kuchyni: 7 možností výhry

Kuchyně byla a zůstává nejoblíbenějším místem v každém apartmánu, což znamená, že by to mělo být pro hosta pohodlné a příjemné pro hosty. Všechno je důležité zde: kapacita skříněk, barva závěsů nebo žaluzií, funkčnost domácích spotřebičů a dokončení stěn v kuchyni, podlahách a stropích. Vzhledem k plnění této místnosti je však důležité vzít v úvahu takové faktory, jako je vysoká vlhkost, pokles teploty, možnost kontaminace.

Kuchyňské zdi

Kuchyňské zdi

Dekorace zeď v kuchyni: ověřené možnosti

Moderní stavební materiály uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Mnoho z nich je přesvědčeno, že nejpraktičtější dekorace kuchyňských zdí je dlaždice. Ale můžete si vybrat jiný materiál, který bude odpovídat vašim potřebám a schopnostem.

Barva na bázi vody

vodou ředitelnou barvou

Mnoho stavitelů je přesvědčeno, že vodou ředitelná nebo jemně rozptýlená barva je považována za ideální dokončovací materiál pro kuchyňské zdivo v poměru ceny a kvality. V takových barvách nejsou rozpouštědla, proto jsou pro lidské zdraví bezpečné. Nemají ostrý zápach, ale kvůli své vodní bázi vysušují poměrně rychle.

Barva na vodní bázi se aplikuje v několika vrstvách. Při aplikaci na povrch stěn se voda, která je součástí kompozice, rychle odpařuje a zbývající barva poskytuje stěnám spolehlivou ochranu proti vlhkosti. Kromě toho se barva od stěn netírá, ale je prodyšná a paropropustná, takže umožňuje "dýchat" namalovaný povrch. Farebná stupnice je prakticky neomezená, takže pomocí jemně rozptýlených barev pro dokončení zdí v kuchyni vytvoříte požadovaný interiér.

Antimikrobiální barva odolná proti vlhkosti

Je to také vodní barva, ale má další funkce: chrání místnost před bakteriemi. Je to jasně bílá barva, která tvoří odolný baktericidní film. Během času nezhasne a při nanášení na povrch stěny se rychle zasychá.

Antimikrobiální barva odolná proti vlhkosti neobsahuje toxické látky. Baktericidní účinek je založen na zahrnutí oxidu stříbrného do kompozice. Takoví výrobci laků doporučují používat v nemocnicích, avšak nedávno se používají v bytech a domech, a to v dětských pokojích a kuchyní.

Barva se aplikuje pouze na suché stěny bez kontaminace. Pokud je na stěně slabý kryt, musí být odstraněn. Barva je důkladně promíchána a nanesena štětcem, sprejem nebo válečkem. Pokud je nutné snížit viskozitu nátěru, je povoleno přidávat vodu (ale ne více než 10%).

Wall dekorace v kuchyni s tapety

tapety dokončení

1

Mnoho z nich raději pokrývá kuchyň s tapetami. S takovou výzdobou vypadá pokoj velmi útulně, protože existuje spousta barevných možností, je možné kombinovat tapety s jinými typy povrchových úprav (barvy, dlaždice, dřevěné nebo plastové panely). Kromě toho můžete tapetu měnit poměrně často, aniž byste museli vynakládat spoustu času a peněz, které nelze o dlaždici říci.

Pro zdobení stěn v kuchyni se doporučují vzorky tapety odolné vlhkosti. Nyní na prodej je možné nalézt a obvyklé dobré vlastnosti, které lze snadno umýt. Jsou skvělé pro kuchyni. Jako volbu byste měli také zvážit tapetu pro malování.

Tapeta odolná proti vlhkosti může být:

  • Tištěné (tištěné barvy s použitím polymerů odolných vůči vlhkosti);
  • s ochrannou fólií na přední straně (složení filmu zahrnuje polymerní emulze a laky);
  • s tenkou barevnou polymerní fólií, která je aplikována na podklad papíru (tato tapeta může být jak s následným vyražením, tak i bez ní);
  • tapety ve formě neprůhledného filmu bez základny s polymerovým vzorem (tato tapeta může být mnohokrát omyta teplou vodou a mýdlem, netrpí);
  • textury (strukturální tapety) - tapety pro malování s hlubokým reliéfem, které lze přilepit na jakýkoli povrch.

Dobrou volbou pro dekoraci zdí v kuchyni jsou reliéfní (texturované) tapety. Jsou obvykle dvouvrstvé, ale mnohem hustší a hustší než tradiční papírové tapety. Zachovávají odolnost proti vodě i po opakovaném lakování, protože jejich povrch je impregnován speciálním roztokem, který odpuzuje vlhkost. Další výhodou takových tapet je, že dávají prostor pro myšlenku v oblasti designu, protože se rozhodnete, jak si je malovat sami.

Tekuté tapety

Tekutá tapeta je pevná vrstva, která vyplňuje všechny praskliny, skryje jakékoliv vady na stěnách. Ale navzdory této výhodě se tekutý stěnový papír zřídka používá k dokončení kuchyňských zdí. Tekuté tapety nejsou odolné proti vlhkosti, takže budou muset být pokryty několika vrstvami akrylátového nebo latexového laku.

Tváří v tvář zdí kuchyně s keramickou dlažbou

keramické dlaždice

Dlaždice v kuchyni je krásný povrch odolný proti opotřebení a odpuzující vodu, který se velmi snadno čistí. Výrobci nabízejí dlaždice různých velikostí, textur a barev. A vyrobit dlaždice na podlahu, na stěny a dekorativní dlaždice se vzorem, vzorem nebo fotografií v jednom barevném schématu.

Výhodou keramických obkladů jako povrchové úpravy pro kuchyňské stěny je snadné čištění. Takové stěny se nebojí vlhkosti, horkého oleje a jiných nečistot, které se vytvářejí během vaření.

U obkladů je lepší přilákat mistrů, protože i ty nejkrásnější a dražší dlaždice mohou zničit vaši kuchyň, pokud se při jeho pokládání nedodržují pravidel.

Dřevěná podšívka

Tento materiál má všechny užitečné vlastnosti dřeva - vytváří příjemnou atmosféru v místnosti, reguluje vlhkost. Pokoj zdobený dřevem vypadá neobvykle útulně. Vlhkost, pokles teploty, sluneční světlo tento materiál není strašný, lze ho snadno umýt. Obložení vizuálně vyrovnává stěny, ale negativním bodem je pokles užitečné plochy místnosti: každá stěna se pohybuje do středu místnosti o méně než 4-5 cm. To jsou rysy podšívky obložení. Navíc je tento materiál poměrně drahý. Ale pokud si můžete dovolit ozdobit stěny v kuchyni s přírodním stromem, určitě nebudete litovat.

Pro vnitřní výzdobu místnosti se doporučuje použít borovice, vápno, dub, olše. Pokud se rozhodnete cedr, budete nejen naplnit místnost s příjemnou vůní, ale také chrání vaši rodinu před škodlivými bakteriemi cedr přiděluje speciální tekutiny, které ničí tyto bakterie. Pokud se vám líbí všechny neobvyklé, pravděpodobně si vyberete smrkovou desku: má dobře označený vzor. Samozřejmě, oblitsevat obložení z přírodního dřeva celé kuchyni může být velmi drahé, možná budete chtít, aby zvážila kombinovaná verze skončí kuchyně nebo se rozhodnout pro plastové panely pod stromem.

Zdobení zástěry s plastovými panely

obložení

Výhodou tohoto materiálu je to, že se nebojí vlhkosti, plísní, hub, nebojí se poklesu teploty. Výrobci stavebních materiálů nabízejí velké množství barev a textur z plastových desek. Tam jsou dokonce zrcadlové panely, ale nejsou doporučeny pro použití v kuchyni: je kontraindikováno kontaktu s vodou. Je lepší věnovat pozornost povrchovým úpravám odolným proti vlhkosti. Existují čtyři typy:

  • panely z přírodního dřeva, dýhované přírodní dýhou;
  • panely, jejichž povrch je laminován filmem;
  • panely s plastovým povrchem;
  • panely se základovou deskou z MDF nebo PVC.

Kombinovaná úprava

Vybírá ji většina vlastníků kuchyně. Stěny mohou být šité dřevěnou nebo plastovou podšívkou a pracovní stěna je potažena keramickými dlaždicemi. Můžete tapet na tapetu kuchyně a zástěru (pracovní plochu) z plastu nebo skleněné panely. V jídelně můžete použít tapety z přírodního kamene nebo bambusu, které zdobí stěny. Vše závisí na osobních preferencích a finančních možnostech majitelů bytu.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

77 − 68 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map