Vynikajúci dizajn kuchyne v japonskom štýle: jednoduchosť vzorec

Vynikajúci dizajn kuchyne v japonskom štýle: jednoduchosť vzorec

Vynikajúci dizajn kuchyne v japonskom štýle: jednoduchosť vzorec

Štátny štýl Rising Sun v interiéri je dnes na vrchole popularity. Mnoho ľudí má v kuchyni japonský štýl. Je to ideálny interiér pre malú oblasť. Po vybavení kuchyne v japončine vo vašom apartmáne budete cítiť, že miestnosť sa zdá takmer dvakrát väčšia ako predtým.

Praktickosť a jednoduchosť sú hlavnými charakteristikami japonského štýlu

Kuchyňa v japonskom štýle je praktická a minimálna z hľadiska dekorácie

Japonci už dávno žili v malých domoch, plocha ich bytov zriedka prekračuje 40 metrov štvorcových. Japonské obydlie však vždy vďaka návrhárskym trikom vyzerá priestranne. Nie je ľahké stelesňovať interiér Japonska v európskej kuchyni, ale dať náladu krajiny vychádzajúcej sa slnka môže byť vyskúšaná konštrukcia tejto miestnosti.

Konichiva: interiérové ​​prvky v japonskom štýle

Wabi a Sabi - základné definície japonského štýlu

Wabi a Sabi - tieto pojmy nachádzajú svoje zrodenie v tradičnom japonskom interiéri

Kľúčovými estetickými kategóriami v japonskom umení a životnom štýle sú koncepty Wabiho a Sabiho. S Wabi sa morálne pravidlá a akcenty spájajú s jednoduchým a striktným typom krásy, ktoré pozostáva z múdrych zdržaní, praktickosti a nedostatku nadbytku. To je dôvod, prečo interiér kuchyne v tradičnom japonskom štýle je minimalistický a monochromatický. Zvyčajne sú fasády kuchynského nábytku bez stĺpov a oblúkov, sú hladké alebo matné bez akejkoľvek pretenčnosti. Simulované deliace steny slúžia ako lamely z tmavého dreva na matné sklo. Môžu slúžiť ako dokonalá napodobenina priečok z ryžového papiera.

Kategória Sabi znamená pokoru a osamelosť, podriadenosť a skromnosť, archaická prirodzenosť. Najlepšia dekorácia kuchyne v japončine je považovaná za starožitnosti. Hlavnou vecou kuchyne v japonskom štýle je jednoduchosť a funkčnosť.

Jednoduchosť, funkčnosť, racionálnosť - hlavné charakteristiky japonského štýlu

Jednoduchosť liniek, maximálny funkcionalizmus, racionálne využitie kuchynského priestoru - práve to zdôrazňuje japonský štýl

Interiér kuchyne v japonskom štýle znamená maximálne prirodzené svetlo, minimálne detaily, použitie prírodných materiálov. Hlavná vec v interiéri je jednoduchosť a funkčnosť, pretože kuchyňa nie je len miestom na varenie a jedenie. Toto je biotop.

Kuchyne v Japonsku majú všetko, čo potrebujete, vrátane neuveriteľného množstva vybavenia. Elektronika, ktorú musia monitorovať všetko, kontroluje aj trvanlivosť produktov. Zvyčajne sa však skrývajú z pohľadných očí v priestranných skriniach, ktorých dvere sú nepriehľadné. Všeobecne platí, že Japonci sú všade, vrátane kuchyne, horlivými odporcami odpadkov. Domnievajú sa, že existuje vec, musí existovať miesto na jej uloženie. Žiadny úložný priestor? Takže to, čo nepotrebujete. S ľahkým srdcom sa ho zbavte, ak plánujete vybaviť svoj byt v kuchyni v japonskom štýle. Mnoho kuchynských riadu vizuálne urobí malú kuchyňu ešte menšiu.

Vzorec jednoduchosti a filozofie Zenu: správny nábytok v dizajne japonskej kuchyne

Jedáleň v japonskom štýle - jednoduchosť a prísnosť

Len prísne, priame čiary, zdržanlivá elegancia, bez hladkých kriviek a zložitých tvarov, v opačnom prípade bude harmonika štýlu zlomená

Určite ste museli ísť do japonskej reštaurácie, kde môžete vidieť nízke tabuľky namiesto bežných stolov a stoličiek a podložky na sedadlá nahradiť vankúše. Skvelý spôsob, ako ušetriť miesto. Ale ak nie ste pripravení na raňajky, obed a večeru na poschodí, môžete nájsť náhradu za tradičný japonský nábytok. Nechajte to byť obyčajné stoly a stoličky, ale je dôležité, aby boli nenápadné a kompaktné, ako napríklad stolíky a stoličky od IKEA. Vyhnite sa masívnemu masívnemu nábytku, zaplníte priestor, zaberáte všetok voľný priestor. Kuchyne v japonskom štýle nie sú charakterizované úsporou každého centimetra za účelom vybavenia extra skrinky alebo police v tejto oblasti.

Interiér kuchyne v japonskom štýle je blízko k minimalizmu

Japonský štýl je blízko k duchu minimalizmu, má však svoj vlastný jedinečný šarm

Aký nábytok si vybrať pre kuchyňu? Ideálny fit modulový nábytok v béžovom alebo svetlohnedom dreve. Pokiaľ ide o textílie, malo by to byť ľahké. Tkanina je navrhnutá tak, aby vytvorila pocit stability a pevnosti. Často sa v tradičnom japonskom interiéri používa nenatierané drevo. To sa deje s cieľom zdôrazniť krásu jeho prirodzenej formy a štruktúry. Umelé materiály - plastové alebo plastové - tabu pre kuchyňu v japonskom štýle. Pre nábytok a výzdobu je žiaduce používať len prírodné materiály. Tento strom, bambus, juta, slama, sklo, ryžový papier, sisal, hlina, bielizeň alebo hodvábne tkaniny.

39
Olsova kuchyňa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
36
29
27
26
19
18
17
16
9
8
7
6
44
43
42
41
40
35
34
33
32
31
30
25
24
23
22
21
20
15
14
13
12
10
5
3
2
1
1
11
4
45

Kuchyňa stúpajúceho slnka: farby a materiály

Kuchyňa v štýle Japonska sa vyznačuje prirodzenou farebnou schémou. Je obvyklé používať v interiéri hnedé a béžové, biele a mliečne farby. Ako akcenty sú rôzne odtiene zelenej a červenej farby dokonale prispôsobené. Ak chcete používať príliš jasné farby, je potrebné postupovať opatrne. Zahrnúť ich do interiéru môže byť, ale je dôležité mať na pamäti zmysel proporcií zachovať charakteristiky krajiny štýlu Rising Sun.

1

Pracovná plocha v japonskej kuchyni sa zvyčajne nachádza pozdĺž jednej zo stien. Ak je priestor povolený, návrhári odporúčajú umiestniť umývadlo na opačnú stenu okna. Jedálenskou časťou môže byť kuchynský kút alebo sa nachádza v strede (kuchyňa-jedáleň).

Na pokrytie podláh je laminát alebo parkety vhodné pre ľahké drevo. Steny a stropy sa odporúčajú na pokrytie sádrokartónovými doskami na lakovanie. Okná môžu byť zdobené krátkymi záclonami. Zdôrazňuje japonský štýl. Panely na oknách by mali mať dĺžku k okennému parapetu. Šírka každého panelu je približne 90 cm. Ak je okno veľmi široké, panely sú usporiadané v rade navzájom prekrývajúcimi sa o niekoľko centimetrov. Japonské záclony - ploché a tuhé, majú dokonalý tvar.

Kompromis medzi japonským štýlom a ruskou mentalitou - niekoľko dekoratívnych prvkov

Rozpory medzi japonským štýlom a ruským vnímaním môžu byť vyhladené kontrastnými farbami a diskrétnymi dekoratívnymi prvkami

Kuchynský dekor v japončine: interiérové ​​triky gejša a samurajov

Konštrukcia tejto kuchyne dokonale zapadá do tradičnej keramiky, rastliny v japonskom štýle v hrncoch. Bude to vyzerať skvelo bonsai strom. Viete, ako jedno z najdôležitejších pravidiel krásy znejú v japončine? Shibuya. Toto slovo znamená estetiku bežnej a nenápadnej krásy. V japonských interiéroch sa maximálna praktickosť výrobku kombinuje s minimálnym spracovaním materiálu, z ktorého sa vyrába.

Otvorená a priestranná kuchyňa osvetlí. Pokúste sa zachovať základné prirodzené svetlo. Pokiaľ ide o večerné osvetlenie, je lepšie rozdeliť do rôznych funkčných zón. Používajte lampy "acari" (toto slovo znamená "ľahkosť, svetlo"), ktoré sú vyrobené z ryžového papiera a bambusu. Sú veľmi ľahké a poskytujú optimálne osvetlenie. Geometriu interiéru je možné meniť pomocou mobilných obrazoviek.

Efektívne využívanie denného svetla

Správne vybavená kuchyňa v japonskom štýle maximalizuje výhody denného svetla

Ďalším prvkom japonskej kuchyne - obrovské množstvo domácich spotrebičov, možno aj robotov. Ale nie je zvykom, že to parádne. Ozdobte kuchyňu v tradičnom japonskom štýle s origami, porcelánom, postavy bohov, rytiny, kvetinové kompozície, ikebans.

Japonci nemajú takúto vec ako službu. Sú si istí, že taniere, riad, poháre by nemali mať ten istý obraz. Každý predmet musí byť individuálny. Pre ruskú osobu, samozrejme, je to úplný neporiadok, takže v našich obchodoch predávajú služby v japonskom štýle. Chcete sa dotknúť skutočného japonského umenia? Získajte originálne pokrmy pre jedlá z rýb alebo na obrad čaju. Potom pochopíte všetky šarmy autorových kresieb v štýle suybokug - tento japonský obraz s atramentom s tónovými možnosťami.

Doplnenie japonského štýlu s charakteristickými európskymi prvkami

Relevantné používanie čítačiek barov a iných prvkov európskych štýlov zlepšuje celkový dojem interiéru

Dekorácia kuchyne v japonskom štýle je dosť namáhavý proces. Často to vyžaduje zapojenie profesionálnych dizajnérov. Koniec koncov, nie každý môže cítiť zvláštnu farbu tejto krajiny. Rozhodli ste sa vybaviť kuchyňu v japonskom štýle? To ukazuje vašu múdrosť, schopnosť vidieť krásne v jednoduchom. Preferencia pre japonský interiér hovorí o schopnosti meditovať a sústrediť sa na vnútorný svet. Nechajte vašu kuchyňu v japonskom štýle priniesť pokoj a pokoj pre vás a vašich hostí.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map